Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

μπεμπης μου αλοιμονο ισα ισα που θελω να μου πειτε και εσεις αν γνωριζετε κατι...δεν ηταν πονοι περιοδου σαν μουδιασμα δεν μπορω να το περιγραψω....στηθος δεν εχει πρηστει...τωρα παντως εχει σταματησει να με ποναει τι να πω δεν ξερω...στο τελος του μηνα θα παω στη γυναικολογο μου και εχω αγχωθει...τωρα που και που εχω κατι αναγουλες....:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 140
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχετε καθυστερηση? Ποτε ηταν η τελευταια περιοδος? ειναι σταθερος ο κυκλος?

Εχετε τακτικα επαφες?

 

 

κ.Χριστόπουλε καλησπέρα σας.

θα ήθελα σας παρακαλώ να με βοηθήσετε στον παρακάτω προβληματισμό μου:

έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών,είχα επαφή με τον άνδρα μου τις γόνιμες ημέρες και τώρα έχω 4 μέρες καθυστέρηση. έκανα τεστ εγκυμοσύνης τη 2η μέρα καθυστέρησης και βγήκε αρνητικό.νιώθω τραβηγματα χαμηλα(σαν αυτά της περιόδου αλλά σε πιο ηπια μορφή) και ενώ το στήθος μου δεν ήταν πρησμένο παρατηρώ ότι ελαφρά έχει φουσκώσει.έχω παραιτηθεί από τη σκέψη ότι μπορεί να είμαι έγκυος απλά ανησυχώ για το τι μου συμβαίνει.

παρακαλώ μπορείτε να μου απαντήσετε;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

μπεμπης μου αλοιμονο ισα ισα που θελω να μου πειτε και εσεις αν γνωριζετε κατι...δεν ηταν πονοι περιοδου σαν μουδιασμα δεν μπορω να το περιγραψω....στηθος δεν εχει πρηστει...τωρα παντως εχει σταματησει να με ποναει τι να πω δεν ξερω...στο τελος του μηνα θα παω στη γυναικολογο μου και εχω αγχωθει...τωρα που και που εχω κατι αναγουλες....:confused:

 

γιατι δεν κανεις μια χοριακη να εισαι σιγουρη???

Link to comment
Share on other sites

κ.Χριστόπουλε καλησπέρα σας.

θα ήθελα σας παρακαλώ να με βοηθήσετε στον παρακάτω προβληματισμό μου:

έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών,είχα επαφή με τον άνδρα μου τις γόνιμες ημέρες και τώρα έχω 4 μέρες καθυστέρηση. έκανα τεστ εγκυμοσύνης τη 2η μέρα καθυστέρησης και βγήκε αρνητικό.νιώθω τραβηγματα χαμηλα(σαν αυτά της περιόδου αλλά σε πιο ηπια μορφή) και ενώ το στήθος μου δεν ήταν πρησμένο παρατηρώ ότι ελαφρά έχει φουσκώσει.έχω παραιτηθεί από τη σκέψη ότι μπορεί να είμαι έγκυος απλά ανησυχώ για το τι μου συμβαίνει.

παρακαλώ μπορείτε να μου απαντήσετε;

ευχαριστώ εκ των προτέρων[/QUOT μην αναπαυεσαι με το τεστ κανε χοριακη για να εισαι σιγουρη εγω ειχα κανει 2 τεστ και ηταν αρνητικα ενω ημουν καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Καλησπερα σας κοριτσια!Ειμαι νεο μελος του forum και μπορω να πω οτι οι συζητησεις σας με εχουν βοηθησει πολυ,αλλα γενικοτερα ειμαι πολυ προβληματισμενη!

