Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΥΣΚΟΙΛΙΌΤΗΤΑ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΒΡΊΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΏ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΑ ΤΑ ......... ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΕΤΕ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΗ ΧΡΩΜΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΣΚΟΥΡΟΠΡΑΣΗΝΟ ΕΝΩ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΉ ΒΕΒΑΊΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΠΛΈΩΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΕΝΕΡΓΕΙΘΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΖΟΡΙΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΥΣΚΟΙΛΙΌΤΗΤΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΊΑ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΏ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΆ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΊΝΕΙ ΑΝ ΚΆΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΙΧΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΓΊΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΟΘΥΚΑ ΛΙΓΟ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αν παιρνεις σιδηρο εξηγειται απλουστατα!!!αυτος ειναι ο λογος..αν δεν παιρνεις μιλα με τον γιατρο σου...λυση δεν μπορω να σου βρω γιατι εγω ημουν αναποδα απο εσενα...δυσκοιλια κανονικα κ μια χαρα στην εγκυμοσυνη...:oops:

Link to comment
Share on other sites

όσο για το χρώμα ευθύνεται όντως το σίδηρο... όσο για την δυσκοιλιότητα ξέρω πως το σώμα το προκαλεί(και γενικά επιβραδύνει τον οργανισμό)για να μεγαλώσει το εμβρυάκι...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! σίγουρα είναι από το σίδηρο. μέχρι και αιμοροείδες μπορεί να αποκτήσεις. Χλιαρό νεράκι μετά και υπομονή... αυτά δεν είναι τίποτα. Οι "χαρές" της εγκυμοσύνης είναι αυτές. Καλά στερεόματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην αγχώνεσαι. Συμβαίνει στην εγκυμοσύνη. Βεβαίως να ενημερώσεις και το γιατρό σου.Πρόσεξε αρκετά και τη διατροφή σου. Βοηθάνε πολύ τα ακτινίδια αλλά κυρίως τα δαμάσκηνα. θα βρεις αποξηραμένα σε όλα τα σουπερ μαρκετ. Για δοκιμασε για μερικες μέρες. Α! και μην ξεχνας το πολύ νερό!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δυστυχώς η δυσκοιλιότητα είναι από τα πρώτα που εμφανίζετε στην εγκυμοσύνη ακόμα και αν ποτέ σου δεν είχες πρόβλημα. Εγώ επειδή κόντεψα να σκάσω, συμβουλεύτηκα τον γιατρό μου και μου πρότεινε ένα φυτικό φάρμακο (ντουφαλάκ ή κάπως έτσι). Πάντα έτρωγα πολλά φρούτα και λαχανικά, οπότε δεν μπορώ να πω ότι τα ακτινίδια με βοήθησαν. Πάρα πολύ με βοήθησε το γιαούρτι νομίζω που το τρώω το πρωί με κάποιο φρούτο μαζί. Ελπίζω να σε βοηθήσουμε. Καλή εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...