Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολύ χαμηλη χοριακή και εγκυμοσύνη, γίνεται?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα βρίσκομαι στην 24 μέρα του κύκλου έκανα ωορηξια την 16 5 μέρες μετά την ωορηξια έκανα Β χοριακη και βγήκε 2 Την έκανα νωρίς??η είναι σίγουρο??

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα βρίσκομαι στην 24 μέρα του κύκλου έκανα ωορηξια την 16 5 μέρες μετά την ωορηξια έκανα Β χοριακη και βγήκε 2 Την έκανα νωρίς??η είναι σίγουρο??

 

Καλημέρα,κανονικά πρέπει να περάσουν 12-16 μέρες απο την ωορηξία σου (ανάλογα τι κύκλο έχεις) για να κάνεις χοριακή.

Έπρεπε να στο πούν κ στο εργαστήριο απο μόνοι τους.

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια ευχομαι να ειστε καλα!!Εχω και εγω την ανησυχια μου για την χοριακη.Δυστηχως τον Δεκεμβρη απεβαλα στην 12η εβδομαδα..μετα απο.εξωσωματικη!!..Τωρα τελευταια περιοδο ειχα 1η Μαρτιου και στις 11Απριλη εκανα μια χοριακη με αποτελεσμα 45.76 και εκανα κ μια δευτερη σημερα Παρασκευη (4μερες μετα) με αποτελεσμα 71,53 Φοβαμαι τοσο πολυ,τρεμω στην ιδεα....

:P
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ευχομαι να ειστε καλα!!Εχω και εγω την ανησυχια μου για την χοριακη.Δυστηχως τον Δεκεμβρη απεβαλα στην 12η εβδομαδα..μετα απο.εξωσωματικη!!..Τωρα τελευταια περιοδο ειχα 1η Μαρτιου και στις 11Απριλη εκανα μια χοριακη με αποτελεσμα 45.76 και εκανα κ μια δευτερη σημερα Παρασκευη (4μερες μετα) με αποτελεσμα 71,53 Φοβαμαι τοσο πολυ,τρεμω στην ιδεα....

Καλησπερα mary κανονικα επρεπε στης 2 μερες να εχει διπλασιαστη δηλ. Μετα απο 4 μερες θα επρεπε να ηταν περιπου 180..ομως μην αγχωνεσε γιατι απο την στιγμη που ανεβενει πιστευω οτι θα πανε ολα καλα κ θα εχεις μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσηνη..ευχομε απο καρδιας να πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα mary κανονικα επρεπε στης 2 μερες να εχει διπλασιαστη δηλ. Μετα απο 4 μερες θα επρεπε να ηταν περιπου 180..ομως μην αγχωνεσε γιατι απο την στιγμη που ανεβενει πιστευω οτι θα πανε ολα καλα κ θα εχεις μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσηνη..ευχομε απο καρδιας να πανε ολα καλα.

 

Ευχαριστω πολυ,μακαρι να ειναι οπως τα λες,συνεχιζεται ομως η χαμηλη χοριακη.Σημερα επανελαβα δυο μερες μετα την χοριακη και απο 71 πηγε 94.Νομιζω οτι θα τρελαθω,νιωθω και κατι σουβλιες στην μεση..Ο γιατρος απο την πρωτη κιολας χοριακη μου εδωσε να πινω 4utrogestan αντιπηκτικη ενεση και filicine.Μου ειπε σημερα πως και υπερηχο να μου κανει ,δεν θα δει κατι οπωτε συνεχιζόυμε με επαναληψη χοριακης την Πεμπτη κ βλεπουμε.Δεν ξερω πως θα καταληξει μου λεει,ομως μπορει να μην διπλασιαζεται ομως ανεβαινει εστω κ αργα.Ας περιμενουμε λιγο ακομα να μην το τελειψωσουμε,ας δουμε μεχρι που θα φτασει.Εχω δει λεει κ περιπτωση που ξαφνικα ανεβηκε στα υψη!!!Θα δουμε,ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου κ τον χρονο σου.φιλια♡:-P

