Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ασπρα συμμάδια στο μάγουλο του παιδιού


Recommended Posts

Εχει καμία μανούλα παρομοια εμπειρία.Με ασπρα συμμάδια στο μάγουλο.Συνήθως εμφανίζονται μετά τα καλοκαιρινά μπάνια στην θάλασσα που έχει πάρει και λίγο χρώμα και φαίνεται η διαφορά με τα ασπρα συμμαδάκια που ξεχωρίζουν από το υπόλοιπο δέρμα.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Ο θηλασμός είναι μια ΥΠΕΡΟΧΗ σχέση(δεν είναι γάλα σε κονσέρβα)Η κατσικούλα θηλάζει το κατσικάκι, η γαιδουρίτσα το γαιδουράκι,η γατούλα το γατάκι, γιατί οχι και ο άνθρωπος το ανθρωπάκι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς πως είναι τα σημαδια αν δεν τα δω. Τα βγάζει μόνο στον ήλιο? Εγω το καλοκαίρι με τον ήλιο έκανα στο χέρι μου κάτι σαν φουσκαλίτσες και όταν έφευγαν σε εκείνο το σημείο το δέρμα ήταν αρκετα πιο ανοικτόχρωμο. Είχα πάει στο δερματολόγο και μου είπε ότι ήταν απο τον ήλιο. Και φαντάσου ότι δεν κάθομαι στην θάλασσα στον ήλιο απά το χέρι εκτείθεται γενικότερα στον ήλιο. Δεν ξέρω αν και εσύ εννοείς κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει φουσκαλίτσες.Μόνο ότι το πρόσωπο έχει ένα ομοιομορφο χρώμα λίγο πιο σκούρο.Και ξεχωρίζουν από το ένα μόνο μάγουλο ασπρος χρωματισμός ένα πιο μέγάλο και ένα πιο μικρούλη.Οταν περάσουν μήνες και φεύγει το λίγο χρωματάκι που έχει πάρει από τις διακοπές δεν ξεχωρίζει θα έλεγα τοσο έντονα.

Ο θηλασμός είναι μια ΥΠΕΡΟΧΗ σχέση(δεν είναι γάλα σε κονσέρβα)Η κατσικούλα θηλάζει το κατσικάκι, η γαιδουρίτσα το γαιδουράκι,η γατούλα το γατάκι, γιατί οχι και ο άνθρωπος το ανθρωπάκι...

Link to comment
Share on other sites

To είχε πάθει και πέρυσι.Αλλά το χειμώνα έφυγε.Το ξαναέπαθε και φέτος.

Ο θηλασμός είναι μια ΥΠΕΡΟΧΗ σχέση(δεν είναι γάλα σε κονσέρβα)Η κατσικούλα θηλάζει το κατσικάκι, η γαιδουρίτσα το γαιδουράκι,η γατούλα το γατάκι, γιατί οχι και ο άνθρωπος το ανθρωπάκι...

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ολα τα χρονια οταν ημουν παιδι. Εχει σχεση με ξηροδερμια κ εγκζεμα νομιζω. Δεν ειναι τιποτα σοβαρο, το εχει και το παιδι μιας φιλης μου καθε καλοκαιρι. Βοηθαει μια κρεμα(δεν ξερω ποια) που της εδωσε η δερματολογος (εγω παντως εβαζα aquasol α βιταμινη). Ο δερματολογος σου θα σου πει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΑ ΤΑ 2 ΜΕΓΑΛΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ..ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΛΙΟ .ΔΕΝ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΘΕΛΕΙ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΑΠΟ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ ΚΑΝΕΙΣ 10 ΜΕΡΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΠΡΩΙ ΒΡΑΔΙ . ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΦΟΡΑΝΕ ΥΨΗΛΟ ΔΙΚΤΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΑΝΤΙΛΙΑΚΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΤΗΝ ΘΑΛΑΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΞΑΝΑΒΓΑΛΟΥ .ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΟΒΑΡΟ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΟΡΑΤΑ ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΜΑΥΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΟΥΝ ΠΑΛΙ ΧΡΩΜΑ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΔΕΙΣ ..

