Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χριστουγεννιάτικη συνάντηση Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου


administrator

Recommended Posts

Αγαπητά μέλη, σας προσκαλούμε στην φετινή

 

Χριστουγεννιάτικη συνάντησή μας

 

την Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου το απόγευμα , στον παιδότοπο Childrens Playland !(http://parents.org.gr/news/a315)

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΧΑΡΤΗ ΕΔΩ!

 

Η συνάντησή θα έχει φιλανθρωπικό χαρακτήρα!

 

Προυπόθεση συμμετοχής: μια "μεγάλη" :-) τσάντα

με μεταχ/μένα. παιχνίδια , ρούχα

ή αναλώσιμα αγαθά με μεγάλη ημ. λήξης.

 

Τα πράγματα που θα συγκεντρωθούν θα διαμοιραστούν απο τους συνεργάτες του Parents.gr ώς εξής:

 

 

Η είσοδος στον παιδότοπο θα είναι δωρεάν για τα μέλη του parents (με προυπόθεση τα παραπάνω !)

 

Δημιουργικές χριστουγεννιάτικες δραστηριότητες για παιδιά απο 2 ετών

απο τις 18.00

 

καθώς κ

 

Παράσταση κουκλοθέατρου απο την υπέροχη Αγγελική Μπατζάκη

στις 19.30

 

(http://www.marilenascreations.com/video.html)

 

θα απασχολήσουν ευχάριστα τα παιδιά!

 

Στους γονείς θα προσφερθούν Καφές κ Τσάι, ενώ θα υπάρξουν κ snack για τα παιδιά (χορηγία).

 

 

Περιγραφή παράστασης:

 

Χριστούγεννα στο Δάσος

 

Πλησιάζουν Χριστούγεννα. Στο δάσος όλα τα ζώα έχουν αρχίσει τις προετοιμασίες για τη μεγάλη γιορτή. Όμως μέσα σε αυτή τη χαρούμενη γιορτινή ατμόσφαιρα, υπάρχει κάποιος απρόσμενος επισκέπτης. Ποιός είναι? Πώς βρέθηκε στο δάσος? Τι ζητάει? Ένα είναι το σίγουρο: ότι θα γίνει αφορμή για τα πιό όμορφα Χριστούγεννα στο δάσος.

Αγγελική Μπατζάκη, Νηπιαγωγός με εκπαίδευση στην κατασκευή και το θέατρο κούκλας.

 

Η παράσταση είναι ιδανική για μικρές ηλικίες! (παιδιά εώς 6 ετών)

 

θα χαρούμε να σας έχουμε κοντά μας σε αυτή τη συνάντηση φιλανθρωπικού χαρακτήρα!

 

 

Διεύθυνση Children΄s Playland, Ακτή Θεμιστοκλέους 278, Πειραιάς, τηλ.: 210 4186732 210 4539795 email.: childplayland(at)yahoo.gr ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΧΑΡΤΗ ΕΔΩ!

 

 

Όλες οι δραστηριότητες κ παροχές είναι ευγενικές προσφορές των συμμετεχόντων

Childrens Playland

Αγγελική Μπατζάκη

Parents.gr

(θα προστεθούν κ άλλοι χορηγοί εντός λιγων ημερών)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Λέγκω εκείνη την ημέρα είναι η προγραμματισμένη μεγάλη απεργία ΓΣΕΕ και (νομίζω) ΑΔΕΔΥ οπότε πολύ πιθανόν να μην υπάρχουν συγκοινωνίες ή να είναι κατά πολύ μειωμένα τα δρομολόγια..Λογικά θα είναι δύσκολη μέρα για μετακινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λέγκω εκείνη την ημέρα είναι η προγραμματισμένη μεγάλη απεργία ΓΣΕΕ και (νομίζω) ΑΔΕΔΥ οπότε πολύ πιθανόν να μην υπάρχουν συγκοινωνίες ή να είναι κατά πολύ μειωμένα τα δρομολόγια..Λογικά θα είναι δύσκολη μέρα για μετακινήσεις.

