Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλός μαστολόγος στη Θεσσαλονίκη;


nina

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζετε κάποιο καλό μαστολόγο στη Θεσσαλονίκη; Επειδή υπάρχει κληρονομικότητα και προδιάθεση αλλά κι επειδή το μωρό μου θηλάζει, θα ήθελα κάποιον να με καθοδηγήσει σωστά (ο γυναικολόγος μου μου είπε ότι πρέπει να περάσουν δύο μήνες χωρίς θηλασμό για να κάνω μαστογραφία- να δείξει σωστά και να μη μας μπερδέψει )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΜΑΣΤΟΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΖΑΦΡΑΚΑΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ.ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ .ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΜΕ ΣΕΝΑ(ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ,ΚΤΛ) ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ .ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕΙΣ, Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΛΕΝΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ ΤΟΥ ΜΑΣΤΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

απο τους καλυτερους γιατρους στην Ελλαδα ειναι ο Αντωνιτσης Νικολαος,25ης Μαρτίου 121 και τηλ 2310321161.

ειναι κ καλος επιστημονας κ υπεροχος ανθρωπος,επισης(σημαντικο) δεν σε βλεπει ως πορτοφολι.οταν επρεπε να αφαιρεσω ενα ινοαδενωμα που ειχα(κ πιστεψε με το εψαξα οσο δεν παει) κατελειξα σε αυτον γιατι ηταν ο γιατρος της θειας μου.οταν τελειωσε η επεμβαση κ πηγα στο ιατρειο του να τον πληρωσω μου ζητησε 150ε ενω ο προηγουμενος επισης μεγαλογιατρος που ειχα επισκεφτει μου ειχε πει γυρω στα 1000ευρω!!!!επαθα τετοιο σοκ που νομιζα πως δεν ακουσα καλα...

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα ! Πολυ καλος ειναι ο Δινας. ΓΥναικολογος μεν αλλα σπουδασε χρονια για μαστο και ασχολειται μονο μ'αυτο !Νομιζω οτι αξιζει να τον επισκεφτεις !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Γεια σας κορίτσια!

 

Ενδιαφέρομαι για μαστολόγο στη Θεσσαλονίκη αλλά θέλα να πω και την αγωνία μου. Έχω δύο ιναδενώματα¨Το ένα 9 χιλ περίπου το άλλο 1,5 εκ. Το μεγαλύτερο προβλημάτισε κάπως τον ακτινολόγο: μου είπε ότι από τη λίστα με τα 10 χαρακτηριστικά καλοήθειας είχε τα 8 αλλά έλειπαν δύο: 1. δεν έχει υπερηχογραφική κάψα (ελάσσον κρίτηριο) 2. είναι κάθετο προς το δέρμα (μεσαίας σημασίας). Μου έκανε λοιπόν FNA (κυταρολογική εξέταση με υλικό που το παίρνουν με λεπτή βελόνη καθοδηγούμενη από υπέρηχο), η οποία βγήκε αρνητική για κακοήθεια και για ατυπίες. Επίσης η κλινική του εξέταση είναι άριστη (έτσι μου είπαν, γιατί είναι πολύ κινητό), το σχήμα του σαφές, ομαλό, ομοιογενές κτλ. Επειδή το έχω ήδη ένα χρόνο και μισό και δεν έχει μεγαλώσει σημαντικά, ο ακτινολόγος μου πρότεινε να το παρακολουθώ μία φορά το χρόνο. Ο χειρουργός μαστού μου είπε να μην ανησυχώ, να το δούμε σε τρεις μήνες προληπτικά και κάποια στιγμή να το ξεφορτωθώ. Εγώ ανησύχησα πολύ (ειδικά μέχρι να βγούν και τα αποτελέσματα της κυταρολογικής) αλλά ανησυχώ ακόμη και τωρα. Είχε κάποια από εσας παρόμοια εμπειρία? Θα με βοηθούσατε πάρα πολύ αν τη μοιραζόσασταν μαζί μου.

