Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπράβο στη Χρυσούλα Διαβάτη!


elenip

Recommended Posts

Ειλικρινά με την τόση βλακεία που μας περιβάλλει, ένιωσα την ανάγκη να ανοίξω ένα θέμα για να πω ένα μπράβο σε μία γυναίκα που επιτέλους τόλμησε να πει με το όνομά τους κάποια πράγματα.... και βγήκαν όλοι οι μαιντανοί και όλες οι κοπελίτσες που κάνουν καριέρα κυρίως για το πόσο ωραία πόδια να έχουν και άποψη .. δείτε χαρακτηριστικά http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=354013&catid=12

 

τελικά πιστεύετε ότι στην κοινωνία που έχουμε φέρει και μεγαλώνουμε τα παιδιά μας, θα υπάρξει ένα τέλος σε όλο αυτό το τέλμα που υπάρχει γύρω μας? εσείς ως γονείς δίνετε το παράδειγμα στα παιδιά σας, διαβάζοντας ένα βιβλίο, πηγαίνοντάς τα να δουν μία παράσταση, βάζοντας τα να ακούσουν καλή μουσική? η τελικά το πρότυπο θα είναι το κάθε σκόρδο που βγαίνει στην τηλεόραση και το κάνουν πρότυπο? μιλούσα με τον άντρα μου χτες και μου έλεγε "καλά πήγαινε εσύ να σώσεις τον κόσμο όλο".. και λέω δεν μπορεί υπάρχουν τόσοι άνθρωποι που αισθάνονται όπως εγώ, δεν μπορεί να πάμε όλο και προς το χειρότερο! δεν το παίζω σούπερ μαμά κουλτουριάρα αλλά βρε παιδί μου βαρέθηκα πια όλο αυτό που υπάρχει γύρω.. το παιδί δεν το αφήνω στην τηλεόραση, επιλεκτικά βλέπει κάποια παιδικά αλλά τώρα είναι μικρός, αύριο μεθαύριο, θα γνωρίσει όλη αυτή την βλακεία... εγώ ειλικρινά ένιωσα μεγάλη χαρά όταν άκουσα αυτή τη γυναίκα να αρνείται να πάρει ένα βραβείο (που και μόνη της είπε ότι το αξίζει) ως διαμαρτυρία καθώς ναι βρε παιδιά καλώς και χρυσός ο Σάκης για την δουλειά που κάνει ως τραγουδιστής αλλά όχι και βραβείο ηθοποιού "Καρόλου Κουν" για παράσταση αρχαίου δράματος! πόση ισοπέδωση πια σε αυτή τη χώρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επειδή δεν έχω πάρει είδηση τι έγινε, μπορείς να μου πεις με λίγα λόγια ή να με παραπέμψεις σε κάποιο λινκ που να λέει εν συντομία;

 

Τηλεόραση δεν βλέπω ούτε εγώ. Το πολύ καμιά ταινία ή σειρά αργά το βράδυ. Τα παιδιά αν δουν κάτι θα είναι dvd. Δεν αντέχω τις βλακείες που παίζονται, τα πρότυπα που προβάλλονται κτλ. Είναι όλα σκουπίδια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω πάρει είδηση τι έγινε, μπορείς να μου πεις με λίγα λόγια ή να με παραπέμψεις σε κάποιο λινκ που να λέει εν συντομία;

 

Τηλεόραση δεν βλέπω ούτε εγώ. Το πολύ καμιά ταινία ή σειρά αργά το βράδυ. Τα παιδιά αν δουν κάτι θα είναι dvd. Δεν αντέχω τις βλακείες που παίζονται, τα πρότυπα που προβάλλονται κτλ. Είναι όλα σκουπίδια.

 

δες εδώ http://news247.gr/eidiseis/psixagogia/theatre/vraveia-karolos-koyn-giati-h-xrysoula-diavath-ta-evale-me-ton-royva.3186551.html

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα η Χρυσούλα Διαβάτη δεν θα έπρεπε καν να παραστεί στα βραβεία εφόσον ήξερε τους συνυποψηφίους. Το να πάει ως εκεί και να τον προσβάλλει δημοσίως δεν είναι και ό,τι καλύτερο.. Επίσης, αν πάρει τώρα σβάρνα τα κανάλια και τις καθημερινές σκουπιδοεκπομπές για να λέει για την υποβάθμιση της τηλεόρασης (παίρνοντας και εκείνη μέρος σε χαμηλής υποστάθμης εκπομπές), επίσης δεν είναι ό,τι καλύτερο.

