Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη?


chrYst

Recommended Posts

Το τι κλάμα εχω ρίξει απο το άγχος μου δεν παίζετε...ευτυχώς εχω το αγόρι μου και βοηθάει πολυ....αυτα τα υγρά ειναι παρα πολλα....βασικα αρκετά... Παντα ετσι κανω πριν την περίοδο...και σκεφτομαι οτι τη μέρα που εγινε ουτε ήμουν γινόμήγόνιμη ουτε υπήρχε πολυ εντάσειένταση και ηταν για 5 λεπτά...το μονο που Λομε αγχόνέή ειναι τα προσπερματικα...αλλα δεν νομίζω...τι λες;

 

Αυτά τα υγρά που λες τα έχω και εγώ πριν την περίοδο. Αν είναι σίγουρο το αγόρι σου ότι δεν τελείωσε μέσα μην ανησυχείς, αυτά τα πρόσπερματικά πρώτη φορά τα ακούω!! Πάρε ένα τεστάκι να δείτε, για να μην αγχονώνεστε χωρίς λόγο!! Πόσο χρονών είσαι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 278
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτά τα υγρά που λες τα έχω και εγώ πριν την περίοδο. Αν είναι σίγουρο το αγόρι σου ότι δεν τελείωσε μέσα μην ανησυχείς, αυτά τα πρόσπερματικά πρώτη φορά τα ακούω!! Πάρε ένα τεστάκι να δούμε, μην αγχονώμαστε χωρίς λόγο!! Πόσο χρονών είσαι??

 

Ειμαι 16...αι για αυτο φοβάμαι...σίγουρο οτι δεν τελείωσε μεσα μου...το ειδα και εγω.... Δεν θα μου ελεγε ψέματα για κατι τέτοιο...και για τα προσπερματικα άλλη λενε οτι γινεται με αυτα άλλη οχι..τα υγρά δεν ειναι στοιχείο εγκυμοσύνης ετσι_ ? Παντα τα εχω πριν την περίοδο μου...και τεστ θα κανω αύριο

Link to comment
Share on other sites

Αχ καλημέρα σας! Μόλις εκανα το τεστ και ευτυχώς ηταν αρνητικό...πιστευω οτι πλέον πρέπει να ειμαι σίγουρη...γευθ γιατί απο την μεσα που εγινε εχουν περάσει 1 εβδομάδα και τέσσερις μέρες οποτε θα ειχε δείξει...μεχρι να βγάλει αποτέλεσμα πέθανα 5-6 φορές... Μαλλον η περίοδος μου καθυστερεί λογο άγχους και επειδη δεν εχω σταθερό κύκλο... Εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Αχ καλημέρα σας! Μόλις εκανα το τεστ και ευτυχώς ηταν αρνητικό...πιστευω οτι πλέον πρέπει να ειμαι σίγουρη...γευθ γιατί απο την μεσα που εγινε εχουν περάσει 1 εβδομάδα και τέσσερις μέρες οποτε θα ειχε δείξει...μεχρι να βγάλει αποτέλεσμα πέθανα 5-6 φορές... Μαλλον η περίοδος μου καθυστερεί λογο άγχους και επειδη δεν εχω σταθερό κύκλο... Εσείς τι λέτε?

Ναι κοπέλα μου, καθυστέρηση έχεις, δεν είσαι έγκυος!! Να φυλάγεσαι για να μην αγχώνεσαι κάθε φορά μετά από κάθε επαφή!!

Να παίρνετε προφυλάξεις!! Εγώ έκανα 17 χρονών το πρώτο μου παιδί αλλά ο άνθρωπος με τον οποίο το έκανα είναι άψογος, έχει δουλειά!! Το αγόρι σου πόσο χρονών είναι?

Link to comment
Share on other sites

Αχ καλημέρα σας! Μόλις εκανα το τεστ και ευτυχώς ηταν αρνητικό...πιστευω οτι πλέον πρέπει να ειμαι σίγουρη...γευθ γιατί απο την μεσα που εγινε εχουν περάσει 1 εβδομάδα και τέσσερις μέρες οποτε θα ειχε δείξει...μεχρι να βγάλει αποτέλεσμα πέθανα 5-6 φορές... Μαλλον η περίοδος μου καθυστερεί λογο άγχους και επειδη δεν εχω σταθερό κύκλο... Εσείς τι λέτε?

 

Άντε.....επιτέλους!!!!μας είχες αγχώσει τόσες μέρες!!!!απο δώ και πέρα να προσεχεις!!!!!!

R4nKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι κοπέλα μου, καθυστέρηση έχεις, δεν είσαι έγκυος!! Να φυλάγεσαι για να μην αγχώνεσαι κάθε φορά μετά από κάθε επαφή!!

Να παίρνετε προφυλάξεις!! Εγώ έκανα 17 χρονών το πρώτο μου παιδί αλλά ο άνθρωπος με τον οποίο το έκανα είναι άψογος, έχει δουλειά!! Το αγόρι σου πόσο χρονών είναι?

 

Όμοια είμαστε...αυτο το πράγμα δεν το ξαναπερνάω σίγουρα...ευχαριστώ πολυ που με ακούγατε και που με βοηθήσατε...τωρα γιατί την περίοδο μου δεν ξερω γιατί καθυστερεί...πάντως εχω υγρά...όπως καθε φορά

Link to comment
Share on other sites

Άντε.....επιτέλους!!!!μας είχες αγχώσει τόσες μέρες!!!!απο δώ και πέρα να προσεχεις!!!!!!

