Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χοριακη??


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Δύσκολο...αλλά μπορεί..θεωρώ ότι η 10ή και 11η μέρα του κύκλου δεν είναι επικύνδινες..όταν έχεις ωορηξία 13η με 14η.αλλα ποτέ δεν ξέρεις...δηλαδή τώρα που είμαι στην 21η μέρα θα φανεί αν κάνω την εξέταση??

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Βασικα απο οτι εχω καταλαβει εξαρταται απο την ημερα που εγινε η συλληψη...αν η συλληψη εγινε νωρις μπορει και να δειξει..αν εχεις και μικρο κυκλο τοτε σιγουρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βασικα απο οτι εχω καταλαβει εξαρταται απο την ημερα που εγινε η συλληψη...αν η συλληψη εγινε νωρις μπορει και να δειξει..αν εχεις και μικρο κυκλο τοτε σιγουρα

 

ΑΚΡΙΒΩΣ!

Link to comment
Share on other sites

Geia sas, prwth fora poy grafw sto forum. Diavazw poly kairo ki exw parei koyragio kai dynamh.

Prospa8oyme gia paidi me ton andra moy gia 2 sxedon xronia ki exoyme perasei arketa.Eixa mia palindromh kyhsh prin ligoys mhnes poy moy stoixise poly ki akomh me ponaei poly. Ka8e fora poy adia8etw to skeftomai kai klaiw.

 

Shmera briskomai sthn 31h mera toy kykloy moy me kyklo 26-28 hmerwn. Ekana xoriakh thn 28h mera kai htan arnhtikh.

To mono poy me kanei na elpizw einai mia ka8ysterhmenh syllhpsh giati hmoyn se diakopes kai 8ymamai pws eniwsa thn worrhksia moy gyrw sthn 20h mera.

Exei tyxei na exete akoysei analogh ebeiria?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι να σου πω? πιστευω οτι θα εδειχνε χοριακη. αν εγινε την 20η μερα η ωορρηξια, την 31η πιστευω οτι θα ειχε ανεβει η χοριακη εστω και λιγο.

Επειδη εχω περασει και εγω απο αυτο το τρυπακι, ξερω πως ειναι. καθε μηνα εκανα χοριακη 2-3 μερες πριν την περιοδο. μονο τον μηνα που το ξεχασα λογο της εξεταστικης μου εμεινα εγκυος.

μηπως πηρες κανενα κρυωματακι απο την θαλασσα? μπορεις να περιμενεις λιγες μερες και να επαναλαβεις την χοριακη, συνηθως μετα απο 4 μερες ζητανε επαναληψη οι γιατροι.

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Irinababy, σε καταλαβαίνω απόλυτα

είμαι σε παρόμοια φάση με εσένα (προσπαθούμε αρκετό καιρό + μια παλίνδρομη).

Κάθε φορά που έκανα τεστ και ήταν αρνητικό η περίοδος μου ερχόταν την επόμενη μέρα, λες και με κορόιδευε.

Το καλοκαίρι πάντως έχω ακούσει πολλές κοπέλες που καθυστερεί να έρθει η περίοδος.

Πάντως, αν όντως η ωορρηξία σου ήταν την 20 μέρεα, πες η σύλληψη μπορεί να έγινε 21η άρα μπορεί όντως να μην έδειχνε την 28η (7 μέρες μετά).

Για σιγουριά κάνε άλλη μια τη Δευτέρα.

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κ εγω ειχα κρυφες ελπιδες οταν μου βγηκε ενα ωραιοτατο 0 στη χοριακη.....

αλλα πιστευω πως κ καθυστερημενη συλληψη να ειχε γινει θα ειχε δειξει κατι 2-3-5-7......κατι ......οχι 0 .....

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια,θα παω την Παρασκευη για χοριακη,θα ειναι 1η μερα που δεν θα περιμενω περιοδο!!! Την ιδια μερα φευγουμε για διακοπες και στο χωριο του αντρα μου δεν μπορω να την κανω μιας και δεν εχει ουτε περιπτερο!!Λετε να ειναι νωρις για αποτελεσμα???

