Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΕΡΙΦΡΑΞΗ ΜΠΑΛΚΟΝΙΟΥ


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους, για αλλη μια φορα θελω τη βοηθεια σας. Σκεφτομαι να βαλω στο μπαλκονι,στα καγκελα δηλαδη περιμετρικα, αυτο το πλεγμα που ειναι σαν μπαμπου,σαν καλαμι, επειδη θελω να αποφυγω οσο γινεται το αδιακριτο βλεμα των γειτονων μου. Ελπιζω να καταλαβατε τι ψαχνω. Ξερετε που μπορω να το βρω? Επισης γνωριζετε αν εχουν στανταρ διαστασεις? Και οσο αφορα το κοστος? Οποια κοπελα το εχει ηδη, θα ηθελα να με διαφωτισει, ευχαριστω :)

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σε ολους, για αλλη μια φορα θελω τη βοηθεια σας. Σκεφτομαι να βαλω στο μπαλκονι,στα καγκελα δηλαδη περιμετρικα, αυτο το πλεγμα που ειναι σαν μπαμπου,σαν καλαμι, επειδη θελω να αποφυγω οσο γινεται το αδιακριτο βλεμα των γειτονων μου. Ελπιζω να καταλαβατε τι ψαχνω. Ξερετε που μπορω να το βρω? Επισης γνωριζετε αν εχουν στανταρ διαστασεις? Και οσο αφορα το κοστος? Οποια κοπελα το εχει ηδη, θα ηθελα να με διαφωτισει, ευχαριστω :)

καλησπερα ειχα εγω στο προηγουμενο μου σπιτι....

Το ειχαμε αγορασει απο σιδηρικα....αλλα υπαρχει και σε πρακτικερ κτλ το ειχαμε παρει αν θυμαμαι καλα κοντα στα 6 ευρω ηταν συσκευασια και ηταν 1,5 μετρο...

Εγω χρειαστηκα 2 συσκευασιες τα τοποθετησαμε με ταιραπς....και οτι περισευε πανω απο τ καγκελο με ψαλιδι το κοψαμε ισα ισα και ηταν πολυ ομορφο!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Στα praktiker κοιταξα χθες,βρηκα καλαμωτη, αλλα ηταν τελειως ψευτικα, κ μονο που το ανοιγες μαδουσε, και ηταν διαφανο, ειτε το εβαζες ειτε οχι, φαινοντουσαν ολα :(

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ το αγόρασα από μαγαζί με εποχιακά είδη καλοκαιριού, εκεί που πουλάνε ξαπλώστρες, έπιπλα μπαμπού κλπ.

 

θα μπορουσες να μου πεις με προσωπικο μηνυμα (για να μη θεωρηθει διαφημιση ισως) απο ποιο μαγαζι το πηρες?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ το πήρα από ένα στην Αμφιθέας, αλλά τα πουλάνε και σε μαγαζιά με ξύλινα καφασωτά, πέργκολες κλπ., ή σε εποχιακά είδη, ακόμα και σε φυτώρια μπορείς να βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλαμωτή απο λυγαριά έχουμε πάρει απο φυτώριο (Θεσσαλονίκη )που πουλάει και εποχικά έπιπλα.

Η λυγαριά έχει το πλεονέκτημα πως είναι πιο σφικτή η πλέξη της και σαφώς σου παρέχει περισσότερη κάλυψη, επίσης έχει ένα πολύ όμορφο καστανό χρώμα.

Αλλά, έχει και τα μείον της, πρώτον είναι πέντε φορές (μπορεί και περισσότερο ) πιο ακριβή απο την απλή καλαμωτή και δεύτερον, μετά απο ένα εύλογο χρονικό διάστημα, αν εκτίθεται στην βροχή χάνει την λάμψη της και ξεφτίζει κάπως.

Ευτυχώς έχω αρκετό βερνίκι που περίσσεψε απο το φρεσκάρισμα των επίπλων κήπου, να δω όμως όρεξη που θα βρω για να το πιάσω! :cool:

----------------------

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις απαντησεις σας, τελικα βρηκα σε ενα φυτωριο αυτο ακριβως που εψαχνα

 

Ε και τι, δεν θα μας πεις τι ακριβώς πήρες τελικά;:?:-)

----------------------

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε και τι' date=' δεν θα μας πεις τι ακριβώς πήρες τελικά;:?:-)[/quote']

 

 

γιατι οχι?:D . Αυτο που πηρα λοιπον ειναι σαν καλαμωτη,αλλα το υλικο του ειναι απο αληθινη φλυδα δεντρου, κ το καλο του (για μενα εννοειται) ειναι οτι δεν βλεπεις απολυτως τιποτα οταν κοιτας μεσα απο αυτο, ειναι πολυ σωστα δεμενα μεταξυ τους, και καθολου διαφανο. Αρκετα πιο ακριβο απο την καλαμωτη, αλλα πολυ καλυτερο & αισθητικα ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

γιατι οχι?:D . Αυτο που πηρα λοιπον ειναι σαν καλαμωτη,αλλα το υλικο του ειναι απο αληθινη φλυδα δεντρου, κ το καλο του (για μενα εννοειται) ειναι οτι δεν βλεπεις απολυτως τιποτα οταν κοιτας μεσα απο αυτο, ειναι πολυ σωστα δεμενα μεταξυ τους, και καθολου διαφανο. Αρκετα πιο ακριβο απο την καλαμωτη, αλλα πολυ καλυτερο & αισθητικα ;)

Ωραίο ακούγεται, υπάρχει καμιά φωτογραφία στο διαδίκτυο για να δω πως είναι; Ίσως αντί να βάψω την λυγαριά να την αντικαταστήσω, και να αγοράσω και εγώ το ίδιο (τεμπελιάαα, χαχα)

----------------------

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ το πήρα από ένα στην Αμφιθέας, αλλά τα πουλάνε και σε μαγαζιά με ξύλινα καφασωτά, πέργκολες κλπ., ή σε εποχιακά είδη, ακόμα και σε φυτώρια μπορείς να βρεις.

 

ΑΑΑΑΑ μαλλον απο το ιδιο μαγαζι το πηραμε χαχχχαχαχ και εγω το εχω βολευτει πολυ.Δεν ειναι αυτο το λεπτο που μαδαει και φαινονται τα παντα αναμεσα.Ειναι παχυ και γερο.Το εχω ηδη 3 χρονια.Απο διαστασεις νομιζω εχει δυο.1,5 μετρο υψως και 2,00.Εγω χρειαστηκα 3 συσκευασιες.Αν δεν κανω λαθος γυρω στα 27 ευρω η καθε μια.Μηκος δεν θυμαμαι.

adEup3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...