Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοστος εγκυμοσύνης-τοκετου


ilonka19

Recommended Posts

Καλησπέρα! Έχει κάποια κοπέλα (από όσες γέννησαν σε δημόσιο) ασφάλεια ΙΚΑ? Όταν ρώτησα τηλεφωνικά στο Αλεξάνδρα μου είπαν ότι το ΙΚΑ δεν καλύπτει τίποτα, ενώ από κάποια γνωστή έμαθα ότι καλύπτει το μεγαλύτερο ποσοστό και εκείνη χρειάστηκε να συμπληρώσει ένα ποσό του τύπου των 90 ευρώ. Έτσι κι αλλιώς δεν είναι εξωφρενικό το ποσό στο δημόσιο απ' ότι έχω καταλάβει, αλλά δεν θα με ενοχλούσε να τα καλύψει η ασφάλειά μου... :roll:

6Br6p3.png

''Life is what happens to you when you 're busy making other plans''

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! Έχει κάποια κοπέλα (από όσες γέννησαν σε δημόσιο) ασφάλεια ΙΚΑ? Όταν ρώτησα τηλεφωνικά στο Αλεξάνδρα μου είπαν ότι το ΙΚΑ δεν καλύπτει τίποτα, ενώ από κάποια γνωστή έμαθα ότι καλύπτει το μεγαλύτερο ποσοστό και εκείνη χρειάστηκε να συμπληρώσει ένα ποσό του τύπου των 90 ευρώ. Έτσι κι αλλιώς δεν είναι εξωφρενικό το ποσό στο δημόσιο απ' ότι έχω καταλάβει, αλλά δεν θα με ενοχλούσε να τα καλύψει η ασφάλειά μου... :roll:

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ. ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΙΚΑ ΠΛΗΡΩΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Κ ΑΠ'ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 900Ε ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

tatjani εγω γεννησα στο ελενα.επελεξα μονοκλινο και πληρωσα για 4 μερες 527 ευρω.το χαρτι ελεγε επανω οτι το ποσο ειναι 700 κατι ευρω και πληρωτεο 527 που πληρωσα.ειναι το ποσοστο που μου αναλογουσε λογω ικα.δεν θα πληρωσεις τιποτα εαν πας υποθετω σε 4κλινο η οτι αλλη θεση γραφει το βιβλιαριο σου,εμενα γραφει Γ θεση.εαν γεννησεις με καισαρικη θα πληρωσεις λιγοτερο δηλαδη εαν επιλεξεις μονοκλινο θα δωσεις για 5 μερες 260 ευρω.

 

η φιλη μου που γεννησε στο αλεξανδρα δεν εδωσε τιποτα αλλα εμεινε σε δωματιο με πολλες μαμαδες,πανω απο 4.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεννησα στο Ελενα στο λουξ μονοκλινο. Η βραδια ειναι 200 ευρω ανεξαρτητου ταμειου! Εαν κανεις εισαγωγη βραδυ σε χρεωνουν τη μερα εστω κι αν δεν την περασεις στο δωματιο αλλα στις ωδινες. Αρα φυσιολογικος τοκετος δε χρεωθηκα 4 μερες αλλα 5 μερες διοτι μπηκα Κυριακη βραδυ κ γεννησα Δευτερα απογευμα. Κ επισης μου πηραν τον μικρο 2 μερες στα νεογνα λογω υποθερμιας κ πληρωσα 100 ευρω με βιβλιαριο δημοσιου τα οποια θα παρουμε πισω μολις βγαλουμε βιβλιαριο του μικρου.

RSvcp2.png wNVQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα γεννησω λογω γιατρου σε ιδιωτικη κλινικη.Εκει ξεγενναει !

Υπολογιζω ενα συνολο γυρω στα 3000 αλλα εχω αλλη απορια. Η υποχρεωτικη παραμονη μου ξερω οτι ειναι 3 ημερες! Αν ομως κατι δεν παει καλα κ χρειαστω παραπανω παρακολουθηση περα των τριων ημερων τι γινεται? Θα με στειλουν σε δημοσιο η θα πρεπει μετα να πληρωσω επιπλεον χρηματα?Ξερει καμια σας? Γιατι κοστιζει 500 η μερα... Καλα αν ηξερα ποσα εξοδα εχει ενα παιδι και μια γεννα θα ξεκινουσα αποταμιεσυση ενα χρονο πριν ! Γιατι και εγω ασφαλεια δημοσιου εχω και θα εισπραξω το αστρονομικο ποσο των 700 ευρω παρακαλω! Δηλαδη τιποτα...Ολα απο την τσεπη μας στην ουσια.Μεχρι στιγμης εχουμε δωσει σε γυναικολογο και μικροβιολογο 1000 περιπου και αλλα 3000(στην καλητερη περιπτωση) στην κλινικη.

