Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συμπτωματα εμφυτευσης μετα την εμβρυομεταφορα


Recommended Posts

Βασικά ιωάννα κανέις δεν σε παίρνει τηλέφωνο, εμένα όταν ξεκίνησε το αίμα (που απέβαλα κίολας) τον πήρα εγώ τηλ και μου είχε πει ξάπλα και πάρε με αύριο τηλ να δούμε πως πας οτι είναι μιλάμε.. και έτσι κάνουν και λογικά όλοι δεν σε καλούν αυτοί αλλά θα πρέπει από το τηλ να σου πει πχ μώλις καθαρίσεις από την περίοδο έλα να σε δούμε ή ότιδήποτε όχι να εξαφανίζονται τελείως... Εμένα ο γιατρός μου αν τον πάρω τηλ και για οποιοδήποτε λόγο δεν απαντήσει παίρνει πίσω μετά και η αλήθεια είναι ότι το έχω εκτιμήσει ιδιαίτερα αυτό!

Έχεις κάνει και άλλη προσάθεια στο κέντρο αυτό ή ειναι η πρώτη σου ?

 

Περιμένω πως και πως να περάσουν οι μέρες μια εχω ενοχλησεις ψιλες μια τίποτα κρατιεμαι μην παρω τεστ φαρμακειου κ απογοητευτω βασικα :oops:

 

Αν ειναι χαλασεις λεφτα κανε χοριακη καλυτερα , τεστ και να κανεις παλι θα εχεις αμφιβολια αν ειναι αρνητικο μηπως το κανες νωρις. Ενω η χοριακη δειχνει . Εγω οταν εμεινα εγκυος εκανα χοριακη 12η μερα απο σπερματεγχυση (3 μερες πριν την καθυστερηση) και εδειξε 6! Ο γιατρος και εγω φυσικα νομιζαμε οτι ηταν αρνητικο αλλα δεν ηταν.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βασικά ιωάννα κανέις δεν σε παίρνει τηλέφωνο, εμένα όταν ξεκίνησε το αίμα (που απέβαλα κίολας) τον πήρα εγώ τηλ και μου είχε πει ξάπλα και πάρε με αύριο τηλ να δούμε πως πας οτι είναι μιλάμε.. και έτσι κάνουν και λογικά όλοι δεν σε καλούν αυτοί αλλά θα πρέπει από το τηλ να σου πει πχ μώλις καθαρίσεις από την περίοδο έλα να σε δούμε ή ότιδήποτε όχι να εξαφανίζονται τελείως... Εμένα ο γιατρός μου αν τον πάρω τηλ και για οποιοδήποτε λόγο δεν απαντήσει παίρνει πίσω μετά και η αλήθεια είναι ότι το έχω εκτιμήσει ιδιαίτερα αυτό!

Έχεις κάνει και άλλη προσάθεια στο κέντρο αυτό ή ειναι η πρώτη σου ?

 

Περιμένω πως και πως να περάσουν οι μέρες μια εχω ενοχλησεις ψιλες μια τίποτα κρατιεμαι μην παρω τεστ φαρμακειου κ απογοητευτω βασικα :oops:

 

Τελικά μάλλον περιμένω πολλά.Πήρα τηλ.στο κέντρο κ μίλησα με την μαία του κ μου είπε να κόψω τα φάρμακα,και θα με πάρουν αυτοί τηλέφωνο.Πότε....δεν ξέρω.:!::!::!:

Είναι η πρώτη μου προσπάθεια γενικά.Το κέντρο μου το σύστησε μια φίλη μου.

Ελα ...περάσαν και για σένα οι μέρες,υπομονή και θα δείς όλα θα πάνε όλα καλά.:-P:razz::-P

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα μου καλα ειμαι το εχω ριξει στη γενικη καθαριοτητα για να μη σκεφτομαι. Μαλλον γιαυτο δεν εχω δει και περιοδο ακομα ουτε καν τα καφε που εβλεπα αρχικα στις αλλες 2 προσπαθειες. Ισως φταει και το κρυο.Το μονο που κατεβαινει συνεχως ειναι τα υπολειμματα της vasclor κατι ασπρακια σαν πατε ελιας (sorry σας αηδιασα).

