Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπράβο στη Χρυσούλα Διαβάτη!


elenip

Recommended Posts

και η Μελινα Κανά ερμηνεύει παραδοσιακά και λαϊκά τραγούδια, αλλά δεν εμφανίζεται γυμνή. Και επειδή δεν είμαι και εγώ άσχετη με μουσική, η φωνή της Παολα σ΄αυτα τα τραγούδια ειναι πολύ λίγη. Γνώμη μου βέβαια.

 

Yπάρχει το αντικειμενικό και το υποκειμενικό σε όλα. Δεν ανήκω στο κοινό της Πάολα, ομολογώ......αλλά ακούω τα πάντα και έχω και η ίδια σπουδάσει, και ο σύζυγός μου μάλιστα έχει τραγουδήσει πολλά χρόνια επαγγελματικά.

 

Η γυναίκα έχει φωνή. Αν το υποστήριζε διαφορετικά, θα ήταν από πιο πολλούς αποδεκτή. Κι εγώ δε συμφωνώ με την παρουσίαση. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν έχει φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επίσης, όπως εχει μια τονικα σωστή φωνή και ενα συμπαθητικό ηχοχρωμα, δεν σημαίνει ότι μπορεί να πει τα πάντα το ίδιο καλά. Να βάλουμε τον Παντελιδη να πει Χατζιδακη; Την Παολα να πει Μάλαμα;(βλέπε Καρρας με την πριγκηπεσσα). Εκτός αν δεν ακούτε καμία διαφορα.Σεβαστό. Μη τσακωθουμε κιόλας.

 

Δεν θέλω να συνεχίσω να μιλάω με ονόματα, όχι για να μην τσακωθούμε, συζήτηση κάνουμε, αλλά γιατί θα τελματώσουμε.

 

Η μουσική είναι ιδεολογία για μερικούς. Αυτός που ακούει ποιότητα, θεωρεί τα μπουζούκια σκυλάδικα......ο άλλος που τα σπάει στα μπουζούκια, θεωρεί τους έντεχνους από βαρετούς, μέχρι άπλυτους.......σχόλια που ακούω συχνά αναπαράγω....

 

Εγώ τη μουσική τη λατρεύω, ακούω τα πάντα, ειδικά από ελληνικά τα πάντα, στα ξένα έχω πολλές ελλείψεις.....σέβομαι την κάθε φωνή που είναι άρτια και χαίρομαι να ακούω τέτοιες φωνές, χωρίς ταμπέλες, χωρίς τίτλους, χωρίς να θεωρώ κατώτερο ή καλύτερο κανέναν λόγω του είδους που υπηρετεί. Κάθε καλλιτέχνης έχει την αξία του και την πορεία του. Με κάθε σεβασμό παραθέτω τη γνώμη μου.

 

Καλή συνέχεια στο θέμα, ότι μουσική κι αν ακούτε, συνεχίστε να ακούτε μουσική!!!

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά, έναν καλλιτέχνη τον εκτιμώ όχι μόνο από ταλέντο του αλλά και από τις επιλογές του. μπορεί να έχει καλή φωνή αλλά να τραγουδάει "όσο δέρμα κι αν πετάξεις, φίδι είσαι δε θα αλλάξεις" ή να τραγουδάει με τα εσώρουχα στην πίστα, μπορεί να έχει υποκριτικό ταλέντο και να παίζει σε τσ...ντες. τί να το κάνεις το ταλέντο αν δεν το αξιοποιείς σωστά? μην περιμένεις μετά να σε σεβαστεί, ως καλλιτέχνη, όλος ο κόσμος. ο καθένας επιλέγει το κοινό του.

 

απλά διαφωνώ με την έκρηξη θυμού της κας Διαβάτη. καλύτερα να μην πήγαινε στην εκδήλωση. μπράβο στην αντίδραση του Σάκη, έδειξε ήθος.

Link to comment
Share on other sites

........................τραγουδάει "όσο δέρμα κι αν πετάξεις, φίδι είσαι δε θα αλλάξεις" .

 

χαχα να είσαι καλά πολύ γέλασα:D:D:D........έτσι είναι.......όλα μετράνε......!!!!!!!!! Δεν εννοώ φυσικά τραγελαφικές καταστάσεις.......μιλάω για νορμάλ καλλιτέχνες!!!!!! (υπάρχει αυτό το τραγούδι ή έτσι το είπες?):lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

χαχα να είσαι καλά πολύ γέλασα........έτσι είναι.......όλα μετράνε......!!!!!!!!!

