Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πάτρα-τι μπορεις να κάνεις?


Recommended Posts

Με αφορμή ένα θεματάκι πιο κάτω που κάποια συμφορουμιτισσα αναρωτιέται τι μπορεί να κάνει στα Γιάννενα αναρωτήθηκα..και στην Πάτρα τι μπορεί να κάνει κανείς..δωρεάν?Τις προάλες ήμουν στα πεθερικά μου στο Άργος και ο Δήμος εκεί διοργανωνει ένα σωρό πράγματα για μεγάλους και παιδιά..Χορευτικές ομάδες (παραδοσιακούς και ευρωπαικους),θεατρικες ομαδες,κέντρο απασχόλησης των παιδιών κάθε μέρα(μια γνωστη το αφήνει εκεί και πάει για δουλειά),τμήματα ξένων γλωσσών κ Η/Υ,ζωγραφικης και ένα σωρό άλλα και όλα αυτα..ΔΩΡΕΑΝ.Φαντάζομαι πως τωρα πια θα έχουν και αυτοί επηρεαστεί απο την κρίση αλλά...δεν μπορεί όλο και κάτι θα γίνεται και στην Πάτρα..απλά δεν ξέρω που να ρωτήσω..αν έχει κάποια καμία ιδέα..

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας,

κι εγω αναρωτιέμαι τα ίδια με τη συμπατριώτισσα.γνωρίζω μόνο για προγράμμτα που διοργανώνουν κάποιοι φορείς.Το τμήμα ζωγραφικής του δήμου είναι τσιμπημένο γύρω στα 40 ευρώ το μήνα.γνωρίζω ότι μπορείς να αφήσεις δωρεαν για λίγη ώρα το παιδί σου σε κάποιον παιδότοο σε συνεργασία με το δήμο και την μητρόπολη- δεν είμαι σίγουρη αν ισχύει και φέτος-. πάντως εκπαιδευτικά προγράμματα οργανώνουν δωρεάν κάποιες ενορίες. Ξέρω για την αγια αλεξιώτισσα ότι κάνει μαθήματα ζωγραφικής σε παιδάκια δωρεάν.επίσης σε κάποια σχολεία οργανωνουν μαθήματα χορού με συμβολικά δίδακτρα π.χ. 10 ευρώ το μήνα. Πάντως αν κάποιος ξέρει περισσότερα ενδιαφέρομαι κι εγώ να μάθω. Α! υπάρχει και το εργαστήρι δημιουργικής απασχόλησης της Πρότασης με μία δίωρη συνάντηση κάθε μήνα από Οκτώβρη μέχρι Απρίλη με συμμετοχή 40 ευρώ - τουλάχιστον για τα νήπια- δε γνωρίζω τιμή για άλλες ηλικίες..

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω καμία άλλη απάντηση...Προφανώς δεν ξέρει κανένας..Κρίμα!!!Αν μπορέσεις κάποια στιγμή κοριτσάκι στείλε μου με πμ κανένα τηλ.να αρχίσω να ρωτάω..Σε ευχαριστώ για την απάντηση...

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...