 

Εγω με το που πηρα την αρνητικη χοριακη τηλεφωνησα στο γιατρο μου και μου ειπε "κοβεις τα φαρμακα , ερχεται η περιοδος και μολις τελειωσει ερχεσαι για εξεταση και να δουμε πως θα προχωρησουμε"

 

Και τις αλλες 2 φορες ετσι ειχα κανει ,οι γιατροι δε σε παιρνουν ποτε. Ειχα αλλο γιατρο πρωτα και επειδη με ειχε γραψει τελειως μετα την αποτυχια τον αλλαξα αλλα μετα ειδα οτι και τουτος ετσι εκανε οποτε καταλαβα οτι ειναι παγια τακτικη τους και το αποδεχτηκα. Οποτε τωρα ημουν προετοιμασμενη και πηρα κατευθειαν μονη μου.

 

Ενας γιατρος μονο που ειχα καποτε παει με παιρνει ακομα και μετα απο 3 χρονια αλλα δεν τον ειχα επιλεξει διοτι επεμενε να κανω 2 επεμβασεις αχρηστες (μαλλον). Βεβαια δεν του εχω πει οτι κανω προσπαθειες ισως για αυτο επιμενει να με παιρνει. Παντως ετσι εκανε με τις πελατισσες του το ειχα επιβεβαιωσει. Ο δικος μου τι να σου πω μια φορα με ειπε και με αλλο ονομα χα χα χα. Τελος παντων αυτα ισως να μην κρινουν το γιατρο , νομιζω οτι οταν εχουμε αποτυχια ολα μας φταινε -αν τωρα κραταγαμε θετικη χοριακη θα σκεφτομασταν αλλα. Εγω οταν εμεινα εγκυος μεχρι και ομορφο τον εβλεπα το γιατρο χα χα χα!!!

 

Ιωαννα μου δεν το βαζουμε κατω ετσι; Παμε στην επομενη. Εγω θα κανω μαλλον με φυσικο κυκλο για να μη χανω πολυ χρονο . Στειλε μου οποτε θες μνμ να μιλαμε ΟΚ;

 

 

FOULA μου καλησπέρα

ευχαριστώ για την απάντησή σου, και εγώ σήμερα το έριξα στην καθαριότητα και έστρωσα και τα χαλιά.Τώρα δεν με νοιάζει το αν θα σηκώσω και βάρος....

 

Τελικά όπως εγραψα και στην noutela,μαλλον είμαι λίγο υπερβολική στο θέμα του γιατρού και του κέντρου.Μου είπε η μαία του όμως ότι θα με πάρουν αυτοί.Για να δούμε....

 

Και βέβαια δεν θα το βάλουμε κάτω,και εγώ θέλω να κάνω την επόμενη σε φυσικό κύκλο,και για πιο γρήγορα αλλα ισως και για καλύτερα ποιοτικά ωάρια

Εσύ θα κάνεις φυσικό με ένα ωάριο η θα μαζέψεις απο 1-2 κύκλους:?::?::?:

Πρέπει αυτή τη φορά να πετύχει:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρααα κορίτσια!

 

Λοιποον! έκανα χθες την χοριακή μου (14η μέρα της εμβρυομεταφοράς) και ήταν ΘΕΤΙΚΟ!!! 28μονάδες βέβαια (λίγο μικρούλι μου φάνηκε!) αλλά ο γιατρός μου είπε Συγχαρητήρια είσαι έγκυος!! Θα πάω σε 2 βδομάδες να με δει και ελπίζω μέχρι τότε να πάνε όλα καλά :)

 

Αύριο σκέφτομαι να πάω να κάνω μια επαναληπτική χοριακή (μόνη μου) να μου φύγει το άγχος ότι μεγαλώνει γιατί και την προηγούμενη φορά ξεκίνησα με 12.5 την 11η μέρα και την 16η μέρα είχε πάει στο 2.5 :oops:

 

Βέβαια έχω μια απορία όταν λένε ότι διπλασιάζετε η χοριακή κάθε 48 με 72 ώρες εννοούμε πχ 28 *2 ή 28* 28 ?????

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end!

 

IEC1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρααα κορίτσια!

