Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δυσοσμια μετα απο τοκετο


gogobaby

Recommended Posts

Κοριτσια να ρωτησω, γεννησα πριν ενα μηνα με φυσιολογικο τοκετο και παρατηρω οτι καθε φορα μετα την τουαλετα μυριζει ασχημα η περιοχη των γεννητικων οργανων. Δεν εχω περιοδο , πλενομαι εννοειται καθημερινα και μαλιστα με ενα αντησιπτικο αφρολουτρο που μου εδωσαν απο το μαιευτηριο καθως εκανα και περινεοτομη. Σας εχει συμβει κατι τεοιο μετα τη γεννα; Την αλλη βδομαδα θα σαραντησω και θα παω για τεστ παπ οποτε θα ρωτησω και το γιατρο αλλα εχω ενα αγος οτι θα παω και θα μυριζω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο γυναικολόγος μου μού είχε πει πως σε περίπτωση άσχημης μυρωδιάς χρειάζεται καλλιέργεια λοχείων.Γνώμη μου μην το αφήνεις.Πήγαινε σε ένα μικροβιολογικό.

NVVvp2.png
Link to comment
Share on other sites

το ειχα παθει κ εγω. ειχε δημιουργηθει φλεγμονη στην περιοχη των ραμματων (δεν ειχα καμια ενοχληση περα απο την δυσοσμια). ο γυναικολογος μου εδωσε διπλη αντιβιωση κ ολα καλα. παρε τηλ τον γιατρο σου για καλο κ για κακο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

κοριτσια καλημεραρα γεννησα πριν απο 3 μηνες περιπου ενα κοριτσακι.. ενο ολα εξελιχθηκαν φυσιολογικα και στον ελεγχο των 40 ημερων, επισης μου εχει ερθει και περιοδος παρατηρησα οτι εχω εντονη δυσοσμια στα υγρα μου εχο το ειχα αναφερει στο γυναικολογο μου οτι εχω αρκετα υγρα και σαν να μυριζουν λιγο στις 40 ημερες μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα θα περασει... εδω λοιπον και 3 μερες εχω αρχισει να βλεπω λιγο ροζ αιματακι καθε φορα που σκουπιζομαι περιοδος δεν ειναι, δεν ξερω τι να υποθεσω εχω αρχισει και φοβαμε πηρα τον γιατρο τηλ και εκλεισα ραντεβου την δευτερα αλλα μεχρι τοτε αγχονομαι αφανταστα... να προσθεσω οτι μια 2 φορες μετα την σεξουαλικι πραξη ειχα λιγο ροζ αιματακι αλλα θεωρισα φυσιολογικο ... δεν ξερω τι να υποθεσω σοβαρα ...μπορει να μου πει καποια αν εχει περασει κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημεραρα γεννησα πριν απο 3 μηνες περιπου ενα κοριτσακι.. ενο ολα εξελιχθηκαν φυσιολογικα και στον ελεγχο των 40 ημερων, επισης μου εχει ερθει και περιοδος παρατηρησα οτι εχω εντονη δυσοσμια στα υγρα μου εχο το ειχα αναφερει στο γυναικολογο μου οτι εχω αρκετα υγρα και σαν να μυριζουν λιγο στις 40 ημερες μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα θα περασει... εδω λοιπον και 3 μερες εχω αρχισει να βλεπω λιγο ροζ αιματακι καθε φορα που σκουπιζομαι περιοδος δεν ειναι, δεν ξερω τι να υποθεσω εχω αρχισει και φοβαμε πηρα τον γιατρο τηλ και εκλεισα ραντεβου την δευτερα αλλα μεχρι τοτε αγχονομαι αφανταστα... να προσθεσω οτι μια 2 φορες μετα την σεξουαλικι πραξη ειχα λιγο ροζ αιματακι αλλα θεωρισα φυσιολογικο ... δεν ξερω τι να υποθεσω σοβαρα ...μπορει να μου πει καποια αν εχει περασει κατι παρομοιο?

 

Ψυχραιμία πρώτα απ' όλα, λογικά είναι κάτι εντελώς φυσιολογικό. Το αιματάκι μπορεί να οφείλεται σε διάφορα, οπότε καλύτερα να σου πει υπεύθυνα ο γιατρός πριν αγχωθείς άδικα. Η δυσοσμία πάντως σε μύκητες ή κάτι τέτοιο με παραπέμπει. Όπως και να 'χει, λίγη υπομονή ως τη Δευτέρα και καλά αποτελέσματα!

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ, καλε απο το αγχος μου ξεχασα να ευχηθω κιολας .. καλες γιορτες με υγεια... ουφφφ τελικα αδιαθετισα αυτο ηταν το αιματακι ηταν η πρωτη φορα που ειχα ροζ αιματακι για λιγεσ μερες και δεν πηγε καν το μυαλο μου εκει αφου ειχα ακομα περιφοριο σε μερες για να αδιαθετισω.. οσο για την δυσοσμοια και για του μυκητες δεν εχω καν κνησμο ουτε καψιμο ουτε τιποτα απλα υγρα απο την γεννα μεχρι τωρα συνεχιζω να εχω υγρα οχι τοσο πολλα αλλα εχω οσο πανε μειωνονται αλλα ανυσηχω..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...