Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Είμαι έγκυος..!! Και τώρα..?????


Recommended Posts

Καλησπέρα, μανούλες..!! Σας σκέφτομαι με σεβασμό, καθώς είναι η πρώτη φορά, που επισκέπτομαι την παρέα σας..! Μόλις χθες έμαθα ότι είμαι έγκυος, γεγονός που από τη μία με χαροποίησε αφάνταστα, ταυτόχρονα όμως, με γέμισε ερωτηματικα και μια μικρή ανασφάλεια ως προς το τί θα ακολουθήσει.. Από χθες πονάω πολύ στην κοιλιακή χώρα, αλλά απ' όσο είδα, είναι φυσιολογική αντίδραση του οργανισμού..! Εχω μια απορία: και τώρα, τί..??? Πρέπει να πάω κατευθείαν στο γυναικολόγο ή να κάνω πρώτα τις απαραίτητες εξετάσεις (και ποιές είναι αυτές..) στον μικροβιολόγο..;; Μήπως είναι νωρίς και για τα 2..;; Διαφωτίστε με.......!!!!!! :):):):):):):):):)

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συγχαρητήρια!

Θα κλείσεις ραντεβού στο γυναικολόγο σου και εκείνος θα σου πει τι εξετάσεις να κάνεις. Σίγουρα θα σου ζητήσει χοριακή οπότε μονο αυτό αν θες να εχεις στα χερια σου πριν πας θα ειναι ΟΚ αλλα και παλι ρώτα τον στο τηλέφωνο και θα σου πει.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια νεα μελλουσα μανουλα :D:D:D:D:D Οχι πανικος!!!Ενα τηλεφωνακι στο γιατρο και θα σε καθοδηγησει!Αντε με το καλο και να εχεις μια ομαλη εκγυμοσυνη :D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟ. ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΚΛΕΙΝΑ ΤΗΝ ΕΚΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΔΙΟΤΙ ΤΑ ΤΕΣΤ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΛΕΟΝ. ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 1η ΕΠΙΣΚΕΨΗ.. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΓΧΟΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ. :lol:

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Για την εγκυρότητα των τεστ μου μίλησε και ο μικροβιολόγος, λέγοντάς μου πως δεν είναι απαραίτητη η χοριακή.. Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου, natasa31..!!!

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια!!! :D:D

Με το καλό να έρθει το καλοκαιριάτικο μωράκι σου!

Πρέπει να κάνεις κάποιες εξετάσεις (εγώ έκανα 7-8 ακριβώς την επομένη μόλις το είπα στο γυναικολόγο μου)

μην καθυστερείς να πάρεις τηλ το γυναικολόγο σου γιατί πρέπει να σου κάνει και υπέρηχο να δει κάποια πράγματα...

θα έχεις την ευκαιρία να τον ρωτήσεις για τον πόνο που νιώθεις..

 

επείσης σημείωσε κάπου την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου σου γιατί θα την λες από δω και πέρα συνεχώς... άσε που έτσι θα υπολογίσεις πότε περίπου θα γεννήσεις και σε ποια εβδομάδα είσαι...

 

Με το καλό!!!

xH00.jpgZKiNp2.png

To deftero mikrouli sokolatoloukoumadaki mou gennh8hke stis 15/01/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναντινε τελικα θα ημαστε διπλα διπλα στις ημερομηνιες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

 

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, μανούλες..!! Σας σκέφτομαι με σεβασμό, καθώς είναι η πρώτη φορά, που επισκέπτομαι την παρέα σας..! Μόλις χθες έμαθα ότι είμαι έγκυος, γεγονός που από τη μία με χαροποίησε αφάνταστα, ταυτόχρονα όμως, με γέμισε ερωτηματικα και μια μικρή ανασφάλεια ως προς το τί θα ακολουθήσει.. Από χθες πονάω πολύ στην κοιλιακή χώρα, αλλά απ' όσο είδα, είναι φυσιολογική αντίδραση του οργανισμού..! Εχω μια απορία: και τώρα, τί..??? Πρέπει να πάω κατευθείαν στο γυναικολόγο ή να κάνω πρώτα τις απαραίτητες εξετάσεις (και ποιές είναι αυτές..;) στον μΙκροβιολόγο..;; Μήπως είναι νωρίς και για τα 2..;; Διαφωτίστε με.......!!!!!! :):):):):):):):):)

 

Συγχαρητήρια Nadine σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη. Πάντως εγώ το μόνο που έχω να σου πω είναι να σκέφτεσαι πάντα και μόνο ΘΕΤΙΚΑ η ψυχολογία την περίοδο της εγκυμοσύνης είναι ο πιο καλός σύμμαχος. :wink:

 

Μη κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν....

Κλάψε μόνο αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα...!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...