Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΕΡΝΑΩ ΚΑΦΕ (ΑΝΑΛΗΨΗ θΕΣ/ΝΙΚΗΣ)


evoula k

Recommended Posts

SEFI συζητουσα με τα κοριτσια να παρω τηλ τωρα ή μολις φτασουμε στον παιδοτοπο και σε ειδαμε μπροστα μας!Και εγω χαρηκα που σας γνωρισα ολες,ελπιζω την επομενη φορα να ερθεις και εσυ SEFI και περιμενουμε και αλλες μανουλες για να μεγαλωσει η παρεα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 190
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κοριτσια δεν σας προλαβαινω με αυτες τις συναντησεις!!!

Ενημερωστε με και εμενα την επομενη φορα αν μπορει καποια σας με pm αν κανονισετε κατι αλλα εγω εκτος απο παρασκευη δουλευω τα απογευματα.

Καμια πρωινη συναντηση???

Εγω προσπαθω να κανω καθε 2 βδομαδες στο σπιτι μου συναντηση με αγγλοφωνες μαμαδες(και οχι μονο!) και αγγλικα τραγουδακια για μωρα 1-2 ετων.

Μονο μια φορα τα καταφερουμε γιατι θεριζουν οι αρρωστιες αυτη την εποχη αλλα ελπιζω οτι τωρα την ανοιξη να βελτιωθει η κατασταση και να γινουν συχνες οι συναντησεις μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Να αρχίσω από την Τρίτη που τα περάσαμε πολύ ωράια και γνωριστήκαμε με την Ζανετ, τη Σοφία τη γνώρισα στην πρώτη συνάντηση που πήγα κι έτσι δεν έιναι καινούριο φρούτο! :lol:

Λοιπόν, ο παιδότοπος ήταν άκαπνος και μας κέρασαν και τυροπιτάκια και λουκανοπιτάκια και γλυκάκι γιατί είχανε και πάρτυ και μας έδωσαν κι ένα μπαλόνι δώρο στο τέλος, και ενω τα μικρουλια μας μπήκαν στον παιδότοπο, άλλο για λίγο άλλο για πολυ δε μας χρέωσαν τίποτα σε αντίθεση με άλλους. Τώρα τα μειονεκτήματα, δεν είχε χώρο παιδικής φροντίδας, να φανταστείτε η Ευγενία είχε διάροια και την άλλαξα στο καρότσι, οι κοπέλες ήταν αδιάφορες, ασχολούνταν με τα παιδάκι του πάρτυ με μουσικά παιχνίδια και ετοίμαζαν το φαγητό τους και τον μικρό της Ζανέτ αν δεν τον πρόσεχε η ίδια, θα τον είχαμε μαζέψει πολλές φορές απο την τουαλέτα, άνοιδε την πόρτα με το δυχτάκι και πήγαινε όπου ήθελε και ήταν επικίνδυνα όπως πέφτουν τα μεγαλύτερα παιδιά απο τις τσουλήθρες σε λιγοστές μπαλίτσες που εκεί ήταν τα μικρότερα. Γενικά ήταν πολύ μικρός και κατάλληλος για λίγα και μεγάλα παιδάκια και για πάρτυ, είχε μια κοπέλα εκεί που έκανε υπέροχο bodypainting στα παιδάκια, σωστά το λέω;

Becky, κανόνισε επόμενη συνάντηση στο σπίτι μου, ξέρεις πόσο στενοχωρήθηκα που δεν τα κατάφερα στην πρώτη :cry: Θέλουμε τραγουδάκια και παιχνιδάκια όλο χαρά!!!

Να πω την αλήθεια μου δεν σε ειδοποίησα για καμία συνάντηση γιατί τα απογεύματα είσαι busy girl, και απο το Ρετζίκι, φαντάστηκα δεν θα μπορείς, θα κάνουμε και κάτι πρωινές ώρες!!! :wink:

an1cCph0g410010MDAwNzM4OGR8MTAwMDk5OHNhfEggRXZnZW5pYSBtYXMgZWluYWkuLi4.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....

