Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Εργάζομαι απο τις 15 Δεκεμβρίου του 08 σε μια εταιρεία σαν υπάλληλος γραφείου,δεν μου έχουν κάνει ακόμα πρόσληψη με διαφορες χαζές δικαιολογίες,με πληρώνουν κανονικά,σε λίγες μέρες θέλω να δωσω κάποια μαθήματα στη σχολή μου,τα υπόλοιπα το Σεπτέμβρη,πως να το χειριτώ,φοβάμαι να ζητήσω αδεια μην με απολύσει,επίσης αν με απολύσει χανω την αποζημίωση και τα ένσημα?ξερω οτι δικαιούμε φοιτητική αδεια και θα πληρωθώ απο τον οαεδ,ομως σαν ανασφάλιστη δεν μπορώ,εχω αγχωθεί και δεν ξερω τι να κάνω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα ζητήσεις άδεια και αν σε απολύσει θα τον καταγγήλεις σε ΙΚΑ/Επιθεώρηση Εργασίας/ΟΑΕΔ ότι δούλευες εκεί και ήσουν ανασφάλιστη. Μάζεψε αποδεικτικά στοιχεία (γραπτά), για την περίπτωση που σου χρειαστούν

Link to comment
Share on other sites

κανε κατεγγελια ν ερθουνε για ελεγχο απο ικα ...

εχω χασει χρονια ασφαλισης με τετοιες χαζες δικαιολογιες... θα σου κανουμε προσληψη μολις βγει καποιο προγραμμα απο οαεδ... αργει μα γιατι δεν εχει βγει ακομα ...κατι με stage κατι απο γιουβετσι δουλεψα 4χρονια ανασφαλιστη σε 4 δουλειες ...

πως να φανταστείς οτι μπορείς να αγαπήσεις τοοοοσο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

επίσης αν με απολύσει χανω την αποζημίωση και τα ένσημα?

 

Ποια αποζημιωση και ποια ενσημα? Δεν σου εχει κανει προσληψη αρα δεν υπαρχεις εκει μεσα (επισημα). Ενσημα κολουνται απο την ημερα προσληψης και μετα. :?.

 

Θα ελεγα να κανεις μια κουβεντα μαζι τους και οντως μαζευε αποδειξεις.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι, αποδείξεις ότι δούλευες εκεί, για να μη ισχυριστεί το αντίθετο. Για παράδειγμα, fax ή e-mail με ρο όνομά σου σου προς πελάτες/συνεργάτες/προμηθευτές. Μην πάρεις άλλα έγγραφα και βρεις κανένα μπελά!!!

Link to comment
Share on other sites

antigoni έτσι περίπου την πάτησα κι εγώ και δεν δικαιούμουν τίποτα ως έγκυος και τώρα ως μαμά...αστα...δες κι εδώ : στο 'συνήγορος του εργαζομένου' μπορείς να κάνεις την ερώτησή σου. Επίσης αυτά που λέει η maggie !καλή τύχη..

Link to comment
Share on other sites

αν εβγαζα μερικές φωτογραφίες στο χώρο της δουλειάς μου?δεν φαίνεται πουθενά το όνομα μου κ δεν μπορώ να βρω αλλα αποδεικτικά

 

Πως σε πληρώνει ? δεν υπάρχει κανένα χαρτί, κάποια απόδειξη που να υπογράφεις?

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

δεν υπογράφω πουθενά,δεν φαίνομαι πουθενά,αν μάλιστα μπει κάποιος περιεργος στο γραφείο που νομιζουν οτι είναι απο κανα ικα με αναγκάζουν να κρυφτώ σε μια αποθήκη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...