Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ


ntina

Recommended Posts

γεια! εχετε καποιο βιβλιο να μου προτεινεται για την εγκυμοσυνη μου? και για την διατροφη? ειναι πολλα στο εμποριο αλλα δεν μπορω να αποφασισω απο το ιντερνετ. ενα που νομιζω οτι ειναι καλο ειναι το : Το βιβλίο της εγκυμοσύνης Curtis, Glade B., Schuler, Judith, ή το : Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΠΟ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ REGAN LESLEY και για την διατροφη: Μαγειρική για εγκύους

Middleton, Jane, Ραπίτης, Γεώργιος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΓΩ ΒΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ "ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ" (WHAT TO EXPECT WHEN YOU ARE EXPECTING). ΛΥΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΑΚΟΛΥΟΘΕΙ ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΜΕΣΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΕΓΩ ΒΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ "ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ" (WHAT TO EXPECT WHEN YOU ARE EXPECTING). ΛΥΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΑΚΟΛΥΟΘΕΙ ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΜΕΣΑ.

 

Και εγω αυτο εχω και ειναι πολυ καλο!Όντως λυνει πολλες αποριες !!!

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλό έρθει το μωρό σας να πάρετε τη συνέχεια, 'Τί να περιμένεις τον πρώτο χρόνο'. Κι εγώ δεν ξέρω τί θα έκανα χωρίς αυτό το βιβλίο. Ό,τι απορία είχα, μου την έλυνε αμέσως. Έχει και μερικά περιττά, γιατί αναφέρεται σε αμερικάνους που έχουν άλλες συνήθεις, αλλά βρίσκεις τα πάντα μέσα. Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιο που μου το δάνεισε μία φίλη...ο οδηγός prιnatal, προγεννητικός οδηγός.

Όλα όσα θα πρέπει να γνωρίζετε όταν αποφασίσετε να αποκτήσετε παιδί. Έχει κεφάλαια από "πρίν κάνετε ένα παιδί" μέχρι και "λεξιλόγιο των κλινικών και εργαστηριακών αναλύσεων" και στα ενδιάμεσα κεφάλαια πολύ ενδιαφέρον θέματα, όπως υγιεινή, ομορφιά, ανάπαυση, οι επιπλοκές της εγκυμοσύνης και πολλά άλλα.

Έχω και πάρα πολλά άλλα βιβλία, αλλά τα περισσότερα είναι για μετά την γέννα...για το νινί :D:D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ" (WHAT TO EXPECT WHEN YOU ARE EXPECTING).

 

αυτό αυτό αυτό και πάλι αυτό...α! και η συνέχεια πολύ καλό και αυτό 'ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ". Τώρα διαβάσω τη συνέχεια αλλά μου την έφεραν στα αγγλικά... Πιάνει από 13 μηνών έως 36 μηνών..και αυτό καλό προς το παρόν...

Link to comment
Share on other sites

γεια! εχετε καποιο βιβλιο να μου προτεινεται για την εγκυμοσυνη μου? και για την διατροφη? ειναι πολλα στο εμποριο αλλα δεν μπορω να αποφασισω απο το ιντερνετ. ενα που νομιζω οτι ειναι καλο ειναι το : Το βιβλίο της εγκυμοσύνης Curtis, Glade B., Schuler, Judith, ή το : Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΠΟ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ REGAN LESLEY και για την διατροφη: Μαγειρική για εγκύους

Middleton, Jane, Ραπίτης, Γεώργιος

 

Εγώ έχω 2. Ένα είναι η βίβλος της εγκυμοσύνης και το άλλο είναι το εγκυμοσύνη και τοκετός. Πάντως από ότι ξέρω τα καλύτερα βιβλία τα γράφει μια Miriam Stoppard.

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...