Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καμια με χοανη τραχηλο;;


mpak

Recommended Posts

Τι να πω..η ξάπλα τελικά θέλει τεράστια υπομονή! Εσύ πως τα πας απο κιλά μετά απο τόση ξάπλα;Εγώ μέχρι στιγμής καλά τα πάω έχω πάρει 3 όμως είμαι ακόμα 21 και 4. Απο δω και πέρα θα δούμε.Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ξέφυγα είχα πάρει πολλά κιλά τώρα ειναι καλύτερα.

 

Εμενα η ξαπλα στο μονο ισως που βοηθησε ηταν τα κιλα. Ισως επειδη δεν εκανα καυσεις, δεν πειναω ιδιαιτερα. Βεβαια μετα τις 28 εβδομαδες κανω και μια ελαφρια διαιτα γιατι ηταν παθολογικη μια τιμη στην καμπηλη σακχαρου. Οποτε εχω παρει μονο 5 κιλα ως τωρα. Ευχαριστημενη ειμαι, αλλα τις τελευταιες ημετες θελω να φαω ολα τα γλυκα του κοσμου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 623
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σκοτσεζικο ντους μας κανουν τα παιδια μας.. απο κει που δεν αντεχεις αλλο το κρεβατι, μολις γεννησουμε θα το κοιταμε και θα κλαιμε που δεν εχουμε 5 λεπτακια να ξαπλωσουμε!! Ας οψεται, χαλαλι τους!! Πτωμα εισαι Ξενια μου;

 

Οπως τα λες..η ξεκουραση μου ειναι βαρια τρείς ωρες τη μερα αλλα μου αρκει που ειναι καλα και τον κραταω στην αγκαλιά μου...πως εισαι;έχεις συσπασεις;ποτε εχεις ΠΗΤ κοριτσακι μου;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όμορφα παντρεύτηκα ήταν πολύ όμορφη στιγμή για εμένα και υπέροχη ημέρα. Φόρεσα βέρα στο δεξί!!! Εύχομαι με το καλο να ερθουν τα αγοράκια μας τα ομορφα .Σας φιλώ

 

Να ζησετε Λετα μου καθε ευτυχία σου ευχομαι και με το καλο το μωρακι σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά λόγω της ημέρας.Η β επιπέδου μου ήταν εντάξει,τα όργανα του μωρού όλα σωστά και το μήκος του τραχήλου σταθερο σε σχέση με την προηγούμενη μέτρηση.Η ξάπλα όμως συνεχίζεται 😢 άντε να πηγαίνω μέχρι τη βεράντα μου είπε!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η ξαπλα στο μονο ισως που βοηθησε ηταν τα κιλα. Ισως επειδη δεν εκανα καυσεις, δεν πειναω ιδιαιτερα. Βεβαια μετα τις 28 εβδομαδες κανω και μια ελαφρια διαιτα γιατι ηταν παθολογικη μια τιμη στην καμπηλη σακχαρου. Οποτε εχω παρει μονο 5 κιλα ως τωρα. Ευχαριστημενη ειμαι, αλλα τις τελευταιες ημετες θελω να φαω ολα τα γλυκα του κοσμου!!

 

Μόνο 5 κιλά;Είσαι φοβερή!!Μετα τη γεννά θα επανέλθεις σε χρόνο ρεκόρ μπράβο! Εσύ Ξένια πήρες πολλά κιλά λόγω ξάπλας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά λόγω της ημέρας.Η β επιπέδου μου ήταν εντάξει,τα όργανα του μωρού όλα σωστά και το μήκος του τραχήλου σταθερο σε σχέση με την προηγούμενη μέτρηση.Η ξάπλα όμως συνεχίζεται 😢 άντε να πηγαίνω μέχρι τη βεράντα μου είπε!!

