Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θέρμανση σπιτιού


Olive 2

Recommended Posts

καλησπέρα και από μένα , συγνώμη αλλά είμαι καινουργια στην παρέα και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες.

Μόλις μπήκα στον 7ο μηνα και με απασχολεί παρα πολυ το θέμα της θέρμανσης του σπιτιού μου. Θα ήθελα να μου προτεινει κάποιος ενα οικονομικό τρόπο θέρμανσης, είναι κάτι το οποίο θα πρέπει να το τακτοποήσω μεσα στον μήνα πριν γεννησω....

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Τωρα με τι τροπο ζεσταινετε το σπιτι ; Εμεις ειχαμε πετρέλαιο και καναμε εγκατάσταση πελετ και ενεργειακό τζάκι. Επρεπε όμως να γινει γιατι ο καυστήρας ηταν κοινόχρηστος και οι υπόλοιποι ένοικοι ηλικιωμενοι. Το αναβαν 2 ωρες τη μέρα και αυτο απόγευμα. Ειναι οικονομικό , αλλα δεν ξερω αν αξίζει να το κανεις εξω αρχής. Όσον αφορά το μικρο, πήραμε αεροθερμο το οποίο καίει ελάχιστα και με εχει βολέψει για να τον κανω μπάνιο η να τον αλλάζω. Ζεσταίνει αμεσως και δε φοβάμαι μη πάρουμε καμία φωτιά :-) ο αντρας μου βεβαια προτιμάει μια σόμπα με λάμπες που εχουμε, και αυτη ειναι οικονομική και ζεσταίνει πιο γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! και εμεις είχαμε προβλημα στην πολυκατοικια μας λόγω της οικονομικης κρισης, οι ενοικοι δεν ειχαν χρηματα για πετρελαιο ,οποτε και δεν βαζαμε,και ετσι μετα από ψάξιμο καταλήξαμε στο να μετατρεψουμε το τζάκι μας σε ενεργειακό,πραγματικά σωθήκαμε, μηπως να δεις μια τετοια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!εμεις περυσι βάλαμε πέλλετ σομπα αεροθερμη , επιλεξαμε αυτο το ειδος θερμανσης βάσει του ότι εχουμε λίγα τετραγωνικά.Είναι μια λύση η οποία μας καλύπτει

και ειναι και οικονομικη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μενα !! Εμεις στο σπίτι μας εχουμε βάλει ενεργειακο τζακι , κανει καλη δουλεια ...εχουμε ζεστο νερο και καιμε λιγοτερα ξυλα απο καθε αλλη χρονια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα και από μένα , συγνώμη αλλά είμαι καινουργια στην παρέα και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες.

Μόλις μπήκα στον 7ο μηνα και με απασχολεί παρα πολυ το θέμα της θέρμανσης του σπιτιού μου. Θα ήθελα να μου προτεινει κάποιος ενα οικονομικό τρόπο θέρμανσης, είναι κάτι το οποίο θα πρέπει να το τακτοποήσω μεσα στον μήνα πριν γεννησω....

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Καταρχίν καλησπέρα!και εγω εχω εναν μικρουλι 15 μηνων , ειχα το ιδιο προβλημα με σενα , δεν ηξερα τι θερμανση να βάλω στο σπίτι λόγω του παιδιου τελικά καταλήξαμε να βάλουμε πελλετ καλοριφερ.Μην το φοβασαι το πελλετ δεν λερωνει όπως ακουγεται ,ούτε ειναι και καμια ιδιαιτερη ταλαιπωρια και ειναι και ποιο οικονομικο από το πετρέλαιο , δεν το συζητώ.

Αν θες μπες σ΄αυτη την σελιδα http://www.tzakiadavris.gr/sompes-pellet/ και πάρε μια ιδεα για το τι παίζει στην αγορά πριν πάρεις οποιαδήποτε απόφαση.Κάπως αλλίως δεν μπορώ να σε βοηθήσω..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχίν καλησπέρα!και εγω εχω εναν μικρουλι 15 μηνων , ειχα το ιδιο προβλημα με σενα , δεν ηξερα τι θερμανση να βάλω στο σπίτι λόγω του παιδιου τελικά καταλήξαμε να βάλουμε πελλετ καλοριφερ.Μην το φοβασαι το πελλετ δεν λερωνει όπως ακουγεται ,ούτε ειναι και καμια ιδιαιτερη ταλαιπωρια και ειναι και ποιο οικονομικο από το πετρέλαιο , δεν το συζητώ.

Αν θες μπες σ΄αυτη την σελιδα http://www.tzakiadavris.gr/sompes-pellet/ και πάρε μια ιδεα για το τι παίζει στην αγορά πριν πάρεις οποιαδήποτε απόφαση.Κάπως αλλίως δεν μπορώ να σε βοηθήσω..

 

Σ ευχαριστω πολυ! θα το κοιταξω το link που μου εγραψες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...