Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αιμοσφαίρια στα ούρα


Recommended Posts

Γεια σας.Μόλις μπήκα στον πέμπτο μήνα και έκανα εξετάσεις αίματος και ούρων.Βρέθηκαν μερικά ερυθρά αιμοσφαίρια στα ούρα.Την δευτέρα θα δω το γιατρό μου, αλλά έχω αγχωθεί.Τι μπορεί να σημαίνει αυτό? Έχει καμία από σάς παρόμοια εμπειρία;ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακι. Τα λιγα ερυθρα στα ουρα απ οσο εγω ξερω μπορει να δηλωνουν ουρολοιμωξη ισως. Παντως σχεση με το μωρακι σου πιστευω δεν εχει. Μην ανησυχεις και με το καλο ευχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μόλις μπήκα στον πέμπτο μήνα και έκανα εξετάσεις αίματος και ούρων.Βρέθηκαν μερικά ερυθρά αιμοσφαίρια στα ούρα.Την δευτέρα θα δω το γιατρό μου, αλλά έχω αγχωθεί.Τι μπορεί να σημαίνει αυτό? Έχει καμία από σάς παρόμοια εμπειρία;ευχαριστώ..

 

 

εγω ειμαι στην 13 εβδομαδα και εχω κανει μεχρι τωρα 2 φορες γενικη αιματος και ουρων και τις 2 φορες βρεθηκαν αιμοσφαιρια στα ουρα! την πρωτη η γιατρος μου απλα μου ειπε να πηνω πολλα νερα! την 2 μου ειπε (εκτος απο τα πολλα νερα φυσικα) οτι ισως να ειναι και καμια πετρα στα νεφρα και αν νοιωσω κατι να κανω εναν υπερηχο να δουμε, αλλα δεν εχω καποια ενοχληση εκει μεχρι τωρα, οποτε και το αφηνουμε! το μονο σιγουρο μου ειπε οτι αυτο δεν εχει να κανει με το μωρο! απλα αν τελικα ειναι καμια πετρα δεν μπορω να την αφαιρεσω πριν γεννησω! λογικο;)

QzW2p3.png
Link to comment
Share on other sites

stellakoly ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΚΙ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ.ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΥΡΩΝ ΟΠΟΥ ΕΙΧΑ 6-8 ΕΡΥΘΡΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ. ΑΚΟΥ ΟΜΩΣ ΙΣΤΟΡΙΚΟ. ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ 2-3 ΣΤΟΝ 2 ΜΗΝΑ, ΣΤΟΝ 3 ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΕΣ ΛΟΓΩ ΑΠΟΚΚΟΛΗΣΗΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΩ ΓΙΑ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΥΡΩΝ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΔΕΙΞΑΝ 15-18 ΕΡΥΘΡΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΟΙ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ ΠΕΣΑΝΕ ΣΤΑ 6-8 ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΑΝ ΣΧΕΤΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΕΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΒΑΛΕΣ ΣΕ ΣΚΕΨΗ...ΚΙ ΕΤΣΙ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΙΚΑ ΝΑ ΞΕΡΩ.

Link to comment
Share on other sites

stellakoly ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΚΙ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ.ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΥΡΩΝ ΟΠΟΥ ΕΙΧΑ 6-8 ΕΡΥΘΡΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ. ΑΚΟΥ ΟΜΩΣ ΙΣΤΟΡΙΚΟ. ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ 2-3 ΣΤΟΝ 2 ΜΗΝΑ, ΣΤΟΝ 3 ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΕΣ ΛΟΓΩ ΑΠΟΚΚΟΛΗΣΗΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΩ ΓΙΑ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΥΡΩΝ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΔΕΙΞΑΝ 15-18 ΕΡΥΘΡΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΟΙ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ ΠΕΣΑΝΕ ΣΤΑ 6-8 ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΑΝ ΣΧΕΤΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΕΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΒΑΛΕΣ ΣΕ ΣΚΕΨΗ...ΚΙ ΕΤΣΙ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΙΚΑ ΝΑ ΞΕΡΩ.

 

εγω δεν εχω αιμοραγια, αλλα αυξημενα αιμοσφαιρια στα ουρα, τα οποια δεν φαινονται φυσικα με γυμνο ματι! μονο στην καλιεργεια!

QzW2p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.Τελικά ο γιατρός μου δεν το θεώρησε καν θέμα.Λέει ότι τυχαίνει και αν θέλω να ξανακάνω μια εξέταση ούρων για να σιγουρευτώ..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...