 

Τελεια ειναι και η βεραντα, μην το συζητας καθολου. Εμενα με τα χιλια ζορια με αφηνε στην αρχη μεχρι τουαλετα να παω., μπανιο μου ειχε πει καθε τρεις ημερες να κανω, αλλο που δεν τον ακουσα. Καλα εισαι για την ωρα, ειναι υπεροχο που ειναι καλο το β επιπεδου σου, μπραβο. Ποτε θα σε ξαναδει;

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες..η ξεκουραση μου ειναι βαρια τρείς ωρες τη μερα αλλα μου αρκει που ειναι καλα και τον κραταω στην αγκαλιά μου...πως εισαι;έχεις συσπασεις;ποτε εχεις ΠΗΤ κοριτσακι μου;

 

Αργω ακομη, εχω ΠΗΤ 14 Μαιου,ειμαι 33 τωρα. Κανω συσπασεις αλλα οχι καθε μερα το ιδιο. Την Πεμπτη προχθες ειχα μονο 5, χθες πανω απο 20, οι μισες των οποιων πονουσανε. Σημερα παλι καλυτερα ειμαι. Οταν σηκωνομαι κανω πιο πολλες, μου ειχε πει καποτε οτι θα με σηκωσει στις 34 εβδομαδες και θα μου βγαλει τον πεσσο στις 37 αλλα δεν το βλεπω να κανω και πολλα βηματα αν ποναω. Την Πα3ασκευη θα παω, θα δουμε. Τωρα με εχει πιασει ανυπομονησια να γεννησω, να τον παρω κι εγω αγκαλια. Πως την παλευεις με 2 παιδακια; αποκλειστικα θηλαζεις; το εχει δει για πρωτη φορα παιδιατρος το μικρουλη;

Link to comment
Share on other sites

Τελεια ειναι και η βεραντα, μην το συζητας καθολου. Εμενα με τα χιλια ζορια με αφηνε στην αρχη μεχρι τουαλετα να παω., μπανιο μου ειχε πει καθε τρεις ημερες να κανω, αλλο που δεν τον ακουσα. Καλα εισαι για την ωρα, ειναι υπεροχο που ειναι καλο το β επιπεδου σου, μπραβο. Ποτε θα σε ξαναδει;

 

Θα με ξαναδεί σε 3 εβδομάδες επίσης πρέπει να κάνω το harmony test μέσα στην επόμενη εβδομάδα,το έκανε καμία σας;

Link to comment
Share on other sites

Θα με ξαναδεί σε 3 εβδομάδες επίσης πρέπει να κάνω το harmony test μέσα στην επόμενη εβδομάδα,το έκανε καμία σας;

 

Εγω το εκανα στις 14 εβδομαδες περιπου. Επειδη ειμαι ανω των 35, θα επρεπε οπωσδηποτε να κανω αμνιοπαρακεντηση, οποτε επελεξα τον μη επεμβατικο προγεννητικο. Για ποιο λογο σου το προτεινε εσενα; σου υπεδειξε συγκεκριμενο κεντρο να το κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εκανα στις 14 εβδομαδες περιπου. Επειδη ειμαι ανω των 35, θα επρεπε οπωσδηποτε να κανω αμνιοπαρακεντηση, οποτε επελεξα τον μη επεμβατικο προγεννητικο. Για ποιο λογο σου το προτεινε εσενα; σου υπεδειξε συγκεκριμενο κεντρο να το κανεις;

 

Και σε μένα επειδή είμαι 36 μου είπε ότι πρέπει να κάνω το τεστ για να είμαστε πιο σίγουροι για down.Ναι μου πρότεινε συγκεκριμένο κέντρο να το κάνω όπου θα έρθουν αυτοί για αιμοληψία λόγω της κατάστασης.Απλά με αυτά που διαβάζω δεν ξέρω κατά ποσό είναι απαραίτητο όταν έχεις μια πολύ καλή αυχενική και β επιπέδου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόνο 5 κιλά;Είσαι φοβερή!!Μετα τη γεννά θα επανέλθεις σε χρόνο ρεκόρ μπράβο! Εσύ Ξένια πήρες πολλά κιλά λόγω ξάπλας;

 

Εγω κοριτσακι μου στην πρωτη ειχα παρει οχτω κιλα τα οποια εχασα αμεσως..τωρα λογω ξαπλας πηρα γυρω στα 13,εικοσι μερες μετα τη γεννα με αποκλειστικό θηλασμο και πολυ τρεξιμο με δυο πσιδια εχω χασει τα εννια και η κοιλοτσα μου εχει γινει επιπεδη ξανα οπως πριν την εγκυμοσυνη ευτυχως...μην αγχωνεσαι με τα κιλα έχουμε τοσα να μας αγχωνουν που αν σκεφτουμε και αυτο θα τρελαθουμε..