:P
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ,μακαρι να ειναι οπως τα λες,συνεχιζεται ομως η χαμηλη χοριακη.Σημερα επανελαβα δυο μερες μετα την χοριακη και απο 71 πηγε 94.Νομιζω οτι θα τρελαθω,νιωθω και κατι σουβλιες στην μεση..Ο γιατρος απο την πρωτη κιολας χοριακη μου εδωσε να πινω 4utrogestan αντιπηκτικη ενεση και filicine.Μου ειπε σημερα πως και υπερηχο να μου κανει ,δεν θα δει κατι οπωτε συνεχιζόυμε με επαναληψη χοριακης την Πεμπτη κ βλεπουμε.Δεν ξερω πως θα καταληξει μου λεει,ομως μπορει να μην διπλασιαζεται ομως ανεβαινει εστω κ αργα.Ας περιμενουμε λιγο ακομα να μην το τελειψωσουμε,ας δουμε μεχρι που θα φτασει.Εχω δει λεει κ περιπτωση που ξαφνικα ανεβηκε στα υψη!!!Θα δουμε,ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου κ τον χρονο σου.φιλια♡:-P

 

Αυτο ειναι καλο εστω κ αργα ανεβαινει..εγω πιστευω οτι ολα καλα θα πανε..να μην αγχονεσε κ οσο μπορεις ξεκουρασου μην κανεις τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

κοπέλες καλημέρα,

 

Με 9 μέρες καθυστέρηση τιμή χοριακής 362 είναι πολύ χαμηλή σωστά???? αύριο θα επαναλάβω. Πόσα πρέπει περίπου να γίνει για να είναι οκ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοπέλες καλημέρα,

 

Με 9 μέρες καθυστέρηση τιμή χοριακής 362 είναι πολύ χαμηλή σωστά???? αύριο θα επαναλάβω. Πόσα πρέπει περίπου να γίνει για να είναι οκ?

 

Μία τιμή δε λέει απολύτως τίποτα, μην το σκεφτεσαι, δεν μπορεί να βγει κανένα συμπέρασμα, απλά ξέρεις ότι είσαι έγγυος. 2 μέρες νωρίτερα ή αργότερα να είχες ωορρηξία, η τιμή αλλάζει πολύ. Ο ρυθμός αύξησης μόνο σε ενδιαφέρει και τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. .θα ηθέλα κι εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω κάτι. .έχουμε καιρό που προσπαθούμε με τον άντρα μου και μετά από μια ατυχή εγκυμοσυνη (χρειάστηκε να κάνουμε αποξεση)σήμερα με μια μέρα καθυστέρησης και ένα θετικό τεστ η χοριακη μου ήταν 4,18 η αλήθεια είναι ότι στεναχωρηθηκα πολύ αλλά η γνώμη σας ποια είναι? Μπορώ να ελπίζω σε κάποια άνοδο της χοριακης? Ευχαριστώ πολύ εκ των προταιρων..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. .θα ηθέλα κι εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω κάτι. .έχουμε καιρό που προσπαθούμε με τον άντρα μου και μετά από μια ατυχή εγκυμοσυνη (χρειάστηκε να κάνουμε αποξεση)σήμερα με μια μέρα καθυστέρησης και ένα θετικό τεστ η χοριακη μου ήταν 4,18 η αλήθεια είναι ότι στεναχωρηθηκα πολύ αλλά η γνώμη σας ποια είναι? Μπορώ να ελπίζω σε κάποια άνοδο της χοριακης? Ευχαριστώ πολύ εκ των προταιρων..

