Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστώ γατούλα, γιατί είδα κάτι παπα και είπα να τα χτυπήσω τώρα που προλαβαίνω ....... (τουλάχιστον να έχουμε να φοράμε παπούτσια).

Βρήκα και κάτι voucher codes και είπα να τα προλάβω και αυτά.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

10ευρώ αποκλείεται να ειναι στο λεω

Εδώ εστειλα αγγλία ζευγάρι παιδικά αθλητικά που πούλησα κ μου βγηκε 5.80ευρώ...:rolleyes:

 

Καμιά 5-6ευρώ θα σου βγει αν το στειλεις και συστημένο για ποιο σιγουρα.

Θα στα καλύψει τα εξοδα εφοσον ειναι δικό του λάθος, θα το στειλεις κ οταν το στειλεις θα τους ενημερώσεις για τα μεταφορικά δινοντας τους κ τον κωδικό του τρακινγκ κ την αξία κ θα στα επιστρέψουν πριν ακομα το παραλάβουν.

 

 

Τώρα αφου αγόρασα προ καιρού για τη μικρή μου αυτές τις μπότες Elle τυπου ουγκ κ εμεινα ευχαριστημένη , τις φοράει καθε μέρα κ μας βόλεψαν πολύ, μεχρι που σκέφτομαι να παρω κ για του χρονου ενα ζευγαρι..:rolleyes:

 

Τσίμπησα κ για μένα ενα ζευγάρι για κάθε μέρα για τη δουλεια Μποτες με τακουνάκι Elle μολις παραλάβω θα ενημερώσω.

 

Παρέλαβα και δυο φουστανάκια

1ο φουστανάκι της μικρής για κάθε μερα πολύ ωραιο πηρα το 4-5 κ της είναι λιγο μεγάλο -δεν φαινεται χαχολικο ομως- κ σιγουρα θα μας κάνει κ του χρονου αν δεν το ξεπαστρέψει στο σχολειο :mrgreen:

 

2ο φουστανάκι επισης πολύ ωραιο κ χοντρουτσικο οτι πρεπει για το σχολειο καθημερινό

 

Επίσης παρέλαβα πολύ γρηγορα κ 10 ζευγάρια κάλτσες για τη μικρή καλές θα ελεγα αλλα ακομη δεν τις έπλυνα

 

Καλαμαρακι, πρωτα θελω να σε ευχαριστησω γιατι με εχεις βοηθησει πολλες φορες να κανω καλες αγορες. Επειτα θελω να σε ρωτησω κατι. Πατωντας πανω στο φορεματακι που πηρες στην κορουλα (παρεπιπτοντως πολυ καλο!) ειδα τι αλλα πραγματα πουλαει ο πωλητης αυτος. Καποια ειδη τα εχει με free μεταφορικά και καποια με 1,99. Αν παραγγείλω απο τον ιδιο πωλητη 4-5 πραγματα με συμφερει? Και ποιο απο ολα θα ειναι τα μεφορικά? Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειναι η πρωτη φορα που θα ψωνισω απο το e-bay. Συνηθως σου ερχονται με ΕΛΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

Κικι το εχω αναφερει

ΝΑΙ στελνει

ΝΑΙ μας δουλευει!

στην αγγλια κατι κανει 90 λιρες και για ελλαδα το ιδιο 150 ευρω

ευχαριστω αλλα ΔΕ θα παρουμε!

τους εκραξα σχετικα αλλα δεν ιδρωσανε

 

Μα πως στελνει, αφου παω να πατησω και διπλα γραφει F, απο το fit. Και οταν πας να πατησεις αγορα σου γραφει μονο απο παραλαβη απο καταστημα γιατι πρεπει να τα δοκιμασει πρωτα (εξου και fit)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ερωτηση προς γκουρου :)

τι μας λεει αυτος ο πωλητης?? θα ηθελα ενα φουσκωτο ζεστο μπουφανακι γιατι εδς στα βορεια εχει κρυο...

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250919862913

 

στελνει λεει ελλαντα με 30 ντολαρια αλλα δεν ειναι κ λιγα. Εχει κινεζουληδες που στελνουν δωρεαν αποσο ξερω. Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Και αυτή θα έπρεπε να είναι η σωστή συμπεριφορά αγοραστών :D για να μη γκρινιάζουμε μόνο για τους κακότροπους πωλητές

 

Συμφωνω απολυτα με όλο το e-mail! Ενα πραγμα μονο θα πω: Δεν θα θελαμε να ειμασταν στην θεση τους και να ξεραμεοτι ειναι ρισκο να πουλας στην Ελλαδα.