Με τον αντρα μου προσπαθουμε για παιδακι περιπου 1 χρονο.Εχω πολυ σταθερο κυκλο 29-32 μερες!Τελευταια περιοδο ειχα 14/7.Ηρθαμε σε επαφη τις γονιμες μερες και μια βδομαδα μετα ειχα κατι εκκρισεις καφε σχεδον μερα παρα μερα που ποτε ξανα δεν ειχα κατι παρομοιο,οσπου πηγα και εκανα β χοριακη 1/8(οπως μου προτεινε η γυναικολογος μου)...Φυσικα βγηκε αρνητικη ηταν πολυ νωρις!Ωστοσο μου ειπε να παω σε μια βδομαδα να ξανακανω β χορακη δηλ.8/8 που ηταν 26η μερα του κυκλου!Πηγα λοιπον και δυστηχως για μενα ηταν και παλι αρνητικη...επισης παλι μου φανηκε οτι την εκανα νωρις...Οι καφε εκκρισεις δεν κρατησαν παραπανω απο 5 μερες...Μεχρι στιγμης δεν εχω αδιαθετησει ακομα,ουτε συμπτωματα περιοδου εχω,ουτε εγκυμοσηνης!!!Το Σαββατο 18/8 εκανα τεστ εγκυμοσυνης predictor το μεσημερι και παλι βγηκε αρνητικο!Η γυναικολογος,μου απεκλεισε οτι ειμαι εγκυος διοτι αν ημουν λεει η δευτερη χοριακη θα εδειχνε εστω καποιες πολυ χαμηλες μοναδες!Εχω κουραστει πολυ!Δεν αντεχω αλλα τεστ!!Εσεις απο την εμπειρια σας τι λετε κοριτσια??Υπαρχει περιπτωση να εχω μεινει εγκυος και ακομα οι ορμονες να μην ανιχνευονται στα τεστ ουρων???

Σημειωση,οτι με τον αντρα μου εχουμε κανει προγεννετικο ελεγχο στα παντα και ειμαστε οκ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κοριτσια!Ειμαι νεο μελος του forum και μπορω να πω οτι οι συζητησεις σας με εχουν βοηθησει πολυ,αλλα γενικοτερα ειμαι πολυ προβληματισμενη!

Με τον αντρα μου προσπαθουμε για παιδακι περιπου 1 χρονο.Εχω πολυ σταθερο κυκλο 29-32 μερες!Τελευταια περιοδο ειχα 14/7.Ηρθαμε σε επαφη τις γονιμες μερες και μια βδομαδα μετα ειχα κατι εκκρισεις καφε σχεδον μερα παρα μερα που ποτε ξανα δεν ειχα κατι παρομοιο,οσπου πηγα και εκανα β χοριακη 1/8(οπως μου προτεινε η γυναικολογος μου)...Φυσικα βγηκε αρνητικη ηταν πολυ νωρις!Ωστοσο μου ειπε να παω σε μια βδομαδα να ξανακανω β χορακη δηλ.8/8 που ηταν 26η μερα του κυκλου!Πηγα λοιπον και δυστηχως για μενα ηταν και παλι αρνητικη...επισης παλι μου φανηκε οτι την εκανα νωρις...Οι καφε εκκρισεις δεν κρατησαν παραπανω απο 5 μερες...Μεχρι στιγμης δεν εχω αδιαθετησει ακομα,ουτε συμπτωματα περιοδου εχω,ουτε εγκυμοσηνης!!!Το Σαββατο 18/8 εκανα τεστ εγκυμοσυνης predictor το μεσημερι και παλι βγηκε αρνητικο!Η γυναικολογος,μου απεκλεισε οτι ειμαι εγκυος διοτι αν ημουν λεει η δευτερη χοριακη θα εδειχνε εστω καποιες πολυ χαμηλες μοναδες!Εχω κουραστει πολυ!Δεν αντεχω αλλα τεστ!!Εσεις απο την εμπειρια σας τι λετε κοριτσια??Υπαρχει περιπτωση να εχω μεινει εγκυος και ακομα οι ορμονες να μην ανιχνευονται στα τεστ ουρων???

Σημειωση,οτι με τον αντρα μου εχουμε κανει προγεννετικο ελεγχο στα παντα και ειμαστε οκ!

 

Σοφάκι, μάλλον η γυναικολόγος σου έχει δίκιο... Η χοριακή δείχνει σίγουρα περίπου μια βδομάδα μετά την επαφή, μόλις δηλαδή γίνει η εμφύτευση! Άρα στις 8/8 θα είχε θετικό αποτέλεσμα, έστω και με χαμηλή τιμή... Παρόλ' αυτά, μην απογοητεύεσαι! Αφού έχετε κάνει όλες τις εξετάσεις και είστε καλά, θα συμβεί το μοιραίο....

