Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικός Σταθμος Μεταμορφωση , Λύκόβρυση , Πέυκη ?


Recommended Posts

Γεια σας μανούλες ! Το μικρό μου θα πάει παιδικό σταθμό τελικά και ψάχνω στις περιοχές Μεταμόρφωση , Πέυκη , Λυκόβρυση . Εχετε κάποια απόψη , γιατί ψάχνω στα τυφλά . Δεν ξέρω ανααυτά που μου λένε αντιστοιχούν και στην πραγματικότητα . Και τα δίδακτρα έιναι τόσο πολλά ? ( από 350 και άνω ?? ) Δεν έχω καμιά επιδότηση και ζορίζομαι

ευχαριστώ πολύ . :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στη Μεταμόρφωση σου προτείνω την Παιδοχαρά και το Μικρό Πόνυ. Έχουν και τα δύο σελίδες, είναι των ίδιων και εξακριβωμένα κάνουν καλή δουλειά. Δες τα αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα πηγαίναμε κι εμείς εκεί τα παιδιά μας, ξέρουμε τους ιδιοκτήτες και τη δουλειά τους, όμως μένουμε μακριά. Έχουν σύστημα παρακολούθησης των παιδιών με κάμερα, κάτι που δεν έχει ο δικός μας σταθμός. Με το καλό το νέο σας ξεκίνημα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν ξέρω αν εχεις καταλήξει σε παιδικό.

Εμεις παμε στη Πευκη, στο Φρου Φρου, η τιμή ειναι 315,00€ με σχολικό, 100,00€ εγγραφη, 120,00€ εφαπαξ γραφική ύλη και 15,00-20,00€ αν το παιδι πηγαίνει κολυμβητήριο στο ΟΑΚΑ μια φορά την εβδομάδα. Αν θέλεις πληροφορίες στειλε πμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Irene-Stathis , σ' ευχαριστώ πολύ . Το είχα στα υπόψιν αλλά δεν με βόλευε το δρομολόγιο ( μένω Μεταμόρφωση και ο μεγάλος μου πάει άνω Πεύκη σχολείο ).Πάντως ακούγεται πολύ καλό και η τιμή του είναι πράγματι πολύ καλή.

Τελικά διάλεξα το Μικρό Πόνυ στην Λυκόβρυση , είναι καινούργιο , πολύ λίγα παιδιά , μεγάλοι ηλιόλουστοι χώροι με φοβερό concept , και όλοι έχουν μεγάλη διάθεση για συνεργασία . Οι χώροι είναι από τους καλύτερους που έχω δει σε παιδικό σταθμό .

Πληρώνουμε 370 το μήνα + 210 εφάπαξ τα αναλώσιμα . Η αλήθεια είναι ότι για εμάς είναι ακριβά :( , θα δυσκολευτούμε αρκετά φέτος, αλλά σε σχέση με τους άλλους παιδικούς που είδα , πιστεύω ότι η τιμή είναι τίμια .

Σας ευχαριστώ και πάλι όλες για τον χρόνο σας και την βοήθεια σας . Νιώθω πάντα πολύ ζεστά σε αυτό το φόρουμ. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

milou καλημέρα! Επειδή ψάχνω κι εγώ φέτος παιδικο σταθμό για την κόρη μου μήπως μπορείς να μου πεις για το Μικρό Πόννυ? Μετά από ένα χρόνο εκεί, τελικά είσαι ευχαριστημένη?

Link to comment
Share on other sites

milou καλημέρα! Επειδή ψάχνω κι εγώ φέτος παιδικο σταθμό για την κόρη μου μήπως μπορείς να μου πεις για το Μικρό Πόννυ? Μετά από ένα χρόνο εκεί, τελικά είσαι ευχαριστημένη?

 

 

 

διαβασε εδω:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=40468&highlight=%EC%E9%EA%F1%EF+%F0%EF%ED%F5+%EB%F5%EA%EF%E2%F1%F5%F3%E7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Και εγώ ενδιαφέρομαι για Μεταμόρφωση και Λυκόβρυση.

Έχετε ακούσει κάτι για το βρεφονηπιακό Νεφέλη στη Λυκόβρυση?

 

Για Μεταμόρφωση έχω ακούσει τα καλύτερα για το Λαμπετώ αλλά τα παίρνουν απο 2 ετών.

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα τον στειλω στο λαμπετω.Οντως, ειναι πολυ καλος σταθμος κ πολυ καλοι ανθρωποι.Κριμα που δεν στο παιρνουν ακομα..

tyazp2.png

C9SDp2.png

 

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Και εγώ ενδιαφέρομαι για Μεταμόρφωση και Λυκόβρυση.