Απο Mandco εκανα να παρλαβω 3,5 μηνες! Το διανοήστε τι μεγαλο μπαχαλο ειναι τα ΕΛΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

SOS κοριτσια...

θελω να ξαναστειλω στον κινεζο,αλλα ως συνεχεια των μηνυματων που εχουμε αντσλλσξει...για να μη μπορει να αμφισβητησει τιποτα...

 

το προβλημα ειναι οτι το τελευταιο μηνυμα στην επικοινωνια μας ηταν δικο μου-και δεν εχει απαντησει ακομα,ωστε να του κανω reply....

ετσι λοιπον ,με το δικο μου τελευταιο,δεν εχει τετοια επιλογη!!!μπορω ειτε να το διαγραψω,ειτε να το αρχειοθετησω,ειτε να το κανω forward ...

το κανω που λετε forward με την ελπιδα οτι θα μπορεσω να του προωθησω τα παλια ,γραφοντας κ κατι καινουριο που θελω,κ δεν!

κανει forward στο μεηλ μου(μη με ρωτησετε τι κ πως,δεν ξερω...)

 

καμια ιδεα???

 

μπορω θεωρητικα να παω στην τελευταια δικη του απαντηση,κ να κανω reply,αλλα ηθελα να φαινεται κ η δικη μου (αναπαντητη ) ερωτηση για το τι προτιθεται να κανει αφου δεν εχουν ερθει τα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

Καλαμαρακι, πρωτα θελω να σε ευχαριστησω γιατι με εχεις βοηθησει πολλες φορες να κανω καλες αγορες. Επειτα θελω να σε ρωτησω κατι. Πατωντας πανω στο φορεματακι που πηρες στην κορουλα (παρεπιπτοντως πολυ καλο!) ειδα τι αλλα πραγματα πουλαει ο πωλητης αυτος. Καποια ειδη τα εχει με free μεταφορικά και καποια με 1,99. Αν παραγγείλω απο τον ιδιο πωλητη 4-5 πραγματα με συμφερει? Και ποιο απο ολα θα ειναι τα μεφορικά? Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειναι η πρωτη φορα που θα ψωνισω απο το e-bay. Συνηθως σου ερχονται με ΕΛΤΑ?

 

Bιργινία μου τωρα εχω διάλειμμα στο σχολείο, θα σου απαντήσω λεπτομερώς το απογευματάκι που θα γυρίσω σπιτι εκτος κ αν με προλάβει καποιο άλλο σαίνι!

 

Link to comment
Share on other sites

Bιργινία μου τωρα εχω διάλειμμα στο σχολείο, θα σου απαντήσω λεπτομερώς το απογευματάκι που θα γυρίσω σπιτι εκτος κ αν με προλάβει καποιο άλλο σαίνι!

 

ευχαριστω, θα περιμενω τα φωτα σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@pondicaki

 

Mήπως δεν τους εχεις δώσει το νούμερο του παπουτσιου;;;Μερικές φορές θέλουν επιβεβαίωση και στο paypal εκει που λέει send seller a message. Αν τους το εχεις στειλει με Mail ισως να μην το εχουν δει.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ κοριτσάκι, αυτό μάλλον θα κάνω..........

 

τελικά μόλις ανέφερα το "case" μου έκανε αμέσως "refund" - του απάντησα ευχαριστώ κτλ και ότι εάν τελικά παραλάβω, θα του στείλω τα χρήματα. επιμένει να το κρατήσω ως δώρο. φυσικά θα του τα στείλω εάν και εφόσον έρθει το πακέτο

Ολα καλά λοιπόν χαιρομαι!!

 

Καλαμαρακι, πρωτα θελω να σε ευχαριστησω γιατι με εχεις βοηθησει πολλες φορες να κανω καλες αγορες. Επειτα θελω να σε ρωτησω κατι. Πατωντας πανω στο φορεματακι που πηρες στην κορουλα (παρεπιπτοντως πολυ καλο!) ειδα τι αλλα πραγματα πουλαει ο πωλητης αυτος. Καποια ειδη τα εχει με free μεταφορικά και καποια με 1,99. Αν παραγγείλω απο τον ιδιο πωλητη 4-5 πραγματα με συμφερει? Και ποιο απο ολα θα ειναι τα μεφορικά? Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειναι η πρωτη φορα που θα ψωνισω απο το e-bay. Συνηθως σου ερχονται με ΕΛΤΑ?