 

Γενικώς για την τηλεόραση, ξαναλέω ότι προβάλλονται εντελώς σκουπίδια. Οι lifestyle εκπομπές, οι φελλοί και τα πρότυπα που προβάλλονται, οι διάλογοι σε σειρές κτλ είναι όλοι κατάπτυστοι. Αλλά όσα χρόνια με θυμάμαι, τέτοιες βλακείες προβάλλονταν. Οι εξαιρέσεις είναι λίγες σε αριθμό και διαρκούν και για σύντομο χρονικό διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

τελικά πιστεύετε ότι στην κοινωνία που έχουμε φέρει και μεγαλώνουμε τα παιδιά μας, θα υπάρξει ένα τέλος σε όλο αυτό το τέλμα που υπάρχει γύρω μας? εσείς ως γονείς δίνετε το παράδειγμα στα παιδιά σας, διαβάζοντας ένα βιβλίο, πηγαίνοντάς τα να δουν μία παράσταση, βάζοντας τα να ακούσουν καλή μουσική? η τελικά το πρότυπο θα είναι το κάθε σκόρδο που βγαίνει στην τηλεόραση και το κάνουν πρότυπο? μιλούσα με τον άντρα μου χτες και μου έλεγε "καλά πήγαινε εσύ να σώσεις τον κόσμο όλο".. και λέω δεν μπορεί υπάρχουν τόσοι άνθρωποι που αισθάνονται όπως εγώ, δεν μπορεί να πάμε όλο και προς το χειρότερο! δεν το παίζω σούπερ μαμά κουλτουριάρα αλλά βρε παιδί μου βαρέθηκα πια όλο αυτό που υπάρχει γύρω.. το παιδί δεν το αφήνω στην τηλεόραση, επιλεκτικά βλέπει κάποια παιδικά αλλά τώρα είναι μικρός, αύριο μεθαύριο, θα γνωρίσει όλη αυτή την βλακεία...

 

Προσωπικά δεν βλέπω σχεδόν καθόλου τηλεόραση.

 

Τα παιδιά βλέπουν κάποια dvd και που και που λίγη τηλεόραση, όπου είμαι δίπλα και εξηγώ τα κακώς κείμενα.

πχ γιατί είναι απαράδεκτο το talentshow με τα παιδάκια, πόσο στημένες είναι οι εικόνες που προβάλλονται

γιατί και πως οι διαφημίσεις μας παραπλανούν

γιατί οι σειρές παρουσιάζουν μια εικόνα της καθημερινής ζωής που δεν υπάρχει και που αν τη μιμηθείς θα βρεθείς και μπλεγμένος

γιατί οι διάλογοι σε αυτές τις σειρές είναι κατάπτυστοι

πως όλες αυτές οι εκπομπές είναι στημένες για να προκαλούν

ποιες συμπεριφορές είναι κατάπτυστες και γιατί

 

Εν ολίγοις κάνω ένα μικρό φροντιστήριο. Το να απαγορεύσω τελείως την τηλεόραση στα παιδιά δεν βοηθάει κάπου. Το αντίθετο...

 

Το ίδιο και στα dvd. Σε παιδικές ταινίες μπορείς να βρεις άφθονο υλικό για συζήτηση... τι είναι πραγματικό και τι όχι, τι είναι επιθυμητό και τι όχι και γιατί κτλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοίτα η Χρυσούλα Διαβάτη δεν θα έπρεπε καν να παραστεί στα βραβεία εφόσον ήξερε τους συνυποψηφίους. Το να πάει ως εκεί και να τον προσβάλλει δημοσίως δεν είναι και ό,τι καλύτερο.. Επίσης, αν πάρει τώρα σβάρνα τα κανάλια και τις καθημερινές σκουπιδοεκπομπές για να λέει για την υποβάθμιση της τηλεόρασης (παίρνοντας και εκείνη μέρος σε χαμηλής υποστάθμης εκπομπές), επίσης δεν είναι ό,τι καλύτερο.

