Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μπορείς να το διαβάσεις?


κωνκων

Recommended Posts

Cna yuo raed tihs? Olny 55% of plepoe can.

 

I cdnuolt blveiee taht I cluod aulaclty uesdnatnrd waht I was rdanieg. The phaonmneal pweor of the hmuan mnid, aoccdrnig to a rscheearch at Cmabrigde Uinervtisy,it dseno't mtaetr in waht oerdr the ltteres in a wrod are, the olny iproamtnt tihng is taht the frsit and lsat ltteer be in the rghit pclae. The rset can be a taotl mses and yuo can sitll raed it whotuit a pboerlm. Tihs is bcuseae the huamn mnid deos not raed ervey lteter by istlef, but the wrod as a wlohe. Azanmig huh? yaeh and I awlyas tghuhot slpeling was ipmorantt! fi yuo cna raed tihs, palce it in yuor porfiel.

 

Υπάρχει και στα ελληνικά αλλά δεν μπορώ να το βρώ...

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω τωρα τι να πω, που για καποια κλασματα του δευτερολεπτου, στην αρχη δεν καταλαβαινα που ειναι το προβλημα....

τη πρωτη σειρα τη διαβασα χωρις να παρω ειδηση οτι κατι δε παει καλα...

(μαλλον κανω πολλα χρονια μαθημα σε junior classes!!!! χεχεχεχεχεεχεχε)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειμαι περιφανη που ανηκω σ αυτο το πολυ μικρο ποσοστο του 55

% χαχαχαχα :D το εχω διαβασει και παλιοτερα στα ελληνικα αλλα δεν θυμαμαι που. Αυτο που με χαλαει ειναι το ποσοστο... ηθελα να λεει 2% ας πουμε... να πω και του αντρα μου κοιτα που ανηκω :rolleyes:

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα τι να πω, που για καποια κλασματα του δευτερολεπτου, στην αρχη δεν καταλαβαινα που ειναι το προβλημα....

τη πρωτη σειρα τη διαβασα χωρις να παρω ειδηση οτι κατι δε παει καλα...

(μαλλον κανω πολλα χρονια μαθημα σε junior classes!!!! χεχεχεχεχεεχεχε)

 

 

καλά εσύ παιδί μου είσαι φαινόμενο μη τα ξαναλέμε

Η ζωή μου όλη .....

 

 

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ μπόρεσα να το διαβάσω, αλλά είχα ξαναδιαβάσει κάτι παρόμοιο όταν πήγαινα αγγλικά. ήταν ένα τέστ που κάναμε 2 φορές το μήνα, και σ' ενα κείμενο ψάχναμε να βρούμε τις κρυμένες λέξεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χα το διάβασα και εγώ και να σας πω την αλήθεια και εμένα με χαλάει το ότι είναι μεγάλο το ποσοστό που το διαβάζειιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Χι χι χι

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...