 

καλησπερα!!!!!

γεννησα τον νοεμβριο σε ιδιωτικη κλικινη στην Θεσ/νικη...

μου ειχε πει ο γιατρος μου οτι θα μου στοιχισει γυρω στα 2620 φυσιολογικος και 2860 καισαρικη.σε αυτα τα ποσα να προσθεσω 150-200 για ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη

γεννησα φυσιολογικα ανεβασαμε ικτερο και αναγκαστηκα να μεινω ενα βραδυ επιπλεον μαζι με το μωρο...συνολικο ποσο 3300

για φωτοθεραπια 300 + διαμονη μου 140

το ποσο δωματειου ειναι απο 4κλινο(ζητησα 4κλινο δεν υπηρχε και με βαλανε σε 3κλινο με χρεωση 4κλινου)

να αναφερω οτι ειμαι ιδιωτικη υπαλληλος ασφαλεια ικα

απο τα 300 τισ φωτοθεραπειας πηρα 115 πισω και 300 για ολα τα υπολοιπα

μην φαντασεις οτι περνεις πολλα πισω.απο 3300 πηρα περιπου 400 "ΤΙΠΟΤΑ"

 

ευχομαι με το καλο να γεννησεις και ολα τα υπολοιπα τακτοποιουνται :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, γέννησα στο ΛΗΤΩ πριν από δύο εβδομάδες περίπου. Έκατσα τέσσερις μέρες γιατί γέννησα με καισαρική και μου στοίχησε 1.680,00? εκτός του γιατρού. Μου είχαν πει όταν είχα ρωτήσει ότι αν χρειαστεί το μωρό να μπει στη μονάδα ότι είναι κλειστό το νοσήλειο και τα πέρνεις όλα από το ταμείο σου. Γιατί δεν πέρνεις να ρωτήσεις στο μαιευτήριο που θα πας; Ή μήπως ξέρει ο γιατρός σου....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

geia sas γεννησα στο παπαγρωργιου θεσσαλονικης με καισαρικη δεν πληρωσα τπτ .κατα την διαεκεοα ης εγκυμοσυνης πληρωσα 40ε τον 1 υπερηχο . και τον μεγαλο υπερηχο 80ε τα φαρμακα δεν πληρωσα τπτ στην εγκυμοσυνη δεν πληρωνεισ τπτ με συνταγη τ ικα

Link to comment
Share on other sites

geia sas γεννησα στο παπαγρωργιου θεσσαλονικης με καισαρικη δεν πληρωσα τπτ .κατα την διαεκεοα ης εγκυμοσυνης πληρωσα 40ε τον 1 υπερηχο . και τον μεγαλο υπερηχο 80ε τα φαρμακα δεν πληρωσα τπτ στην εγκυμοσυνη δεν πληρωνεισ τπτ με συνταγη τ ικα

 

 

καλησπερα,να σε ρωτησω,ποτε γεννησες και τι ασφαλεια εχεις?γιατι εγω γεννησα πριν 2 μηνες με καισαρικη στο παπαγεωργιου και πληρωσα 340 ευρω για φαρμακα και νοσηλεια με ασφαλεια δημοσιου!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια

οταν εμαθα οτι ειμουν εγκυος ειμασταν ανεργοι και οι δυο κια χωρις να ειμαστε ασφαλισμενοι καπου

