Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ 2010


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αν κοψουν και αυτα τότε να θα πρεπει να παμε να δεσουμε μια πετρα και μπλουμ.Εχουν κοψει τα παντα εκτος από τα δικά τους στην Πορτογαλία θα κάνουν και ένα 5% μειωση από τους μισθους των πολιτικών οι δικοί μας τί είναι δηλαδή δεν κατάλαβα.Αντε τα πήρα πάλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aυτολεξεί δεν το είπανε αλλά δεν έχουν ακόμα καν εγκύκλιο, ισως αργήσει αρκετά και δεν έχουνε καν προσδιορίσει το πότε. Οπότε ακούγοντας όλες τις περικοπές που γίνονται γιατί να δώσουν αυτά?????????? Ξέρετε την επιστροφή από το φόρο εάν θα την εισπράξουμε?

Link to comment
Share on other sites

Που να ξέρω;

Και περιμένω κι αρκετά! Έλεγα θα κάνω λίγες διακοπές με την επιστροφή, αν έρθει νωρίς!

Είπαμε ότι κάνανε σπατάλες τόσα χρόνια, τώρα θα κόψουνε ΤΑ ΠΑΝΤΑ;;;

Κι από εμάς φυσικά, όχι από τους ημέτερους ;)!

 

A, και στον άντρα μου κόψανε 200 ευρώ ΤΟ ΜΗΝΑ, ενώ το επίδομα είναι 100 το ΧΡΟΝΟ, έτσι;

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαι μακάρι να σταματήσουν εδώ, μην έρθουν και χειρότερα.

 

Άσε, εγώ είπα στον άντρα μου, αν τον απολύσουν (περιμένουν απολύσεις και οι αορίστου από του χρόνου) φεύγουμε δια παντός από Ψωροκώσταινα!

 

Συγνώμη, εκτός θέματος βγαίνουμε, αλλά τέσπα :D.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

καλε να ρωτήσω...τι ειναι το οικογενειακο επιδομα...?

εγω παιρνω καθε χρονο επιδομα ανεργιας 3μήνες και ενα δωρο χριστουγέννων....

μη με βαράτε!!!!1

 

 

παιρνεις απο τον οαεδ επιδομα αναλογα με τα παιδια που εχεις μια φορα το χρονο....

μη φανταστεις σπουδαια πραγματα, με ενα παιδι παιρνεις καπου στα 100 ευρω, με δυο παιδια αν θυμαμαι καλα 230 ευρω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalamaraki

 

τι επιδομα ανεργιας παιρνεις;;;

ετοιμαζομαι κι εγω να το παρω, με ενα παιδι για την ωρα.....

 

Επειδη δουλευω καθε χρονο τα τελευταια 8....σαν υπάλληλος υπουργειου παιδειας καθηγητρια εικαστικων με συμβαση ορισμένου χρονου μονο εκπαιδευτική σεζον

καθε ιουνιο παω καταθετω τα χαρτια μου και μου βγάζουν επιδομα ανεργιας για 4 μήνες (απλα εγω εχω ξαναπροσληφθει και δεν παιρνω τον 4ο μήνα) συν ενα χριστουγεννιάτικο δωρο . Περιπου στα 1400-1500ευρώ στο σύνολο.

Βεβαια πρέπει να εχω καθε χρονιά τουλάχιστον 120ενσημα απο Μαιο 09 εως Απριλιο 2010

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ που δεν εργάζομαι αυτήν την περίοδο γιατί δεν μου ανανέωσαν τη σύμβαση λόγω παιδιού αλλά δεν μπορώ να γραφτώ και στο ταμείο ανεργίας γιατί είμαι ελεύθερη επαγγελματίας, και είμαι ασφαλισμένη στο ΤΣΜΕΔΕ, μπορώ να πάρω το επίδομα, το οποίο είναι εφάπαξ? υπάρχουν κριτήρια εισοδήματος? αν ξέρει κάποια κοπέλα σας παρακαλώ να με πληροφορήσει, στα χάλια που είμαστε ακόμη και 100 ευρώ είναι κάτι, μας κάνει δώρο το κράτος 1 φορά το σούπερ μάρκετ

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ειναι στο ικα ο ενας γονιος και να μην πληρωνει το επιδομα ο εργοδοτης.παντως οταν καταθεσετε χαρτια,καντε το στον οεαδ και οχι στα κεπ γιατι στα κεπ ζητανε τα κερατα τους απο χαρτουρα και κανουν ενα μηνα να βαλουν τα λεφτα ενω στον οαεδ σε μια βδομαδα τα δινουν/

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...