Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

προδιαγραφες παιδικης χαρας


Recommended Posts

καλημερα

εδω οπου ειμαστε μικρη πολη υπηρχε μονο 1 παιδικη χαρα

πριν τις εκλογες φτιαχτηκε και αλλη 1

ειναι σημειο αναφορας ολων των παιδιων εδω,αφου δεν υπαρχει κατι αλλο(παιδοτοπος ή δραστηριοτητα να κανουν π.χ. κολυμπι ή κατι αλλο)

εβαλαν κουνιες

ηδη οι βασεις οι σιδερενιες βγηκαν στην επιφανεια,φαινονται

βαλανε τσουληθρα και τουνελ διχτυ πλαστικο το οποιο ηδη στις 2 ακρες ετοιμο να φυγει ειναι

κατω εχει χαλικια και πετρες μεγαλες και γυαλια

ο αντρας μου εβγαλε πετρες ενα σωρο

τα μικρα παιζουν με χαλικακια και βλεπεις γυαλια παντου να γυαλιζουν

υπηρχαν 2 τεραστια σκουριασμενα συρματα,τα εβγαλε ο αντρας μου

το γυρω γυρω ολοι σε 2 βδομαδες εγειρε και παραλιγο να πιασει ποδι μικρου παιδιου στο εδαφος

το ξαναβαλανε

οταν ειπα γιατι δε βαζετε κατι στο εδαφος?

δεν ειναι εδω ολλανδια

μετα απο το θανατο του παιδιου στο λουνα παρκ κανουν εκτακτος ελεγχους στους παιδικους(εκαναν κα εδω,ειχε ελλειπη μετρα πυρασφαλειας-το εφτιαξαν)ολης της χωρας και στις παιδικες χαρες

ομως επιτροπη για παιδικες χαρες απο περιφερεια δεν εχει ερθει και τωρα με εκλογες και ποτε θα αναλαβουν οι νεοι,αμφιβαλω

πως μπορουν να πιεστουν οι αρμοδιοι και πως πρεπει να ειναι ο ταπητας,το εδαφος που πατουν?

η δε βρυση ειχε βρυα και πρασιναδα και γυαλια και σημερα ηρθαν να καθαρισουν μετα απο προτροπη μας

Κανείς δεν μπορεί να μας κάνει να αισθανόμαστε

κατώτεροι χωρίς την άδεια μας Eleanor Roosevelt

 

Πες μου κάτι, θα το ξεχάσω,δείξε μου κάτι, μπορεί να μην το θυμηθώ,Βάλε με να κάνω κάτι, θα το καταλάβω Ρητό, ιθαγενών της Αμερικής

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εδώ και αρκετά χρόνια είναι απαραίτητο οι παιδικές χαρές να είναι καλυμμένες με ειδικό ταρταν. Και οι νέες που φτιάχνονται αλλά και οι παλιές πρέπει να ανακατασκευάζονται για λόγους ασφαλείας. Σαφέστατα και ζουμε στην Ελλάδα και οι δήμαρχοι κάνουν τις κότες επ αυτού.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...