μη γελάς, είναι πραγματικοί στίχοι (ο θεός να τους κάνει).

άκουσα το τραγούδι σε ένα ταξί και αρχικά νόμιζα ότι ήταν νέα διαφήμιση του Jumbo. :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μη γελάς, είναι πραγματικοί στίχοι (ο θεός να τους κάνει).

άκουσα το τραγούδι σε ένα ταξί και αρχικά νόμιζα ότι ήταν νέα διαφήμιση του Jumbo. :cool:

 

Πλάκα κάνεις.....πωπω ΟΚ κατάντια.......τι να πεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη παρένθεση στο θέμα , αλλά όχι τελείως άσχετη.

Λατίνα , συμφωνώ πάρα πολύ με τις απόψεις σου περί μουσικής.

Δε χρειάζεται να υποτιμάμε κανένα είδος και να κρεμάμε ταμπέλες σε κανέναν.

Γιατί έχω κι εγώ να δώσω παραδείγματα:

Έιμι Γουάινχαουζ -τίγκα στα ναρκωτικά,

Μάικλ Τζάκσον-τίγκα στις πλαστικές για να αλλάξει χρώμα,

Μαντόνα-τεκνατζού και πάντα ξεβράκωτη , ακόμα και στα 60!

Έλβις Πρίσλεϊ , Κέρτ Κομπέιν , Κάιλι Μινογκ , λ. Γκάγκα .......

 

Και μπορω να γράφω μέχρι αύριο..

Τί σημαίνει;Οτι δεν είναι αξιόλογοι καλλιτέχνες;

 

Αλλά ναί , ξέχασα ... Οι ελληνίδες ,όταν δείχνουν μπούτι ειναι πόρνες και ατάλαντες , ενώ οι ξένες είναι "σταρ"....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με πειράζουν άλλα.......όχι τόσο τα εμφανισιακά.......κάπου το σύστημα τους οδήγησε να ξεβρακώνονται, δεν νομίζω να το είχαν χόμπυ από πριν....όπως τους οδήγησε να πετάνε, να βάζουν λαμπάκια κλπ θα μου πείτε δεν τα κάνουν όλοι, ε δε γεμίζουν και μαγαζιά όλοι όμως......

Εγώ πχ σταμάτησα να ακούω Νότη επειδή θεωρώ προκλητικές τις δηλώσεις του περί αθεΐας ΕΦΟΣΟΝ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΠΗΡΡΕΑΖΕΙ ΠΑΙΔΙΑ κατά τα άλλα ας είναι και Ε ας πιστεύει και στο χρυσό κριάρι, ποσώς με ενδιαφέρει...κάτι τέτοιο με πειράζει πιο πολύ απ το μπούτι της Πάολα.....γούστα είναι αυτά !!!

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη παρένθεση στο θέμα , αλλά όχι τελείως άσχετη.

Λατίνα , συμφωνώ πάρα πολύ με τις απόψεις σου περί μουσικής.

Δε χρειάζεται να υποτιμάμε κανένα είδος και να κρεμάμε ταμπέλες σε κανέναν.

Γιατί έχω κι εγώ να δώσω παραδείγματα:

Έιμι Γουάινχαουζ -τίγκα στα ναρκωτικά,

Μάικλ Τζάκσον-τίγκα στις πλαστικές για να αλλάξει χρώμα,

Μαντόνα-τεκνατζού και πάντα ξεβράκωτη , ακόμα και στα 60!

Έλβις Πρίσλεϊ , Κέρτ Κομπέιν , Κάιλι Μινογκ , λ. Γκάγκα .......

 

Και μπορω να γράφω μέχρι αύριο..

Τί σημαίνει;Οτι δεν είναι αξιόλογοι καλλιτέχνες;

 

Αλλά ναί , ξέχασα ... Οι ελληνίδες ,όταν δείχνουν μπούτι ειναι πόρνες και ατάλαντες , ενώ οι ξένες είναι "σταρ"....