 

Γενικώς για την τηλεόραση, ξαναλέω ότι προβάλλονται εντελώς σκουπίδια. Οι lifestyle εκπομπές, οι φελλοί και τα πρότυπα που προβάλλονται, οι διάλογοι σε σειρές κτλ είναι όλοι κατάπτυστοι. Αλλά όσα χρόνια με θυμάμαι, τέτοιες βλακείες προβάλλονταν. Οι εξαιρέσεις είναι λίγες σε αριθμό και διαρκούν και για σύντομο χρονικό διάστημα.

 

Από ότι κατάλαβα δεν ήξερε ποιοι θα είναι συνυποψήφιοι και πόσο μάλλον ποιοι θα βραβευτούν... από την άλλη εάν κάποιος ξέρει την ιστορία του Καρόλου Κουν το θεωρώ προσβολή να απομείνεις τέτοιο βραβείο στον Ρουβά, ο οποίος κατά τα άλλα μου είναι συμπαθής...

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά με την τόση βλακεία που μας περιβάλλει, ένιωσα την ανάγκη να ανοίξω ένα θέμα για να πω ένα μπράβο σε μία γυναίκα που επιτέλους τόλμησε να πει με το όνομά τους κάποια πράγματα.... και βγήκαν όλοι οι μαιντανοί και όλες οι κοπελίτσες που κάνουν καριέρα κυρίως για το πόσο ωραία πόδια να έχουν και άποψη .. δείτε χαρακτηριστικά http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=354013&catid=12

 

τελικά πιστεύετε ότι στην κοινωνία που έχουμε φέρει και μεγαλώνουμε τα παιδιά μας, θα υπάρξει ένα τέλος σε όλο αυτό το τέλμα που υπάρχει γύρω μας? εσείς ως γονείς δίνετε το παράδειγμα στα παιδιά σας, διαβάζοντας ένα βιβλίο, πηγαίνοντάς τα να δουν μία παράσταση, βάζοντας τα να ακούσουν καλή μουσική? η τελικά το πρότυπο θα είναι το κάθε σκόρδο που βγαίνει στην τηλεόραση και το κάνουν πρότυπο? μιλούσα με τον άντρα μου χτες και μου έλεγε "καλά πήγαινε εσύ να σώσεις τον κόσμο όλο".. και λέω δεν μπορεί υπάρχουν τόσοι άνθρωποι που αισθάνονται όπως εγώ, δεν μπορεί να πάμε όλο και προς το χειρότερο! δεν το παίζω σούπερ μαμά κουλτουριάρα αλλά βρε παιδί μου βαρέθηκα πια όλο αυτό που υπάρχει γύρω.. το παιδί δεν το αφήνω στην τηλεόραση, επιλεκτικά βλέπει κάποια παιδικά αλλά τώρα είναι μικρός, αύριο μεθαύριο, θα γνωρίσει όλη αυτή την βλακεία... εγώ ειλικρινά ένιωσα μεγάλη χαρά όταν άκουσα αυτή τη γυναίκα να αρνείται να πάρει ένα βραβείο (που και μόνη της είπε ότι το αξίζει) ως διαμαρτυρία καθώς ναι βρε παιδιά καλώς και χρυσός ο Σάκης για την δουλειά που κάνει ως τραγουδιστής αλλά όχι και βραβείο ηθοποιού "Καρόλου Κουν" για παράσταση αρχαίου δράματος! πόση ισοπέδωση πια σε αυτή τη χώρα!!!

