Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΤΤΙΚΟ ΠΑΡΚΟ


ΡΟΥΛΑ

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Ρουλα,πολύ ωραία ιδέα!!! έχει και χώρο για πικ-νικ καφετέρια παιδική χαρά και τη φάρμα :D:D:D:D Εγώ είμαι μέσα!!!

 

Έχει επίσης την 373644tcictaqmmh.jpg και το κλαράκι :lol::lol::lol::lol:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και γω θα 'θελα αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω μια και μου πέφτει λίγο μακριά.

 

Ασε που με τη γκαντεμιά που με δέρνει μπορεί τι μέρα που θα το κανονίσουμε να ξεκινήσουν καμμιά απεργία και στο Αττικό πάρκο!

Link to comment
Share on other sites

Και γω θα 'θελα αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω μια και μου πέφτει λίγο μακριά.

 

Ασε που με τη γκαντεμιά που με δέρνει μπορεί τι μέρα που θα το κανονίσουμε να ξεκινήσουν καμμιά απεργία και στο Αττικό πάρκο!

 

Θα κανονίσουμε να μην πάς μόνη ΠΑΜ :D:D:D εκεί δεν έχει παιδί μου απεργίες,δουλέυουνε πολλοί εθελοντές,τι θα πόυνε?? "μη φάς ζωάκι απεργώ"?? άσε που έιναι και ιδιωτικό. :lol::lol::lol::lol:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και γω θα 'θελα αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω μια και μου πέφτει λίγο μακριά.

 

Ασε που με τη γκαντεμιά που με δέρνει μπορεί τι μέρα που θα το κανονίσουμε να ξεκινήσουν καμμιά απεργία και στο Αττικό πάρκο!

 

Θα κανονίσουμε να μην πάς μόνη ΠΑΜ :D:D:D εκεί δεν έχει παιδί μου απεργίες,δουλέυουνε πολλοί εθελοντές,τι θα πόυνε?? "μη φάς ζωάκι απεργώ"?? άσε που έιναι και ιδιωτικό. :lol::lol::lol::lol:

 

Μα για αυτό λέω για καντεμιά (ιδιωτικός και απεργία?, αλλά είπαμε εκπέμπω κακή αύρα). Για το μόνο που έχω ελπιδες είναι ότι υπάρχει εθελοντισμός!

 

Τώρα το πάω στο τραβάτε και ας κλαίω.. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Και γω θα 'θελα αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω μια και μου πέφτει λίγο μακριά.

 

Ασε που με τη γκαντεμιά που με δέρνει μπορεί τι μέρα που θα το κανονίσουμε να ξεκινήσουν καμμιά απεργία και στο Αττικό πάρκο!

 

Θα κανονίσουμε να μην πάς μόνη ΠΑΜ :D:D:D εκεί δεν έχει παιδί μου απεργίες,δουλέυουνε πολλοί εθελοντές,τι θα πόυνε?? "μη φάς ζωάκι απεργώ"?? άσε που έιναι και ιδιωτικό. :lol::lol::lol::lol:

 

Μα για αυτό λέω για καντεμιά (ιδιωτικός και απεργία?, αλλά είπαμε εκπέμπω κακή αύρα). Για το μόνο που έχω ελπιδες είναι ότι υπάρχει εθελοντισμός!

 

Τώρα το πάω στο τραβάτε και ας κλαίω.. :wink:

 

Τραβάτε τηνννννννν τραβααααααααατεεεεεεε :lol::lol::lol:

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Και γω θα 'θελα αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω μια και μου πέφτει λίγο μακριά.

 

Ασε που με τη γκαντεμιά που με δέρνει μπορεί τι μέρα που θα το κανονίσουμε να ξεκινήσουν καμμιά απεργία και στο Αττικό πάρκο!

