Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΥΡΕΤΟΣ ΚΑΙ ΒΗΧΑΣ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 22Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙ ΕΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΠΟΥΚΩΜΑ, ΠΥΡΕΤΟΣ ΕΩΣ 38.5 ΚΑΙ ΒΗΧΑΣ ΜΕ ΦΛΕΜΜΑΤΑ. ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΙΩΣΗ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΠΑΛΜΟΥΣ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΛΟΓΩ ΠΡΟΠΤΩΣΗΣ ΜΗΤΡΟΕΙΔΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ. ΜΟΝΟ ΝΤΕΠΟΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΑΝ ΖΟΡΙΣΤΩ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΜΟΝΟ ΑΕΡΟΛΙΝ. ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΗΚΑΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΘΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ? ΕΧΩ ΚΑΨΕΙ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΒΗΧΑ ΚΑΙ Η ΜΥΤΗ ΜΟΥ ΤΡΕΧΕΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ, Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ 4-5 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΛΜΟΙ ΤΟΤΕ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΟΥΣ 110-120, ΕΧΩ ΦΟΒΗΘΕΙ ΠΟΛΥ ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ...

0vwrp3.png

 

 

mZ5jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για το βήχα και τον πονόλαιμο πάρε πετιμέζι. Για το μπούκωμα Φυσιομέρ για ρινικές πλύσεις! Για τον πυρετό παρακεταμόλη - ντεπον και υπομονη/ξεκούραση!!! Είμαι κι εγώ χάλια κοντά 10 μέρες και ωτίτιδα και ιγμορίτιδα ...και έγκυος!!!

GlXHp3.png

YCLEp3.png

Link to comment
Share on other sites

H depy τα είπε όλα! θα προσθέσω μόνο ένα αντισηπτικό στον ορό της μύτης, το protargol 2%, κορίτσια ρωτήστε και τον γιατρό, το δίνουμε και σε νεογέννητα: μειώνει την καταρροή και δεν ακολουθούν φλεγμονές (λαιμός, αυτιά ιγμόρεια, κλπ).

Κι εγώ με πρόπτωση και όχι μόνο... οπότε θα σου πω εκ πείρας πως οι ταχυπαλμίες δυστυχώς θα σε συνοδέψουν στην εγκυμοσύνη, κυρίως όσο προχωράει - είναι όμως φυσιολογικό. Δεν νομίζω να φταίει η ίωση. Η καρδούλα σου τώρα εργάζεται πολύ σκληρότερα αλλά αλλάζει και θέση. Πηγαίνει λίγο ψηλότερα! Υπομονή λοιπόν!

 

Περαστικά και στις δύο!

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά Ευάκι!

 

Για το αναπνευστικό σου ,μπορείς να βάλεις νερό να βράζει σε μια κατσαρόλα και το κεφάλι σου απο πάνω "καπακωμένο" με μια πετσέτα ,για να παγιδεύονται οι υδρατμοί και να τους αναπνέεις.

 

Για το μπούκωμα εγώ έβαζα καθαρό οινόπνευμα σε ένα βαμβάκι και το μύριζα.Δεν ξέρω σίγουρα αν επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη , πάντως εγώ το έκανα:oops:!

Σταματάει αμέσως την καταρροή.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ για τη στηριξη και τις ευχες σας! Η αληθεια ειναι οτι εχω φοβηθει πολυ γιατι ακουω για ιους γριπης που δεν περνουν ουτε στο μηνα και για σοβαρες επιπλοκες που προκαλουν. Ο πυρετος ειναι παρελθον αλλα τα ακροαστικα καλα κρατουν. Η δε ταχυπαλμια εχει ηρεμησει κατα πολυ αφου εφυγαν τα δεκατα. Απλα δε μπορω να κοιμηθω απο το χουρχουρητο στο στηθος για το οποιο εχω ξεκινησει εισπνοες κορτιζονης αλλα καμια διαφορα προς το παρον δεν εχω δει. Θα χρειαστω μαλλον και βρογχοδιασταλτικα τα οποια ομως ανεβαζουν παλι τους παλμους και θα με κανουν χαλια. Ηδη εχω αγχωθει παρα πολυ. Αυριο θα επισκεφθω πνευμονολογο κι ελπιζω να παρω απαντησεις για το τι πραγνατικα εχω και πως θα περασει.

0vwrp3.png

 

 

mZ5jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...