 

χαρουλα, πες μου μια Ελληνίδα που δείχνει μπούτι και εχει ταλέντο. Η πες μου πολλές αν έχεις. Δεν θα συμφωνήσω με καμία, γιατί άλλο πράγμα εσύ οριζεις ωςταλέντο, άλλο εγώ. Θέλω να πω ότι η άποψη για τη μουσική ειναι εντελώς υποκειμενική. Δεν με ενδιαφέρει τόσο το ντύσιμο αλλά το τι κρύβεται πίσω απο ενα τέτοιο ντύσιμο. Για μένα αδυναμία και ανημπορια. Και ο δικός μου ο προβληματισμός, αρκετά σχετικός με το θέμα, ειναι γιατί ο κόσμος ξέρει μόνο αυτούς; Σε προηγούμενο μήνυμα η la latina είπε ότι είδε την Παολα σε μια εκπομπή. Η συγκεκριμένη εκπομπή καλεί πολύ τακτικά και κάποια αλλά ονόματα που δεν τα ξέρει κανείς με πολύ ταλέντο σαφώς μεγαλύτερο απο της κυρίας ¨Δωσε.. δικό σας...¨

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαρουλα, πες μου μια Ελληνίδα που δείχνει μπούτι και εχει ταλέντο. Η πες μου πολλές αν έχεις. Δεν θα συμφωνήσω με καμία, γιατί άλλο πράγμα εσύ οριζεις ωςταλέντο, άλλο εγώ. Θέλω να πω ότι η άποψη για τη μουσική ειναι εντελώς υποκειμενική. Δεν με ενδιαφέρει τόσο το ντύσιμο αλλά το τι κρύβεται πίσω απο ενα τέτοιο ντύσιμο. Για μένα αδυναμία και ανημπορια. Και ο δικός μου ο προβληματισμός, αρκετά σχετικός με το θέμα, ειναι γιατί ο κόσμος ξέρει μόνο αυτούς; Σε προηγούμενο μήνυμα η la latina είπε ότι είδε την Παολα σε μια εκπομπή. Η συγκεκριμένη εκπομπή καλεί πολύ τακτικά και κάποια αλλά ονόματα που δεν τα ξέρει κανείς με πολύ ταλέντο σαφώς μεγαλύτερο απο της κυρίας ¨Δωσε.. δικό σας...¨

 

Απλά ανέφερα το συγκεκριμένο γιατί ήταν ντυμένη ως το λαιμό και έλεγε μόνο παραδοσιακά κομμάτια ! Περίμενα να δω επιτέλους τι εστί Πάολα και μου φάνηκαν άδικα όλα τα επικριτικά σχόλια........εντάξει, μετά την είδα και αλλού....κατάλαβα......

Link to comment
Share on other sites

χαρουλα, πες μου μια Ελληνίδα που δείχνει μπούτι και εχει ταλέντο. Η πες μου πολλές αν έχεις. Δεν θα συμφωνήσω με καμία, γιατί άλλο πράγμα εσύ οριζεις ωςταλέντο, άλλο εγώ. Θέλω να πω ότι η άποψη για τη μουσική ειναι εντελώς υποκειμενική. Δεν με ενδιαφέρει τόσο το ντύσιμο αλλά το τι κρύβεται πίσω απο ενα τέτοιο ντύσιμο. Για μένα αδυναμία και ανημπορια. Και ο δικός μου ο προβληματισμός, αρκετά σχετικός με το θέμα, ειναι γιατί ο κόσμος ξέρει μόνο αυτούς; Σε προηγούμενο μήνυμα η la latina είπε ότι είδε την Παολα σε μια εκπομπή. Η συγκεκριμένη εκπομπή καλεί πολύ τακτικά και κάποια αλλά ονόματα που δεν τα ξέρει κανείς με πολύ ταλέντο σαφώς μεγαλύτερο απο της κυρίας ¨Δωσε.. δικό σας...¨

 

Έλενα Παπαρίζου.Μη μου την πεις ατάλαντη,η γυναίκα κάνει "α" και μένουν στόματα ανοιχτά να πηγαινοέρχονται μύγες!

 

Τέλος πάντων , αν θέλετε να το συνεχίσουμε να ανοίξουμε άλλο θέμα.

Είμαστε οφ τόπικ για τα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Αναιρω τα όσα είπα πριν (βέβαια όντως μου άρεσε πολύ ο Ρουβάς ως Μακ Κουήν). Αλλά φαίνεται ότι η βράβευσή σου είναι σύμπτωμα μιας γενικότερης κατάπτωσης των θεατρικών πραγμάτων. Θα πει κανείς "καλά, μέσα στη γενική κατάπτωση, τί μας λες τώρα". Οκ, αλλά διαβάστε αυτό το κείμενο είναι πολύ ενδιαφέρον. καιυπάρχουν κι άλλα για όποιον θέλει.

