Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πετρωμα με μωρακι 9 μηνων!!παρακαλω βοηθεια!


Recommended Posts

καλημερα!!!

παρακαλω θα ηθελα επειγοντως τη βοηθεια σας!!!!η μικρη μου ειναι τωρα 9 μηνων και απο χθες το μεσημερι στο αριστερο μου στηθος ο αδενας αριστερα κατω ειναι πολυ βαρυς και φορτωμενος και ενω το μωρο δεν παραλειπει γευματα δε λεει να ηρεμησω.δοκιμασα με μασαζ με λαδακι,καυτο μπανιο...τιποτα.μεχρι και το σημειο της ιδιας πλευρας κατω απο τη θηλαια αλω ειναι πρησμενο και σαν παραμορφωμενο.στα βιβλια της Πατσουρου δεν βρισκω κατι- μηπως δεν ψαχνω σωστα....-

κοριτσια σας παρακαλω βοηθειστε!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Spyni καλησπερα είχα το ίδιο ακριβώς πρβλ την προηγούμενη εβδομάδα με το στήθος μου ,συνέχησε με ζεστα μπάνια - μαλάξεις -να πινεις πολλά υγρά και βάζε πάντα το μωρό πρώτα απο το στήθος με το πρόβλημα ,αν χρειαστεί να βγάζεις το γάλα με το χέρι έτσι ώστε να αδειάζει πάντα το στήθος σου . Το θήλαστρο δεν κάνει τίποτα .Περαστικά και καλή δύναμη μην απογοητευτείς !!

Link to comment
Share on other sites

Spyni καλησπερα είχα το ίδιο ακριβώς πρβλ την προηγούμενη εβδομάδα με το στήθος μου ,συνέχησε με ζεστα μπάνια - μαλάξεις -να πινεις πολλά υγρά και βάζε πάντα το μωρό πρώτα απο το στήθος με το πρόβλημα ,αν χρειαστεί να βγάζεις το γάλα με το χέρι έτσι ώστε να αδειάζει πάντα το στήθος σου . Το θήλαστρο δεν κάνει τίποτα .Περαστικά και καλή δύναμη μην απογοητευτείς !!

 

σε ευχαριστω πολυ καλο μου κοριτσι!!!μεχρι στιγμης δεν εχω δει βελτιωση και τωρα ακομη που σου γραφω εχω κρυο επιθεμα!!οποτε σου περασε διχως σντιβιωση?εχω τρομοκρατηθει για μαστιτιδα... το ειχα παθει ξανα στην αρχη που το μωρο ειχε νυχθημερον απιστευτους κολικους και εχανε γευματα!!να ειναι παντως καλα και η πιπη κια η σοφουκα για το κουραγιο που μου εστειλαν!!σας ευχαρθστω ολες πολυ πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

spyni μου γραψε στην Αγλαια για βοηθεια , θα ξερει ακριβως τι να κανεις . Καπου ειχα διαβασει για κρυες και ζεστες εναλλαξ κομπρεσες , αλλα δεν ξερω αν οντως βοηθαει . Κριμα που δε μπορω να βοηθησω . Φιλακια και καλο κουραγιο .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω κοριτσακι!!!

το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να γραψω στην Αγλαια αλλα λογω φορτιυ μηνυματων δεν πηγε ποτε!!ποσα να προλαβει και αυτη??εχει ομως αξιες και αξιεπαινες βοηθους βλ. πιπη και Σοφουκα που να ειναι καλα τα κοριτσια με βοηθησαν αμεσα και σημερα μπορω να πω και αποτελεσματικα,αφου πια δεν ποναω και το ιοδημα σχεδον περασε!!

για οσες αντιμετωπισουν κατι αναλογο γραφω πως σε εμενα δουλεψε πολυ το καυτο μπανιο και αρκετο μασαζ μετα αμεσως το μωρο στο στηθος και μετα το θηλασμο ψυχρο επιθεμα.(στο μασαζ καλο ειναι να βοηθησει ο συντροφος και να το κανει και προς το δυνατο με λιγο ελαιολαδο!!αποδιδει τα μεγιστα!!)

να χαιρεσαι το αγορακι σου!!

το βραδυ δες τα πμ!

 

 

spyni μου γραψε στην Αγλαια για βοηθεια , θα ξερει ακριβως τι να κανεις . Καπου ειχα διαβασει για κρυες και ζεστες εναλλαξ κομπρεσες , αλλα δεν ξερω αν οντως βοηθαει . Κριμα που δε μπορω να βοηθησω . Φιλακια και καλο κουραγιο .
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...