Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΘΑΛΑΜΟ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ :D .ΕΙΜΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ.ΕΧΩ 3 ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ Η ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΕΝΑ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΛΥΨΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΙΑ...ΟΤΑΝ ΒΡΗΣΚΕΣΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΘΑΛΑΜΟ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΣ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ?ΟΧΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ...ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ. :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Κατερινάκι μαλλον πρέπει να εισαι κοινωνικό άτομο και να μην ντρέπεσαι ιδιαιτερα :lol::lol::lol:

Εκτος απο τον άντρα σου άντε να άφηναν την μητέρα σου και πάλι μονο σε ιδιωτικό νοσοκομείο πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι μαλλον πρέπει να εισαι κοινωνικό άτομο και να μην ντρέπεσαι ιδιαιτερα :lol::lol::lol:

Εκτος απο τον άντρα σου άντε να άφηναν την μητέρα σου και πάλι μονο σε ιδιωτικό νοσοκομείο πιστεύω

 

:lol::lol::lol::lol:

Τι μανούλα μου εννοούσα και την αδελφούλα μου που ήδη έχει γεννήσει και ξέρει :)

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στα ιδιωτικά αφήνουν χαλαρά.... για νοσοκομείο δεν ξέρω σίγουρα.

Εμένα μπήκε η πεθερά μου και την έδιωξαααααα

 

 

Η πεθεραααααααααααααα απαπα ξουτ ξουτ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στα ιδιωτικά αφήνουν χαλαρά.... για νοσοκομείο δεν ξέρω σίγουρα.

Εμένα μπήκε η πεθερά μου και την έδιωξαααααα

 

Κάτσε κάτσε, εγώ ρώτησα αν επιτρέπουν να μπει και κανενάς άλλος εκτός του πατέρα εννοωντας με τα την έγκριση σου, δεν εννοούσα "μπάτε σκύλοι αλέστε" :lol::lol::lol:

Μήπως να μας εξηγήσεις λίγο αν θες? Γιατί με κατατρόμαξες τώρα :lol::lol::lol:

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στα ιδιωτικά αφήνουν χαλαρά.... για νοσοκομείο δεν ξέρω σίγουρα.

Εμένα μπήκε η πεθερά μου και την έδιωξαααααα

 

 

ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΟΤΙ ΗΣΟΥΝ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ... :twisted: !

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήταν 3 τα ξημερώματα, υπήρχαν μόνο 1 νοσοκόμα και 1 μαία και η γυναικολόγος μου σε όλο τον όροφο!!! Εφευγαν, έρχονταν, μόνο ο άντρας μου ήταν σταθερός....

Κάποια στιγμή μπήκε η μάνα μου να δει πώς είμαι και έφυγε....ε μετά πήρε θάρρος και η πεθερά, σου λέει δε μας εμποδίζει κανείς ας πάω κι εγώ!!!!

Κανείς δε νοιάστηκε ποιος μπαίνει! Εδώ θα σας πω το φοβερό!!!

 

Σε κάποια φάση και ενώ ήμουν με το οξυγόνο στο στόμα γιατι έπεφταν οι παλμοί του μωρού μπήκε η αντιπρόσωπος μιας εταιρείας βλαστοκυτάρρων να με ρωτήσει γιατι δεν επέλεξα τελικά την εταιρεία τους!!!!!!!!!!! Την έβρησα και έφυγε με την ουρα στα σκέλια :twisted: Ολα αυτά τα ωραία στο ιδιωτικό Ολύμπιον της Πάτρας.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που γέννησα στο "ΕΛΕΝΑ" με σχετικά επείγουσα καισαρική, πήγαμε στις 7 το πρωί, με βάλανε στα επείγοντα, ο μπαμπάς μπήκε δύο λεπτά μόνο για να πάρει τα ρούχα μου και να μου πει κάτι, μετά τον διώξανε, με ετοιμάσανε και με πήγανε πάνω, για να περιμένω τη σειρά μου. Δεν επιτρεπόταν κανείς μαζί μου. Η συνυφάδα μου (ίδιο νοσοκομείο - ίδιος γιατρός) μου είπε ότι ο άντρας της μπορούσε να είναι μαζί της, αλλά μόνο επειδή είναι γιατρός και με την ιδιότητά του αυτή, όχι ως σύζυγος.

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Στις ωδίνες όμως, που ιαρικά δε συμβαίνει κάτι αξιοσημείωτο, δεν είναι άδικο να μην αφήνουν έστω το σύζυγο να περάσει μαζί με την επίτοκο κάποιες μοναδικές στιγμές??