 

Εννοείται πως θα προσέχω...αντε να αδιαθετησω κιόλας να μου φύγει εντελώς αυτο το πράμα...με το άγχος...αν και δεν πιστευω οτι εχει κανει κάποιο λάθος το τεστ γιατί απο την επαφή εχουν περάσει 11 μέρες...θα ειχε δείξει...ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως θα προσέχω...αντε να αδιαθετησω κιόλας να μου φύγει εντελώς αυτο το πράμα...με το άγχος...αν και δεν πιστευω οτι εχει κανει κάποιο λάθος το τεστ γιατί απο την επαφή εχουν περάσει 11 μέρες...θα ειχε δείξει...ετσι?

 

Ναι βρε!!!!!το άγχος σου ειναι!θα δεις........

R4nKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου πω ότι το σκορ μου σε καθυστέρηση είναι 16 μέρες! Εσύ πόσες μέρες έχεις?

 

Εχω 3... Αλλα το τεστ ειναι αρνητικό ποσο αλλο να περιμενω..δλδ αμαν δεν υπαρχει αυτο το πραμα..δεν υπαρχει περιπτωση να ειμαι..και το τεστ αρνητικο ειναι..αλλα ο φοβος συνεχιζεται!!! ¨:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το predictor ειναι αξιόπιστο? Να ειμαι σίγουρη? Εχω τρελαθεί :-(

 

Εμένα όσες φορές ήμουν έγκυος μου το έδειξε, και όσες φορές πάλι δεν ήμουν έγκυος πάλι μου το έδειξε!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όσες φορές ήμουν έγκυος μου το έδειξε, και όσες φορές πάλι δεν ήμουν έγκυος πάλι μου το έδειξε!!

 

Μακάρι να ειναι ετσι....εχω 4 μέρες καθυστέρηση και τα εχω χάσει...

Link to comment
Share on other sites

Ακομα τπτ...τα εχω παίξει...πιστευω οτι ειμαι και το τεστ εκανε λάθος

 

κανε μια χωριακη.

αν και δεν ειναι σπανιο να χεις μεγαλη καθυστερηση. κ γω πχ με περιοδο ρολοι, ,μου χει τυχει να χω καθυστερηση 15 μερες...

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

κανε μια χωριακη.

αν και δεν ειναι σπανιο να χεις μεγαλη καθυστερηση. κ γω πχ με περιοδο ρολοι, ,μου χει τυχει να χω καθυστερηση 15 μερες. Τι ειναι η χωριάκή? Σκεφτομαι καλυτερα ενα τεστ...εχω τρελαθεί όλη μεσα κλαιω...αφουυ το πρώτο τεστ βγήκε αρνητικό ελπίζω και το δεύτερο...φοβάμαι υπερβολικά...και εγω υγρά...πολλα

Link to comment
Share on other sites

κανε μια χωριακη.

αν και δεν ειναι σπανιο να χεις μεγαλη καθυστερηση. κ γω πχ με περιοδο ρολοι, ,μου χει τυχει να χω καθυστερηση 15 μερες. Τι ειναι η χωριάκή? Σκεφτομαι καλυτερα ενα τεστ...εχω τρελαθεί όλη μεσα κλαιω...αφουυ το πρώτο τεστ βγήκε αρνητικό ελπίζω και το δεύτερο...φοβάμαι υπερβολικά...και εγω υγρά...πολλα

 

η β-χοριακη ειναι εξεταση αιματος που δειχνει σιγουρα αν εισαι εγκυος ή οχι. μπορεις να την κανεις σε μικροβιολογο το κοστος ειναι γυρω στα 20-25 ευρω. αν σου τη γραψει γιατρος και την κανεις σε νοσοκομειο και εχεις ασφαλεια δεν πληρωνεις τιποτα -μονο τα 5 ευρω το εισιτηριο για το γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

 

η β-χοριακη ειναι εξεταση αιματος που δειχνει σιγουρα αν εισαι εγκυος ή οχι. μπορεις να την κανεις σε μικροβιολογο το κοστος ειναι γυρω στα 20-25 ευρω. αν σου τη γραψει γιατρος και την κανεις σε νοσοκομειο και εχεις ασφαλεια δεν πληρωνεις τιποτα -μονο τα 5 ευρω το εισιτηριο για το γιατρο.

 

Ειμαι 16...δεν προκύτέ να παω μόνη μου σε γιατρό...ενα τεστ ακομα δεν θα δείξει λες? Οταν θα το κανω αν ειμαι...θα ειμαι 1 μήνα παρα 2 μέρες...πιστευω θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Ποτε έκανες τεστ τελευταια φορά;

Ποτε ακριβώς ήταν η πρώτη μερα της τελευταίας περίοδος σου;

 

Τα υγρά μπορεί να ειναι οτιδήποτε, μπορεί απλα να έχεις μόλυνση η κάτι παρόμοιο. Υποθέτω οτι δεν χρησιμοποιήσεις προφυλακτικό :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ποτε έκανες τεστ τελευταια φορά;

Ποτε ακριβώς ήταν η πρώτη μερα της τελευταίας περίοδος σου;

 

Τα υγρά μπορεί να ειναι οτιδήποτε, μπορεί απλα να έχεις μόλυνση η κάτι παρόμοιο. Υποθέτω οτι δεν χρησιμοποιήσεις προφυλακτικό :cool:

 

Εκανα τεστ μια μέρα μετα την αναμενόμενη περίοδο...δηλαδή στις 11/12.. Δεν εχω σταθερό κύκλο...η πρώτη Κόρα μέσα μέρα ηταν 11/11 και η πράξη εγινε χωρις προφυλακτικό 30/11 για 5 λεπτά...δεν τελειωσα μεσα μου... Τοτεστ βγήκε αρνητικό...ποτέ δεν μου ερχεται σταθερά...συνήθως ανά Δ30 μέρες...αλλα οχι παντα σπάνια ...για τμ τα προσπερματικα φοβάμαι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...