Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΚΔΡΟΜΗ ΜΕ ΒΡΕΦΟΣ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΙΜΑΙ ΦΡΕΣΚΟ ΜΕΛΟΣ.ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΙΔΕΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ.ΒΑΣΙΚΑ ΩΣ ΝΕΑ ΜΑΜΑ ΜΩΛΙΣ 23 ΗΜΕΡΩΝ....ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ 2ΗΜΕΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΟΥ ΣΑΡΑΝΤΙΣΩ!ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ?ΜΗΠΩΣ ΤΗ ΒΓΑΛΩ ΕΚΤΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κ καλώς ήρθες στην παρέα μας. Πιστεύω οτι δεν θα υπάρχει πρόβλημα, αλλά καλό θα ήτανε να ρωτούσες κ τον παιδίατρο, θα σου πούνε βέβαια κ οι ήδη μανούλες, διότι εγώ δεν έχω εμπειρία ακόμη...καθώς περιμένω την μπέμπα μου να σκάσει μύτη σε 1 μήνα κ κάτι περίπου. Σε ενημερώνω οτι γίνονται κ συναντήσεις μαμάδων με τα παιδάκια τους στη Θεσσαλονίκη, αν δεν το έχεις ήδη αντιληφθει, οπότε θα μπορούσαμε κ να γνωριστούμε, εφόσον σαραντίσετε φυσικά.

Καλή διαμονή στο φόρουμ κ όποτε έχεις χρόνο, πέρνα μια βόλτα κ από το τσατ αν θέλεις !!!

Link to comment
Share on other sites

εμεις πηγαινουμε διημερα κανονικα απο ενος μηνα κ μετα..λιγο βγαινει απο το προγραμμα στο βραδυνο υπνο αλλα σε τρεις - τεσσερις μερες ειναι παλι ολα ρολοι :wink:

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΤΑ ΜΑΘΩ ΟΛΑ!ΤΟ ΤΣΑΤ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ?ΤΙ ΑΣΧΕΤΗ ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ!!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ.ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΙΣΩΣ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ...ΒΛΕΠΕΙΣ..ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΝΗ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΣ!ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΒΟΛΤΑ!ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!ΕΧΕΤΕ ΖΕΣΤΗ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ?ΕΔΩ ΑΡΚΕΤΗ!ΚΛΗΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΕΧΕΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ?ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ.ΜΑΡΙΑ 23 ΝΟΜΙΖΩ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ!ΦΙΛΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το πρόγραμμά της ούτως ή άλλως θα αλλάξει πολλές φορές, οπότε στη θέση σου δεν θα το σκεφτόμουνα καν! :D

Το μόνο που δεν θα έκανα είναι να πήγαινα κάπου (π.χ. νησί) όπου δεν υπάρχει εύκολη πρόσβαση σε νοσοκομείο σε περίπτωση που συνέβαινε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Να πάτε, να πάτε!

Και πριν σαραντίσει δεν πειράζει (αν αντέχετε εσείς είναι το θέμα :wink: )

Φροντίστε να πάτε κάπου κοντά για να μην πολυκουραστεί το μωράκι από τη διαδρομή και να έχετε όλες τις ανέσεις που χρειάζεστε για να μην ταλαιπωρηθείτε :wink:

Κι αν είναι η θάλασσα κοντά ρίξτε εσείς καμιά βουτιά να το ευχαριστηθείτε αλλά το βρεφάκι μακρυά από τον ήλιο :wink::D

Όσο για το πρόγραμμα ...ποιο πρόγραμμα σ'αυτήν την ηλικία βρε? Υπάρχει πρόγραμμα :?::D

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως στο θεμα αυτο μια και το ανοιξαμε πιστευω οτι εχει να κανει καθαρα σχεση με το ποσο ειναι διατεθιμενοι οι γονεις να υποστουν μιοα μικρη ταλαιπωρια προκειμενου να πανε το παιδι καπου μαζι τους οταν ειναι σε μικρη ηλικια. Και εφοσον το επιτρεπει ο γιατρος. Ας πουμε στην περιπτωση μας εγω που θα πρεπε να χω προβλημα ως μαμα να κουβαλαω σιμππρακαλα δεν θελει ο συζυγος. Ειμαι στο να τον πεισω...Εσεις δηλαδη τοχετε αυτο προβλημα ?Οσο την θελω εγω δεν θελει ο αντρας μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν θηλάζεις δεν είναι απολύτως τίποτα. Εμείς το πήγαμε δύο μηνών τετραήμερο, ούτε που το καταλάβαμε. ήσυχες διακοπές βέβαια (όχι ήλιος, όχι ξενύχτι), αλλά δεν μπορούσα και τίποτα άλλο γιατί ήμουν πολύ κουρασμένη από την καισαρική. Όμως θήλαζα και δεν είχα τίποτα άλλο μαζί μου. Μόνο το παιδί και τον εαυτό μου (και τις πάνες του). Τώρα να κουβαλάω μπιμπερό και ασποστειρωτές, και να φτιάχνω γάλα στις παραλίες, θα με κούραζε. Όμως αυτό είναι δικό σας θέμα, όχι του παιδιού. Το παιδί θα έχει την φορντίδα που χρειάζεται...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 2 χρόνια μετά...