 

Επίσης, πείτε μου αν γνωρίζετε τους γιατρούς¨ο ακτινολόγος ήταν ο Γεώργιοςο Κυρόπουλος στην Αλεξάνδρεια και ο μαστολόγος ο Ιωάννης Νατσιόπουλος. Και οι δύο μου έκαναν καλή εντύπωση. Τους έχετε καθόλου ακουστά? Επίσης άκουσα αλλά και διάβασα εδώ για τον Αντωνίτση? Ποιόν προτείνετε εσείς? Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα...σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Συμφωνώ και επαυξάνω για τον κ. Φρόνη Χαράλαμπο. Εκτός από άριστος επαγγελματίας είναι πάνω από όλα άνθρωπος. Σε συνεργασία με τον κ. Διδάγγελο Παύλο (ογκολόγος) με βοήθησαν απίστευτα και με στήριξαν πολύ ψυχολογικά σε μία περιπέτεια υγείας που είχα. Άριστοι και οι δύο! Ο Θεός να τους έχει καλά και αυτούς και τις οικογένειες τους!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Επειδή κι εγώ όταν ήρθα αντιμέτωπη με το πρόβλημα άνοιξα το ιντερνετ και πήρα πληροφορίες και κάπως έτσι ενεργούμε οι περισσότεροι θεωρώ υποχρέωση μου να καταθέσω τις εμπειρίες μου. Ο σαφράκας νέος επιστήμονας με πολύ σύγχρονο ιατρείο με καλή πρόθεση όμως έχει λίγη πείρα σε καρκινικούς όγκους. Ο αντωνίτσης και ο τσουσκας παλιοί και άξιοι γιατροί με μεγάλη πείρα και πολύ συμπαράσταση. Εγώ διάλεξα τον τσουσκα. Ελπίζω η ανάρτηση αυτή να βοηθήσει κάποιες . είναι καλό να καταθέτει ο καθένας τις εμπειρίες του γιατί υπάρχουν πολλές παγίδες παντού.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Συμφωνώ με τη ΣοφίαΝικόλ ότι καλό είναι να καταθέτουμε τις εμπειρίες μας και ο καθένας να μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα του. Διαφωνώ όμως με το σχόλιό της σχετικά με την εμπειρία του Ζαφράκα και την προτρέπω να μπει στην ιστοσελίδα του και να διαβάσει το βιογραφικό του και σας καταθέτω την ιστορία της φίλης μου.

Η φίλη μου πήγε στο Ζαφράκα να τη δει γιατί ήταν αγχωμένη λόγω του οικογενειακού ιστορικού της , έκανε μαστογραφία και υπέρηχο σε ακτινολογικό κέντρο και δεν έδειξαν τίποτα. Ο Ζαφράκας της έκανε συμπληρωματικό υπέρηχο μαστών στο ιατρείο του , είδε κάτι στο υπέρηχο ύποπτο , της έκανε βιοψία στο ιατρείο του και ήταν καρκίνος. Ευτυχώς το βρήκε το καρκίνο νωρίς , την χειρούργησε και όλα πάνε καλά! Πιστεύω ότι πέραν από τα σύγχρονα μηχανήματα έχει και μεγάλη εμπειρία! Τη φίλη μου πάντως την έσωσε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Φρονης Χαραλαμπος- ΑΡΙΣΤΟΣ!

τηλ. 2310-275555

Εγκρινω και επαυξανω για το Φρονη Χαραλαμπο .Με χειρουργησε χθες στον μαστο και με μια ουλη προχωρησε και στους λεμφαδενες που ειχαν πειραχτει. Αν ηταν αλλος θα ειχε κανει και δευτερη τομη στη μασχαλη. Το αισθητικο αποτελεσμα τελειο. Ο καθαρισμος ,τελειος,η νοσηλεια 1 μερα. Εχω οργανωση ταξιδι σε 20 μερες στο εξωτερικο. Απο χρηματα?? απλα δεν τον νοιαζουν τον ενδιαφερει πρωτα να εισε καλα και να πας καλα με την εγχειρηση και μετα τα χρηματα. Ειναι ανθρωπος ,πρακτικος,σε ενημερωνει τελεια απο πριν, καθεται μαζι σου μετα και συζηταει για ωρες πολλες. Εγω νομιζω οτι ειναι ενας απο τους καλυτερους στην Θεσσαλονικη. Μην την ψαχνετε και παρα πολυ. Ειμαι παντως χαρουμενη αν και δεν ηταν καλοηθεια που θα ηθελα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...
  • 3 months later...
Γεια σας κορίτσια!