λεω να σας πω γιατί εξαφανίστηκα αυτές τις μέρες. Πήγα που λέτε τον αντρούλη να βγάλει το γύψο του την περασμένη εβδομάδα και αντί να τον βγάλει του βάλανε ρητίνη για άλλους 2 μήνες γιατί δεν έδεσε το πόδι του και μέχρι την Μεγάλη Τρίτη θα το φοράει... με επιασε μια κατάθλιψη εμένα που θα είμαστε έτσι για άλλους δύο μήνες, και θα ταλαιπωρίομαστε και δεν αργησε να γίνει το κακό... Δεν κοιμάμαι καλά το τελευταίο διάστημα λόγω μπέμπας -κούρασης κτλπ και χθες είχα και αυτοκινιτιστικό ατύχημα... πέρασα μια διαστάυρωση δεν είδα καν το στοπ που είχε γιατί είχα στο μυαλό μου όλα τα άλλα και τις δουλειές που είχα να κάνω και ήμουν αγχωμένη και τράκαρα ένα κύριο και δίελυσα και το αμάξι μου.... Έσπασα το παμπρίζ με το κεφάλι μου,χτύπησα τον αυχένα μου τα χέρια μου...και είμαι με κολάρο τώρα για ένα δεκαήμερο... Ηθελα να ζητήσω συγνώμη που δεν ήρθα την προηγούμενη φορά αλλά δεν μπορούσα γιατί τελικά επρεπε να παρω τον αντρούλη απο την δουλειά του εκείνη την ώρα... :(

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περαστικά Καλαμαράκι, έτσι είναι συνήθως όταν τα έχεις χύμα σου΄ρχοναι και τσουβαλάτα. Υπομονή!! Όλα θα στρώσουν.

Κορίτσια με εξοχικά πρός Επανωμή τι θα κάνετε Κ. Δευτέρα. Εμείς θα είμαστε εκεί και σας προσκαλώ για καφεδάκι!!

Ο Μανώλης είναι 10,5 χρονών

Η Μαλβίνα είναι 8,5 χρονών

Ο Γιάννης είναι 6 χρονών

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια διαβάζω καιρό τις συναντήσεις σας τι καλά που κάνετε!!!

Κι όσο ανοίγει ο καιρός τα πάρκα είναι ο,τι καλύτερο!

Κρίμα που γίνονται ανατολικά, μας πέφτει λίγο μακρυά.

Όμως επιφυλάσσομαι να εμφανιστώ κάποια στιγμή να ξαναδω όσες γνωρίζω και να γνωρίσω όσες δεν ξέρω! :D

 

Αύριο στις 11 θα βρεθούμε με τη Zorra από το Βόλο

στο Cosmos για καφεδάκι και κουβεντούλα.

Όποια θέλει ας έρθει να τα πούμε από κοντά!!

Link to comment
Share on other sites

Αύριο στις 11 θα βρεθούμε με τη Zorra από το Βόλο

στο Cosmos για καφεδάκι και κουβεντούλα.

Όποια θέλει ας έρθει να τα πούμε από κοντά!!

 

Πολύ θα το ήθελα gerakinaki μου αλλά καθημερινές πρωινά δυστυχώς (ή ευτυχώς :lol: ) δουλεύω οπότε μόνο απογευματα κ ΣΚ είμαστε στη διαθεση σας :D

Καλά να περάσετε και ελπίζω σύντομα τα πούμε από κοντά

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki περαστικά σας κι άλλο κακό να μη σας βρει. Είσαι η προσωποποίηση του νόμου του Μέρφι μου φαίνεται. Καλό κουράγιο και υπομονή. Σε λίγο καιρό θα τα θυμάσαι και θα γελάς :lol: (καλά, μετά από αρκετό καιρό).

Link to comment
Share on other sites

Kalamaraki περαστικα σας!!Τι γκαντεμια!Δεν πειραζει υπομονη και θα φταιξουν ολα...

Ρε κοριτσια κανονιζετε βολτες και δεν μας λετε εεε?και οχι τιποτα το πρωι που δεν μπορουμε να ερθουμε!!Δεν ειναι σωστο!!