 

http://m.lifo.gr/team/parastasi/53733

 

Ο βραβευμένος Διόνυσος του Ρουβά και η θλίψη για την βαθιά παρακμή που προκάλεσε η τελετή

Για τα βραβεία «Κάρολος Κουν» της Ένωσης Θεατρικών και Μουσικών Κριτικών

ΜΑΤΙΝΑ ΚΑΛΤΑΚΗ

8.12.2014 | 22:54

 

 

Ο Σάκης Ρουβάς παραλαμβάνει το "Βραβείο αρχαίου δράματος", κατά τη διάρκεια της τελετής απονομής βραβείων θεάτρου και μουσικής και βραβείων "Κάρολος Κουν", στο μέγαρο μουσικής, Αθήνα Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2014. ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΛΕΣΙΔΗΣ

Ο Σάκης Ρουβάς παραλαμβάνει το "Βραβείο αρχαίου δράματος", κατά τη διάρκεια της τελετής απονομής βραβείων θεάτρου και μουσικής και βραβείων "Κάρολος Κουν", στο μέγαρο μουσικής, Αθήνα Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2014. ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΛΕΣΙΔΗΣ

 

 

 

Πολλοί γέλασαν με τα φετινά βραβεία της Ένωσης Ελλήνων Θεατρικών και Μουσικών Κριτικών (ΕΘΜΚ) που δόθηκαν στο Μέγαρο Μουσικής, σε συνεργασία με τον Οργανισμό Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας του Δήμου Αθηναίων. Περισσότεροι, ωστόσο, ήταν αυτοί που ένιωσαν θλίψη για την εντύπωση βαθιάς παρακμής που προκάλεσε η τελετή, η οποία απαξιώνει φυσικώ τω τρόπω και το κύρος των βραβείων.

 

 

Πρώτα απ' όλα εξαιτίας της σύστασης της επιτροπής. Διάφοροι του θεατρικού χώρου επικοινώνησαν μαζί μου για να με ρωτήσουν πού γράφουν οι περισσότεροι της κριτικής επιτροπής των θεατρικών βραβείων. Τι να τους απαντήσω; Ότι εξαιτίας των μεθοδεύσεων και μιας σειράς παράτυπων τακτικών του επί σειρά ετών προέδρου της, μουσικοκριτικού της «Αυγής», Κυριάκου Λουκάκου (που ξεκινούν από τις διαβλητές εκλογές έως τις ελαστικές αναγνώσεις του απαρχαιωμένου καταστατικού της ΕΘΜΚ και τις ανίερες συμμαχίες που συνάπτονται ώστε στην Ένωση να κάνουν κουμάντο οι κριτικοί της μουσικής), οι πλέον έγκυροι κριτικοί θεάτρου αναγκάστηκαν να αποχωρήσουν;

 

 

Ότι από το 2012 απέχουν (και διαγράφηκαν εντέχνως) από την Ένωση, εκτός από την υπογράφουσα και ο Σάββας Πατσαλίδης, ο Δημήτρης Τσατσούλης, ο Γρηγόρης Ιωαννίδης, ο Γιώργος Πεφάνης, η Ειρήνη Μουντράκη, η Εύη Προύσαλη, η Ελένη Πετάση, η Ιωάννα Μπλάτσου κ.ά.;

 

 

 

Όχι μόνο δεν εντάχθηκαν στους υποψηφίους οι καλύτεροι αλλά δόθηκε βραβείο αρχαίου δράματος στον Σάκη Ρουβά για την ερμηνεία του στις «Βάκχες» το καλοκαίρι του 2013!Μετά διαβάζεις το σκεπτικό της βράβευσης και αντιλαμβάνεσαι ότι η ιστορία έχει ξεφύγει...

