Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟΥΣ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ , ΕΙΜΑΙ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΜΠΟΥΚΗ . Ο ΜΠΟΥΚΗΣ ( ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΗ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟΥΣ ΣΕ 1 ΑΠΟ ΤΑ 3 ΣΤΕΡΕΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ Η ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ Ή ΑΛΛΩΤΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ( ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ - ΦΑΓΗΤΟ - ΚΡΕΜΑ ) . Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙ , Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ 2 ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥ .

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ 1 ΕΞΕΤΑΣΗ ΥΠΕΡΗΧΩ ΣΤΟΜΑΧΟΥ Κ΄ ΟΙΣΟΦΑΓΟΥ .ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ . ΟΤΑΝ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΗΤΑΝ 20 ΗΜΕΡΩΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ .

ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να χαιρεσαι το παιδακι σου!!!!

λοπον οταν η κορη μου ηταν 7 μηνων εμενα εκανε διαροιες 8-10 κενωσεις την ημερα ειχα τρελαθει καναμε ολες της εξετασεις και το παιδι δεν ειχε τιποτα απλα εβγαζε δοντακια !!! ετσι καθε φορα που περιμεναμε το δοντακι τα ιδια. μου ειχε πει ο γιατρος οτι δεν ειναι ολα τα παιδια το ιδιο αλλα κανουν πυρετο αλλα εμετο καθε παιδι εχει και αλλο συμπτωμα

 

οποτε μαλλον απο εκει θα ειναι μην στεναχωριεσαι!!!!

κανε βεβαια και της εξετασεις ετσι για να μην σκασεις !! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ , ΕΙΜΑΙ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΜΠΟΥΚΗ . Ο ΜΠΟΥΚΗΣ ( ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΗ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟΥΣ ΣΕ 1 ΑΠΟ ΤΑ 3 ΣΤΕΡΕΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ Η ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ Ή ΑΛΛΩΤΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ( ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ - ΦΑΓΗΤΟ - ΚΡΕΜΑ ) . Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙ , Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ 2 ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥ .

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ 1 ΕΞΕΤΑΣΗ ΥΠΕΡΗΧΩ ΣΤΟΜΑΧΟΥ Κ΄ ΟΙΣΟΦΑΓΟΥ .ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ . ΟΤΑΝ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΗΤΑΝ 20 ΗΜΕΡΩΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ .

ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ

Ίσως είναι παλινδρόμηση...ο γιός μου το έχει αυτό...τώρα όμως τον προλαβαίνω και πρίν τα βγάλει του δίνω νερό...έτσι το πρόβλημα έχει διορθωθεί σιγά σιγά απο μόνο του..αυτό το σκέφτηκα επειδή θυμάμαι στην εγκυμοσύνη έπινα νερό και είχα αποφύγει τους εμετούς...πρίν αρχίσω να το κάνω...κάθε εβδομάδα έβαζα 5 πλυντήρια του μωρού!..Η γιατρός μου είχε πεί οτι μπορεί να κρατήσει μέχρι και 2 1/2 χρονων αυτό..είναι φυσιολογικό...γιατί δεν έχει κλείσει σε ορισμένα παιδάκια ο σφιγκτήρας του οισοφάγου!!

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

καλημερα,

ο μικρός πρεπει να περναει καμια γαστρεντεριτιδα(μάλλον γιατι βγαζουμε και τραπεζιτη) αλλα μαλλον ελαφρα και ξοφαλτσα, διαροια ειχε καποιες μερες αλλα κατα τα αλλα τουρμπο,

τη δευτερα το βραδυ μου κανε κανα 2 γουλιες καλες εμετο και ξανακανε και χτες,

αυτο που με ανυσηχει ειναι οτι εκανε στο υπνο του,ευτυχως κοιμαται μπρουμητα η πλαγια αγκαλια με το μαξιλαρι στο κεφαλι του,

και ευτυχως βηχει λιγο πριν κ ετσι τον ακουω αλλιως μεσα στη νυχτα πως να τον παρω γραμμη που κοιμομαστε???

σας εχει τυχει???να ανυσηχω επειδη ειναι ξαπλωμενος?

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...