Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ταμείο ανεργίας - απορίες


Recommended Posts

θέλω να ρωτήσω το εξής

το κοριτσάκι μου το έχω ασφαλισμένο στον σύζυγο στο τεβε

μου είπαν ότι αν το έχω σε εμένα στο ικα τότε τα χρήματα είναι περισσότερα, επίσης μου είπαν οτι μπορώ να πάω με το βιβλιάριο του τέβε να δούνε οτι υπάρχει παιδί και πάλι σου δίνουν το ποσό που αντιστοιχεί

 

γνωρίζει κανείς κάτι???

αν δεν ισχύει , προλαβαίνω να κάνω αλλαγή απο τέβε σε ικα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΙΚΟL. ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ. ΟΤΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΜΠΗΚΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΕ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΞΑΝΑΑΣΦΑΛΙΣΤΕΙ . ΠΗΡΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΑΡΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΑΣΧΕΤΟ...

ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΑΠΕΛΥΣΑΝ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

Kαλησπερα σας ,

Να ρωτησω κ γω κατι με την σειρα μου, Δηλαδη εγω τωρα που τελειωσε το 6μηνο μου 16 Σεπτεμβριου κ βγηκα κανονικα στην δουλεια, 13/1/2011 θα κλεισω χρονο απο τοτε που γεννησα , θα μπορεσω να βγω ταμειο αν με απολύσουν?(Εχω προσληφθει το 2008 αλλα δεν εχω ξαναβγει ποτε ταμειο!)

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα μπορεσεισ, γιατι προσλαμβανονται τα ενσημα του εξαμηνου, εγω δουλευα συνεχομενα απο 1/7/2007 εωσ τοτε που γεννησα 13/09/2009, πηρα το εξαμηνο, εκλεισα και χρονο στη δουλεια και μπηκα ταμειο ανεργιασ για ενα χρονο.Και για μενα πρωτη φορα ταμειο ανεργιασ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Θα ήθελα να ρωτήσω αν επιμικίνεται ο χρόνος ασφάλισής μου στο ΙΚΑ που είναι μέχρι της 28/2/11. Ημουν επιδωτούμενη άνεργη από 16/4/09 εώς και 15/04/10 και τώρα συνεχίζω στον ΟΑΕΔ. Εχω ενα μωρό το οποίο για να πάρω την προσάυξηση 10% το έγραψα σε μένα. Μου είπαν απο το ΙΚΑ οτι μπορεί να γίνει κ αντιστοιχα ο ΟΑΕΔ μου είπε ότι θα δούμε στο΄τέλος αν γίνεται.Εγώ δεν ρώτησα τις προυποθέσεις....

Αν ξέρει κάποιος ας μου πεί.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...