Έχετε ακούσει κάτι για το βρεφονηπιακό Νεφέλη στη Λυκόβρυση?

 

Για Μεταμόρφωση έχω ακούσει τα καλύτερα για το Λαμπετώ αλλά τα παίρνουν απο 2 ετών.

 

Καλημέρα μανούλες! Έχει καμία πληροφορίες (τιμή, ωράριο, περιβάλλον) για το Λαμπετώ γιατί δεν έχω βρει ιστοσελίδα.

tt1724b1.aspx
Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...
  • 7 months later...

Δεν έχω δει κανένα ακόμη από κοντά, έχω ραντεβού με Λαμπετώ και Γελαστό Πορτοκάλι την άλλη βδομάδα και αύριο θα ξαναμιλήσω με Νεφέλη για να μου κλείσουν ραντεβού.

 

Ποιο από τα τρία θεωρείτε ότι είναι καλύτερο;

zr2np2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δεν έχω δει κανένα ακόμη από κοντά, έχω ραντεβού με Λαμπετώ και Γελαστό Πορτοκάλι την άλλη βδομάδα και αύριο θα ξαναμιλήσω με Νεφέλη για να μου κλείσουν ραντεβού.

 

Ποιο από τα τρία θεωρείτε ότι είναι καλύτερο;

τελικά, πήγες? πως σου φανηκαν? επελεξες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά κατέληξα στη Νεφέλη. Μου άρεσε ο χώρος, οι δραστηριότητες και κυρίως η φιλοσοφία του σταθμού με έμφαση στη ψυχοσυναισθηματική καλλιέργεια των παιδιών. Μου άρεσε επίσης που τα παιδιά ήταν χωρισμένα σε τμήματα ανά εξάμηνο. Μου είπαν να πάω εν ώρα λειτουργίας στη συνάντησή μας και μάλιστα πήγα και δεύτερη φορά με το παιδί για να δει και εκείνη αν της αρέσει. Μου άρεσε και το διαιτολόγιο και ο υπεύθυνος με ενημέρωσε από μόνος του μέχρι και από ποιο κρεοπωλείο ψωνίζουν τα κρέατα.

 

Το πορτοκάλι μου άρεσε επίσης αλλά οι εγκαταστάσεις ήταν πολύ παλιές και αρκετά σκοτεινή η αίθουσα όπου θα βρισκόταν.

 

Το Λαμπετώ, παρά τα πολύ καλά λόγια που διάβασα από πολλούς, δεν με έπεισε...

zr2np2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα στη Νεφέλη. Μου άρεσε ο χώρος, οι δραστηριότητες και κυρίως η φιλοσοφία του σταθμού με έμφαση στη ψυχοσυναισθηματική καλλιέργεια των παιδιών. Μου άρεσε επίσης που τα παιδιά ήταν χωρισμένα σε τμήματα ανά εξάμηνο. Μου είπαν να πάω εν ώρα λειτουργίας στη συνάντησή μας και μάλιστα πήγα και δεύτερη φορά με το παιδί για να δει και εκείνη αν της αρέσει. Μου άρεσε και το διαιτολόγιο και ο υπεύθυνος με ενημέρωσε από μόνος του μέχρι και από ποιο κρεοπωλείο ψωνίζουν τα κρέατα.

 

Το πορτοκάλι μου άρεσε επίσης αλλά οι εγκαταστάσεις ήταν πολύ παλιές και αρκετά σκοτεινή η αίθουσα όπου θα βρισκόταν.

 

Το Λαμπετώ, παρά τα πολύ καλά λόγια που διάβασα από πολλούς, δεν με έπεισε...

thanks for the feedback.

εχω ξεκινήσει ραντεβού.. Πρώτα μικρό πόνυ και νεφέλη, μετά φροέλεν, λαμπετώ castellino, και βλέπουμε! :)

Link to comment
Share on other sites

το λαμπετώ, είχε ραντεβου σε ΕΝΑ μήνα. Οποτε, άκυρο.

 

το castellino, είχε πολύ ωραίους και μεγάλους χώρους, ΑΛΛΑ:

οι τουαλλέτες μυριζαν (και ήταν απόγευμα, αφού είχαν ήδη καθαρίσει).

Ο υπόγειος χώρος του θεατρου, επίσης μύριζε υγρασία.

Η κυρία που μας ενημέρωσε, μιλούσε γενικόλογα, χωρίς να μου εμπνέει καμία εμπιστοσύνη.

