Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Β-χοριακή και ορμονολογικές εξετάσεις - φυσιολογικές τιμές


dina27

Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας ειμαι καινουρια στο forum και δεν ξερω αν γραφω και στη σωστη σελίδα. Εκανα εμβρυομεταφορα στις 1/03/14 με βλαστοκυστη 5 ημερων.εκανα χοριακη στις 9/4/14 δυο μέρες νωρίτερα και ηταν 99.89 μιλαω με το κέντρο και μου λένε οτι είμαι εγκυος την επόμενη ομως ειχα αίμα και μου λενε να μην ανησυχώ να ξανα κανω χοριακη και εφτασε 208 δηλαδη 2πλασια τιμη και μου λενε ξαπλα.εχει τύχει σε καμιά σας? Προσπαθούμε 3 χρόνια και αποφασίσαμε για εξωσωματικη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοπελες γεια σας, ειμαι καινουργια στο φορουμ, μολις εκανα την εγγραφη μου. Ουσιαστικα μολις πηρα αρνητικο αποτελεσμα χωριακης :-(

Προσπαθουμε εδω και μηνες για ενα μωρακι... Αυτο τον μηνα ομως ηταν διαφορετικα! Εχω κυκλο 30 ημερων, και ειχα περιοδο 14/3. Ωορηξια ειχα στις 29/4. Επαφες κατα τις γονιμες μερες ειχαμε καθημερινα. Μετα απο 2 μερες απο την ωορηξια, ειχα πονους τσιμπιματα κατω χαμηλα, απαλους βεβαια, νεκατωμα. Αυτο διηρκησε για 5 μερες και μετα σταματησε. Περιμενω σε 2-3 μερες την περιοδο μου αλλα εκανα σημεεα την χωριακη και εδειξε αρνητικο! Δεν μπορω να καταλαβω τι πηγαινει στραβα... Ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια ειμαι καινουργια εδω δε ξερω αν γραφω σωστα!θα ηθελα τη βοηθεια σας οποια γνωριζει ας μ δωσει τα "φωτα σας". Ειχα περιοδο στης 11/4 κανονικα στης 28 μερες δλδ μονο που ειχα πολυ λιγη ροη Κ τν επομενη μερα δν ειχα καθολου αιμα.Εχω αναγουλες ζαλαδες συχνοτητα στην ουριση εξαψεις κ νιωθω οτι κουραζομαι πολυ πιο ευκολα απο πριν.εκανα 2 τεστ χθες κ ηταν θετικα. Σημερα τ πρωι εκανα χοριακη κ βγηκε αρνητικη.Τι γινετε?εχω μπερδευτει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κορίτσια, αναζητώ επειγόντως φαρμακα εγκυμοσυνης GONAL H MENOPUR.Δυστυχώς σαν ανεργη δεν μπορω να τα γράψω σε βιβλιάριο για να πληρώσω μόνο συμμετοχή. .Αν οποιαδήποτε κοπέλα έχει στη διάθεσή της απο πριν περισσεούμενεςπου δεν τις χρειάζεται πλέον και μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα αφάνταστα,βρίσκομαι σε μεγάλη ανάγκη!!!!!!!!!​ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κορίτσια, αναζητώ επειγόντως φαρμακα εγκυμοσυνης GONAL H MENOPUR.Δυστυχώς σαν ανεργη δεν μπορω να τα γράψω σε βιβλιάριο για να πληρώσω μόνο συμμετοχή. .Αν οποιαδήποτε κοπέλα έχει στη διάθεσή της απο πριν περισσεούμενεςπου δεν τις χρειάζεται πλέον και μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα αφάνταστα,βρίσκομαι σε μεγάλη ανάγκη!!!!!!!!!​ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!! 6971843391

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα...χρειαζομαι επειγοντως βοηθεια.ειμαι εγκυος και εκανα χοριακη χτες και βγηκς 40. τελευταια περιοδο ειχα 25 Μαρτιου...διαβασα καποια πραγματα εδω...λετε να ειναι τοσο χαμηλα που κινδυνευω να αποβαλω?τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μια βοήθεια παρακαλώ με τις χοριακές μου.

1η χοριακή 22/4 : 165 μετά στις 24/4 πήγε 415 και στις 28/4 πήγε 1799.

 

Ξέρω ότι είμαι εντός των διπλασιασμών αλλά μήπως έπρεπε να αυξηθεί περισσότερο στην τελευταία χοριακή;

 

Από πόσες μονάδες και μετά σταματά να διπλασιάζεται κάθε 48ωρο;;

08Irp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Καλησπέρα fan82 και σου εύχομαι να πάνε όλα καλά. Θέλει υπομονή και επίμονη. Και εγώ πηγαίνω στο embryolab.