 

Θα κανονίσουμε να μην πάς μόνη ΠΑΜ :D:D:D εκεί δεν έχει παιδί μου απεργίες,δουλέυουνε πολλοί εθελοντές,τι θα πόυνε?? "μη φάς ζωάκι απεργώ"?? άσε που έιναι και ιδιωτικό. :lol::lol::lol::lol:

 

Μα για αυτό λέω για καντεμιά (ιδιωτικός και απεργία?, αλλά είπαμε εκπέμπω κακή αύρα). Για το μόνο που έχω ελπιδες είναι ότι υπάρχει εθελοντισμός!

 

Τώρα το πάω στο τραβάτε και ας κλαίω.. :wink:

 

Τραβάτε τηνννννννν τραβααααααααατεεεεεεε :lol::lol::lol:

 

Τράβα μαλλί ανεβαίνουμε :lol::lol::lol::lol:

 

Μαράκι φυσικά και θα έρθεις!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λεω για μετα το πασχα γιατι ο καιρος τωρα τελευταια ολο τσαλιμια κανει.. Τι λετε? ειναι μακρυα? Μην αναγκαστουμε να ακυρωνουμε τελευταια στιγμη..

και γω προτεινω μετα το πασχα να μαστε ολες εδω και χωρις υποχρεωσεις

τι λετε?

απο Αττικη οδο πας.εξοδο 18. δεν ξερω σε ποια περιοχη εισαι εμεις απο περιστερι σε μιση ωρα ημαστε εκει.

Link to comment
Share on other sites

Το Αττικό Ζωολογικό Πάρκο

 

Μία ανάσα από την πολύβουη Αθήνα, στα Σπάτα, βρίσκεται το όμορφο και τόσο οργανωμένο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο, μία τεράστια έκταση, 108 στρεμμάτων.

Στο πάρκο μπορεί κανείς να δει περίπου 300 είδη πουλιών, 30 ερπετά και 35 περίπου θηλαστικά. Σε αυτά περιλαμβάνονται τόσο ζώα της Ελληνικής πανίδας όσο και σπάνια ζώα και πουλιά από όλα τα μέρη της Γης. Φορέστε άνετα παπούτσια και χρησιμοποιήστε καρότσι για τα μικρά παιδιά. Η βόλτα σας θα είναι πολύ μεγάλη στα πλακόστρωτα άνετα και πεντακάθαρα μονοπάτια. Υπάρχουν, βέβαια, παιδική χαρά, χώροι ξεκούρασης και καφετέρια με πολύ λογικές τιμές.

 

Πώς θα πάτε:

Από την Αττική οδό, επιλέγοντας την έξοδο 18 προς Σπάτα-Παιανία. Από εκεί και μετά ακολουθείτε τις σχετικές πινακίδες. Αν χαθείτε, αναζητήστε το κοιμητήριο των Σπάτων. Το πάρκο είναι λίγα χιλιόμετρα παρακάτω. Από τη Λεωφόρο Σπάτων, στρίβετε στο ύψος του Βερόπουλου προς Λούτσα και στην πρώτη διασταύρωση θα κάνετε αριστερά. Και εδώ, οι ταμπέλες θα σας καθοδηγήσουν. Με λεωφορείο: μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη γραμμή 319 από τη στάση στο Υπουργείο Εθνικής Αμύνης, στο Πεντάγωνο.

Χρήσιμες πληροφορίες:

Το εισιτήριο είναι 10 € για τους ενήλικες και 8 € για τα παιδιά άνω των 3 ετών. Το πάρκο είναι ανοικτό για τους επισκέπτες από τις 9 το πρωί μέχρι τη δύση του ήλιου. Ένα ενημερωτικό φυλλάδιο του Πάρκου, το οποίο περιλαμβάνει τον χάρτη, διανέμεται στην είσοδο και είναι πάρα πολύ χρήσιμο για την «εξερεύνησή» του. Στην είσοδο του Πάρκου υπάρχει τεράστιος χώρος στάθμευσης.

 

:D:D:D

 

Ειναι φανταστικα!!! Εχουμε παει αρκετες φορες...