Link to comment
Share on other sites

Αργω ακομη, εχω ΠΗΤ 14 Μαιου,ειμαι 33 τωρα. Κανω συσπασεις αλλα οχι καθε μερα το ιδιο. Την Πεμπτη προχθες ειχα μονο 5, χθες πανω απο 20, οι μισες των οποιων πονουσανε. Σημερα παλι καλυτερα ειμαι. Οταν σηκωνομαι κανω πιο πολλες, μου ειχε πει καποτε οτι θα με σηκωσει στις 34 εβδομαδες και θα μου βγαλει τον πεσσο στις 37 αλλα δεν το βλεπω να κανω και πολλα βηματα αν ποναω. Την Πα3ασκευη θα παω, θα δουμε. Τωρα με εχει πιασει ανυπομονησια να γεννησω, να τον παρω κι εγω αγκαλια. Πως την παλευεις με 2 παιδακια; αποκλειστικα θηλαζεις; το εχει δει για πρωτη φορα παιδιατρος το μικρουλη;

 

Ετσι ακριβώς και εμενα μου ειχε ταξει στις 34 να σηκωθω αλλα λογω συσπασεων δεν με σηκωσε ποτε...την παλευω δύσκολα κυριως οταν δουλεύει ο ανυρουλης μου γιατι ο μικρός ζηλευει και δεν θελει να ασχολουμαι με το μωρο..ναι θηλαζω αποκλειστικά κοριτσάκι μου,τον ειδε οταν βγηκα απο το μαιευτηριο θα τον ξαναδει οταν σαραντησει με το καλο..

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια μου; την παλευετε;

 

Γεια σας κοριτσια μου επέστρεψα στα παλιά μου λιμερια χαχαχα .αχ να δω πως θα περάσουν 3 μήνες. Εγώ καλά είμαι αν εξαιρέσουμε έναν πόνο ποτέ έχω δεξιά χαμηλά κοντά στην ωοθηκη όταν περπατάω πίνω μόνο όχι συνεχόμενο και όταν είμαι ξάπλα και καθιστη δεν πονω. Λετε να είναι το μωρό που πιέζει το εντερο ?? Μου πήγε το μυαλό στον σκωλικοειδητη αλλά έκανα εξετάσεις crp και γενική αίματος και είναι αρνητικά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου επέστρεψα στα παλιά μου λιμερια χαχαχα .αχ να δω πως θα περάσουν 3 μήνες. Εγώ καλά είμαι αν εξαιρέσουμε έναν πόνο ποτέ έχω δεξιά χαμηλά κοντά στην ωοθηκη όταν περπατάω πίνω μόνο όχι συνεχόμενο και όταν είμαι ξάπλα και καθιστη δεν πονω. Λετε να είναι το μωρό που πιέζει το εντερο ?? Μου πήγε το μυαλό στον σκωλικοειδητη αλλά έκανα εξετάσεις crp και γενική αίματος και είναι αρνητικά.

 

Ξαπλωθηκες Λετακι; υποθετω σε αφηνει να κανεις λιγα βηματακια ή να εισαι καθιστη ε; να σου πω την αληθεια εχω κι εγω εναν παρομοιο πονο δεξια, αν μεινω ορθια πανω απο λιγα λεπτα, καθε φορα που πατω το δεξι μου ποδι, ποναω δεξια. Ειναι ειτε το εντερο μου, ειτε ο πεσσος που φορω που καου βρισκει ( πιθανον κι αυτος κοντα στο εντερο). Δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο. Οποτε μαλλον δε θα με σηκωσει την Παρασκευη που θα παω στο γιατρο. Πηγες 20 εβδομαδες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξαπλωθηκες Λετακι; υποθετω σε αφηνει να κανεις λιγα βηματακια ή να εισαι καθιστη ε; να σου πω την αληθεια εχω κι εγω εναν παρομοιο πονο δεξια, αν μεινω ορθια πανω απο λιγα λεπτα, καθε φορα που πατω το δεξι μου ποδι, ποναω δεξια. Ειναι ειτε το εντερο μου, ειτε ο πεσσος που φορω που καου βρισκει ( πιθανον κι αυτος κοντα στο εντερο). Δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο. Οποτε μαλλον δε θα με σηκωσει την Παρασκευη που θα παω στο γιατρο. Πηγες 20 εβδομαδες;

 