η αποψη μου ειναι πως ο καθε γονιος δινει εφοδια συμφωνα με αυτα που και ο ιδιος πιστευει και αντιπροσωπευει,αν εγω βλεπω ολη μερα μαιντανους δεν εχω απαιτηση το παιδι μου να διαβαζει αρχαιο δραμα.....ασχετα με το τι κανω εγω προσωπικα και τι μορφωση δινω στο παιδι μου,γιατι περα της πανεπηστημιακης μορφωσης(σχολειο-σπουδες κτλ) για μενα εξισου σημαντικη ειναι η κοινωνικη μορφωση,τι να το κανω ενα παιδι με 10 πτυχια και αγενες,υπεροπτη η δεν ξερω εγω τι αλλο........δεν θα αναλυσω τι κανω εγω με το παιδι μου,γιατι δεν αφορα και κανεναν,απλα σε σχεση με την κ.διαβατη θελω να πω πως ενω ειχε δικιο ουσιαστικα,δεν μου αρεσε ο τροπος που εξεφρασε τη γνωμη της μου εγβαλε λιγο μια κακια.αυτη η επιτροπη που αποφασισε αναμεσα στους υποψηφιους να βραβευτει ο Ρουβας αντι καποιου αλλου(ποιοι ηταν οι αλλοι αληθεια?) αυτοι και φερουν την ευθυνη,οταν ο καθε σκηνοθετης παιρνει τον εκαστοτε τραγουδιστη,μοντελο ,παρουσιαστη να "κανει" τον ηθοποιο τοτε εκεινος φερει την ευθυνη,δεν νομιζω οτι ο Ρουβας και ο καθενας δεν εχει το δικαιωμα να πειραματιστει?το λεω ως καλλιτεχνης...ποσοι αυτοδιδακτοι μουσικοι εχουν κανει τεραστιες καριερες και εχουν δωσει το στιγμα τους σε ολοκληρα μουσικα ρευματα?(βλεπε jimi hendrix....)δεν χρειαζεται ολοι να ειναι διπλωματουχοι απο το κρατικο θεατρο στη τελικη,αρκει να υπαρχει σεβασμος και αξιοπρεπεια.......δεν συμφωνω με τη Διαβατη σε αυτο το σημειο και στη τελικη πως θα κρινει αυτη ποιος ειναι αξιος να γινει κατι η οχι?????οταν το θετρο βουλιαζει και βαζουν τον καθενα να παιξει για να φερει κοσμο εκει ειναι το προβλημα......στην ελλαδα εισαι οτι δηλωσεις σωστα????(προσωπικα ο Ρουβας με αφηνει παγερα αδιαφορη και σαν τραγουδιστης και σαν ηθοποιος....)

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι όταν γερνάει ο «καβαλημένος» άνθρωπός γίνετε αγενής απαίδευτος και απολίτιστος.

Και αυτό το απέδειξε η εν λόγο «κυρία» όχι με τις δηλώσεις της την ημέρα της βράβευσης αλλά με όλα αυτά τα ωραία που λέει σε όλα τα κανάλια που ξαφνικά την θυμήθηκαν….. βρε μπας και το έκανε για αυτό??? :rolleyes:

Αλίμονο αν όλοι οι άνθρωποι του «πνεύματος» μιλούσαν σαν την κυρία Διαβάτη.

Αρνούμαι επίσης όλοι να με θεωρούν πρόβατο που με παρασύρουν και η κυρία Διαβάτη θα με βγάλει από το τέλμα.

Και τέλος κανένας πραγματικά άξιος άνθρωπος δεν φωνάζει για την αξία του!!!! Οι άλλοι την προσδίδουν σε αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι Ρουβίτσα....το ξεκαθαρίζω...αλλά δεν είδα το Σάκη να παίζει, οπότε δεν τον κρίνω χωρίς να τον δω....

Κανείς δεν κινδυνεύει από κανέναν, όταν το καταλάβουν αυτό σ αυτή τη χώρα, τότε θα πάμε μπροστά, μια κωμικός 30-40 χρόνων δεν κινδυνεύει απ το αν θα κάνει μια προσπάθεια ο κάθε Ρουβάς.....

Κρίμα, και, ναι, η αγαπημένη μας φαλκονέρα (δανείζομαι φράση απ το σήριαλ Δυο Ξένοι), τώρα θα το μαιντανοποιήσει....

Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι όταν γερνάει ο «καβαλημένος» άνθρωπός γίνετε αγενής απαίδευτος και απολίτιστος.

Και αυτό το απέδειξε η εν λόγο «κυρία» όχι με τις δηλώσεις της την ημέρα της βράβευσης αλλά με όλα αυτά τα ωραία που λέει σε όλα τα κανάλια που ξαφνικά την θυμήθηκαν….. βρε μπας και το έκανε για αυτό??? :rolleyes:

Αλίμονο αν όλοι οι άνθρωποι του «πνεύματος» μιλούσαν σαν την κυρία Διαβάτη.