 

Λοιποον! έκανα χθες την χοριακή μου (14η μέρα της εμβρυομεταφοράς) και ήταν ΘΕΤΙΚΟ!!! 28μονάδες βέβαια (λίγο μικρούλι μου φάνηκε!) αλλά ο γιατρός μου είπε Συγχαρητήρια είσαι έγκυος!! Θα πάω σε 2 βδομάδες να με δει και ελπίζω μέχρι τότε να πάνε όλα καλά :)

 

Αύριο σκέφτομαι να πάω να κάνω μια επαναληπτική χοριακή (μόνη μου) να μου φύγει το άγχος ότι μεγαλώνει γιατί και την προηγούμενη φορά ξεκίνησα με 12.5 την 11η μέρα και την 16η μέρα είχε πάει στο 2.5 :oops:

 

Βέβαια έχω μια απορία όταν λένε ότι διπλασιάζετε η χοριακή κάθε 48 με 72 ώρες εννοούμε πχ 28 *2 ή 28* 28 ?????

 

Αρχικά συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!! Με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σου!!

 

όταν λέμε διπλασιάζεται η χοριακή, εννοούμε την τιμή Χ 2. Αν ψάξεις στο Internet, υπάρχουν κάποια εργαλεία που βάζεις τις δύο τιμές της χοριακής και τις μέρες που τις πραγματοποίησες και σου βγάζει αυτόματα το ποσοστό άυξησής τους.

 

Και πάλι, μακάρι να πάνε όλα τέλεια :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρχικά συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!! Με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σου!!

 

όταν λέμε διπλασιάζεται η χοριακή, εννοούμε την τιμή Χ 2. Αν ψάξεις στο Internet, υπάρχουν κάποια εργαλεία που βάζεις τις δύο τιμές της χοριακής και τις μέρες που τις πραγματοποίησες και σου βγάζει αυτόματα το ποσοστό άυξησής τους.

 

Και πάλι, μακάρι να πάνε όλα τέλεια :-)

 

Σε ευχαριστώ πολύ :) Θα το ψάξω γιατί αγχώθηκα λίγο με το 28..πριν 4 μήνες έχασα το άλλο κ δεν θέλω με τίποτα να περάσω τα ίδια :oops:

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end!

 

IEC1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ :) Θα το ψάξω γιατί αγχώθηκα λίγο με το 28..πριν 4 μήνες έχασα το άλλο κ δεν θέλω με τίποτα να περάσω τα ίδια :oops:

Συγχαρητηρια κοπελα μου.Το 28 ειναι μικρο νουμερο ποτε δεν ξερεις ομως τι θα γινει.Κανε 1-2 επαναλειπτικες χοριακες και τοτε θα κρινεις.εγω εμεινα εγκυος στην 3 προσπαθεια με χοριακη 326 και ηταν διδυμα.Στην 2 προσπαθεια ειχα χοριακη 36 και φυσικα βιοχημικη.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια κοπελα μου.Το 28 ειναι μικρο νουμερο ποτε δεν ξερεις ομως τι θα γινει.Κανε 1-2 επαναλειπτικες χοριακες και τοτε θα κρινεις.εγω εμεινα εγκυος στην 3 προσπαθεια με χοριακη 326 και ηταν διδυμα.Στην 2 προσπαθεια ειχα χοριακη 36 και φυσικα βιοχημικη.

 

Λες να με πηγαίνει και μένα για βιοχημική ? τι συμπτώματα είχες? και σε ποια μέρα την έπαθες ? εγώ στην 1η είχα 12.5 (την 11η μερα εμβρυομεταφοράς) και την 16η έπεσε στο 2.5 και το έχασα μετά από 2 μέρες :oops:

 

Πάντως βάση των φυσιολογικών τιμών στο χαρτί από το διαγνωστικό κέντρο είμαι μέσα αν και προς τα χαμηλά αλλά στα φυσιολογικά όρια.. ξέρω κ εγώ.,, θα δείξει!

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end!

 

IEC1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια κοπελα μου.Το 28 ειναι μικρο νουμερο ποτε δεν ξερεις ομως τι θα γινει.Κανε 1-2 επαναλειπτικες χοριακες και τοτε θα κρινεις.εγω εμεινα εγκυος στην 3 προσπαθεια με χοριακη 326 και ηταν διδυμα.Στην 2 προσπαθεια ειχα χοριακη 36 και φυσικα βιοχημικη.

 

Εγω ξεκινησα με χοριακη 38,6 δεκατεσσερις μερες μετα την ωοληψια. Διπλασιαστηκε οπως επρεπε στη συνεχεια. Τωρα ειμαι μαμα. :-)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξεκινησα με χοριακη 38,6 δεκατεσσερις μερες μετα την ωοληψια. Διπλασιαστηκε οπως επρεπε στη συνεχεια. Τωρα ειμαι μαμα. :-)

 

:D εμένα όμως είναι την ίδια μέρα 28...μήπως μου άργησε να κάνει εμφύτευση ?