Ωχ ναι και κάτι θυμόμουν ότι είχα να κάνω εκείνη την ημερομηνία (πολτοποιημένος εγκέφαλος)... ευχαριστώ τόνια μου. Το απόγευμα όμως λογικά μπορούμε να έρθουμε.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Προυπόθεση συμμετοχής: μια μεγάλη τσάντα

με μεταχ/μένα. παιχνίδια , ρούχα

ή αναλώσιμα αγαθά με μεγάλη ημ. λήξης.

Επίσης μπορείτε να γράψετε πιο συγκεκριμένα μια και έχετε μιλήσει με τους αρμόδιους τι αναλώσιμα αγαθά έχουν περισσότερο ανάγκη (π.χ γάλατα για μικρά παιδιά κλπ)

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

:lol::lol::lol: Είναι η πρώτη συνάντηση που δηλώνουμε όσοι δε μπορούμε!!!

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Στον παιδότοπο θα μπορούν να απσχοληθούν και παιδιά μικρότερα των 2 χρόνων; Η ημερομηνία είναι όντως λίγο άκυρη λόγω απεργίας αλλά και καθημερινής.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

...

 

Προυπόθεση συμμετοχής: μια μεγάλη τσάντα

με μεταχ/μένα. παιχνίδια , ρούχα

ή αναλώσιμα αγαθά με μεγάλη ημ. λήξης.

 

...

Αν φέρουμε περισσότερες πειράζει; :mrgreen:

etCDp3.png hk8kp3.png

 

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, δυστυχώς δεν είναι εφικτή η μετακίνηση της γιορτής σε άλλη ημερομηνία για οργανωτικούς λόγους.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόησή σας.

 

Παράδοση: η παράδοση μπορεί να πραγματοποιηθεί μόνο στην ημερομηνία της εκδήλωσης. Για τις υπόλοιπες μέρες, οι παραπάνω φορείς δέχονται παράδοση αγαθών στα γραφεία τους, κανονικά. Για αυτό το σκοπό παραθέτουμε και τα τηλέφωνα των φορέων/σωματείων εδώ για περισσότερες πληροφορίες: 213 0318795 (SOS ELIZA) 210 8650111 (Κέντρο στήριξης παιδιου κ οικογενείας), 210 5141935 (Κιβωτός) Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόησή σας.

 

Είδη:

δεν έχει δοθεί περιορισμός σε αναλώσιμα είδη, το σημαντικό είναι να έχουν όχι σύντομη ημερομηνία λήξης.

Αναλώσιμα ειδη ζητήθηκαν απο την Κιβωτό, χωρίς περιορισμό σε είδος,

για παιδιά απο 2 1/2 ετών κ άνω, δηλαδη όχι βρεφικά γάλατα, αλλά περισσότερο γενικά είδη διατροφής.

 

Μετακίνηση:

Σύμφωνα με τις πληροφορίες του ΟΑΣΑ, απο τον ηλεκτρικό σταθμό πειραιά ξεκινάει το λεωφορείο 904 http://www.oasa.gr/index.asp?asp=routes/bus_stop.asp&route_id=+904&rvariant_id=1&medium=0

η στάση που εξυπηρετεί την διεύθυνση του παιδοτοπου Childrens Playland είναι στάση Λιμανάκια ή Σταυρός Πειραικής ή Πειραική.

 

Ευγενική Παράκληση προς τα μέλη:

Έτσι ώστε η διαλογή των αγαθών (ρουχισμός+παιχνίδια) να είναι πιο σύντομη/εύκολη, παρακαλώ σημειώστε στις τσάντες/σακούλες που θα φέρετε, την ηλικία (περίπου) για την οποία είναι κατάλληλα προς χρήση.

 

Ώρα λειτουργίας του παιδότοπου εώς τις 22.00.

 

Στον παιδότοπο θα μπορούν να απσχοληθούν και παιδιά μικρότερα των 2 χρόνων;
ο παιδότοπος διαθέτει παιχνίδια και για μικρότερα παιδιά, με τα οποία μπορείτε να παίξετε μαζί με το παιδί σας. Ηλικίες που φιλοξενεί ο παιδότοπος συνήθως είναι παιδιά 1 -9 ετών. Επεξεργάστηκαν by Μαρια Στυλιανακη
Link to comment
Share on other sites

Προυπόθεση συμμετοχής: μια μεγάλη τσάντα

με μεταχ/μένα. παιχνίδια , ρούχα

ή αναλώσιμα αγαθά με μεγάλη ημ. λήξης.