Αρνούμαι επίσης όλοι να με θεωρούν πρόβατο που με παρασύρουν και η κυρία Διαβάτη θα με βγάλει από το τέλμα.

Και τέλος κανένας πραγματικά άξιος άνθρωπος δεν φωνάζει για την αξία του!!!! Οι άλλοι την προσδίδουν σε αυτόν.

Συμφωνω..

Δεν με νοιαζει ποιος βραβευτηκε...

Ο ηθοποιος ποιει ηθος αν δεν κανω λαθος... για ποιο ηθος ακριβως μιλαμε στην συγκεκριμενη κυρια? Η πορεία της λοιπον που τοσο διαλαλει δεν της επιτρεπει να γινεται αγενης. Κ ενω δεν ειμαι ρουβιτσα πραγματικα ευχαριστηθηκα πολυ αυτα που ειπε ο Ρουβας.

Οσο για το οτι δεν ηξερε οτι υποψηφιος ηταν ο Ρουβας.. σαφως και ηξερε και μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας.. Ο συζυγος της ηξερε.. του πηραν πριν μια εβδομαδα συνεντευξη και ελεγε για τον Ρουβα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είμαι Ρουβίτσα....το ξεκαθαρίζω...αλλά δεν είδα το Σάκη να παίζει, οπότε δεν τον κρίνω χωρίς να τον δω....

Κανείς δεν κινδυνεύει από κανέναν, όταν το καταλάβουν αυτό σ αυτή τη χώρα, τότε θα πάμε μπροστά, μια κωμικός 30-40 χρόνων δεν κινδυνεύει απ το αν θα κάνει μια προσπάθεια ο κάθε Ρουβάς.....

Κρίμα, και, ναι, η αγαπημένη μας φαλκονέρα (δανείζομαι φράση απ το σήριαλ Δυο Ξένοι), τώρα θα το μαιντανοποιήσει....

Κρίμα.

 

Συμφωνώ απόλυτα, ρε παιδια τον είδε κάποιος να μας πει αν ήταν κακός; Γιατι ως κεραυνός Μακουήν ειναι πολυ καλός ρε παιδια, εσείς που είστε μαμάδες σίγουρα το ξέρετε... Μήπως τελικά δεν ήταν κακός;

Link to comment
Share on other sites

Αλλά όσα χρόνια με θυμάμαι, τέτοιες βλακείες προβάλλονταν. Οι εξαιρέσεις είναι λίγες σε αριθμό και διαρκούν και για σύντομο χρονικό διάστημα.

 

Μπα δε νομιζω παλιά ήταν πιο καλά

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα, ρε παιδια τον είδε κάποιος να μας πει αν ήταν κακός;

Από φίλους που τον είδαν στις Βάκχες έχω ακούσει μόνο θετικά σχόλια. Κάποιοι μάλιστα ήταν ενθουσιασμένοι. (Με τον Μακουήν τι σχέση έχει?)

 

Δε νομίζω ότι θα του έδιναν βραβείο αν ήταν κακός. Και στην τελική δεν του έδωσαν το Όσκαρ, το Κάρολος Κουν του έδωσαν :rolleyes:

 

Το βιντεάκι δεν το είδα γιατί με απώθησε ο τίτλος και το γενικότερο στυλάκι. Όταν ακούω άνθρωπο να ωρύεται, ακόμα και δίκιο να έχει, δεν μπορώ να τον πάρω σοβαρά.

 

Συμφωνώ όμως για την κατάντια της τηλεόρασης. Προσωπικά δεν βλέπω ποτέ τηλεόραση κι έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Σε καποια πραγματα μπορει να εχει δικιο αλλα δεν ειναι τροπος αυτος.

Να μας πει ομως η Κα Διαβατη για τους ηθοποιους που γινονται πολιτικοι εχουν σπουδασει ''πολιτικες επιστημες''????

Συμφωνω οτι η τηλεοραση εχει τον καθε αταλαντο,ανωμαλο,χαζογκομενα και ουτο καθε ξης ....αυτα μας δεινουν για πρωτηπα...και τα νεα μορφομενα παιδια με πτυχεια ειναι στην αφανεια και δεν τους ξερει κανεις.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε καποια πραγματα μπορει να εχει δικιο αλλα δεν ειναι τροπος αυτος.