 

Μαλλον αυτον εννοεις

http://www.ebay.co.uk/sch/catsy2109/m.html?item=360400079888&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT&_trksid=p3984.m1439.l2649&_trksid=p4340.l2562

Αυτος λεει οτι σου κανει εκπτωση 50%στα μεταφορικα σε καθε επιπλεον κομματι που παραγγειλεις. Δηλαδη αν το πρωτο κομματι εχει 2.5 λιρες το επομενο το περνεις αν εχει 2 λιρες μεταφορικα με 1 λιρα. Δηλαδη 2.5+1 τα μεταφορικα για τα δυο κομματια. Σιγουρα σε συμφερει. Απο οτι λεει στελνει συστημενο. Καλυτερα ομως στειλε ενα μειλ και πες τι ακριβως θελεις να παρεις για να σου πει ακριβως τα μεταφορικα για Ελλαδα να εισαι και σιγουρηΕλπιζω να βοηθησα:)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Μια και πάντα βρίσκω ανάμεσα σας κάποια να έχει δει αυτο που ψάχνω είπα να σας συμβουλευτω πάλι

Έχετε βρει μήπως σάιτ να φτιαχνεινπροσωποποιημενα Ποτήρια?αυτα που χαραζουν απάνω ονομο,κατι έχω βρει στα είδη γάμου αλλα είναι μόνο Ποτήρια σαμπάνιες και εγω ψάχνω ουισκιου

Έχει δει καμία σας?

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθαν οι γαλοτσες απο javari.fr (με ups μεσα σε 2 μερες) αλλα εχουν ενα ελλατωμα σαν μπαλωμα μαμωτο!!! Το θεμα μου ειναι το εξης...εαν τους στειλω mail στα αγγλικα θα καταλαβουν διοτι τα γαλλικα μου φτανουν μεχρι το σημειο της παραγγελιας, απο εκει και περα rien....

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοοον...εστειλα Mail στο javari εννοειται στα Αγγλικα και 5 λεπτα αργοτερα με πηρε τηλ. ενα γαλλακι που τα αγγλικα του ηταν χειροτερα απο τα γαλλικα μου...ΑΝ καταλαβα καλα μου ειπε οτι θα μου στειλει Mail για να εκτυπωσω κατιτις και να τα στειλω πισω αλλα τα μτφ ποιος θα τα πλερωσει??? Κατσε να ερθει το mail να δω τι λεει αλλα βρε παιδακι μου τι εξυπηρετηση ειναι αυτη??? Στο 5λεπτο?????:rolleyes::rolleyes:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια και πάντα βρίσκω ανάμεσα σας κάποια να έχει δει αυτο που ψάχνω είπα να σας συμβουλευτω πάλι

Έχετε βρει μήπως σάιτ να φτιαχνεινπροσωποποιημενα Ποτήρια?αυτα που χαραζουν απάνω ονομο,κατι έχω βρει στα είδη γάμου αλλα είναι μόνο Ποτήρια σαμπάνιες και εγω ψάχνω ουισκιου

Έχει δει καμία σας?

για δες στο www.zazzle.com

νομιζω εχει...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το Mail του γαλλου...θα επιστρεψω τις γαλοτσες και θα μου επιστρεψουν τα μτφ! Κοριτσια εχει επιστρεψει καμια στο amazon??? Εκτυπωνω την ετικετα που μου εστειλε, την κολλαω στο πακετο και το στελνω??? Μου ζηταει να βαλω μεσα και την αποδειξη με τα μτφ αρα να το στειλω συστημενο καλυτερα ε????

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθαν οι γαλοτσες απο javari.fr (με ups μεσα σε 2 μερες) αλλα εχουν ενα ελλατωμα σαν μπαλωμα μαμωτο!!! Το θεμα μου ειναι το εξης...εαν τους στειλω mail στα αγγλικα θα καταλαβουν διοτι τα γαλλικα μου φτανουν μεχρι το σημειο της παραγγελιας, απο εκει και περα rien....