21 εβδομάδων είμαι. Σπιτι με θέλει αλλά χωρίς να είμαι ξάπλα μου λέει κάνε ότι θες σου σπίτι αρκεί να μην σηκώνω βάρη και να μην κουράζομαι πολύ δεν με έχει ξάπλα αλλά αυτό θα δείξει ξέρεις όταν αρχίσουν οι σπασμοι. Φυλακισμένη στο σπίτι μου θα είμαι αλλά θα κάνω ότι θέλω ακόμα χαχαχα .τώρα ότι κάθε να πούμε θα δείξει πως θα ανταποκριθεί η μητρα μου ευτυχως έχω υψηλή προσθια μήτρα και δεν πιέζει τον τραχηλο .Δώρα μου και εσύ κοντευεις να τον έχεις αγκαλιά τον γιοκα σου .Τα εφαγες τα ψωμιά σου τωρα ήρεμα και απολαυσε το σηκώ λίγο δειλά δειλά να δεις πως τα πας . Φιλιά στα υπόλοιπα κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλημέρα τι κάνετε πως ειστε ?? Δώρα σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα

 

Καλημερα!! Εγω τα ιδια ειμαι, αυριο το αογευμα, μετα το γιατρο, θα ξερω σιγουρα αν ειμαι καλα. Μορει να ειναι πολυ σπαστικο το κλεισιμο στο σπιτι αλλα ειναι τελειο που δε σε εχει ο γιατρος σου σε πληρη ακινησια. Εμενα αυτο που μου στοιχησε περισσοτερο αυτο τον καιρο ειναι που δεν ειχα τη δυνατοτητα ουτε καθιστη να μεινω πανω απο 10 λεπτα. Οποτε στο μονιμο πλαι ειναι δυσκολο ακομη κι ενα βιβλιο να διαβασω. Ευελπιστω αυριο να μου ειτρεψει εστω και την ημικαηιστη σταση. Σου εχω απαντησει Λετακι. Φιλια!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλημέρα τι κάνετε πως ειστε ?? Δώρα σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα

 

Καλημερα!! Εγω τα ιδια ειμαι, αυριο το αογευμα, μετα το γιατρο, θα ξερω σιγουρα αν ειμαι καλα. Μορει να ειναι πολυ σπαστικο το κλεισιμο στο σπιτι αλλα ειναι τελειο που δε σε εχει ο γιατρος σου σε πληρη ακινησια. Εμενα αυτο που μου στοιχησε περισσοτερο αυτο τον καιρο ειναι που δεν ειχα τη δυνατοτητα ουτε καθιστη να μεινω πανω απο 10 λεπτα. Οποτε στο μονιμο πλαι ειναι δυσκολο ακομη κι ενα βιβλιο να διαβασω. Ευελπιστω αυριο να μου ειτρεψει εστω και την ημικαηιστη σταση. Σου εχω απαντησει Λετακι. Φιλια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια χαίρομαι που είστε καλά.Dormam μακάρι ο γιατρός να σου επιτρέψει κάποια πράγματα επιπλέον γιατί πραγματικά έχεις κάνει πολύ υπομονή.καλή επιτυχία για αύριο.Εγώ από την άλλη πλευρά είμαι παρά πολύ αγχωμένη!Στα αποτελέσματα των εξετάσεων μου έχω crp 16 και έχω τρελαθεί.Ο γιατρός είπε να μην πάρω άλλη αντιβίωση γιατί ήδη έχω πάρει αρκετή να επαναλάβω το δείκτη τη Δευτέρα εγώ όμως ανησυχώ μην συμβεί κάτι κακό.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Γλυκιά μου δεν ξέρω λογικά ο ιατρός σου ξέρει καλύτερα μπορεί αυτό να δηλώνει κάποια άλλη λοίμωξη. Γιατί δεν κάνετε και μια καλλιέργεια κολπικου υγρού να δείτε αν είναι όντως από εκεί. Πόσο καιρό έπαιρνες αντίβιωση και πότε την σταματησες? Εγώ μόνο 7 ημέρες πήρα από τότε. Να πλενεσαι κάθε μέρα από κάτω με πράσινο σαπούνι εγώ το κάνω όταν κάνω την ανάγκη μου και πλεκω πολύ καλά τα χέρια όταν βάζω utrogestan . Όλα καλά θα πάνε πιστεύω μην μου αγχώνεσαι αρκεί να προσέχεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Εγω τα ιδια ειμαι, αυριο το αογευμα, μετα το γιατρο, θα ξερω σιγουρα αν ειμαι καλα. Μορει να ειναι πολυ σπαστικο το κλεισιμο στο σπιτι αλλα ειναι τελειο που δε σε εχει ο γιατρος σου σε πληρη ακινησια. Εμενα αυτο που μου στοιχησε περισσοτερο αυτο τον καιρο ειναι που δεν ειχα τη δυνατοτητα ουτε καθιστη να μεινω πανω απο 10 λεπτα. Οποτε στο μονιμο πλαι ειναι δυσκολο ακομη κι ενα βιβλιο να διαβασω. Ευελπιστω αυριο να μου ειτρεψει εστω και την ημικαηιστη σταση. Σου εχω απαντησει Λετακι. Φιλια!!

