Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

επιμονος πονος


Recommended Posts

Γεια σας!Προσπαθω με το αγορι μου εδω και ενα χρονο να κανουμε ερωτα αλλα αισθανομαι πολυ οξυ πονο..Απο ο,τι φαινεται μαλλον δεν ανοιγει ο κολπος μου και εχουμε κολλησει..Χρησιμοποιουμε και λιπαντικο αλλα ο πονος επιμενει με αποτελεσμα να μην αντεχω και να τον διωχνω..Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει αλλα σε αυτα τα θεματα το καλυτερο ειναι ο γυναικολογος..Εκεινος μπορει να σε βοηθησει σε ολα τα θεματα. Δεν προκειται να σου κανει τιποτα οδυνηρο.

Εχεις μιλησει με την μαμα σου για αυτο? Ποσο χρονων εισαι? Μπορεις να πας στο δικο της γυναικολογο για να μην ψαχνεις..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μετά από ένα χρόνο ΠΡΕΠΕΙ να πας σ' ένα γιατρό. Δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι γιατί θα πας σε έναν επαγγελματία που θα μπορέσει να σε βοηθήσει και να σε καθοδηγήσει υπεύθυνα. Βρες ένα γιατρό εμπιστοσύνης, γυναίκα ή άνδρα (ότι σε κάνει να νιώθεις λιγότερο άβολα) και πήγαινε. Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός!

Ευτυχώς λοιπόν, που υπάρχει η επιλογή των γιατρών και όχι μόνο του διαδικτύου!

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8Επίσης μπορείς να απευθυνθείς και στη Γραμμή στήριξης για παιδιά και εφήβους (αν είσαι κάτω των δεκαοκτώ) για να μιλήσεις για το θέμα σου.

http://www.tilefonikigrammi.gr/default.asp

Είναι ανώνυμα και μιλάς με επαγγελματίες!

Διάβασε και τη μοβ σημείωση που εμφανίζεται στο φόρουμ όταν μπαίνεις στο θέμα!

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ειμαι και οχι δεν της εχω μιλησει...τεθηκε να παω σε γιατρο με ενα φιλικο προσωπο αλλα τελικα δεν το εκανα γιατι προσπαθησαμε αρκετα μια φορα με το αγορι μου και μου ειπε οτι βελτιωθηκαμε αρκετα...ειχε εισελθει για πρωτη φορα μετα απο ενα χρονο στον κολπο μου..βεβαια οχι τελειως...απλα συνανταει μεγαλη αντισταση και εγω ποναω φοβερα..νιωθω τσουξιμο και εσωτερικα και εξωτερικα...

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά καλύτερα θα ήταν να πεις όλες τις λεπτομέρειες που γράφεις στο φόρουμ σε έναν γιατρό... ή σε ένα εξειδικευμένο φόρουμ...

 

(Ερώτηση: Μήπως πρέπει να ελέγξει ο admin αυτό το θέμα?)

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

από την στιγμή που είσαι 19 χρονών είσαι ελεύθερη να παίρνεις τις αποφάσεις σου και έχεις την ευθύνη των πράξεών σου.:wink:

 

αν συνέβαινε αυτό στην κόρη σου τί θα την συμβούλευες;;;;

δεν θα της έλεγες να πάει σε γυναικολόγο;;;

γιατί να ντραπεί;;;

ας πάει σε κάποιον σε νοσοκομείο αν ντρέπεται, κάποιον άγνωστο στην μητέρα της ...αν και εγώ θα ήθελα να ξέρω κι ας μη μου επέτρεπε ούτε και να μιλάω η κόρη μου........αυτό όμως είναι δική σου απόφαση......

το να έρθει και μαζί σου το αγόρι σου δεν είναι καθόλου κακή ιδέα γιατί έτσι καταλαβαίνει και την ευθύνη που φέρει (να σε προσέχει, να είναι καθαρός, προφυλακτικό κάθε φορά...όχι τσιλιμπουρδίσματα γιατί μεταδίδονται αρρώστειες....γενικά τα μεταξωτά βρακιά......... (κοινώς ωραίο το sex αλλά

θέλει και τρόπο......)

τώρα ας έρθουμε στο θέμα.......

η δυσκολία οφείλεται

ή στον ελαστικό και ανθεκτικό παρθενικό υμένα σου που εμποδίζει όταν φτάνει στα όρια ελαστικότητας του..... αυτό με τις πολλές φορές σπάει και ....τέλος :wink:

ή στον μικρό σου κόλπο σε σχέση με τον σύντροφό σου

ή στον φόβο που έχεις όταν γίνεται με αποτέλεσμα να σφίγγεσαι υπερβολικά .....:oops:

ή πια φτάνουμε σε παθολογικές καταστλασεις που πρέπει να ελεχθούν από κοντά.......:confused: και μακάρι να μην είναι......

 

όπως ένα αυτοκίνητο πριν πουληθεί του κάνουν test drive...για να δουν αν όλα πάνε καλά.....πριν την χρήση δεν πας κι εσύ σε έναν γυναικολόγο για να δεις αν όλα πάνε καλά πριν το.....χρησιμοποιήσεις.....και αφού σου δώσει το οκ ξεκινάς με....άγριες διαθέσεις....:lol:

 

 

ΑΑΑΑ και να κάνεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το εμβόλιο για τα κονδυλώματα ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ 3 ΔΟΣΕΙΣ......

 

τι άλλο να πω....καλή και ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ διασκέδαση!!!!!!:oops:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...