 

Δεν σε πρόλαβα συνπιλότισσα.........

 

Εδώ τα καλά τα γαλλικά !!!!!!!!

 

Μια άλλη λύση είναι ο μεταφραστής του γκούγκλ. Αν βάλεις μετάφραση από ελληνικά στα γαλλικά θα στα βγάλει χάλια. Αν το κάνεις από αγγλικά σε γαλλικά, βγαίνει μια χαρά.

 

Οι πρόσφατες αγορές μου

 

:arrow:Ζακετούλα μικρής (πάρα πολύ καλό μπράντ, να το έχετε στα υπόψη)

 

:arrow:Σετ τρίο πιτσιρίκου

 

:arrow:Ισοθερμικές κάλτσες μπαμπά μου

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα αυτές τις γαλότσες για τον μικρό μου: http://www.ebay.co.uk/itm/170700598013?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 και είναι υπέροχες.Σίγουρα έχουν μεγάλη διαφορα από τις περσινές μας (πολύ όμορφες kidorable) και όσες άλλες κοίταξα σε φυσικό κατάστημα.Είναι αρκετά ζεστές γιατί έχουν επένδυση σαν τσόχα μέσα και πολύ ωραία αντιολισθητική σόλα.Μάλλον είμαι τόσο ενθουσιασμένη όσο ο μικρός μου που τις φόραγε καμια ώρα σήμερα.

Επισης,ήρθαν και αυτά από το άμαζον http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0046IZ88G και παρόλο που τα βρηκα λίγο ακριβούτσικα γι' αυτή την ηλικία,τουλάχιστον δεν τα βγάζει από τα ποδαρακια της και είναι αρκετά ζεστα.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που βλέπω αυτές,ζηλεύω.Και ποιο οικονομικες και πιο ωραίες (για μένα βέβαια γιατί για το παιδί δεν θα είχε το ίδιο ενδιαφέρον) http://www.ebay.co.uk/itm/BOYS-GIRLS-WELLINGTON-BOOTS-WELLIES-UK-8-9-EU-26-27/170707918266?ssPageName=WDVW&rd=1&ih=007&category=57929&cmd=ViewItem

Link to comment
Share on other sites

Συνπιλοτισσα ειδες τον κωδικο για yours?

Ω ναι, γαιδούρι είμαι, δεν ευχαρίστησα.

 

117684ygkpzfr3jr.gif

 

Θα τον αξιοποίησω αύριο, σήμερα γινόταν χαμός στην δουλειά και δεν πρόλαβα να φορτίσω την προπληρωμένη.

 

Αύριο λοιπόν, Gymboree, Yours Clothing, Mandco & Evans.:wink:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Cheapsmells μέχρι 6 Νοεμβρίου έκπτωση 5% πάνω από 25 λίρες παραγγελία με τον κωδικό vcodes5

DUNE μεχρι 6/11 έκπτωση 20% με κωδικό VIP80

 

Από τα δευτερα δεν έχω ψωνίσει ποτέ αλλά ψήνομαι. Παίζουν και καλά μεταφορικά.Όσον αφορά τα javari αν κατάλαβα σωστά είτε τα .co, είτε τα .de είτε τα .fr δεν έχουν μεταφορικά. Ναι;

Παίζουν κι εδώ κωδικοί;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Τα ΕΛΤΑ με εχουν κανει εξαλη.

1.περιμένω 3 δεματα απο ebay και μέσα στην επομενη εβδομαδα συμπηρώνουν 45 μερες που ειναι αφαντα και οι 3 πωλητες μου εχουν στειλει μαιλ με τα αποδεικτηκα αποστολής.Πήγα στο ταχυδρομειο αλλα δεν υπαρχει τιποτα.

2.κερδισα απο ebay κατι την προηγούμενη εβδομαδα,ο πωλητης υποστηριζει οτι πηγαινει καθε μέρα για να το στειλει αλλα το κορεατικο ταχυδρομειο δεν δεχεται το δεμα γιατι τα ΕΛΤΑ μας απεργουν!!!!

 

κατι ευχαριστω τώρα,παρελαβα σημερα απο το αγαπητο amazon με την αψογη UPS αυτες τις μποτουλες:http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003T9W3QS

20 λιρες μονο(εδω εχουν απο 80 και πανω)

aiBtp2.png

 

13/11/2004

16/8/2007

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...