Link to comment
Share on other sites

Τι να πώ, κι εγώ περιμένω να περάσουν οι μέρες να κάνω το τεστ αλλά επειδή πρόκειται για τόσο σημαντικό θέμα θα κάνω σίγουρα, ακόμη και αν η πρώτη μέρα καθυστέρησης είναι νωρίς και μπορεί να μην σημαίνει και τίποτα...

Κάνε κι εσύ, σκέψου ότι μπορεί να σου δώσει χαρά...

ή έστω πάρε ένα τεστ να το κάνεις λίγο αργότερα στο χωριό...

Link to comment
Share on other sites

Argyro30 αν είσαι έγκυος σίγουρα δεν θα δείξει 0 η χωριακή και θα είναι έστω και λίγο ανεβασμένη. Προσωπικά ίσως να την έκανα και νωρίτερα (τετάρτη - πέμπτη) για να ξέρω τι να περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Argyro30 αν είσαι έγκυος σίγουρα δεν θα δείξει 0 η χωριακή και θα είναι έστω και λίγο ανεβασμένη. Προσωπικά ίσως να την έκανα και νωρίτερα (τετάρτη - πέμπτη) για να ξέρω τι να περιμένω.

Κοριτσακια σας ευχαριστω πολυ ολες σας,αλλα λεω να περιμενω μεχρι την Παρασκευη(ετσι μου ειπε και ο γυναικολογος μου)....αξιζει τον κοπο μιας και περιμενω 8 μηνες,στις 3 μερες θα κολησω???

Link to comment
Share on other sites

Argyro30 ean o kyklos mas einai sta8eros h xoriakh thn teleftaia mera toy kykloy sigoyra deinei swsto apotelesma.

 

To kalytero isws einai gia oses prospa8oyme kairo gia paidaki na parakoloy8oyme thn worrhksia mas kai na metrame 14 meres apo afth gia na kanoyme to test h xoriakh.

 

Egw paroti prospa8oyme 2 xronia (me diafora provlhmata poy adimetwpisame) den to exw kanei alla skopevw na arxisw na parakolou8w thn worrhksia moy me test gia na kserw pote xreiazetai ki ean xreiazetai na kanw test egymosynhs.

 

Efxomai kala apotelesmata.

Link to comment
Share on other sites

Argyro30 ean o kyklos mas einai sta8eros h xoriakh thn teleftaia mera toy kykloy sigoyra deinei swsto apotelesma.

 

To kalytero isws einai gia oses prospa8oyme kairo gia paidaki na parakoloy8oyme thn worrhksia mas kai na metrame 14 meres apo afth gia na kanoyme to test h xoriakh.

 

Egw paroti prospa8oyme 2 xronia (me diafora provlhmata poy adimetwpisame) den to exw kanei alla skopevw na arxisw na parakolou8w thn worrhksia moy me test gia na kserw pote xreiazetai ki ean xreiazetai na kanw test egymosynhs.

 

Efxomai kala apotelesmata.

Ευχαριστω πολυ Irinababy...να ειμαι ειλικρινης τεστ ωορρηξιας δεν εκανα,εχασα χρονο μην γνωριζοντας τις γονιμες μερες και τι εστι ωορρηξια!! Ημουν απο αυτες που νομιζαν πως απο τον 1ο μηνα προσπαθειων θα εμενα εγκυος...αυτο τον μηνα μονο ειχαμε καθημερινες επαφες απο την 10 μερα του κυκλου μεχρι που αρχισαν τα πονακια και οι υποψιες οτι μπορει να ειμαι...(ουτε να το πω δεν μπορω απο τις απογοητευσεις ολον αυτο τον καιρο)!!!Θα σε συμβουλευα την ωορρηξια σου να την παρακολουθησεις με τον γιατρο σου γιατι απο οσα εχω διαβασει εδω μεσα πολλες κοπελες δεν ηξεραν πως να τα χρησιμοποιησουν και αλλες τους εδειχνε οτι δεν κανουν και καθολου!!! Εχεις σταθερο κυκλο??? κι αν ναι,καντε αγκαλιτσες καθε μερα αν ειναι εφικτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...