Link to comment
Share on other sites

Νεφελη μου σ'ευχαριστω για την απαντηση σου...Ισως εχω τοσο αγχος που νιωθω κατα φαντασιαν εγκυος!!Με προβληματιζει το γεγονος οτι διαβασα και σε αλλες συζητησεις απο κοπελες οτι υπαρχει πιθανοτητα να μην δειξει εγκυμοσυνη η 26η μερα που εκανα β χοριακη...τι να πω?Εχω διαβασει τοσα πολλα που εχω μπερδευτει!!!Καθε μερα που περναει και δεν αδιαθετω εχω ελπιδες μεσα μου και σκεφτομαι οτι μακαρι να ειμαι η εξαιρεση του κανονα!!!Ειναι μεχρι να φαω τα μουτρα μου και ενα πρωινο να δω αιμα και να ξενερωσω!!:?

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά τα λέμε ...να έχουμε υπομονή...να μην αγχωνόμαστε....Η γνώμη μου είναι οτι απ το να τρελαίνεσαι κάθε μέρα με το είμαι δεν είμαι κάνε ακόμα μια εξέταση να ηρεμήσεις!Καθε μέρα που περνάει θα αγχώνεσαι περισσότερο και αυτό δε βοηθάει ούτε στο να σου έρθει η ακατανόμαστη ούτε στο μωρό αν τελικά είσαι έγκυος (που το εύχομαι).Αϊ στο καλό 20 ευρώ είναι...τα αξίζουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι, σε κύκλο 29-32 ημερών η 26η είναι μόλις μια βδομάδα πριν την περίοδο, άρα η χοριακή είναι αξιόπιστη! Σε μεγαλύτερους κύκλους ίσως να μην είναι... Τώρα, αφού πέρασε άλλη μια εβδομάδα και τίποτα, θα συμφωνήσω με την Εύη, να πας να κάνεις άλλη μια να ησυχάσεις! Μου έχει συμβεί καθυστέρηση 5 ημερών από το άγχος μήπως και μου έρθει... (ανωμαλία!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια σας ευχαριστω για το ενδιαφερον!!Εχω βαλει ενα στοχο εως την Δευτερα 27/8 εαν δεν εχω ακομη αδιαθετησει θα παω για χοριακη τρεχοντας!!!Ως τοτε θα προσπαθησω να μην αγχωθω περισσοτερο!!Μου εχει τυχει και εμενα καθυστερηση 3 μερες στο παρελθον λογω αγχους αλλα τωρα ειμαι ηδη στις 9!!Θα δειξει...τι να πω??!!!Οτι και αν γινει,θα σας ανακοινωσω τα νεα μου...ειτε με προλαβει η ακατανομαστη,ειτε την Δευτερα-Τριτη που θα εχω το αποτελεσμα της χοριακης!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μην ειστε τοσο απολυτες για την αξιοπιστια της χοριακης μια εβδομαδα πριν την αναμενομενη περιοδο γιατι δεν ισχυει σε ολες τις περιπτωσεις!!!

τον ιανουαριο ενιωθα εγκυος και ημουν σιγουρη (3 μηνες πριν ειχα μια παλλινδρομη και ενιωθα ακριβως το ιδιο). εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης υψηλης ευαισθησιας (τα ειχα παρει απο το ιντερνετ απο αγγλια) και μου βγηκε θετικο σχεδον 10 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο. πιστεψα πως δεν ηταν εγκυρο τοσο νωρις και το επανελαβα την επομενη και ηταν παλι θετικο. τελικα πηγα για χοριακη 5 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο και βγηκε αρνητικοτατη 0.1!!!!!(κυκλος 30 ημερων) ουτε καν χαμηλες μοναδες! ο μικροβιολογος μου ειπε πως κανονικα δεχεται εγκυρη χοριακη αυτη που γινεται 2 μερες πριν την περιοδο κι οχι νωριτερα και μου συστησε να την επαναλαβω λιγες μερες μετα. πηγα λοιπον στη 2η μερα καθυστερησης και ειχα χοριακη θετικη αλλα ακομη μικρη σε μοναδες! ημουν μια χαρα εγκυος και τζαμπα η ταλαιπωρια! γι αυτο καλυτερα χοριακη μονο με καθυστερηση ή τουλαχιστον 2 μερες πριν και οχι νωριτερα! και το λεω εγω που ειμαι το πιο ανυπομονο πλασμα στον κοσμο!

