Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

συνδρομο prader willi


Recommended Posts

θα ηθελα να σας ενημερωσω γτ σημερα η φιλη μου εχει αποτελεσματα τελικα απο τον αναπτυξιολογο.ο κ.σαμαρας ειχε κλεισμενα ραντεβου μεχρι τον δεκεμβριου του .....2011,και δεν μας εξυπηρετησε,και η γυναικα του-γραμματεας τους δεν μας το ειπε εξ αρχης αυτο παρα μας αφηνε να περνουμε σχεδον καθημερινα και πολλες φορες τηλ.για βδομαδες λεγοντας παρτε στις 9 παρτε στις 11 που φυσικα μετα τις 10-11 εβγαινε ο αυτοματος τηλ.δεν το σχολιαζω τα συμπερασματα δικας σας.η ουσια ειναι οτι το παιδι δεν εχει καποιο συνδρομο απλα ειναι η παστα του τετοια με πολυ αργη αναπτυξη αφου ολα ποια δεν δειχνουν καμια ανωμαλια ή ιδιαιτεροτητα.ομως υπαρχει μια ακομη εξεταση,για την πνευματικη της αναπτυξη που θα γινει στο ιπποκρατειο.ας ελπιζουμε να ειναι ολα κλ.θα σας ενημερωσω φιλες μου και παλι σας ευχαριστω για τις πληροφοριες

 

Καλησπέρα

Αναπτυξιολόγος καρδαράς ιπποκράτειο θεσ/νίκης .Έχω ένα τέτοιο παιδί στο φυσικοθεραπευτήριο είναι αγόρι 16 χρονών.Ένα πράγμα θα σου πω , όσο πιο γρήγορα αποδεχτούν οι γονείς το γεγονός αυτό τόσο πιο καλά για το παιδί. Πρώιμη παρέμβαση από φύσιο-έργο-λόγο για να έχει μία αξιοπρεπείς ζωή το παιδί . Ειλικρινά με αρκετή δουλεία αυτό το σύνδρομο μπορεί να σου δώσει πολλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...