Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλησπέρα και απο εμένα


Recommended Posts

Την καλησπέρα μου και από εμένα. Είμαι ένα νέο μέλος της κοινότητας σας. Λίγα λόγια για εμένα, είμαι 37χρονών, ετερόφυλος (για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις) και έχοντας φάει αρκετά καλά χρόνια της ζωής μου με γυναίκες, σε σχέσεις, σε σχεδόν γάμους, κλπ έχω φτάσει πια στα όρια μου όπου δεν θέλω να γνωρίσω άλλη γυναίκα, δεν θέλω να φάω άλλα χρόνια της ζωής μου σε ραντεβού στα τυφλά, σε μήνες «courting» την γυναίκα αυτήν, κλπ. Αλλά το όνειρο μου πάντα ήταν να γίνω μπαμπάς και εδώ και 1 χρόνο με βασανίζει αυτό το αν τελικά θα καταφέρω ποτέ να γίνω μπαμπάς. Δόξα το θεό, μην ξέροντας και τόσα πολλά έτυχε πάνω σε chat με φιλαράκια από το εξωτερικό που με είδαν να παραπονιέμαι για αυτό το θέμα να μου πούνε για το θέμα της παρένθετης μητέρας. 1 χρόνο τώρα το ψάχνω αυτό, μου έδωσε αυτό μια νέα πνοή ζωής και ελπίδας, παρόλο που κατά την διαδρομή έχω φάει πολλές «σφαλιάρες» όπου πρώτη και καλύτερη σφαλιάρα ήταν της Ελλάδας που δεν επιτρέπει σε άντρες να αποκτήσουν παιδί μέσω παρένθετης μητέρας όπως και πολλές άλλες σφαλιάρες και οι 10δες ψεύτες στο διαδίκτυο που πάνε να σου φάνε λεφτά. Αλλά όχι δεν θα το βάλω κάτω, θέλω να πιστεύω ότι κάπου εκεί έξω υπάρχει η κοπέλα/γυναίκα που θα μπορέσει να με βοηθήσει. Αν γνωρίζετε και εσείς κάτι που να μπορεί να με βοηθήσει θα εκτιμούσα πολύ οποιαδήποτε πληροφορία. Θα σας κρατάω ενήμερους με την πορεία μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Γειά σου Dennis. O Σεργουλόπουλος, αν δεν κανω λαθος, έκανε κατι τέτοιο και δήλωσε πολύ ευτυχισμένος. Επισης γνωρίζω περίπτωση μπαμπα τριδύμων από παρενθετη μητερα στο εξωτερικό. Για την Ελλαδα, είναι λίγο προχωρημενο κατι τέτοιο αλλα γιατί όχι;

 

Στο θέμα μας τωρα: όλο το πρόβλημα είναι η ευρεση της παρένθετης μητέρας. Υπαρχει πολύ εκμεταλλευση σε αυτό το χωρο και από γιατρους και από δικηγόρους και από τις ίδιες τις υποψήφιες παρενθετες. Το να το βλεπει καποια αλτρουιστικα χλωμό το βλεπω. Χρειάζονται επομένως αρκετά χρηματα γι΄ αυτή τη διαδικασια αλλα και τυχη να πέσεις στους καταλληλους ανθρώπους που δεν θα προσπαθήσουν να σ' εκμεταλευτούν.

 

Αν δεν υπαρχει καποιο συγγενικό ή φιλικό προσωπο που εμπιστεύεσαι και δεχεται να μπει σε αυτό το ρόλο, θα μπορούσες ν' απευθυνθείς σε ένα κεντρο εξωσωματικής. Τα μεγαλα κεντρα, νομιζω, θα μπορουσαν να σε βοηθήσουν στην ευρεση παρένθετης με το αζημίωτο φυσικά. Η διαδικασία, έχω ακουσει, μπορει να παει μεχρι και 50.000.

 

Σου ευχομαι να βρεις την άκρη σε αυτό το αρκετά δυσκολο αγωνα και να χεις το παιδάκι σου με αυτό το τρόπο. Όμως μήπως θα πρεπε να ξανασκεφτείς το θέμα της συντρόφου; Τοσες κοπέλες μετα τα 35 ψαχνουν απεγνωσμένα να βρουν συντροφο να κανουν ένα παιδί λογω βιολογικού ρολογιού. Φανταζομαι ότι θα υπαρχουν πολλες που θα σκέφτονται μονο αυτό. Ιδιοι στόχοι γιατί όχι και μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Η οδός για να γίνεις μπαμπας νομιζω ότι δεν υποστηρίζεται επισήμως νομοθετικα στην ελλαδα. Στο εξωτερικό υπάρχει το ακόλουθο πλαίσιo: ωαρια δότριας γονιμοποιούνται και μεταφέρονται σε παρενθετη. Ξερω αντρα που πηγε στην καλιφορνια και απεκτησε με αυτόν τον τρόπο δίδυμα. Ο ιδιος ζει στην λατινικη αμερική. Είναι εύπορος και τα μεγαλώνει με κουβερνάντες και με τη βοήθεια της μάνας του. Τα παιδάκια με όποια γυναίκα περάσουν περισσότερες από δυο ώρες την φωνάζουν μαμά.... Αλήθεια γιατι θέλεις να αφήσεις τα παιδάκια σου χωρίς μητρικό χάδι?? Δεν σκέφτεσαι να καταψύξεις σπέρμα???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Γιατί βρε φίλε δεν εξαντλείς πρώτα όλες τις πιθανότητές σου για φυσιολογική οικογένεια;

 

Είναι τραγικό να μιλάς έτσι. Και στο κάτω κάτω, οι άντρες μπορούν να κάνουν παιδιά και αργότερα, δεν είναι σαν τις γυναίκες που όντως μετά τα 35 ζορίζουν τα πράγματα...

 

Και αν στο κάτω κάτω μόνος σου είσαι άτυχος, δοκίμασε τις προτάσεις συγγενών ή ενός γραφείου συνοικεσίων. :-D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...