 

Ενδιαφέρομαι για μαστολόγο στη Θεσσαλονίκη αλλά θέλα να πω και την αγωνία μου. Έχω δύο ιναδενώματα¨Το ένα 9 χιλ περίπου το άλλο 1,5 εκ. Το μεγαλύτερο προβλημάτισε κάπως τον ακτινολόγο: μου είπε ότι από τη λίστα με τα 10 χαρακτηριστικά καλοήθειας είχε τα 8 αλλά έλειπαν δύο: 1. δεν έχει υπερηχογραφική κάψα (ελάσσον κρίτηριο) 2. είναι κάθετο προς το δέρμα (μεσαίας σημασίας). Μου έκανε λοιπόν FNA (κυταρολογική εξέταση με υλικό που το παίρνουν με λεπτή βελόνη καθοδηγούμενη από υπέρηχο), η οποία βγήκε αρνητική για κακοήθεια και για ατυπίες. Επίσης η κλινική του εξέταση είναι άριστη (έτσι μου είπαν, γιατί είναι πολύ κινητό), το σχήμα του σαφές, ομαλό, ομοιογενές κτλ. Επειδή το έχω ήδη ένα χρόνο και μισό και δεν έχει μεγαλώσει σημαντικά, ο ακτινολόγος μου πρότεινε να το παρακολουθώ μία φορά το χρόνο. Ο χειρουργός μαστού μου είπε να μην ανησυχώ, να το δούμε σε τρεις μήνες προληπτικά και κάποια στιγμή να το ξεφορτωθώ. Εγώ ανησύχησα πολύ (ειδικά μέχρι να βγούν και τα αποτελέσματα της κυταρολογικής) αλλά ανησυχώ ακόμη και τωρα. Είχε κάποια από εσας παρόμοια εμπειρία? Θα με βοηθούσατε πάρα πολύ αν τη μοιραζόσασταν μαζί μου.

 

Επίσης, πείτε μου αν γνωρίζετε τους γιατρούς¨ο ακτινολόγος ήταν ο Γεώργιοςο Κυρόπουλος στην Αλεξάνδρεια και ο μαστολόγος ο Ιωάννης Νατσιόπουλος. Και οι δύο μου έκαναν καλή εντύπωση. Τους έχετε καθόλου ακουστά? Επίσης άκουσα αλλά και διάβασα εδώ για τον Αντωνίτση? Ποιόν προτείνετε εσείς? Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα...σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Εχω γείτονα που είναι ακτινολόγος και μου είπε τα καλύτερα λόγια για τον Κυρόπουλο στην Αλεξάνδρεια. Συγκεκριμένα μου είπε ότι θεωρείται κορυφή παγκοσμιως. Εχει ανακαλύψει όγκους σε τόσο αρχικά στάδια που οι ογκολόγοι δεν το πίστευαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Κοροτσια καλημερα!

Γνωριζει καμια σας τον γιατρο Τσαντηλα Βλασιο στη Θεσσαλονικη?Εχω καποιες ενοχλησεις στο μαστο καθως και ενα μικρο ιναδενωμα και θα ηθελα να επισκεφτω καποιον καλο μαστολογο. Ευχαριστω!

hfYup2.pngnHCVp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

εχω φακελο στο θεαγενειο απο το 2001 χειρουργηθηκα 2 φορεσ μεχρι τωρα στο μαστο.ειμαι 53 χρονων ολοι οι καλοι χειρουργοι εφυγαν.μπουσουλενγκαs κωνσταντινιδηs πετροβιτs με παρακολουθουσαν τωρα ποιοι ειναι ?ειμαι μακρια απο την θεσσαλονικη,ποιουs θα βρω κ σε ποιον να κλεισω ραντεβου?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...