Εμεις θα μπορουσαμε evoula να βρεθουμε επανωμη αλλα θα λειπουμε το τριημερο :cry: Την αλλη φορα!!

Ησαστε να οργανωσουμε για καφε μεσα στην εβδομαδα?Cosmos, ikea οπου βολευει και αν φυσικα ειναι καλος ο καιρος και δεν εχει βρωμο κρυο???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ και εγώ ελπίζω αλλο κακό για φέτος τουλάχιστον να μην μας βρει γιατί δεν μας μπήκε καλά το ΄09, τελικά κανονίζετε κανέναν καφε αυτές τις μέρες ή τους έχασα όλους? Σήμερα νιώθω καλύτερα αν και φοράω ακόμα το κολάρο :(

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

Αγαπητά μέλη γειά σας!

 

το θέμα αυτό έχει κλειδωθεί.

Το αντίστοιχο θέμα βρίσκεται πλέον στο ParentsCafe.gr

 

Για να μεταφερθείτε εκεί, πατήστε σε αυτό το σύνδεσμο

 

http://www.parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=3'>http://www.parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=3

 

 

θα σας οδηγήσει στο νέο φόρουμ, στο οποίο μπορείτε

είτε να κρατήσετε τον υπάρχον λογαριασμό σας/να τον μετονομάσετε

είτε να δημιουργήσετε καινούριο λογαριασμό.

 

Τα φόρουμ έχουν ξεχωριστές βάσεις δεδομένων και οι δημοσιεύσεις σας, ακόμα και αν κρατήσετε το ίδιο όνομα χρήστη, δεν θα συνδέονται μεταξύ τους.

 

To ParentsCafe.gr δημιουργήθηκε απο τους διαχειριστές του Parents.gr (ΕΕΕΓ) έτσι ώστε να εξυπηρετήσει τις ανάγκες των μελών για διασκέδαση και ψυχαγωγία, οι οποίες δεν ήταν δυνατόν να καλυφθούν απο την ΕΕΕΓ και την ιστοσελίδα parents.gr για οικονομικούς λόγους/λόγους του καταστατικού της. (Διαχειρίστρια του parentscafe.gr είναι η Μ.Στυλιανάκη, το parentscafe.gr όμως, δεν ανήκει στην ΕΕΕΓ)

 

Έτσι ώστε να γράψετε σε αυτό το τόπικ που παραθέτουμε,

θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τον λογαριασμό σας στο http://www.parentscafe.gr

 

- μέσω του εμαιλ που θα σας αποσταλεί ( η πιο σύντομη μέθοδος )

ή

- μέσω ειδοποίησης στον administrator(at)parents.gr

με το εξής κείμενο

"Διατηρώ τον εξής λογαριασμό με όνομα χρήστη : .... και θα ήθελα να μου τον ενεργοποιήσετε και στο parentscafe.gr / θα ήθελα να μου τον ενεργοποίησετε και στο parentscafe.gr και να μετονομάσετε και σε .....(νέο όνομα χρήστη) "

 

Η αλλαγή αυτή είναι απαραίτητη για την καλή λειτουργία του parents.gr σαν ενημερωτικό εργαλείο για τους γονείς και καθιστά δυνατή την συνέχιση της λειτουργίας του site.

Η βάση δεδομένων του parents.gr δεν μπορεί πλέον να δεχτεί τις δημοσιεύσεις ψυχαγωγικού χαρακτήρα και έτσι πλέον το περιεχόμενο που είναι ψυχαγωγικό ενώ και κείμενα/τόπικ κοινωνικής δικτύωσης έχουν μεταβιβαστεί στο νέο site το οποίο βρίσκεται σε άλλο σέρβερ και έχει την δική του ξεχωριστή βάση δεδομένων.

 

Περισσότερα για αυτό θα μπορέσετε να διαβάσετε εδώ:

(παλιότερος σύνδεσμος που βρίσκεται στις ανακοινωσεις και πρωτο ανακοινωνε αυτη την αλλαγή)

 

Παρακαλούμε μην ανοίγετε στο parents.gr νέα παρεμφερή θέματα καθώς θα κλειδώνονται απευθείας

 

ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...