Έχω ακούσει απο πολλές κοπέλες τα καλυτερα. Και μένα δηλαδή μου έκανε πολύ θετική εντύπωση η οργάνωση τους.Άσχετα με τα αποτελεσματα, μου εμπνευσαν εμπιστοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΑ ΣΑΦΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ... ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΟ ΣΑΛΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΕΧΩ. ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ. ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕ 1,20. ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ, ΖΑΛΑΔΑ, ΥΠΝΗΛΙΑ, ΕΜΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ. ΕΧΩ ΗΔΗ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 30 ΧΡΟΝΩΝ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΕΤΑΡΤΟ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΝΩΜΕΣ...:roll:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα μεχρι 5 χοριακη μπορει να εχει και ενασ αντρας απλα περιμενε δυο εβδομαδες και ξανακανε χοριακη η μιλα με τον γιατρο σου.:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Na rotisw Kati vre koritsia???? Me treis meres kathisterisi 530 xoriaki einai kala????

Πλακα κανεις?Μια χαρα μου ακουγεται!!!Ειδικα αν σκεφτεις οτι οταν εκανα εγω χοριακη (μια μερα πριν την αναμενομενη περιοδο μιας και ημουν τελειως ανυπομονη)η χοριακη μου ηταν.......12....!!!!!Τωρα το μωρακι μου ειναι 7 μηνων!Ευχομαι να εχεις μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!! Θα ήθελα την βοηθεια σας εχω μια ωοθηκη μετα απο τρία χριρουργεια ενδομητριωσεις τωρα εδώ και 8 μηνες προσπαθουμε για μωρακι τον προηγούμενο μηνα είχα μια απλη κυστη και πήρα θεραπεια και έφυγε η περιοδος κράτησε 18 μερες και μετα είχα επαφες απο την εικοστό και έπειτα όμως τωρα εχω 12 μερες καθυστερηση και εδώ και τρεις μερες υγρα καφε τι γινετε

Link to comment
Share on other sites

Perimena na adiatherisw stis 29 Kai exw kuklos 30 hmerwn

Είναι πολύ καλά!Αν μπορείς να υπολογίσεις πότε περίπου έγινε η συλληψη ο παρακάτω πίνακας θα σε βοηθήσει.

http://www.gonimotita.org/%CE%B7-%CE%B2-%CF%87%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AE-%CE%B3%CE%BF%CE%BD%CE%B1%CE%B4%CE%BF%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%AF%CE%BD%CE%B7

Επίσης,θα σου πρότεινα να επαναλάβεις μεθαύριο τη χοριακή,για να δεις ότι σχεδόν διπλασιάζεται και να είσαι ήσυχη μέχρι να δείτε το εμβρυάκι στον υπέρηχο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!! Θα ήθελα την βοηθεια σας εχω μια ωοθηκη μετα απο τρία χριρουργεια ενδομητριωσεις τωρα εδώ και 8 μηνες προσπαθουμε για μωρακι τον προηγούμενο μηνα είχα μια απλη κυστη και πήρα θεραπεια και έφυγε η περιοδος κράτησε 18 μερες και μετα είχα επαφες απο την εικοστό και έπειτα όμως τωρα εχω 12 μερες καθυστερηση και εδώ και τρεις μερες υγρα καφε τι γινετε

Πήγαινε αύριο κ κάνε μια χοριακή που σου εύχομαι να είναι ενα τεράστιο νούμερο,αλλά αν είναι αρνητική,καλό θα ήταν να επισκεφθείς το γυναικολόγο σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα είμαι καινούργια κ θέλω βοήθεια...η τελευταιαεπεριοδο μ ήρθε 30-7 κ έχω 28 μέρες κύκλο ήταν ν μ έρθει 27-8 κ ακόμα τίποτα. Έκανα τεστ αρνητικό έκανα χοριακη βγήκε <1.00..τ γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν γινεται. Το έπαθα κι εγώ πριν απο 4 χρονια που προσπαθουσα το καλοκαιρι με τα μπανια αργει να ερθει η περιοδος. Θα σου ερθει εγω ειχα καθυστερηση 5 μερες με αρνητικα τεστ και αρνητικη χοριακη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

KALHMERA ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 12/09 ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΣΤΙΣ 15/10 Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ 71.Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ....ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ....ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ.ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΘΑ.ΠΟΣΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ? ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ?

Link to comment
Share on other sites

Έφη, εφόσον μπήκες στη διαδικασία των χοριακών, σήμερα πρέπει να πας, όχι την άλλη εβδομάδα. Πρέπει κάθε δύο ημέρες η τιμή να διπλασιάζεται, έτσι καταλαβαίνεις ότι όλα πάνε καλά (από τη μεριά της αιματολογικής εξέτασης, τουλάχιστον, μέχρι να κάνεις υπέρηχο). Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΘΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ...ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΚΑΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ... ΘΑ ΔΟΥΜΑΙ.ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΤΣΙ ΚΙΑΛΙΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΥΟΣ ΑΝΕΒΕΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Ι ΧΩΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΕΜΦΡΥΟ ΠΟΥΘΕΝΑ..ΟΠΟΤΕ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...