Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χερακια


Recommended Posts

γεια σας κ απο μενα,εχω κ παλι ενα θεμα με τον μικρο μου κ θα ηθελα την γνωμη σας...αρκετες φορες μεσα στην μερα ανοιγοκλεινει τα χερακια του,δηλαδη οπως κανουμε ελε-ελα...το κανει πολυ συχνα,ανυσηχω αρκετα,μηπως εχει κατι????μπορει να ειναι κινηση σπαστικου παιδιου?

line_feet_beg_40_time_1278648000_text_f4ef20e2e1f4f1e1f7e1eae920eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μια χαρα ειναι το παιδακι σου απλα εμαθε μια κινηση καινουρια με την οποια ανακαλυψε τα χερακια του και του φενεται ενδιαφερον μαλλον γιαυτο και το κανει συνεχεια δεν νομιζω οτι πρεπει να αγχωνεσαι,ετσι νομιζω εγω και ευχομαι να ειναι ετσι

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις,η αληθεια ειναι οτι μου περνανε διαφορα απο το μυαλο...πρωτο μωρακι τι να κανω?θα ρωτησω κ τον γιατρο παντως για να ηρεμησω.....

line_feet_beg_40_time_1278648000_text_f4ef20e2e1f4f1e1f7e1eae920eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ηθελα να συμπληρωσω οτι το κανει οταν χαιρεται κ οταν ειναι κουρασμενος,μπορει να ειναι συμπτωμα αυτισμου???δεν κανει κατι αλλο απο τα συμπτωματα,,,[απο οτι εχω διαβασει τουλαχιστον]σας παρακαλω πειτε μου την γνωμη σας.........

line_feet_beg_40_time_1278648000_text_f4ef20e2e1f4f1e1f7e1eae920eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μωρό στην ηλικία που βρίσκεται αρχίζει να αναγνωρίζει τα άκρα του και παρατηρεί τις κινήσεις του. Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να σε ανησυχεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

μην κανεις ασχημες σκεψεις βρε κοπελιά.... θα δεις τι γελια εχεις να ριξεις οταν θα πλησιαζει το χερακι στα μουτρα και θα αλληθωριζει....

και φυσικα ειναι πολυ ωραια στιγμη να του δειξεις και το κουπεπε ;)

 

οσο για το θεμα του αυτισμου, πληροφοριακα σου λεω οτι το πρωτο πραγμα που κοιτανε οι γιατροι είναι η βλεμματικη επαφη που εχει το παιδι. σε κοιταει στα ματια όταν του μιλας ; γυριζει σε ηχους ; τελειωσε...... ολα ειναι οκ :)

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εμένα όπως έχω αναφερει ξανά το κάνει λες και γκαζώνει μηχανη ...και εγω έχω ανησυχησει αλλά το κάνει όταν είναι κουρασμένη και όταν δεν την απασχολώ με κάτι .

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι μας κοιταει στα ματια κ γυρναει οταν τον φωναζουμε[οχι παντα αλλα γυρναει]..κ εγω νομιζω οτι δεν ειναι κατι,απλα το κανει εντονα κ ενας γνωστος μου που ειδε τον μπεμπη να το κανει με ρωτησε αν εχω ρωτησει τον γιατρο γιατι το κανει αυτο κ δεν κρυβω οτι θορυβηθηκα λιγο....

line_feet_beg_40_time_1278648000_text_f4ef20e2e1f4f1e1f7e1eae920eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...