Να μας πει ομως η Κα Διαβατη για τους ηθοποιους που γινονται πολιτικοι εχουν σπουδασει ''πολιτικες επιστημες''????

 

Έχεις απόλυτο δίκιο!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ήθελα να μας πει η κα Διαβάτη και η κάθε κα Διαβάτη που θεωρούν το αρχαίο θέατρο την ΄΄μέκκα΄΄ του επαγγελματικής τους πορείας ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ για ποιο λόγο επιλέγουν την τηλεόραση που αφούν παίξουν μετα απο καιρό λένε κιολας οτι την τηλεόραση την κάνουν απο ανάγκη. Ο ποιοτικός καλλιτέχνης δεν κάνει εκπτώσεις στην πορεία του και βαδίζει τον δρόμο που διάλεξε. Γι αυτο άσε μας κουκλίτσα μου.... οσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι όταν γερνάει ο «καβαλημένος» άνθρωπός γίνετε αγενής απαίδευτος και απολίτιστος.

Και αυτό το απέδειξε η εν λόγο «κυρία» όχι με τις δηλώσεις της την ημέρα της βράβευσης αλλά με όλα αυτά τα ωραία που λέει σε όλα τα κανάλια που ξαφνικά την θυμήθηκαν….. βρε μπας και το έκανε για αυτό??? :rolleyes:

Αλίμονο αν όλοι οι άνθρωποι του «πνεύματος» μιλούσαν σαν την κυρία Διαβάτη.

Αρνούμαι επίσης όλοι να με θεωρούν πρόβατο που με παρασύρουν και η κυρία Διαβάτη θα με βγάλει από το τέλμα.

Και τέλος κανένας πραγματικά άξιος άνθρωπος δεν φωνάζει για την αξία του!!!! Οι άλλοι την προσδίδουν σε αυτόν.

 

Γιατί τα λες αυτά? ένας άνθρωπος με την πορεία της κας Διαβάτη στο χώρο του θεάτρου, όταν πάει στα βραβεία Καρόλου Κουν και βραβεύεται ως ηθοποιός αρχαίου δράματος ο κάθε τυχαίος σαν τον Ρουβά, τι θα έπρεπε να κάνε να χειροκροτήσει? πολλές φορές η αντίδραση συμφωνώ μπορεί να είναι κάποως άκομψη αλλά μόνο έτσι θα σου δώσουν σημασία τελικά... είπε μόνο αλήθειες και γι' αυτό της βγάζω το καπέλο... η Μελίνα Μερκούρη κατήργησε το δίπλωμα του ηθοποιού θεάτρου.. ένα δίπλωμα που στην Αμερική χρειάζεσαι χρόνια για να το αποκτήσεις... προσωπικά δεν την θεωρώ καθόλου καβαλημένη, έχει με την αξία της και την μόρφωσή της αποδείξει ότι δικαιούται να μιλάει ακόμη και αγενώς.. εμένα προσωπικά περισσότερο με προσβάλλει να βραβεύεται ένας σαν τον Ρουβά για αρχαίο θέατρο παρά ο τρόπος που τα είπε η Διαβάτη..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου φανηκε μια ηλικιωμενη γεματη παραξενιες και πολλη επαρση, σαν να προσπαθει να φανει οσο πιο αντιπαθητικη γινεται...μπλιαχχχ με αηδιασε και καταφερε να με κανει να την αντιπαθησω τρελλα

Link to comment
Share on other sites

Στις περισσότερες χώρες εννοείται ότι ο τραγουδιστής είναι και ηθοποιός και χορευτής.......εδώ, αν παίξει θέατρο, α παπα είναι τραγουδιστής.......επίσης οι ηθοποιοί στις περισσότερες χώρες τραγουδούν αρτιότατα, εδώ, μπαααααα δεν είναι ο κλάδος τους......τα ίδια έκαναν και σε άλλα πρόσωπα και να σας πω κάτι, όποιος αξίζει θα μείνει.....η Λέχου όταν βγήκε πόσα είπανε θυμάστε??? Δεν είναι καταπληκτική ηθοποιός? Στην αρχή τον εξάψαλμο της λέγανε, μετά σιώπησαν, και μετά το "νησί", διθυράμβους της γράφανε.....ε δεν είναι έτσι!