λοιπον ανηξα καρτα ανεργιας μολις εκλησα 3 μηνω την καρτα ανεργιασ πηγα το οαεδ και ζητησα ενα χαρτι για ν ανηξω βιβλιαριο μ το δωσανε και πηγα εφτιαξα βιβλιαρειο η καινουργιο.επρεπε ν περιμενω 1 μηνα για την καρτα ανεργειας ν γινει 3 μηνων .επρεπε ν κανω της πρωτες εξετασης οι οποιες ηταν πολλες και κοστηζαν 150 και πανω δεν ειχα τηνδυνατοτητα να τα πληρωσα . οποτε δεν υπηρχε προβλημα ν περιμενα 1 μηνα περιμενα ακαι πηγα τα εκανα στο ικα ολα . εκτοσ απο ερυθρα και κατι αλλο δεν θυμαμαι μ εδωσε χαρτι η γιατρος του ικα κ πηγα στο αχεπα και τ εκανα αμεως πληρωσα μονο 15 ευρω .η αυχενικη κοσησε 40 η 30 δενθυμαμι μετα στον υπερηχο στον5 μηνα μετα απο πολυ ψαξημο βρηκα στο κεντρο θεσσαλονικης με 80ε για ν μ κανει την εξεταση 45 λεπτα κρατησε η εξεταση . στον 7 μηνα ειχα ειδη κλησει στο ιπποκρατειο και μ στηχησε 10 ευρω . για τα φαρμακα απο το ικα δεν πληρωσα τπτ .οταν ηταν να γεννησω στο παπαγεωργιου με καοαρικη δεν πληρωσα ουτε ευρω . οσο για τα πραγματα του μωρου ειδη απο 3 μηνα μου δωσανε κρεβατακι ρηλαξ προικα μωρου ρουχα πολλα καθισμα φαγητο παρκο .απλα ειχα ξιδεψει μονο 100 για να παρω μπιμερο σαλιαρες τις κρεμες του μωρου τεοια ψιλοπραγματακια μορε .για φυσιολογικο τοκετο στο ιπποκρατειο που ειχα ρωτησει με ασφαλεια ικα εναι 70ε την βραδια . η αδερφη μ ειχε πληρωσει 300 ε .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμασ συνολο απο την αρχη της εγκυμοσυνης μας κοστισε 7000ε αλλα γεννησα στο ιασω με καισαρικη και εκανα ΟΛΕΣ τις εξετασεις ιδιωτικα γιατι πηγα κι εγω για τις πρωτες στο ικα καλλιθεας οπου γινοταν της μουρλης,,,μου εβγαλαν τις εξετασεις σε 1ΜΗΝΑ και για τις ουρων επρεπε να πηγαινω στην ΠΛ.ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ!!ΕΛΕΟΣ!!!!απλα πηγαινα στους γιατρουσ του ικα και μου τις εγραφαν και επαιρνα καποια χρηματα πισω!:D

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ+ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ? ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΤΕ ΠΟΛΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Καλησπέρα, σου έστειλα με pm τα στοιχεία του γιατρου μου.

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένη. Και πάνω απο όλα τρομερός άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

κατερινα γεννησα με καισαρικη εγω γιαυτο δεν πληρωσα επειδη ειναι αν εγχηρηση γιαυτο . εσυ πληρωσες της βραδιες στο νοσοκομειο

 

κι εγω με καισαρικη γεννησα!!μαλλον τα αλλαξαν τα πραγματα λογω της κρισης για να παιρνουν λεφτα απο ολους!ολες οι κοπελες που γεννησαμε την ιδια μερα πληρωσανε ειτε με καισαρικη ειτε φυσιολογικα!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ?ΤΙ ΔΩΜΑΤΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΤΛ?ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΩΡΑΚΙ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΑ!!!!!!!!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ σε ιδιωτική κλινική στην επαρχία σε μονόκλινο πλήρωσα 1300 ευρώ το δωμάτιο για 4 βράδια!Και ο γυναικολόγος μου πήρε 1000 ευρώ!Αν υπολογίσουμε και τον παιδίατρο που πήρε 200 ευρώ τότε σύνολο μου βγήκε 2500 ευρώ ακριβώς!!!Φυσιολογικός τοκετός χωρίς επισκληρίδιο.

o30Sp3.png

 

 

 

cZW4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα πριν 1 μηνα στην Βιοκλινικη στην Θεσσαλονικη , καισαρικη με επισκληριδιο και πληρωσα 2100 σε μονοκλινο για το τριημερο προγραμμα.Μεσα στην τιμη ηταν διαμονη, αναισθησιολογος με επισκληριδιο, παιδιατρος, εξετασεις της μπεμπας και δικες μου πριν τη γεννα και φαρμακευτικο υλικο.Εχτρα ηταν ο γιατρος μου.Εμεινα πολυ ευχαριστημενη.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ?ΤΙ ΔΩΜΑΤΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΤΛ?ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΩΡΑΚΙ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΑ!!!!!!!!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Γεννησα στο Αλεξανδρας πριν 2 μηνες οτι θες μπορεις να με ρωτησεις :-)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπέρα!!!

 

είμαι έγκυος στο δεύτερο μου παιδάκι (ακόμη σποράκι) κ έχω είδη αγχωθεί με το θέμα του κόστους του μαιευτηρίου!!!

Με το πρώτο ήμουν μια χαρά γιατί είχα ασφάλεια ιδιωτική που με κάλυπτε κ όλα μια χαρά. Για να μου καλύψει το δεύτερο παιδάκι η ασφάλεια, λοιπόν έπρεπε να περάσουν 18 μήνες , πράγμα που δεν είναι εφικτό!.