 

Ειδαμε το tsiller, στη λυκόβρυση. Πεντακάθαρο, ανθρωπος που εμπνεει εμπιστοσύνη ο ιδιοκτήτης, πολύ καλη ενημέρωση, απλα μου φάνηκαν πολύ μικροί οι χώροι/δωμάτια για τα παιδιά.

 

Η νεφέλη, επίσης καθαρή και ο ιδιοκτήτης πολύ σοβαρός άνθρωπος, η ενημέρωση σούπερ, αλλά δε μου άρεσαν τα ραντζα που ειχαν για τα παιδιά, και επισης σχετικά μικρές τάξεις. Μου αρεσε πολύ ότι το ποσό είναι συνολικό, και δεν απαιτείται ΤΙΠΟΤΑ αλλο μετα.

 

μικρο πονυ,φροελεν, bambiniera ακολουθούν.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
το λαμπετώ, είχε ραντεβου σε ΕΝΑ μήνα. Οποτε, άκυρο.

 

το castellino, είχε πολύ ωραίους και μεγάλους χώρους, ΑΛΛΑ:

οι τουαλλέτες μυριζαν (και ήταν απόγευμα, αφού είχαν ήδη καθαρίσει).

Ο υπόγειος χώρος του θεατρου, επίσης μύριζε υγρασία.

Η κυρία που μας ενημέρωσε, μιλούσε γενικόλογα, χωρίς να μου εμπνέει καμία εμπιστοσύνη.

 

Ειδαμε το tsiller, στη λυκόβρυση. Πεντακάθαρο, ανθρωπος που εμπνεει εμπιστοσύνη ο ιδιοκτήτης, πολύ καλη ενημέρωση, απλα μου φάνηκαν πολύ μικροί οι χώροι/δωμάτια για τα παιδιά.

 

Η νεφέλη, επίσης καθαρή και ο ιδιοκτήτης πολύ σοβαρός άνθρωπος, η ενημέρωση σούπερ, αλλά δε μου άρεσαν τα ραντζα που ειχαν για τα παιδιά, και επισης σχετικά μικρές τάξεις. Μου αρεσε πολύ ότι το ποσό είναι συνολικό, και δεν απαιτείται ΤΙΠΟΤΑ αλλο μετα.

 

μικρο πονυ,φροελεν, bambiniera ακολουθούν.

 

Τελικά ποιον σταθμό διάλεξες;

zr2np2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιον σταθμό διάλεξες;

τελικά επιλέξαμε το μικρό πόνυ, κυρίως για τους καταπληκτικούς του χώρους, απόσταση από το σπίτι, και για το οικονομικό!

αλλά πολύ θετικές εντυπώσεις και απο τη νεφέλη, τον ιδιοκτήτη της δηλαδή. Μόνο που οι χώροι ήταν ΠΟΛΥ μικροί.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όταν έψαχνα πήγα και στο Μικρό Πόνυ και στη Νεφέλη (όπου τελικά καταλήξαμε), νομίζω ότι οι δύο σταθμοί δεν συγκρίνονται από θέμα ποιότητας παρεχόμενων υπηρεσιών.

Έχω τελείως διαφορετική άποψη για τους χώρους πόσο μάλλον για την αυλή στο Μικρό Πόνυ που είναι πάρα πολύ μικρή. Επίσης δύο γονείς μου είπαν ότι πήγαν πρωί στο Μικρό Πόνυ και δεν τους αφήσαν να δουν τα παιδιά τους. Είναι όντως λίγο πιο ακριβή η Νεφέλη, αλλά νομίζω ότι αξίζει και με το παραπάνω. Ο καθένας μας άλλωστε έχει τα δικά του κριτήρια επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω.

απλά, χωρίς να έχω διαβάσει σήμερα το μήνυμά σου, πέρασα από το μικρό πόνυ σήμερα κατά τυχη (1η μου έφοδος), όπου και με άφησαν κανονικά να μπω (απλά εγώ δεν ηθελα να με δει ο μικρός, έτσι τον είδα "κρυμμένος), παρ'ότι έλειπε ο υπεύθυνος.

η αυλή του Πόνυ, είναι ελαφρώς μικρή, αλλά οι τάξεις είναι τεράστιες, και πολλές στον αριθμό, και με λιγότερα παιδιά (στη νεφέλη ήταν 16 -18 παιδιά, με 2 δασκάλες, σε μικρούς χώρους).

Για την ποιότητα, δε μπορώ να μιλήσω/κριτικάρω, μια που δεν έχω δει τι προσφέρει η νεφέλη, για να αποφασίσω ποιο εκ των 2 ειναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...