εμένα δεν μου είπε ο γιατρός να κάνω επαναλληπτική αλλά μου είπε έλα σε 2 βδομάδες απλά μου είπε επειδή θέλω να γυρίσω στην δουλειά αν δεν δω αίμα ή πόνους μέχρι την Κυριακή να πάω... ξέρω κ εγώ προβληματίστικα :oops:

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end!

 

IEC1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:D εμένα όμως είναι την ίδια μέρα 28...μήπως μου άργησε να κάνει εμφύτευση ?

εμένα δεν μου είπε ο γιατρός να κάνω επαναλληπτική αλλά μου είπε έλα σε 2 βδομάδες απλά μου είπε επειδή θέλω να γυρίσω στην δουλειά αν δεν δω αίμα ή πόνους μέχρι την Κυριακή να πάω... ξέρω κ εγώ προβληματίστικα :oops:

 

Να παρά μείνεις στο σπίτι εγώ θα έλεγα ξαπλωμένη.

Και ναι να κάνεις κι άλλη χοριακή αύριο να δεις πως θα πάει. Υπάρχουν εγκυμοσύνες με χαμηλότερη χοριακή από τη δική σου που εξελίχθηκαν θετικΑ. Μην απογοητεύεσαι, όλα καλά θα πάνε.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να παρά μείνεις στο σπίτι εγώ θα έλεγα ξαπλωμένη.

Και ναι να κάνεις κι άλλη χοριακή αύριο να δεις πως θα πάει. Υπάρχουν εγκυμοσύνες με χαμηλότερη χοριακή από τη δική σου που εξελίχθηκαν θετικΑ. Μην απογοητεύεσαι, όλα καλά θα πάνε.

 

το ελπίζω να μην έχω άλλα ...:oops::oops: στην δουλειά λέιπω ήδη 15μέρες δεν με παίρνει εύκολα να λείπω περισσότερο εκτός αν υπάρχει απόλυτη ανάγκη :oops:

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end!

 

IEC1p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
το ελπίζω να μην έχω άλλα ...:oops::oops: στην δουλειά λέιπω ήδη 15μέρες δεν με παίρνει εύκολα να λείπω περισσότερο εκτός αν υπάρχει απόλυτη ανάγκη :oops:

ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΡΑΨΤΕ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΡΑΨΤΕ ΕΔΩ

 

κοριτσια καλημερα !!!!!!! εστειλα χτες σε καποιες προσωπικο μηνυμα γιατι μας εκλεισαν το θεμα!!! και σας εχασα!!!!εχω πολυ χαρα!!!!!! παρα πολυ χαρα!!!!! εκανα τελικα χτες την χοριακη κ βγηκε θετικη!!!!!!!!! 206!!!!!!!!! και ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη,,, ξανα την πεμπτη για επαναληψη!!! μακαρι να πανε ολα καλα κ σε μενα κ σε εσας!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα !!!!!!! εστειλα χτες σε καποιες προσωπικο μηνυμα γιατι μας εκλεισαν το θεμα!!! και σας εχασα!!!!εχω πολυ χαρα!!!!!! παρα πολυ χαρα!!!!! εκανα τελικα χτες την χοριακη κ βγηκε θετικη!!!!!!!!! 206!!!!!!!!! και ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη,,, ξανα την πεμπτη για επαναληψη!!! μακαρι να πανε ολα καλα κ σε μενα κ σε εσας!!!!!!

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑ!!!!!!:P:p:p:p

Μπράβο κούκλα μου, πολύ χάρηκα για σένα.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και απο μένα! Ελενη συγχαρητήρια και απο εμενα και πάλι (σου έστειλα και π.μ). Εγω κορίτσια αύριο πάω για χοριακη. Στήθος εξακολουθεί πρησμένος και κάποια πονακια εχω κυρίως το βράδυ που ξαπλώνω. Θα δούμε αύριο.

Οι υπόλοιπες ποτε πάτε για χοριακη?