 

Δωράκι μου δεν σε φοβάμαι όλα καλά θα σου πάνε τώρα είσαι στην τελική ευθεία για το μπεμπονι .Καλή επιτυχία εύχομαι αν και ξέρω ήδη τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Γλυκιά μου δεν ξέρω λογικά ο ιατρός σου ξέρει καλύτερα μπορεί αυτό να δηλώνει κάποια άλλη λοίμωξη. Γιατί δεν κάνετε και μια καλλιέργεια κολπικου υγρού να δείτε αν είναι όντως από εκεί. Πόσο καιρό έπαιρνες αντίβιωση και πότε την σταματησες? Εγώ μόνο 7 ημέρες πήρα από τότε. Να πλενεσαι κάθε μέρα από κάτω με πράσινο σαπούνι εγώ το κάνω όταν κάνω την ανάγκη μου και πλεκω πολύ καλά τα χέρια όταν βάζω utrogestan . Όλα καλά θα πάνε πιστεύω μην μου αγχώνεσαι αρκεί να προσέχεις.

 

Αντιβίωση πήρα 10 μέρες μετά την περιδεση και άλλες 10 μετά λόγω ιγμοριτιδας. Είναι τώρα 10 μέρες που την έχω σταματήσει.Οσο αφορά το πλύσιμο ο δικός μου δεν επιτρέπει σαπούνι μόνο νερό και εννοείτε ότι πλένω πολύ καλά τα χέρια πριν το υπόθετο.κατα τ΄αλλα δεν έχω καμία ενόχληση ούτε υγρά.Μου είπε ότι μπορεί να είναι από οτιδήποτε..εγώ όμως έχω καταγχωθει βρε Λέτα μου μέχρι τη Δευτέρα που θα ξανακάνω μέτρηση.

Link to comment
Share on other sites

Αντιβίωση πήρα 10 μέρες μετά την περιδεση και άλλες 10 μετά λόγω ιγμοριτιδας. Είναι τώρα 10 μέρες που την έχω σταματήσει.Οσο αφορά το πλύσιμο ο δικός μου δεν επιτρέπει σαπούνι μόνο νερό και εννοείτε ότι πλένω πολύ καλά τα χέρια πριν το υπόθετο.κατα τ΄αλλα δεν έχω καμία ενόχληση ούτε υγρά.Μου είπε ότι μπορεί να είναι από οτιδήποτε..εγώ όμως έχω καταγχωθει βρε Λέτα μου μέχρι τη Δευτέρα που θα ξανακάνω μέτρηση.

 

Μήπως είναι από την ιγμοριτιδα ρε συ και δεν έχει περάσει από τον οργανισμο και σου δείχνει θετική crp . Το πράσινο σαπούνι μαζί με πλυσεις με χαμομηλι είναι ειδικά για αυτά. Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί μόνο το νερό να καθαρίζει όλη την περιοχή εκεί. Εννοείται ποτέ εσωτερικά αλλά μόνο εξωτερικά. Τι να σου πω κάτι θα ξέρει ο ιατρός μάλλον. Ας μας πει και η Δώρα εδώ τι γίνεται . Καταλαβαίνω απόλυτα το αγχος σου αλλά μόνο λοίμωξη εκεί κάτω πρέπει να σε πανικοβςάλλουν και αυτό μόνο με καλλιέργεια θα φανεί. Δεν σημαίνει ότι με κάθε θετικό crp πρέπει να τρελαθούμε. Κάνε και την καλλιέργεια και εκεί θα φανεί σίγουρα καθαρή θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...