 

 

Με συγχωρείτε κιόλας,αλλά να ρωτήσω κάτι? τί σημαίνει πως μπορούν να έρθουν μόνο γονείς που θα φέρουν μια ΜΕΓΑΛΗ τσάντα με πράγματα? δηλαδή αν η τσάντα είναι μικρή,απαγορεύεται η είσοδος? και ακόμα αν υπάρχουν γονείς που δεν μπορούν να φέρουν τίποτα,αυτό σημαίνει ότι τα παιδιά τους δεν είναι ίσα με τα άλλα και δεν μπορούν να συμμετάσχουν στην γιορτή? γιατί κατά τα άλλα όλοι μέλη είμαστε.Δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται αυτός ο διαχωρισμός-εξαίρεση.Μοιάζει και λίγο ρατσιστικό ξέρετε.....

glitterfy114605T710D30.gif
Link to comment
Share on other sites

η εκδήλωση είναι για φιλανθρωπικό σκοπό...

 

και μην ξεχνάς ότι είναι δωρεαν..δλδ τα λεφτά που θα έδινες για τον παιδότοπο πήγαινε πάρε δυο γάλατα για τα παιδιά....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

η εκδήλωση είναι για φιλανθρωπικό σκοπό...

 

και μην ξεχνάς ότι είναι δωρεαν..δλδ τα λεφτά που θα έδινες για τον παιδότοπο πήγαινε πάρε δυο γάλατα για τα παιδιά....

 

Ναι γνωρίζω για ποιον λόγο γίνεται η εκδήλωση.Αν όμως έλεγε όσοι μπορούν,να φέρουν ότι μπορούν νομίζω θα ήταν καλύτερο.Και επειδή δεν μπορείς να γνωρίζεις τί γίνεται σε κάθε σπίτι,το "πήγαινε πάρε δυο γάλατα κλπ",με τέτοιο ύφος είναι αν μη τί άλλο πάρα πολύ άσχημο.Και προς πληροφόρησή σου λοιπόν,εγώ δεν πηγαίνω ούτε σε παιδότοπο για να πληρώσω,αλλά ούτε και αγοράζω γάλα για το παιδί μου,γιατί πολύ απλά με συνδράμουν για τις βασικές μου ανάγκες.Οπότε το επικριτικό ύφος καλύτερα να λείπει.

glitterfy114605T710D30.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν ήταν επικριτικό το ύφος μου..

 

συγνώμη αν σε πρόσβαλα...

 

αλλά γιαυτό το λόγο γίνεται η συνάντηση στον παιδότοπο, οπότε όποιος δεν μπορεί να συνεισφέρει καλύτερα να μην έρθει...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

δεν ήταν επικριτικό το ύφος μου..

 

συγνώμη αν σε πρόσβαλα...

 

αλλά γιαυτό το λόγο γίνεται η συνάντηση στον παιδότοπο, οπότε όποιος δεν μπορεί να συνεισφέρει καλύτερα να μην έρθει...[/Q

 

Και σου ανέφερα και πιο πάνω ότι θα ήταν καλύτερο να ζητούσαν να φέρει ότι μπορεί ο καθένας και αν μπορεί.Έτσι πίστεψέ με,όλοι και από κάτι θα έφερναν.Προϋπόθεση για την είσοδο η ¨μεγάλη" σακούλα,είναι λιγάκι άκυρο.Και γιατί δηλαδή απ'την στιγμή που είμαι κι εγώ μέλος του parents αλλά και όσοι άλλοι είναι,να μην έχει δικαίωμα το παιδί μου σε μια χριστουγεννιάτικη γιορτούλα? όπως και όλων τα παιδιά φυσικά.Α και απ'οσο ξέρω,όλες οι γιορτές σε συλλόγους,σωματεία κλπ είναι δωρεάν,ειδικά όταν πρόκειται για παιδάκια.Σκέψου το λιγάκι διαφορετικά....

glitterfy114605T710D30.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...