PCefp3?r=1287650563

aQQUp3?r=1287650563

X1UKp3?r=1287651536

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε δερματολόγο.Μας είπε ότι είναι επιδερμιδίτιδα.

Επίσης μας είπε ακριβώς αυτά που έγραψε το μέλος τον

ότι " ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΦΟΡΑΝΕ ΥΨΗΛΟ ΔΙΚΤΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΑΝΤΙΛΙΑΚΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΤΗΝ ΘΑΛΑΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΞΑΝΑΒΓΑΛΟΥ .ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΟΒΑΡΟ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΟΡΑΤΑ ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΜΑΥΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΟΥΝ ΠΑΛΙ ΧΡΩΜΑ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΔΕΙΣ"

 

 

Δεν μας έδωσε κάτι για τα φύγουν ο άσπρος χρωματισμός

Μας έδωσε μια παιδική κρέμα για ενυδάτωση για να την βάζει μετά το μπάνιο.Αλλά οταν τη ρώτησα αν είναι φυτική μου είπε όχι.Και αυτό με προβληματίζει μήπως πρέπει να ψάξω κάτι πιο φυτικό για ενυδάτωση.Μας πρότεινε την Αveno άν το ξεχωρίζω καλά όπως το γράφει.

Την γνωρίζετε αυτή την κρέμα?

Γνωρίζετε κάποια κρέμα για ενύδάτωση για παιδάκι πιο φυτική.??

Ο θηλασμός είναι μια ΥΠΕΡΟΧΗ σχέση(δεν είναι γάλα σε κονσέρβα)Η κατσικούλα θηλάζει το κατσικάκι, η γαιδουρίτσα το γαιδουράκι,η γατούλα το γατάκι, γιατί οχι και ο άνθρωπος το ανθρωπάκι...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς για ενυδάτωση κάποια κρέμα ή κάποια αλλαγεί στη διατροφή???

Ο θηλασμός είναι μια ΥΠΕΡΟΧΗ σχέση(δεν είναι γάλα σε κονσέρβα)Η κατσικούλα θηλάζει το κατσικάκι, η γαιδουρίτσα το γαιδουράκι,η γατούλα το γατάκι, γιατί οχι και ο άνθρωπος το ανθρωπάκι...

Link to comment
Share on other sites

Exει κάνει κανείς ομοιοπαθητική για αυτό το λόγο???

Εχει κάνει ενυδάτωση με φυτικά μέσα?

Ο θηλασμός είναι μια ΥΠΕΡΟΧΗ σχέση(δεν είναι γάλα σε κονσέρβα)Η κατσικούλα θηλάζει το κατσικάκι, η γαιδουρίτσα το γαιδουράκι,η γατούλα το γατάκι, γιατί οχι και ο άνθρωπος το ανθρωπάκι...

Link to comment
Share on other sites

Εχει καμία μανούλα παρομοια εμπειρία.Με ασπρα συμμάδια στο μάγουλο.Συνήθως εμφανίζονται μετά τα καλοκαιρινά μπάνια στην θάλασσα που έχει πάρει και λίγο χρώμα και φαίνεται η διαφορά με τα ασπρα συμμαδάκια που ξεχωρίζουν από το υπόλοιπο δέρμα.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

καλημερα!και η κορη μ τα βγαζει...

λεχηνες λεγονται..και μασ το καλοκαιρι βγαινουν.το χειμωμα φευγουν.δεν νομιζω να μπορεισ να κανεισ τπτ.με καιρο θα φυγουν απο μονα τους...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eψαξα στο google την λέξη αυτή λεχήνες αλλά δεν βρήκα τίποτα.

Ο θηλασμός είναι μια ΥΠΕΡΟΧΗ σχέση(δεν είναι γάλα σε κονσέρβα)Η κατσικούλα θηλάζει το κατσικάκι, η γαιδουρίτσα το γαιδουράκι,η γατούλα το γατάκι, γιατί οχι και ο άνθρωπος το ανθρωπάκι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...