 

 

Ότι, μετά την αντίδραση τόσων ανθρώπων τον Μάρτιο του 2012, αντί να οριστούν σε εύλογο χρονικό διάστημα εκλογές που θα εκτόνωναν την ένταση, και θα οδηγούσαν σε νέο πρόεδρο και ΔΣ (στις οποίες, αν ο κ. Λουκάκος ενδιαφερόταν πραγματικά για το καλό της ΕΘΜΚ, θα έπρεπε να μην δηλώσει υποψήφιος!), προτιμήθηκε η συρρίκνωσή της; Η οποία συρρίκνωση έχει ξεκινήσει χρόνια πριν, αν υπολογίσει κανείς ότι λίγα χρόνια πριν, είχαν αποχωρήσει διαμαρτυρόμενοι, οι έγκυροι κριτικοί μουσικής Γιάννης Σβώλος και Νίκος Δοντάς, ενώ κι άλλοι ενεργοί κριτικοί (εκτός των προαναφερθέντων) απέχουν συστηματικά γιατί δεν αντέχουν την λογική του «μικρομάγαζου» που έχει επιβληθεί εδώ και πολλά χρόνια στην ιστορική ΈΘΜΚ ;

 

 

 

Την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά με τα βραβεία της ΈΘΜΚ κατέστησαν πιο έντονη πολλές από τις φετινές υποψηφιότητες. Με δεδομένο το τεράστιο αριθμό θεατρικών παραστάσεων είναι λογικό να περιμένει κανείς ότι οι υποψήφιοι προς βράβευση θα αφορούσαν πραγματικά εκλεκτές στιγμές, που ξεχώρισαν τόσο από το σώμα των κριτικών θεάτρου όσο και από την ανταπόκριση του κοινού. Κι όμως: όχι μόνο δεν εντάχθηκαν στους υποψηφίους οι καλύτεροι αλλά δόθηκε βραβείο αρχαίου δράματος στον Σάκη Ρουβά για την ερμηνεία του στις «Βάκχες» το καλοκαίρι του 2013! Λες δεν μπορεί, θα μπήκε χορηγός των βραβείων η κ. Βαρδινογιάννη. Μετά διαβάζεις το σκεπτικό της βράβευσης και αντιλαμβάνεσαι ότι η ιστορία έχει ξεφύγει: ο ποπ σταρ «έδωσε τον Θεό Διόνυσο, σε μιαν εκ βαθέων προσέγγιση, με τρόπο ευθύ, άμεσο, ρευστό και χειροπιαστό, σαν από πνεύμα και ύλη, γη, νερό, αέρα και φωτιά, έναν πάντοτε «ερχόμενο» ελληνικό θεό – χορευτή, φωτεινό και σκοτεινό συγχρόνως, αιώνιο και σύγχρονο, παρόντα στις χαρές και στις λύπες μας, στους θριάμβους και στις απώλειες»!

 

 

 

Ως εκ τούτων όλων, τα «έκτακτα» που συνέβησαν μάλλον ήταν αναμενόμενα: πριν πάρει το βραβείο του ο Σάκης, για να υπερασπιστεί το δικαίωμα του «νέου ανθρώπου» να γίνει καλύτερος και να δώσει την ψυχή του, ανέβηκε στο βήμα η Χρυσούλα Διαβάτη που διαμαρτυρήθηκε εντόνως για την προβληματική κατάσταση του χώρου που επιτρέπει να βραβεύονται από την ΕΘΜΚ περαστικές, και χωρίς περγαμηνές στο θέατρο, περιπτώσεις (όπως ο Σάκης). Μεταξύ άλλων επισήμανε κάτι λογικό: κάποιοι παίρνουν βραβεία και κάποιοι τιμητική διάκριση; Τι γελοιότητες είναι αυτές; Η ίδια, πάντως, αρνήθηκε να πάρει την «Τιμητική Διάκριση διεθνούς ρεπερτορίου» για την ερμηνεία τους στο έργο «Δυο γυναίκες χορεύουν», που μοιράστηκε με τη Θάλεια Ματίκα.

 

 

 

Κατά τ' άλλα ο πρόεδρος της ΕΘΜΚ, κ. Λουκάκος, φρόντισε να ενημερώσει το κοινό της τελετής ότι «σε εναρμόνιση, εξάλλου, με τον διεπιστημονικό χαρακτήρα της κριτικής των παραστατικών τεχνών, όπως αυτός σηματοδοτήθηκε κατά το πρόσφατο 27ο Συνέδριο της Διεθνούς Ενώσεως (σ.σ. Θεατρικών Κριτικών) στο Πεκίνο, η Ένωση Ελλήνων Θεατρικών και Μουσικών Κριτικών εμπλουτίζει από φέτος πιλοτικά την κατηγορία του Θεάτρου και με το αντικείμενο του Χορού»! Δεν στέκομαι στη διατύπωση που δείχνει να αγνοεί ότι το θέατρο και ο χορός είναι δύο διαφορετικές, αυτόνομες τέχνες και ότι δεν μπορεί το «αντικείμενο του χορού» να ενταχθεί στην κατηγορία του θεάτρου. Αναρωτιέμαι, ωστόσο; άλλαξε το καταστατικό και μπορούν πλέον να εγγράφονται στην Ένωση και κριτικοί χορού; Μήπως θα μετονομαστεί κιόλας η Ένωση προκειμένου να περιληφθεί και η κατηγορία των ειδικών του χορού;