Καλημερα κοριτσια, ειμαι νεο μελος και απειρο! Παρολο που διαβαζα πολυ συχνα τα ποστ σας σε διαφορα θεματα απο τοτε που ειμουν εγκυος, μολις τωρα αποφασισα να πω κι εγω δυο λογια.

Αυτο ειναι (μαλλον) το πλησιεστερο τοπικ σε αυτο που θελω να ρωτησω και βασικα να μου πειτε ιδεες γιατι εχω πηξει εδω μεσα στην Αθηνα...

 

Που να παω το ΣΚ με ενα μωρακι 10 μηνων. Δεν μου ερχεται καμια ενδιαφερουσα ιδεα. Τα φωτα σας παρακαλω :rolleyes:

c02Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

ελεγα το γοργον και χαριν εχει, αυτο το ΣΚ δηλαδη. Σκεφτομαι μηπως Τρικαλα Κορινθιας που ειναι και κοντα. Αλλα που να μεινω τι να κανω με ενα αγορακι 10 μηνων?:confused:

c02Wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι ωραία είναι στα τρικαλα κορινθίας...

θα το βγάζεις βόλτα με το καροτσάκι στην πλατεία...

 

αν μείνεις στο σαλέ των χρωμάτων θα ξετρελαθείς! έχει και παιδότοπο...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικο, πηρα αμεσως αλλα δυστυχως η κοπελα μου ειπε οτι εχουν δωματια για μετα τις 15 Νοεμβρη. Δεν πειραζει αλλη φορα. Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου, θα ψαξω στο ιντερνετ για δωματια.

c02Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο φαίνεται. Το σκεφτόμαστε και μεις να κάνουμε μία εξόρμιση με τα παιδιά. Αν μπορείς να μας πεις τιμες, αν όντως ήταν καλό και καθαρό και φυσικά πως περάσατε μόλις γυρίσετε!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα έχω πάρει κανονικά. Η Aegean airlines ζητάει 150 ευρώ για μωράκι (ενός έτους είναι). Σκεφτόμαστε να πάμε στη Ρώμη με γκρουπ μαζί με το μπεμπάκι μας και φανταζόμασταν ότι τα μωράκια δεν πληρώνουν τίποτε. Άλλωστε δε διαθέτουν ούτε βρεφικό κάθισμα και αναρωτιέμαι σε τί ξοδεύονται ώστε να δικαιούνται να ζητάνε χρήματα!!!!

Έχει ακούσει καμιά σας κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα ταξιδέψει πέρισυ για Μυτιλήνη είχαμε πληρώσει για την μπουμπού 20 ευρώ (χωρίς κάθισμα βέβαια). Μπορείς να μπεις στα site Ολυμπιακής και Aegean να συγκρίνεις.

Γενικά χρεώνουν και για τα βρέφη αλλά μου φαίνεται κι εμένα πολύ μεγάλο ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα ταξιδέψει πέρισυ για Μυτιλήνη είχαμε πληρώσει για την μπουμπού 20 ευρώ (χωρίς κάθισμα βέβαια). Μπορείς να μπεις στα site Ολυμπιακής και Aegean να συγκρίνεις.

Γενικά χρεώνουν και για τα βρέφη αλλά μου φαίνεται κι εμένα πολύ μεγάλο ποσό.

ναι κι εμεις πληρωσαμε για μωρο 3ων μηνων περιπου τοσα. Και για τα χρηματα που αντιστοιχουν νομιζω πως παει αναλογα με το αν υπαρχουν φτηνα η ακριβα εισιτηρια για τους ενηλικες.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο φαίνεται. Το σκεφτόμαστε και μεις να κάνουμε μία εξόρμιση με τα παιδιά. Αν μπορείς να μας πεις τιμες, αν όντως ήταν καλό και καθαρό και φυσικά πως περάσατε μόλις γυρίσετε!

 

 

Λοιπον, ηταν πολυ ωραια ευρυχωρο, με κουζινα, μεγαλη κρεβατοκαμαρα στον πανω οροφο (οπου μας εβαλε και το παρκοκρεβατο), τζακουζι (δεν μας χρειαστηκε φυσικα), ωραιο τζακι...μη στα πολυλογω (αν θελεις λεπτομεριες ουτως η αλλως μπορεις να τα δεις και απο το σαιτ του), ευγενικος και πολυ φιλικος ο ξενοδοχος, η τιμη ηταν 120 ευρω για μονο μια βραδια αλλα αν μεναμε απο Παρασκευη θα μας χρεωνε 100 ευρω μας ειπε. Το μονο μειον κατα τη γνωμη μου, αν θεωρειται μειον βεβαια, ηταν το πρωινο πρεκατ στην κουζινα μας, θα προτιμουσα κατι πιο παραδοσιακο, π.χ με αβγουλακια και λοιπα σε ενα χωρο αλλο απο το δωματιο μας.

 

Εμεις περασαμε ομορφα παντως με τον Αντρικο μας και αφου ειδαμε τη γυρω περιοχη το Σαββατο, την Κυριακη πηγαμε μια βολτουλα απο τη λιμνη Δοξα (εναν κυκλο δλδ) και γυρισαμε απο Κιατο Αθηνα. Για ΣΚ μια χαρουλα ηταν. Αν εχει καμια σας ιδεες ετσι για μινι εξορμησεις το ΣΚ, θα χαρω πολυ να τις ακουσω, γιατι ειναι μια ανασα απο την καθημερινοτητα βρε κοριτσια. :rolleyes:

c02Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...