 

Καλησπέρα...με σταθερό κύκλο κ με μια μερα καθυστέρηση, η χοριακή θα έπρεπε να δείχνει πολλές πολλές μονάδες παραπάνω...δυςτυχώς, μάλλον πας για βιοχημική...κανε μια επαναληπτική όμως τη Δευτέρα κ μιλά με το γιατρό σου για να σε κατευθύνει...λυπάμαι για την άτυχη εγκυμοσυνη που είχες...υποθέτω ότι έκανες ιστολογική εμβρύου...τουλάχιςτον πήρες κάποιες απαντήσεις από εκεί; πάντως το γεγονός οτι μένεις έγκυος ειναι θετικό...απλά φαίνεται ότι κάτι υπάρχει που δεν αφήνει την εγκυμοσύνη να εξελιχθεί...γνωμη μου ειναι πριν την επόμενη προςπαθεια,να ελέγξεις το θυρεοειδή, το ζάχαρο, τη βιταμίνη D, κ φυσικά να κάνεις έλεγχο για θρομβοφιλία...καλη συνέχεια...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα σας. Είμαι νέα στο forum κι ελπίζω να κάνω την ερώτηση μου στο σωστό σημείο. Η ανησυχία η δική μου είναι η εξής: είμαι 41 ετών με κύκλο περίπου 30 ημερών. Τη 15η ημέρα του κύκλου μου ξεκίνησα κι είχα καφέ και ροζ σκουρα υγρα όχι σαν περίοδο αλλά ούτε και σταγόνες έως την 21η ημέρα,άλλοτε λιγότερα κι άλλοτε περισσότερα. Τη 19η ημέρα του κύκλου έκανα β χοριακη κι έδειξε 2 μοναδες. Επίσης πριν 1 μήνα έκανα τεστ παπ κι υπέρηχο κι ήταν καθαρα. Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης?τώρα είμαι στην 24η ημέρα. Να κάνω πάλι μια χοριακη ή να περιμένω μέχρι να έχω καθυστέρηση. Ανυπομονώ και για 2ο παιδάκι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

Καλημερα!! 15 μερες καθυστεριση εκανα χοριακη χτες και βγηκε 34,79 τι λετε;

 

Γενικα εχεις σταθερο κυκλο? Αν εχεις για παραδειγμα σταθερο κυκλο 28-30 ημερων η χοριακη σου ειναι παρα πολυ μικρη για 15 μερες καθηστερηση ακομα κ καθηστερημενη συλληψη να ειχες νομιζω οτι ειναι μικρη ομως αν δεν εχεις σταθερο κυκλο ισως να εγινε πολυ πιο αργα η ωορηξια σου απο οτι τα υπολογιζες.σε καθε περιπτωση παντως πρεπει να κανεις επαναληψη μετα απο δυο μερες να δεις τι γινετε. Παντως η χαμηλη χοριακη ειναι εγκυμοσυνη που ισως δεν παει καλα γιαυτο πρεπει να κανεις επαναληψη.

Επεξεργάστηκαν by ninaki80
!
Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχεις σταθερο κυκλο? Αν εχεις για παραδειγμα σταθερο κυκλο 28-30 ημερων η χοριακη σου ειναι παρα πολυ μικρη για 15 μερες καθηστερηση ακομα κ καθηστερημενη συλληψη να ειχες νομιζω οτι ειναι μικρη ομως αν δεν εχεις σταθερο κυκλο ισως να εγινε πολυ πιο αργα η ωορηξια σου απο οτι τα υπολογιζες.σε καθε περιπτωση παντως πρεπει να κανεις επαναληψη μετα απο δυο μερες να δεις τι γινετε. Παντως η χαμηλη χοριακη ειναι εγκυμοσυνη που ισως δεν παει καλα γιαυτο πρεπει να κανεις επαναληψη.

 

Οχι δεν εχω σταθερο κυκλο τελευταια περιοδο ειχα 29-11 εως 11-12 μετα πηγα γυναικολογο για το τσεκ απ μου παπ κτλ και μετα ειχα αλλες 2 μερες λιγο αιμα περιμενα περιοδο 24-12 που δεν ηρθε ποτε

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γειά σας κορίτσια,

Είχα 3 μέρες καθυστέρηση κ έκανα χοριακη με μοναδες 7,7..