 

 

Και είναι δυνατόν να επικαλείται την International Association of Theatre Critics ο άνθρωπος που αποδυνάμωσε δραματικά την ελληνική Ένωση; Τι συζήτησε με τους θεατρικούς κριτικούς από τις άλλες χώρες ένας άνθρωπος που δεν έχει καμία σχέση με την τέχνη και την κριτική του θεάτρου; Ξένοι συνάδελφοι, φίλοι, που παραβρέθηκαν στο Πεκίνο μας πληροφόρησαν: ο κ. Λουκάκος φρόντιζε να γνωστοποιεί όπου μπορούσε ότι ο πανεπιστημιακός και κριτικός Σάββας Πατσαλίδης, που έχει αναλάβει την διεύθυνση του περιοδικού της International Association of Theatre Critics, δεν αποτελεί μέλος της ελληνικής Ένωσης! Τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eμενα παλι μου αρεσουν πολυ οι νεοι καλλιτεχνες τυπου Παολα, Ρουβα κλπ. Τους σεβομαι κυριως ως πνευματικους ανθρωπους. Μπορεις να μπεις στις πιο βαθιες τους σκεψεις χωρις να βρεξεις αστραγαλο...

Link to comment
Share on other sites

H δική μου γνώμη πάλι είναι ....τι φταίει ο άνθρωπος που του το δώσαν ??? εγώ μπορεί να δηλώσω για νόμπελ λογοτεχνιάς επειδή είναι το χόμπι μου.. αν δηλαδή το πάρω φταίω εγώ??Τι σχέση έχει το παρουσιαστικό του?? ότι δηλαδή έχει μύς κλπ.

Τι σχέση έχει το παρελθόν του (θα σου κάνω μακαρόνια με κιμά ...καλό... θυμάστε??? )

Ο άνθρωπος κρίθηκε για τη συγκεκριμένη δουλειά. Προσωπικά δεν τον έχω δεί αλλά δεν θα τον καταδικάσω κιόλας επειδή είναι ωραίος.

 

Κατα τη γνώμη μου η κυριά διαβάτη (με μικρό το δ) με τα σχολια της προσβάλει την επιτροπή -και φυσικά τον εαυτό της.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα γενικά έχω παρατηρήσει ότι οι ωραίοι πρέπει να είναι χαζοί

Οι όμορφες είναι μαιντανοί (συγνώμη κιόλας αλλα η Σκορδά έχει αξιολογότατες σπουδές απλά η γυναίκα ξέρει ή της λένε τη βλέπει και τη ζητάει ο ό κοσμος.)

Παρουσιαστές της κρατικής τηλεόρασης αντιθέτως που δεν δείχνουν το πόδια τους δεν έχουν βγάλει όυτε ιδιωτικό ΙΕΚ και παρούσιαζουν τα νέα και μιλούν με υπουργούς με ύφος καθηγητή παν/στιου(γι αυτό και πήραν πόδι).

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα γενικά έχω παρατηρήσει ότι οι ωραίοι πρέπει να είναι χαζοί

Οι όμορφες είναι μαιντανοί (συγνώμη κιόλας αλλα η Σκορδά έχει αξιολογότατες σπουδές απλά η γυναίκα ξέρει ή της λένε τη βλέπει και τη ζητάει ο ό κοσμος.)

Παρουσιαστές της κρατικής τηλεόρασης αντιθέτως που δεν δείχνουν το πόδια τους δεν έχουν βγάλει όυτε ιδιωτικό ΙΕΚ και παρούσιαζουν τα νέα και μιλούν με υπουργούς με ύφος καθηγητή παν/στιου(γι αυτό και πήραν πόδι).