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα !!!!!!! εστειλα χτες σε καποιες προσωπικο μηνυμα γιατι μας εκλεισαν το θεμα!!! και σας εχασα!!!!εχω πολυ χαρα!!!!!! παρα πολυ χαρα!!!!! εκανα τελικα χτες την χοριακη κ βγηκε θετικη!!!!!!!!! 206!!!!!!!!! και ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη,,, ξανα την πεμπτη για επαναληψη!!! μακαρι να πανε ολα καλα κ σε μενα κ σε εσας!!!!!!

 

 

Κορίτσια καλημέρα! Συγχαρητηρια για τη θετική χοριακη!! Είμαι κι εγώ στην 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα 2 παγωμενων βλαστοκυστεων. Πρώτη μου προσπάθεια και δυστυχώς ή ευτυχώς δεν έχουμε αλλα έμβρυα εκτός από αυτά που βάλαμε!!

 

Έχω κάποιους πόνους σαν περιόδου, δεν ξερω και πρησμένο στήθος..ελπίζω να ειναι για καλό. Το Σάββατο πάω για χοριακη με τη βοήθεια του Θεού. Εύχομαι να έχουμε όλες μας καλά αποτελεσματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!Σε λιγο παιρνω την αρνητικη χοριακη μου... Εκανα χτες και το τεστακι κ εδειξε αρνητικο...Δεν ειχα καθολου συμπτωματα εγκυμοσυνης και το στηθος μου ,που αρχικα ηταν πολυ πρησμενο (οπως και στην περιοδο μου), τωρα εχει σχεδον ξεπρηστει!!! Επεσε και η θερμοκρασια μου...Τι να πω;! Απογοητευση!Τριτη εξωσωματικη, πρωτη σε φυσικο κυκλο...Με το ζορι πηρα επιτελους ενα ωαριο, γονομοποιηθηκε και τζιφος!

Link to comment
Share on other sites

Faneva μην απογοητευεσαι. Οπως εχω πει κ σε αλλα κορίτσια στην 1η επιτυχημένη εξωσωματικη (τώρα ειμαι στην 5η για αδερφακι) δεν είχα συμπτωματα κ πηγαίνοντας στο μικροβιολογικό έκανα σπίτι τεστ κ βγήκε αρνητικό. Μην προδικαζεις τιποτα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!Σε λιγο παιρνω την αρνητικη χοριακη μου... Εκανα χτες και το τεστακι κ εδειξε αρνητικο...Δεν ειχα καθολου συμπτωματα εγκυμοσυνης και το στηθος μου ,που αρχικα ηταν πολυ πρησμενο (οπως και στην περιοδο μου), τωρα εχει σχεδον ξεπρηστει!!! Επεσε και η θερμοκρασια μου...Τι να πω;! Απογοητευση!Τριτη εξωσωματικη, πρωτη σε φυσικο κυκλο...Με το ζορι πηρα επιτελους ενα ωαριο, γονομοποιηθηκε και τζιφος!

 

faneva μου εμεις οι δυο παμε πακετο μου φαινεται. Μαλλον πρεπει να κανουμε υπομονη λιγη περισσοτερη ισως αλλα δεν μπορει θα γινει!!! Καλη επιτυχια σημερα και οπως σου ειπε και η SOULITSA μην προδικαζεις τιποτα.

 

Faneva μην απογοητευεσαι. Οπως εχω πει κ σε αλλα κορίτσια στην 1η επιτυχημένη εξωσωματικη (τώρα ειμαι στην 5η για αδερφακι) δεν είχα συμπτωματα κ πηγαίνοντας στο μικροβιολογικό έκανα σπίτι τεστ κ βγήκε αρνητικό. Μην προδικαζεις τιποτα.

 

SOULITSA μου 0.1 η χοριακη. Πιο αρνητικη πεθαινεις. Τι να πω? Εχω αλλα 3 στην καταψυξη αλλα λεω να κανω λαπαροσκοπηση πρωτα.

Εχει κανει καμια σας ρε κοριτσια?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα!!!!τι καλα που μαζευτηκαμε παλι ολες!!!!!!!!καλη επιτυχια σε οσες περιμενουν τις χωριακουλες τους και συνχαρητηρια στο ελενακι!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα !!!!!!! εστειλα χτες σε καποιες προσωπικο μηνυμα γιατι μας εκλεισαν το θεμα!!! και σας εχασα!!!!εχω πολυ χαρα!!!!!! παρα πολυ χαρα!!!!! εκανα τελικα χτες την χοριακη κ βγηκε θετικη!!!!!!!!! 206!!!!!!!!! και ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη,,, ξανα την πεμπτη για επαναληψη!!! μακαρι να πανε ολα καλα κ σε μενα κ σε εσας!!!!!!