την επομενη μέρα όμως μου ήρθε η περίοδος και δεν πήγα μετά από 48 ώρες να κάνω την δεύτερη αναλυση..

Έπρεπε λέτε να πάω να κάνω??

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις κανε αλλη μια να δεις οτι ειναι αρνητικη για σιγουρα

10 ώρες πρίν, natasanik είπε:

Γειά σας κορίτσια,

Είχα 3 μέρες καθυστέρηση κ έκανα χοριακη με μοναδες 7,7..

την επομενη μέρα όμως μου ήρθε η περίοδος και δεν πήγα μετά από 48 ώρες να κάνω την δεύτερη αναλυση..

Έπρεπε λέτε να πάω να κάνω??

 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, natasanik είπε:

Γειά σας κορίτσια,

Είχα 3 μέρες καθυστέρηση κ έκανα χοριακη με μοναδες 7,7..

την επομενη μέρα όμως μου ήρθε η περίοδος και δεν πήγα μετά από 48 ώρες να κάνω την δεύτερη αναλυση..

Έπρεπε λέτε να πάω να κάνω??

 

Μάλλον όχι, απλά καλό θα ήταν να μιλήσεις με το γιατρό σου, γιατί πιθανότατα ήταν βιοχημική κύηση. Πολύ συνηθισμένο, δε θα ήξερες καν χωρίς τη χοριακή, όπως δεν το ξέρουν οι πιο πολλές γυναίκες, αλλά καλό θα ήταν να το αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Για πείτε και σε μένα ότι γνωρίζεται γιατί θα τρελαθώ από την αγωνια μου.. Τελευταία περίοδος 16/2 κύκλος 28-30 μέρες. Εκανα την Δευτέρα μια χοριακη βγήκε 13,88 και πήγα για επανάληψη σήμερα μετα απο 2 μερες και ανέβηκε 29.92 .. ο γιατρος μου ειπε να επαναλάβω.. τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mairaki29 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Για πείτε και σε μένα ότι γνωρίζεται γιατί θα τρελαθώ από την αγωνια μου.. Τελευταία περίοδος 16/2 κύκλος 28-30 μέρες. Εκανα την Δευτέρα μια χοριακη βγήκε 13,88 και πήγα για επανάληψη σήμερα μετα απο 2 μερες και ανέβηκε 29.92 .. ο γιατρος μου ειπε να επαναλάβω.. τι γίνεται?

Λογικά την έκανες πολύ νωρίς, τη Δευτέρα είχε 18 και ο Φεβρουάριος έχει 28μερες, σχεδόν ουτε καθυστέρηση δεν είχες, από ότι φαίνεται διπλασιάστηκε πάντως. Εύχομαι όλα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lenia16 είπε:

Λογικά την έκανες πολύ νωρίς, τη Δευτέρα είχε 18 και ο Φεβρουάριος έχει 28μερες, σχεδόν ουτε καθυστέρηση δεν είχες, από ότι φαίνεται διπλασιάστηκε πάντως. Εύχομαι όλα καλα!

Θα συμφωνησω με την  @

@Lenia16. Η δικη μου χοριακη με 1 2 μερεσ καθυστερηση ηταν περιπου στο 86..κ ολα μια χαρα

..το θεμα ειναι να 2σιαζεται σχεδον(k μμε 70 % αυξηση καλο.ειναι)

Με το καλο το μωρακι σου..στειλε μασ ευζαριστα

Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2019 at 1:13 ΠΜ, Mairaki29 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια θα σας ενημερώσω!!! Παρασκευή πάω για χοριακη πάλι!

Μαιρακι καλη επιτυχια..ευχομαι να ειναι φουσκωμενη!!!στειλε μασ νεα..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...