 

 

Aν το προτυπο παρουσιαστριας για σενα ειναι η Σκορδα, παω πασο. Προσωπικα θεωρω οτι η κοπελα ειναι ενα απιστευτο μπαζο. Δεν πιστευω οτι καποιος ανθρωπος με στοιχειωδη αντιληπτικη ικανοτητα, αξιολογες σπουδες η φιλοδοξιες θα λειτουργουσε οπως εκεινη στην εκπομπη, ουτε καν θα προσποιουνταν μια τετοια καρικατουρα...

Link to comment
Share on other sites

Aν το προτυπο παρουσιαστριας για σενα ειναι η Σκορδα, παω πασο. Προσωπικα θεωρω οτι η κοπελα ειναι ενα απιστευτο μπαζο. Δεν πιστευω οτι καποιος ανθρωπος με στοιχειωδη αντιληπτικη ικανοτητα, αξιολογες σπουδες η φιλοδοξιες θα λειτουργουσε οπως εκεινη στην εκπομπη, ουτε καν θα προσποιουνταν μια τετοια καρικατουρα...

 

 

πρότυπο η σκορδά??? ωρε που πάμε, ωρε..........

Link to comment
Share on other sites

Eμενα παλι μου αρεσουν πολυ οι νεοι καλλιτεχνες τυπου Παολα, Ρουβα κλπ. Τους σεβομαι κυριως ως πνευματικους ανθρωπους. Μπορεις να μπεις στις πιο βαθιες τους σκεψεις χωρις να βρεξεις αστραγαλο...

 

ειναι πολύ ομορφο αυτό που έγραψες αλλα θέλω να σε ρωτήσω ξέρεις τι ακριβώς σημαίνει να είναι κάποιος πνευματικός άνθρωπος? δεν το λέω με μομφή ίσως εσύ έχεις προσέξει κάτι που εγώ δεν εχω προσέξει στους παραπάνω και θα ήθελα να μου πεις

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρια μου προφανως δεν καταλαβες την ειρωνεια. Διαβασε το τελευταιο κομματι και θα καταλαβεις...

 

Και τι ειρωνεία!! Η καλύτερη ατάκα που άκουσα για πολυυυυυυ καιρό!!!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Aν το προτυπο παρουσιαστριας για σενα ειναι η Σκορδα, παω πασο. Προσωπικα θεωρω οτι η κοπελα ειναι ενα απιστευτο μπαζο. Δεν πιστευω οτι καποιος ανθρωπος με στοιχειωδη αντιληπτικη ικανοτητα, αξιολογες σπουδες η φιλοδοξιες θα λειτουργουσε οπως εκεινη στην εκπομπη, ουτε καν θα προσποιουνταν μια τετοια καρικατουρα...

 

 

Ανέφερα πουθενά οτι τη θαυμάζω??? δε ξέρω αν κάτι τετοιο κατάλαβες αλλα δεν την έχω δει ποτέ. Πρότυπο παρουσιαστη δεν έχω αλλα δεν νομίζω να είναι και κανείς. Απλά ανέφερα ότι είναι μορφωμένη.

Αν πάλι τη θεωρούσα πρότυπο τί ???? γιατί ξενφικά όλες βλέπουν χρυσούλα διαβάτη και ποιότητα. Σε αυτόν δηλαδή που αρέσει ο Ρουβάσ ή Σκορδά ???Ετσι όπως αναφέρεσαι μάλλον είναι ντροπή να το πεί. Για πέιτε μου ποιο ήταν το τελευταίο έργο της Διαβάτη και τί έδειξε εχθές η Σκορδά???

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό έλεγα τις προάλλες να μη μπλέξουμε με ονόματα.......ναι λοιπόν, σε άλλους αρέσει η Σκορδά, (και συγνώμη για το σχόλιό μου σε δημόσιο φόρουμ) σε άλλους ο Ρουβάς με τα μακαρόνια με κιμά (εκεί μείνανε όλοι μάλλον) σε άλλους η Διαβάτη με τις σειρές ή τις παραστάσεις, όπου την είδε ο καθένας.....σε άλλους η Πάολα και σε άλλους η Κανά.

 

Και άλλοι ανατριχιάζουν και μόνο που διαβάζουν αυτά τα ονόματα μαζί, άλλοι γελούν, άλλους δεν τους νοιάζει.

 

Περί ορέξεως.....λέει ο σοφός λαός.

 

Πάντως να ομολογήσω, πως , σε ένα τόπικ που άνοιξε με τίτλο "Μπράβο στην Χρυσούλα Διαβάτη" οι πιο πολλοί απάντησαν πως δε συμφωνούν με τον τρόπο της.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...