569129i0tzap526i.gif 10/5/12

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω για το ενδιαφερον!!Εχω βαλει ενα στοχο εως την Δευτερα 27/8 εαν δεν εχω ακομη αδιαθετησει θα παω για χοριακη τρεχοντας!!!Ως τοτε θα προσπαθησω να μην αγχωθω περισσοτερο!!Μου εχει τυχει και εμενα καθυστερηση 3 μερες στο παρελθον λογω αγχους αλλα τωρα ειμαι ηδη στις 9!!Θα δειξει...τι να πω??!!!Οτι και αν γινει,θα σας ανακοινωσω τα νεα μου...ειτε με προλαβει η ακατανομαστη,ειτε την Δευτερα-Τριτη που θα εχω το αποτελεσμα της χοριακης!!!

Καλημερα σας κοριτσια!!Η χοριακη βγηκε αρνητικη τελικα...ειχα μια ελπιδα,αλλα πεταξε!!!Παω γι'αλλα τωρα...Ευχομαι το καλυτερο σε ολες και ευχαριστω για την συμπαρασταση σας στις ανησυχιες μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 months later...

Καλησπερα κοριτσια και απο μενα ειμαι νεα στο forum.

Βρισκομαι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη και διανυω την εβδομη εβδομαδα, δεν εχω ομως καθολου συμπτωματα..ειχα πονο στο στηθος και εντονη υπνηλια στην εκτη εβδομαδα αλλα τωρα τιποτα ειμαι πολυ αγχωμενη και το ραντεβου μου στη γυναικολογο ειναι στις 26 του μηνα μεχρι τοτε.... μπορει καμια να μου πει αναλογη εμπειρια. Γιατι δεν μπορω να χαλαρωσω... θελω αυριο να παω στο γιατρομα ηρεμησω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια και απο μενα ειμαι νεα στο forum.

Βρισκομαι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη και διανυω την εβδομη εβδομαδα, δεν εχω ομως καθολου συμπτωματα..ειχα πονο στο στηθος και εντονη υπνηλια στην εκτη εβδομαδα αλλα τωρα τιποτα ειμαι πολυ αγχωμενη και το ραντεβου μου στη γυναικολογο ειναι στις 26 του μηνα μεχρι τοτε.... μπορει καμια να μου πει αναλογη εμπειρια. Γιατι δεν μπορω να χαλαρωσω... θελω αυριο να παω στο γιατρομα ηρεμησω

 

Γεια σου...μια χαρα εισαι,τυχερη μπορω να πω...Εγω ειμαι στον τεταρτο μηνα και απο την αρχη δεν ειχα τα λεγωμενα συμτωματα της εγκυμοσινης...η καθε μια περναμε διαφορετικα.Το μονο που εχω τωρα ειναι η κουραση...κουραζομαι πιο ευκολα...οσο για το λιγουρες...ποιο πολλες λιγουρες ειχα πριν την εγκυμοσινη...απολαυσε την καθε μερα που περναει...ολα καλα θα πανε:)...αντε σε λιγο θα ακουσεις την καρδουλα του

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια και απο μενα ειμαι νεα στο forum.

Βρισκομαι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη και διανυω την εβδομη εβδομαδα, δεν εχω ομως καθολου συμπτωματα..ειχα πονο στο στηθος και εντονη υπνηλια στην εκτη εβδομαδα αλλα τωρα τιποτα ειμαι πολυ αγχωμενη και το ραντεβου μου στη γυναικολογο ειναι στις 26 του μηνα μεχρι τοτε.... μπορει καμια να μου πει αναλογη εμπειρια. Γιατι δεν μπορω να χαλαρωσω... θελω αυριο να παω στο γιατρομα ηρεμησω

 

Καλή μου, σου εύχομαι μια εύκολη τελειόμηνη εγκυμοσύνη με ένα (ή δύο ή τρία) γερό-ά παιδάκι-α. Εμένα η εγκυμοσύνη μου ήταν από την αρχή ως το τέλος χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα, πέρα από την κοιλίτσα, που κ αυτή δεν ήταν τεράστια κ γέννησα μεγαλούτσικο παιδάκι. Θεωρώ πως ήμουν πολύ τυχερή και πως το παιδάκι μου μου χάρισε την ευκολότερη εγκυμοσύνη που θα μπορούσα να έχω. Για να καταλάβεις ούτε για τουαλέτα δε σηκώθηκα ποτέ το βράδυ! Η εγκυμοσύνη έχει τα δικαιολογημένα άγχη της, αλλά ειδικά αν είναι εύκολη, μπορεί να γίνει μια πολύ όμορφη περίοδος. Και είναι πολύ πιθανό να "ανθίσεις" και εσύ κατά τη διάρκειά της, δέρμα, μαλλιά και πρόσωπο να ομορφύνουν.

Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω για την αμεση απαντηση σας και το κουραγιο που μου δωσατε!! Ναι ειμαι τοσο ευτυχισμενη και ταυτοχρονα τοσο αγχωμενη..αλλα σιγα σιγα και ειδικα μετα την επισκεψη στο γυναικολο μολις δω το φασολακι μου θα ηρεμησω.... ευχαριστω και στις δυο σας

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Κοριτσια σας ευχαριστω για την αμεση απαντηση σας και το κουραγιο που μου δωσατε!! Ναι ειμαι τοσο ευτυχισμενη και ταυτοχρονα τοσο αγχωμενη..αλλα σιγα σιγα και ειδικα μετα την επισκεψη στο γυναικολο μολις δω το φασολακι μου θα ηρεμησω.... ευχαριστω και στις δυο σας

Γεια σας κορίτσια.....θέλω κ εγώ να κανω την ερώτηση μου....περιμένω από τις 26 του περασμένου περίοδο...έχω αστατη περίοδο πάντα...επιδη όμως έχω ελεύθερη επαφή έκανα πριν 2 βδομάδες ένα τεστ κ βγήκε αρνητικό..δεν έχω αδιαθετησει ακόμα όμως...δεν έχω συμπτώματα ενώ οταν περίμενα περίοδο πάντα είχα πόνους...μόνο η αριστερή μου σάλπιγγα. Πονάει ποτέ ποτέ...ούτε τα στήθη μου ούτε τίποτα...τι να κανω πείτε μου...να κανω μια Β χοριακη?? Sosαπαντήστε μου γρήγορα....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.....θέλω κ εγώ να κανω την ερώτηση μου....περιμένω από τις 26 του περασμένου περίοδο...έχω αστατη περίοδο πάντα...επιδη όμως έχω ελεύθερη επαφή έκανα πριν 2 βδομάδες ένα τεστ κ βγήκε αρνητικό..δεν έχω αδιαθετησει ακόμα όμως...δεν έχω συμπτώματα ενώ οταν περίμενα περίοδο πάντα είχα πόνους...μόνο η αριστερή μου σάλπιγγα. Πονάει ποτέ ποτέ...ούτε τα στήθη μου ούτε τίποτα...τι να κανω πείτε μου...να κανω μια Β χοριακη?? Sosαπαντήστε μου γρήγορα....

 

να πας γιανναρα και αν βγη και αυτο αρνητικο πηγενε στον γιατρο σου

XabOp3.png

QMaEp3.png

Link to comment
Share on other sites

να πας γιανναρα και αν βγη και αυτο αρνητικο πηγενε στον γιατρο σου

 