Γέννησα με τον άντρα μου στο πλευρό μου, η μάνα μου έκανε θέμα να μπει & αυτή στο δωμάτιο ωδινών, αλλά ευτυχώς δεν την αφήσαν. Ειδάλλως θα μας είχε ακούσει όλος ο όροφος "Παιδί μου! Πώς είσαι? Σε φροντίζουν? Θες τίποτε & δε στο φέρνουν? Δε δίνουμε & λίγα!" και άλλα τέτοια ευχάριστα!! Το σκέφτομαι & γελάω, τελικά όντως το άτομο που σε συνοδεύει πρέπει να έιναι ψύχραιμος & να σε βοηθάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνω με την κοπελα , μονο τον αντρουλη σου θες εκεινη τη στιγμη . Εμεις δεν ειχαμε καν ειδοποιησει και κανενα παρα μονο τις τελαυταιες 2 ωρες τη μαμακα μου και τη μαμακα του Πανου . Αλλα δεν ηρθανε , διοτι η μια ητανε μακρια και στη δικια μου της ειπε ο Πανος να περιμενει να γεννηθει πρωτα ο μικρος . Τωρα στη δευτερη γεννα με το καλο , θα το πουμε απο πριν ξεκινησουμε για κλινικη αλλα και παλι θα ερθει η μαμα μου μετα τα γεννητουρια και η μαμα του πανου θα κραταει στο χωριο τον Κωνσταντινουλη μας οποτε δυσκολο να ερθιει και εκεινη . Αυτες ε3αλλου ειναι στιγμες νομιζω οπου πρεπει το ζευγαρι να τις περναει μονο του . Δεν θα θελα ας πουμε να με δει η μαμα μου να ποναω και να ουρλιαζω :D ή να με δει οπως καποτε με γεννησε εκεινη πριν καποια χρονια χαχαχαα

Link to comment
Share on other sites

Στις ωδίνες μπαίνει στο Έλενα μόνο ο πατέρας και κατά τον τοκετό, εφόσον υπάρχει συννενόηση με τον γιατρό. Μόνο στην καισαρική επειδή είναι χειρουργίο τον βγάζουν έξω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κορίτσια κι αυτό που γίνεται και μαζεύεται όοοοολο το σόι απέξω και περιμένουν τα γεννητούρια εμένα μου έρχεται κάπως. Δεν ξέρω ακόμα (και εξαρτάται κι από τις συνθήκες) τι θα κάνω κι αν θα αρχίσω τα τηλέφωνα βραδιάτικα (αν είναι βράδυ) ότι πάμε μαιευτήριο ή θα αφήσω μόνο του το συζυγούλη μου να αγωνιά, παρά να τον ζαλίζει ο καθένας με τα 'μην έχεις άγχος' και 'όλα καλά θα πάνε'. Άμα ήμουν εγώ στη θέση του δεν θα φώναζα άνθρωπο να έρθει μαζί μου πάντως

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που ήμουν επειδή έμεινα και πολλές ώρες μπαινόβγαιναν χαλαρά ο καλός μου, οι γονείς μου και η κολλητή μου.Πάντα είχα παρέα.Και όταν πήγαμε χειρουργείο ο άντρας μου ήταν συνεχώς δίπλα μου.Το θεωρώ σκληρό να μην αφήνουν το μπαμπά αν το θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και αλλη μια απορία παρακαλώ :)

 

Εαν κάποια γεννήσει με καισαρική και επισκληρίδιο επιτρέπει ο σύζηγος έαν το ζητήσουν?

 

Εγώ θα τον ήθελα πολύ εκεί είτε για να ζήσει και εκείνος αυτήν την εμπειρία να ακούσουμε μαζί το πρώτο κλαματάκι του μωρού μας είτε για να με εμψυχώνει :)

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites

Με 99% σιγουριά katerina79 σου απαντώ πως όχι. Ούτε σε δημόσια νοσοκομεία, ούτε στα ιδιωτικά. Η καισαρική είναι το κόκκινο πανί & βρίσκουν πάτημα στο ότι είναι χειρουργείο, τίθεται το θέμα της αποστείρωσης του χώρου & της αντοχής του συζύγου στη βιαιότητα των σκηνών. Για το τελευταίο έχουν ένα δίκαιο, για τα υπόλοιπα είναι πολύ κουλό αυτό το όχι!!

Link to comment
Share on other sites

Στις ωδίνες όμως, που ιαρικά δε συμβαίνει κάτι αξιοσημείωτο, δεν είναι άδικο να μην αφήνουν έστω το σύζυγο να περάσει μαζί με την επίτοκο κάποιες μοναδικές στιγμές??

Γέννησα με τον άντρα μου στο πλευρό μου, η μάνα μου έκανε θέμα να μπει & αυτή στο δωμάτιο ωδινών, αλλά ευτυχώς δεν την αφήσαν. Ειδάλλως θα μας είχε ακούσει όλος ο όροφος "Παιδί μου! Πώς είσαι? Σε φροντίζουν? Θες τίποτε & δε στο φέρνουν? Δε δίνουμε & λίγα!" και άλλα τέτοια ευχάριστα!! Το σκέφτομαι & γελάω, τελικά όντως το άτομο που σε συνοδεύει πρέπει να έιναι ψύχραιμος & να σε βοηθάει!

 

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΕ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ MAX ΑΝ ΕΜΠΑΙΝΕ ΜΕΣΑ

ΕΓΩ ΘΑ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΤΑΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ

ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΟΑ ΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΣ

line_line_typew12_beg_d_typew11_time_1195880400_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...