Link to comment
Share on other sites

Ξερω που ειναι.. εχουμε περασει αρκετες φορες απ΄εξω και μια μερα παραλιγο να μπουμε μεσα αλλα ηταν Κυριακη και γινοταν χαμος απο τα αυτοκινητα και δεν ειχε και νοημα γιατι ο μικρος ηταν 4ων μηνων.. :lol:

Καλα δεν ειναι κοντα μας παντως.. και απο την Αττικη να παμε θελουμε πανω απο ώρα.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι για μετά το Πάσχα θα έρθουμε και εμείς!!!

Αν και είναι σχετικά κοντά μας δεν πήγαμε ποτέ μέσα γιατί το παιδί δεν καταλάβαινε τίποτα και θα πλήρωνε τσαμπα!!! Τώρα που καταλαβαίνει περισσότερα το έχουμε βάλει στο πρόγραμμα ούτως ή άλλως!!!

Αντε να πάμε παρεούλα!!! :wink::D

Link to comment
Share on other sites

Για μετα το Πασχα θελουμε και εμεις να ερθουμε!!! :lol::lol::lol:

Ελπιζω μονο να μην πεσει στις "ημερομηνιες" που εχουμε γαμους και βαφτισια!!!

:roll::roll::roll:

 

Ασχετο!!! αλλα οπως παει φετος η διασκεδαση μας θα ειναι μονο γαμοι και βαφτισεις!!! Σχεδον καθε δευτερο Σ/Κ!!! Αν ειναι δυνατον!!! :lol: Επιδημια???? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για μετα το Πασχα θελουμε και εμεις να ερθουμε!!! :lol::lol::lol:

Ελπιζω μονο να μην πεσει στις "ημερομηνιες" που εχουμε γαμους και βαφτισια!!!

:roll::roll::roll:

 

Ασχετο!!! αλλα οπως παει φετος η διασκεδαση μας θα ειναι μονο γαμοι και βαφτισεις!!! Σχεδον καθε δευτερο Σ/Κ!!! Αν ειναι δυνατον!!! :lol: Επιδημια???? :lol:

Σε λίγο καιρό θα προστεθούν στη διασκέδασή σας και τα παιδικά πάρτυ κάθε σ/κ σχεδόν! :lol::lol::lol: Γλέντια τρελλά σου λέω!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τελεια ιδεα το Αττικο παρκο.

Απο οσο γνωριζω υπαρχει δυνατοτητα οργανωμενων επισκεψεων (σε στυλ γκρουπ) που εχουν και καλυτερες τιμες.

Εμεις εχουμε 2 παιδακια 2,5 χρονων. Τα πηγαμε περσι μια φορα και ενθουσιαστηκαν.

Εαν τελικα το κανονισετε, θα χαρουμε πολυ να ερθουμε.

Θα ειναι ωραια και για τα παιδια να εχουν παρεα.

Ελπιζω να θελετε και καινουργιους στο γκρουπακι σας.

αναμενω νεα,

 

Λου

χχχ

Link to comment
Share on other sites

Όλων μας πλεον η διασκεδαση ειναι γαμοι βαφτισεις και παιδικα παρτυ (σε οτι ειμαστε υποχρεωμενοι να παμε δηλαδη...)Αν δε μας κρατησει και καποιος αλλος το παιδι να παμε στο γαμο.. ωρε γλέντια ουτε να τα σπαγαμε στα μπουζουκια τετοια διασκεδαση :P

Δε ο παιδοτοπος ειναι η όαση μας... Ο αντρας μου καθε τοσο μου λεει.. "Εχω πηξει, ολο δουλευω, δεν παω πουθενα.." Του λεω γιατι εγω βγαινω χριστιανε μου? Αλλα δεν γκρινιαζω"

Απαντηση.. "Πως δεν βγαινεις.. βγαινεις.. δεν πας στον παιδοτοπο?" :lol:

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...