Έκανα Β χοριακη κ βγήκε αρνητικό...δυστυχώς...μου είπε ο γιατρός μου να πάρω φάρμακο για πέντε μέρες να έρθει περίοδος..δε πειράζει την επόμενη φορά ίσως....:( ευχαριστώ για την βοήθεια..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Κορίτσια καλησπέρα και καλό Σαββατόβραδο...ελπίζω όλες να είστε καλά. Εγω ελειψα πάλι ένα δίμηνο αλλά τραβηξα τρελη ταλαιπωρια. Επειτα απο ελεγχο γυναικολογικο οπου πηγα σε 3 γιατρους οι οποιοι με κατατρομαξαν ευτυχως κατεληξα σε εναν τεταρτο ο οποιος νομιζω ειναι Θεος. Αρχικα μου χαν πει οτι εχω τρεις ογκους εναν πολυποδα, κονδυλωματα και οπισθια κληση μητρας κ οτι εν ολιγοις θα ηταν αδυνατον να συλλαβω. Ο τελευταιος ηταν τρομερος. Μου ξαναεκανε τα παντα. Δεν βρηκε ουτε κονδυλωματα ουτε πολυκυστικες ουτε τιποτα οντως ειχα τρια ακινδυνα ογκακια τα οποια δεν τα αγγιζει το μονο που αφαιρεσαμε με χειρουργειο ηταν ο πολυποδας κ αυτο γιατι ηταν στο τερμα του ενδομητριου κ αυτο μου ειπε ηταν ανασταλτικο για εγκυμοσυνη. Ηλεγξε μητρα σαλπιγγες ωοθηκες ολα ηταν οκ μαλιστα στον τελευταιο υπερηχο ειχα 7 αυγα στην μια κ 8 στην αλλη....καλο στα 36 παλι καλα...οποτε μου ειπε οτι δεν εχω καποιο θεμα. Μου εκανε κ ολες τις αιματολογικες ειναι ολα οκ. Τελευταια φορα αδιαθετησα 25/6 κ ειχα επαφες -πλην των αλλων- 5/7 και 6/7 που χτες διαπιστωσα οτι ηταν γονιμες σε κυκλο σταθερο 28 ημερων. Περιμενα χτες. Τιποτα. Σημερα τιποτα. Θερμοκρασια σταθερα πανω απο 37. Χωρις ομως συμπτωματα. Επειδη πριν απο 4-5 μερες πονουσε η κοιλια μου λεω α θα αδιαθετησω αρα πρεπει να ψαχτει το μωρο μου πλεον. Τωρα τιποτα. Κατι πονακια στην κοιλια λιγο οι θηλες με πονουν πολυ ελαφρα και εχω τρομερη νυστα. Η μεση μου με εχει ψοφησει που ποτε δεν με πονουσε ουτε οταν αδιαθετουσα. Ποτε ομως εχω γερο σκαρι. Τωρα αναρωτιεμαι. Να περιμενω δυο μερες ακομα κ να κανω τεστ; Σημειωτεον οτι ναι μεν κοιμαμαι ευκολα σαν ανθρωπος οσο με θυμαμαι αλλα ποτε δε νυσταζα μια ωρα αφου ξυπνουσα. Σημερα ξυπνησα 9.30 κ 11 ξανακοιμηθηκα. Το μεσημερι επεσα 4 ωρες κ τωρα παλι νυσταζω και νιωθω εξαντληση. Και κατι ακομα που ειναι λιγο καπως να το πω...εχω πολλα αερια που ποτε επισης δεν ειχα. Λετε να ειμαι εγκυος χωρις συμπτωματα; Να περιμενω λιγο ακομα για τεστ; Εχω φαει τοσα ακυρα που λεω παλι αρνητικο θα ναι. Απο την αλλη μηπως επειδη εφυγε ο πολυποδας πηρα μπρος; Τι λετε; Ο γιατρος που μιλησα μου ειπε να κανω απο Δευτερα χοριακη αν δεν ερθει.. Καθε γνωμη ευπροσδεκτη. Να σημειωθει δε οτι τρωω ανεξελεγκτα που ναι μεν ετρωγα αλλα οχι ετσι ο,τι βρω μπροστα μου. Πριν λιγο εφαγα μακαρονια και παγωτο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και καλό Σαββατόβραδο...ελπίζω όλες να είστε καλά. Εγω ελειψα πάλι ένα δίμηνο αλλά τραβηξα τρελη ταλαιπωρια. Επειτα απο ελεγχο γυναικολογικο οπου πηγα σε 3 γιατρους οι οποιοι με κατατρομαξαν ευτυχως κατεληξα σε εναν τεταρτο ο οποιος νομιζω ειναι Θεος. Αρχικα μου χαν πει οτι εχω τρεις ογκους εναν πολυποδα, κονδυλωματα και οπισθια κληση μητρας κ οτι εν ολιγοις θα ηταν αδυνατον να συλλαβω. Ο τελευταιος ηταν τρομερος. Μου ξαναεκανε τα παντα. Δεν βρηκε ουτε κονδυλωματα ουτε πολυκυστικες ουτε τιποτα οντως ειχα τρια ακινδυνα ογκακια τα οποια δεν τα αγγιζει το μονο που αφαιρεσαμε με χειρουργειο ηταν ο πολυποδας κ αυτο γιατι ηταν στο τερμα του ενδομητριου κ αυτο μου ειπε ηταν ανασταλτικο για εγκυμοσυνη. Ηλεγξε μητρα σαλπιγγες ωοθηκες ολα ηταν οκ μαλιστα στον τελευταιο υπερηχο ειχα 7 αυγα στην μια κ 8 στην αλλη....καλο στα 36 παλι καλα...οποτε μου ειπε οτι δεν εχω καποιο θεμα. Μου εκανε κ ολες τις αιματολογικες ειναι ολα οκ. Τελευταια φορα αδιαθετησα 25/6 κ ειχα επαφες -πλην των αλλων- 5/7 και 6/7 που χτες διαπιστωσα οτι ηταν γονιμες σε κυκλο σταθερο 28 ημερων. Περιμενα χτες. Τιποτα. Σημερα τιποτα. Θερμοκρασια σταθερα πανω απο 37. Χωρις ομως συμπτωματα. Επειδη πριν απο 4-5 μερες πονουσε η κοιλια μου λεω α θα αδιαθετησω αρα πρεπει να ψαχτει το μωρο μου πλεον. Τωρα τιποτα. Κατι πονακια στην κοιλια λιγο οι θηλες με πονουν πολυ ελαφρα και εχω τρομερη νυστα. Η μεση μου με εχει ψοφησει που ποτε δεν με πονουσε ουτε οταν αδιαθετουσα. Ποτε ομως εχω γερο σκαρι. Τωρα αναρωτιεμαι. Να περιμενω δυο μερες ακομα κ να κανω τεστ; Σημειωτεον οτι ναι μεν κοιμαμαι ευκολα σαν ανθρωπος οσο με θυμαμαι αλλα ποτε δε νυσταζα μια ωρα αφου ξυπνουσα. Σημερα ξυπνησα 9.30 κ 11 ξανακοιμηθηκα. Το μεσημερι επεσα 4 ωρες κ τωρα παλι νυσταζω και νιωθω εξαντληση. Και κατι ακομα που ειναι λιγο καπως να το πω...εχω πολλα αερια που ποτε επισης δεν ειχα. Λετε να ειμαι εγκυος χωρις συμπτωματα; Να περιμενω λιγο ακομα για τεστ; Εχω φαει τοσα ακυρα που λεω παλι αρνητικο θα ναι. Απο την αλλη μηπως επειδη εφυγε ο πολυποδας πηρα μπρος; Τι λετε; Ο γιατρος που μιλησα μου ειπε να κανω απο Δευτερα χοριακη αν δεν ερθει.. Καθε γνωμη ευπροσδεκτη. Να σημειωθει δε οτι τρωω ανεξελεγκτα που ναι μεν ετρωγα αλλα οχι ετσι ο,τι βρω μπροστα μου. Πριν λιγο εφαγα μακαρονια και παγωτο. ��������

