Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

7 εβδομάδα χωρίς χτυπο


elenanikou

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες. Πήγα για υπερηχο σήμερα σε γιατρό συμβεβλημενο με το ταμείο μου και μου είπε ότι παλινδρομησε και να πάρω χάπια αύριο για να αρχίσει η αποβολή,να με δει Παρασκευή και αν δεν έχει φύγει ο σακος να κάνουμε αποξεση το Σάββατο. ΤΕΡ είχα 26\1. Πήγα μετά στο γιατρό που με έβλεπε πιο παλιά και μου είπε ότι όλα όσα βλέπει είναι καλά. Δεν βλέπει καρδιά αλλά λέει είναι φυσιολογικό για κύκλο άνω των 30 σαν το δικό μου και να πάω ξανά σε μια βδομάδα να με δει. Είμαι ψυχολογικά χάλια.... Είχα ξανά μια παλινδρομη πριν τρία χρόνια και από τότε τώρα έμεινα ξανά έγκυος. Να έχω ελπίδες; Έχει περάσει καμία σας κάτι τέτοιο? Ο πρώτος γιατρός μου λέει ότι οι πιθανότητες για παλινδρόμηση ειναι μια στις τέσσερις και δεν του προκαλεί εντύπωση. Ο δεύτερος μου λέει ότι είναι αισιόδοξος. Είμαι χαμένη.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γλυκιά μου καταλαβαινω τι περνάς γιατι τα πέρασα εις διπλούν. Αφου όμως ο δεύτερος γιατρος σου είπε να ξαναπάς σε μια βδομάδα για επανέλεγχο δώσε όση θετική ενέργεια μπορείς στο εμβρυακι σου και θα δεις ότι θα ειναι μεγαλύτερο και θα χτυπάει κι η καρδούλα του σε μια εβδομαδα. Άλλες ακούν στην 6η άλλες στην 7η κι άλλες στην 8η. Ειναι φυσιολογικό αν έγινε αργά η συλληψη να μην έχει προλάβει να μεγαλώσει αρκετά. Θα περιμένω να μου γράψει νέα!!! Ολα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου καταλαβαινω τι περνάς γιατι τα πέρασα εις διπλούν. Αφου όμως ο δεύτερος γιατρος σου είπε να ξαναπάς σε μια βδομάδα για επανέλεγχο δώσε όση θετική ενέργεια μπορείς στο εμβρυακι σου και θα δεις ότι θα ειναι μεγαλύτερο και θα χτυπάει κι η καρδούλα του σε μια εβδομαδα. Άλλες ακούν στην 6η άλλες στην 7η κι άλλες στην 8η. Ειναι φυσιολογικό αν έγινε αργά η συλληψη να μην έχει προλάβει να μεγαλώσει αρκετά. Θα περιμένω να μου γράψει νέα!!! Ολα θα πάνε καλά!

 

Σε ευχαριστώ για το κουράγιο. Έκανα και χοριακη κι έδειξε 14350. Γνωρίζει καμία κοπέλα να μου πει αν είναι καλό η όχι? Μόνη μου πήγα και την έκανα επειδή διάβασα από άλλες κοπέλες ότι το έκαναν,δε με έστειλε ο γιατρός. Είμαι πολύ απογοητευμένη και δεν ξέρω πως θα περάσουν οι μέρες ως την άλλη Πέμπτη...

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή σου ειναι μέσα στα πλαίσια αλλά μέχρι την επόμενη βδομάδα που θα πας στο γιατρό σου, μετα απο 2 μερες πρεπει να ξανακάνεις χοριακη για να δεις αν η τιμή διπλασιάστηκε. Κι έτσι θα είσαι πιο σίγουρη ότι ολα βαίνουν καλώς!

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή σου ειναι μέσα στα πλαίσια αλλά μέχρι την επόμενη βδομάδα που θα πας στο γιατρό σου, μετα απο 2 μερες πρεπει να ξανακάνεις χοριακη για να δεις αν η τιμή διπλασιάστηκε. Κι έτσι θα είσαι πιο σίγουρη ότι ολα βαίνουν καλώς!

 

Φυσικά και δεν ισχύει αυτό που τις έγραψες της κοπέλας!!!

Απο την 6η περιπου εβδομάδα δεν υπάρχει τέλειος διπλασιασμός. Μην κανεις κάποια επαναληπτική και απογοητευτείς. 8-10 εβδομάδα αρχίζουν μάλιστα να πέφτουν οι τιμές της χοριακης.

Εύχομαι να έκανε λάθος ο πρώτος γιατρός και να ακούσετε σύντομα καρδούλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φυσικά και δεν ισχύει αυτό που τις έγραψες της κοπέλας!!!

Απο την 6η περιπου εβδομάδα δεν υπάρχει τέλειος διπλασιασμός. Μην κανεις κάποια επαναληπτική και απογοητευτείς. 8-10 εβδομάδα αρχίζουν μάλιστα να πέφτουν οι τιμές της χοριακης.

Εύχομαι να έκανε λάθος ο πρώτος γιατρός και να ακούσετε σύντομα καρδούλα.

 

Καλημερα καντι, αν κατάλαβα καλα η κοπέλα ειναι στην 7η εβδομαδα. Απ όσο γνωρίζω η χοριακη διπλασιάζεται κάθε 2-3 μέρες μέχρι την 9η.

Link to comment
Share on other sites

Tι νοημα εχει πια η χοριακη? Θα παει η κοπελα να κανει κανονικα τον υπερηχο της και ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

 

Συμφωνω ειναι η αλήθεια και μακάρι να πανε ολα καλα!

Μην ανησυχείς καλή μου να είσαι αισιοδοξη!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...