Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κι εγώ χρειάζομαι βοήθεια


Μαμά Χριστίνα

Recommended Posts

Για τη βάφτιση του πρώτου μου γιου είχα βάλει μέσα σε ένα σακουλάκι την μπομπο, ένα βαζάκι σπιτική μαρμελάδα κι ένα μπουκαλάκι σπιτικό λικέρ. Μπορείτε να τα δείτε εδώ: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=374911#post374911.

 

Τώρα για τη βάφτιση του δεύτερου γιου μου (20/9) θέλησα να κάνω κάτι αντίστοιχο αλλά όχι ίδιο, οπότε σκέφτηκα εκτός από την μπομπο να δώσω ένα χωνάκι με λιχουδιές handmade από εμένα και μία σοκολάτα με περιτύλιγμα που θα το έφτιαχνα πάλι εγώ, ώστε να ταιριάζουν. Το πρόβλημά μου τώρα είναι ότι δε βρίσκω πού να τα βάλω, γιατί 3 πράγματα δε θα μπορέσει κανείς να τα κρατήσει, συν το ότι θέλω να μοιάζει και με την πρώτη βάφτιση. Τα κουβαδάκια του Jumbo ήταν η αρχική μου επιθυμία αλλά είναι τεράστια, θα φαίνεται λίγο το περιεχόμενο. Κι από κει και πέρα, δεν βρίσκω κάποια ιδέα να μου αρέσει και να μην κοστίζει και παραπάνω από τα κουβαδάκια που κάνουν ένα ευρώ.

 

Καμία βοήθεια; Καμία ιδέα;

eaZQp3.png KHFyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δες τα μεσα σε μπολικο τουλι και δεσε πάνω πουά κορδελα και μικροτερες αλλου χρωματος...ετσι και θα φαινονται και θα ειναι και μαζεμενα...

Αν σκεφτω κατι αλλο θα σου πω...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαμά Χριστίνα, η ιδέα σου για το κουβαδάκι από το jumbo είναι πού καλή. Εκτός από το μεγάλο μέγεθος υπάρχει και σε μικρό (κάνει νομίζω περίπου 0,5€ το καθένα)

Επίσης ωραία ιδέα είναι και της vls, να τυλίξεις δηλαδή τα "καλούδια" σου σε σχήμα καραμέλα, μέσα σε τούλι-αράχνη, για να φαίνονται όλα και να κρατιούνται εύκολα...

Με το καλό η βάφτιση του μωρού σου...

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...