 

Και όπως είπε μια κοπέλα πριν, αυτοί που με δυο τρια ψωροσήριαλ της σειράς, εκμεταλλεύονται την αναγνωρισιμότητά τους και μπαίνουν στην πολιτική και φυσικά χωρίς σκηνοθέτη ούτε μια φράση ολόκληρη δε σταυρώνουν είναι πιο αξιοπρεπείς???

 

Δε έχω ιδιαίτερη συμπάθεια στον Ρουβά, αντίθετα την Διαβάτη τη συμπαθούσα.....τι μύγα τους τσιμπάει όλους τους παλιούς και κάνουν τέτοιες δηλώσεις, αντί να αγκαλιάσουν τους νέους.....πόσο κόμπλεξ.......

Link to comment
Share on other sites

Για όλους υπάρχει χώρος εφόσον έχουν γίνει οι απαραίτητες σπουδές και όπως έχω διαβάει ο Ρουβάς έχει κάνει σοβαρές σπουδές στην υποκριτική στην Αμερική. Δεν ειναι ένας όμορφος pop idol που ήλθε μια μέρα και έκανε θέατρο. Για όλους υπάρχει χώρος και επιτέλους ας σταματήσουμε αυτή την καραμέλα με τα ιερά ΄΄τερατα΄΄ κλτπ γιατί αυτά είναι που μας πάνε πίσω αξιοκρατικά και ιδεολογικά και συγκεκριμένα στο χώρο του θεάματος οπως ειναι το θέατρο, το τραγούδι, ο χορός κτλπ. Ο σεβασμός κερδίζεται δεν επιβάλεται τι να το κάνω αν ο κος πχ Μπέζος είναι ένας σπουδαίος ηθοποιός και όταν πάω να τον συγχαρώ με στραβοκοιτάζει και μου κάνει και παρατήρηση να μην τον ενοχλώ! Ηθοποιός σημαινει ποιώ το ήθος, φτιάχνω έναν χαρακτήρα αφού όμως έχω φτιάξει και τον δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Όσο διαβάζω γι΄αυτό το θέμα, βλέπω ότι μπορεί η Διαβάτη να έχει δίκιο επί της ουσίας, αλλά με το να βρίζει και να απαξιώνει την κριτική επιτροπή, να απαξιώνει τον άλλον προσωπικά τη στιγμή που καλώς-κακώς βραβεύεται, να βγαίνει σε όλα τα κανάλια, εφημερίδες, blogs κτλ και να μιλάει με φωνές, χαρακτηρισμούς και ένταση, όχι απλώς χάνει το δίκιο της αλλά κάτι παραπάνω...

 

Αν θεωρούσε αυτά τα βραβεία παρωδία ή οτιδήποτε άλλο, θα έπρεπε να μην παραστεί και να εξηγήσει τους λόγους χωρίς προσωπικές αναφορές σε κάποιον άλλον, με λίγο πιο κόσμιο τρόπο και βεβαίως χωρίς αναφορές στο δικό της πρόσωπο... (και χωρίς να πάρει σβάρνα όλες τις τηλεοπτικές εκπομπές τις οποίες απαξιώνει. Εγώ αν απαξιώνω κάτι δεν καταδέχομαι να παραβρεθώ εκεί).

Link to comment
Share on other sites

Όσο διαβάζω γι΄αυτό το θέμα, βλέπω ότι μπορεί η Διαβάτη να έχει δίκιο επί της ουσίας, αλλά με το να βρίζει και να απαξιώνει την κριτική επιτροπή, να απαξιώνει τον άλλον προσωπικά τη στιγμή που καλώς-κακώς βραβεύεται, να βγαίνει σε όλα τα κανάλια, εφημερίδες, blogs κτλ και να μιλάει με φωνές, χαρακτηρισμούς και ένταση, όχι απλώς χάνει το δίκιο της αλλά κάτι παραπάνω...