Καλησπέρα. Σε σταθερό κύκλο 28 ημερών θα έπρεπε να αδιαθετήσεις σήμερα. Οπότε αν μέχρι τη Δευτέρα δεν σου έχει έρθει περίοδος κάνε μια χοριακή, που σιγουρα θα δείξει. Στα συμπτώματα μη πολυδίνεις σημασία... το μυαλό παίζει επικίνδυνα παιχνίδια πολλές φορές. Σου εύχομαι όμως όλα να πάνε καλά και τη Δευτέρα το μεσημέρι να μας ανακοινώσεις ότι έχεις μια τριψήφια χοριακή!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε σταθερό κύκλο 28 ημερών θα έπρεπε να αδιαθετήσεις σήμερα. Οπότε αν μέχρι τη Δευτέρα δεν σου έχει έρθει περίοδος κάνε μια χοριακή, που σιγουρα θα δείξει. Στα συμπτώματα μη πολυδίνεις σημασία... το μυαλό παίζει επικίνδυνα παιχνίδια πολλές φορές. Σου εύχομαι όμως όλα να πάνε καλά και τη Δευτέρα το μεσημέρι να μας ανακοινώσεις ότι έχεις μια τριψήφια χοριακή!!!!

 

Αχ renakar μου μακαρι σε ευχαριστώ για την αμεση ανταπόκριση η αληθεια ειναι οτι παντα ειχα συμπτωματα και παντα αδιαθετουσα οποτε σταματησα να ασχολουμαι. Ισως εγινε επιτελους το θαυμα ..θα περιμενω ως την Δευτερα και βλεπουμε. Παντως η αληθεια ειναι πως πρωτη φορα ημουν τοσο χαλαρη τοτε στις 5 και 6/7 και το θυμαμαι γιατι ουτε καν ειχα κοιταξει γονιμες ουτε ειχα ασχοληθει απλως αφεθηκα. Και ο γιατρος για χοριακη μου ειπε οχι για τεστ. Μακαρι να πανε ολα καλά να χαρεί και το αγόρι μου επιτελους. Ηδη λεμε ονοματα σχολεια παιδικους σταθμους το εχουμε καψει. 😊😊😊

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...