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν έχει καμία σας υπ όψιν της για το Ρεα κ τι τιμές κυμαίνονται. Είδα το site τους αλλα μπερδεύτικα με τα 'κλειστα πακέτα!'.

Όσο αφορά το Ιασω διάβασα σε δελτία τύπου τους πωσ έχουν κάνει πολύ δυνατές μειώσεις της τάξεως του 40 % -καιρός ήταν!-

 

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα στο Αλεξανδρας πριν 2 μηνες οτι θες μπορεις να με ρωτησεις :-)

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...!!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ....25 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ...ΚΑΤΑΡΧΙΝ ΕΣΥ ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΜΕ Φ.Τ?ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΕΠΙΣΚΛΕΙΡΙΔΙΟ ΚΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΗΝ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ??ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ?ΚΑΙ ΑΝ ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΠΟΣΑ ΣΟΥ ΠΗΡΑΝΕ?ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΜΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ Φ.Τ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΑ ΔΩΣΩ 400? ΙΣΧΥΕΙ?ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ...!Α!ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΣΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΛΑ ΟΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ...!!!!ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ Ν ΑΤΟ ΚΑΜΑΡΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΘΕΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...!!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ....25 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ...ΚΑΤΑΡΧΙΝ ΕΣΥ ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΜΕ Φ.Τ?ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΕΠΙΣΚΛΕΙΡΙΔΙΟ ΚΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΗΝ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ??ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ?ΚΑΙ ΑΝ ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΠΟΣΑ ΣΟΥ ΠΗΡΑΝΕ?ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΜΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ Φ.Τ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΑ ΔΩΣΩ 400? ΙΣΧΥΕΙ?ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ...!Α!ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΣΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΛΑ ΟΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ...!!!!ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ Ν ΑΤΟ ΚΑΜΑΡΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΘΕΣ!!!!

ΜΕΛΙΤΙΝΙ ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ....ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΧΕΣ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ?????ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπέρα!!!

 

είμαι έγκυος στο δεύτερο μου παιδάκι (ακόμη σποράκι) κ έχω είδη αγχωθεί με το θέμα του κόστους του μαιευτηρίου!!!

Με το πρώτο ήμουν μια χαρά γιατί είχα ασφάλεια ιδιωτική που με κάλυπτε κ όλα μια χαρά. Για να μου καλύψει το δεύτερο παιδάκι η ασφάλεια, λοιπόν έπρεπε να περάσουν 18 μήνες , πράγμα που δεν είναι εφικτό!.

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν έχει καμία σας υπ όψιν της για το Ρεα κ τι τιμές κυμαίνονται. Είδα το site τους αλλα μπερδεύτικα με τα 'κλειστα πακέτα!'.

Όσο αφορά το Ιασω διάβασα σε δελτία τύπου τους πωσ έχουν κάνει πολύ δυνατές μειώσεις της τάξεως του 40 % -καιρός ήταν!-

 

 

ευχαριστώ

 

δες αναλυτικα για το ρεα εδω

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1913942#post1913942

 

για το ιασω εγω με καισαρικη σε 3κλινο ηταν να παει 2260 αλλα εννοειται οτι πηγε 2700!!στο ρεα ειναι στανταρ η τιμη λιγο κατω απο 2000 για καισαρικη παντα. για φτ ειναι λιγοτερα βεβαια, κοιτα στο site τους θα δεις

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια του φόρουμ! 'Έχω δύο παιδιά το πρώτο το γέννησα στο Έλενα με καισαρική και ήμουν πολύ ευχαριστημένη... Το δεύτερο όμως στο Παπαγεωργίου τον Αύγουστο του 2010...Έχει περάσει το εξάμηνο της καισαρικής και θέλω σιγά σιγά να προετοιμαζόμαστε για το τρίτο... Κλινική ή δημόσιο νοσοκομείο?? Κι έναν καλό γυναικολόγο γιατί δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη από τον δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες. εγω μενω στην επαρχια και ειμαι αναγκασμενη να ταξιδευω μια φορα τον μηνα στην Αθηνα για να πηγαινω στον γιατρο μου.εχω ζητησει τιμοκαταλογους απο ιδιωτικες κλινικες και εχουν πεσει πολυ οι τιμες. μια πολυ καλη λυση ειναι το Γαια- Ερυκος Ντιναν που στοιχιζει γυρω στα 1600 ευρω, και ειναι φοβερη κλινικη. επισης στο Ιασω στο 3κλινο με 4 διανυκτερευσης 1680,οο χωρις φπα και χωρις αμοιβη γιατρου. συνολο γυρω στα 2500.

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...