 

ΜΠΡΑΒΟΟΟ!!!! άντε με το καλόο να έχεις μια τελειώμηνη εγκυμοσύνη :)

 

Κοριτσια καλημερα!Σε λιγο παιρνω την αρνητικη χοριακη μου... Εκανα χτες και το τεστακι κ εδειξε αρνητικο...Δεν ειχα καθολου συμπτωματα εγκυμοσυνης και το στηθος μου ,που αρχικα ηταν πολυ πρησμενο (οπως και στην περιοδο μου), τωρα εχει σχεδον ξεπρηστει!!! Επεσε και η θερμοκρασια μου...Τι να πω;! Απογοητευση!Τριτη εξωσωματικη, πρωτη σε φυσικο κυκλο...Με το ζορι πηρα επιτελους ενα ωαριο, γονομοποιηθηκε και τζιφος!

 

Μην απελπίζεσαι η επόμενη θα είναι και τυχερή ;) μίλησες με τον γιατρό σου ?

 

SOULITSA μου 0.1 η χοριακη. Πιο αρνητικη πεθαινεις. Τι να πω? Εχω αλλα 3 στην καταψυξη αλλα λεω να κανω λαπαροσκοπηση πρωτα.

Εχει κανει καμια σας ρε κοριτσια?

 

Να σε ρωτήσω κάτι γιατί θα κάνεις λαπαροσκόπηση ? εμένα μου έχει πει ο γιατρός μου ότι ίσως χρειαστεί να κάνω χειρουργικη υστεροσκόπηση (όπως την λένε τέλοσπατών) για να διορθώσουμε την δίκερη μήτρα αλλά ακόμα στην αναμονή είμαι (ενώ παράλληλα έκανα κ 2η προσπαθεια)...

 

 

Από μένα κορίτσια δυστηχώς η χοριακή μου έπεσε στο 10... όπως είπε και ο γιατρούλης που (δυστηχώς) αποδείχθηκε σωστός ότι το εμβρυάκι φεύγει... οπώτε περιμένω να καθαρίσω τελείως και να πάμε να δούμε τι πρέπει να κάνουμε και βουρ για ξεπάγωμα των τελευταίων 3ων εμβρύων!

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end!

 

IEC1p3.png

Link to comment
Share on other sites

faneva μου εμεις οι δυο παμε πακετο μου φαινεται. Μαλλον πρεπει να κανουμε υπομονη λιγη περισσοτερη ισως αλλα δεν μπορει θα γινει!!! Καλη επιτυχια σημερα και οπως σου ειπε και η SOULITSA μην προδικαζεις τιποτα.

 

 

 

SOULITSA μου 0.1 η χοριακη. Πιο αρνητικη πεθαινεις. Τι να πω? Εχω αλλα 3 στην καταψυξη αλλα λεω να κανω λαπαροσκοπηση πρωτα.

Εχει κανει καμια σας ρε κοριτσια?

Οχι κοριτσι μου, πηρα και εγω 0,50!!Ουτε καν ασος ρε γαμωτο!!Μιλησα με το γιατρο μου γιατι τα ιδια αποτελεσματα πηρα αλλες 2 φορες...Θα το ψαξουμε ανοσολογικα γιατι ειχα ανεβασμενα λιγο τα ΝΚ...Υπομονη Darsel μου και επιμονη...Ηξερα οτι το αποτελεσμα θα ειναι αρνητικο αλλα ελεγα ας ερθει τωρα ενα 3, ενα 1,κατι ετσι για να δω οτι υπαρχει καποια ανταποκριση! faneva καλει εμβρυο:τζιφος!

Link to comment
Share on other sites

Faneva μην απογοητευεσαι. Οπως εχω πει κ σε αλλα κορίτσια στην 1η επιτυχημένη εξωσωματικη (τώρα ειμαι στην 5η για αδερφακι) δεν είχα συμπτωματα κ πηγαίνοντας στο μικροβιολογικό έκανα σπίτι τεστ κ βγήκε αρνητικό. Μην προδικαζεις τιποτα.

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια, αλλα ποσο συχνο ειναι να μην εχει καποια συμπτωματα;!Ε λοιπον το επιβεβαιωσα σημερα: 0,50!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...