 

Αν θεωρούσε αυτά τα βραβεία παρωδία ή οτιδήποτε άλλο, θα έπρεπε να μην παραστεί και να εξηγήσει τους λόγους χωρίς προσωπικές αναφορές σε κάποιον άλλον, με λίγο πιο κόσμιο τρόπο και βεβαίως χωρίς αναφορές στο δικό της πρόσωπο... (και χωρίς να πάρει σβάρνα όλες τις τηλεοπτικές εκπομπές τις οποίες απαξιώνει. Εγώ αν απαξιώνω κάτι δεν καταδέχομαι να παραβρεθώ εκεί).

 

Συγνώμη, μπορεί να παρασύρομαι απ τους ρόλους, αλλά σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ πότε είχε κόσμιο τρόπο η κυρία αυτή και δε θυμάμαι......την έχω συνδέσει με φωνές, τσιρίδες και αθυροστομία....

Link to comment
Share on other sites

Όσο διαβάζω γι΄αυτό το θέμα, βλέπω ότι μπορεί η Διαβάτη να έχει δίκιο επί της ουσίας, αλλά με το να βρίζει και να απαξιώνει την κριτική επιτροπή, να απαξιώνει τον άλλον προσωπικά τη στιγμή που καλώς-κακώς βραβεύεται, να βγαίνει σε όλα τα κανάλια, εφημερίδες, blogs κτλ και να μιλάει με φωνές, χαρακτηρισμούς και ένταση, όχι απλώς χάνει το δίκιο της αλλά κάτι παραπάνω...

 

Αν θεωρούσε αυτά τα βραβεία παρωδία ή οτιδήποτε άλλο, θα έπρεπε να μην παραστεί και να εξηγήσει τους λόγους χωρίς προσωπικές αναφορές σε κάποιον άλλον, με λίγο πιο κόσμιο τρόπο και βεβαίως χωρίς αναφορές στο δικό της πρόσωπο... (και χωρίς να πάρει σβάρνα όλες τις τηλεοπτικές εκπομπές τις οποίες απαξιώνει. Εγώ αν απαξιώνω κάτι δεν καταδέχομαι να παραβρεθώ εκεί).

 

Συμφωνώ 1000% με αυτή την άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι η Διαβάτη είπε την άποψή της & δεν δέχθηκε το βραβείο που της έδωσαν, ήταν δικαίωμά της & καλά έκανε αφού αυτό πίστευε. Είναι μεγάλη ηθοποιός & έχει το δικαίωμα να μιλάει για την τέχνη που έχει υπηρετήσει σοβαρά τόσα χρόνια. Καλά έκανε αφού το ένιωθε για να διαχωρίσει το life style & τις showbis από το αρχαίο θέατρο & ότι αυτό πρεσβεύει, για να μην τους βάζουμε όλους στην ίδια ζυγαριά. Όμως σίγουρα το παρατράβηξε με τις υπερβολές για αστυνομίες θεάτρου & πιστοποιητικά ηθοποιίας & επίσης εκτέθηκε στο ξεκατίνιασμα των super light εκπομπών που μίλησε για το συγκεκριμένο θέμα & με τον απαξιωτικό τρόπου που το έκανε.

Από την άλλη ο Ρουβάς μου κολλάει μόνο ως Μακουϊν ή οποιοδήποτε άλλος παιδικός ήρωας. Δεν θα πάω να τον δω σε αρχαίο θέατρο, ούτε καν σε σοβαρή θεατρική παράσταση, δεν με πείθει να τον παρακολουθήσω σοβαρά. Η εικόνα που έχει φτιάξει & o τρόπος που προβάλλεται δεν ταιριάζει με την υπόσταση του σοβαρού ηθοποιού. Πέρασε αλλά δεν ακούμπησε.... Το γιατί ασχολείται τώρα με αυτό είναι προφανές... μεγαλώνει & είναι πολύ φιλόδοξος, θέλει να κάνει πράγματα που ταιριάζουν στην ηλικία του γιατί δεν μπορεί να πια να κάνει τούμπες στον αέρα χορεύοντας... πρέπει να σοβαρέψει. Είναι σταρ & πουλάει ότι & να κάνει, οπότε τον εκμεταλλεύονται οι παραγωγοί της θεατρικής πιάτσας για να βγάλουν λεφτά... Απλά πράγματα!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...