Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΦΟΥΣΚΩΜΑ ΕΝΤΟΝΟ ΜΗΠΩΣ....???????


Recommended Posts

κοριτσια καλη σασ μερα προσπαθουμε και εμεισ οπωσ πολυσ κοσμοσ απο οτι διαβαζω για ενα νινακι....τον προηγουμενο μηνα ημουνα κατα φαντασιαν εγκυουλα τελοσ παντων περασε και αυτο...τωρα ενω εχω πει οποτε θελει ασ ερθει ενω πειναω πολυ τρωω και μετα νιωθω ενα περιεργο φουσκωμα και αναγουλιαζω με αποτελεσμα μονο αν κανω εμετο να ηρεμω δεν ξερω αν θα επρεπε παλι να μπω στην διαδικασια να λεω μηπωσ και ειμαι γιατι φοβαμαι παλι μην απογοητευτω....:-(

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Αγγελική

Μπορεί να είναι και σύμπτωμα. Είχα κι εγώ φούσκωμα πριν μάθω ότι είμαι έγκυος.

Σε ποιά μέρα του κύκλου σου είσαι? Ποιά μέρα (δεν) περιμένεις την ακατανόμαστη?

Έχεις κάποιο άλλο σύμπτωμα?

Εμένα ας πούμε είχε πρηστεί το στήθος μου από την ωορρηξία και μετά

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική μου κι εγώ από την ωορηξία και μετά αναγουλιάζω, έχω φούσκωμα, κομμάρες, ανεβασμένη θερμοκρασία, πρησμένο στήθος σε ανυπόφορο σημείο και άλλα και πολύ εύχομαι κάθε φορά να είναι κάτι άλλο από την ακατονόμαστη που έρχεται τελικά...

Κάνε υπομονή ως τις ημέρες που "δεν περιμένεις" και αν δεν έρθει η ακατονόμαστη τότε κάνε το τεστ. Αυτές οι εταιρείες έχουν γίνει πάμπλουτες εις βάρος της ανυπομονησίας μας.

Link to comment
Share on other sites

για να το καταλάβετε κοιτάξτε προσεκτικά την κοιλιά, αν είναι φουσκωμένη απο χαμηλά θα έρθει η περίοδος, αν είναι πλάκα χαμηλά κ κάνει ένα καρουμπαλάι πιο ψηλα είστε έγγκυες, έτσι ήταν κ στις 2 μου εγκυμοσύνες

http://lb2f.lilypie.com/41map3.png?wzu3DM8P

 

 

Link to comment
Share on other sites

για να το καταλάβετε κοιτάξτε προσεκτικά την κοιλιά, αν είναι φουσκωμένη απο χαμηλά θα έρθει η περίοδος, αν είναι πλάκα χαμηλά κ κάνει ένα καρουμπαλάι πιο ψηλα είστε έγγκυες, έτσι ήταν κ στις 2 μου εγκυμοσύνες

Πάντως η δικιά μου η κοιλιά είναι πάντα φουσκωμένη γιατί δε λέω να σταματήσω να τρωω!!!!!!:lol::lol::lol:

G2Mbp3.png

--------------------------------------------------

Μy boy is 5 years old-my girl is 3 years old!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

island καλησπερα ειμαι στισ γονιμεσ μερεσ μου μια και τελευταια περιοδοσ ειχα 8/8 και ο κυκλοσ μου πλεον ειναι στισ 27 με 28 μερεσ...το στηθοσ μου δεν το νιωθω πρησμενο παντωσ αλλα και το προηγουμενο μηνα που ηταν απο νωρισ πρισμενο μου ηρθε η ακατονομαστη....δεν ξερω δεν θελω να μπω στην διαδικασια και παλι βρε μηπωσ????? γιατι το μονο που καταφερνουμε ειναι να πλουτιζουμε τα φαρμακεια....το μονο μου προβλημα παντωσ ειναι οτι ποναει ο λαιμοσ μου απο τουσ πολλουσ εμετουσ...ο ατρασ μου λεει να παω στον γιατρο αλλα εγω επιμενω να περιμενω λιγο ακομα να δω μιασ και δεν ειμαι πολυ φιλη με τουσ γιατρουσ....ευχαριστω παντωσ για ολεσ σασ τισ απαντησεισ σε αυτο το forum ξεχνιεσαι...

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites

ιωαννα25 δεν θα μπορουσα να πω οτι χαμηλα ειναι πρησμενη πιο ψιλα ομωσ ναι εχει διαφορα αλλα εγω το πρωι που ξυπναω δεν ειναι τοσο φουσκωμενη αν ειμουνα εγκυουλα δεν θα επρεπε να ειναι και το πρωι?τι να πω....????????θα δειξει....παντωσ ευχαριστω

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites

ολγα79 οχι πολυ απο τον ιουλιο αλλα ποτε δεν ξερεισ οι αδερφεσ μου η μια επιασε το πρωτο αμεσωσ και το δευτερο με το που σταματησε τα αντισυλληπτικα και η αλλη και τα 2 μεσα σε δυο μηνεσ χωρισ πολλεσ προσπαθειεσ λεω μηπωσ πηρα και γω απο το σοι...??????

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ιωαννα25 δεν θα μπορουσα να πω οτι χαμηλα ειναι πρησμενη πιο ψιλα ομωσ ναι εχει διαφορα αλλα εγω το πρωι που ξυπναω δεν ειναι τοσο φουσκωμενη αν ειμουνα εγκυουλα δεν θα επρεπε να ειναι και το πρωι?τι να πω....????????θα δειξει....παντωσ ευχαριστω

Αγγελικούλα μου εμένα το πρωί είναι πλάκα και είμαι έγκυος

http://lb2f.lilypie.com/41map3.png?wzu3DM8P

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική μου να το κοιτάξεις αυτό με τον εμετό.

Εγώ είμαι στην 6η εβδομάδα και δεν έχω κάνει ούτε μια φορά εμετό.

Μην αγχώνεσαι. Το μωράκι θα έρθει από 'κει που δεν το περιμένεις!

Μπορεί να είναι και καθ' οδόν.... :)

Link to comment
Share on other sites

μακαρι ρε κοριτσια να ερθει ναι ειχα σκοπο να το κοιταξω αυτο με τον εμετο αν συνεχισει....ευχομαι οτι καλυτερο σε ολεσ σασ εγκυεσ και μη

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites

για να το καταλάβετε κοιτάξτε προσεκτικά την κοιλιά, αν είναι φουσκωμένη απο χαμηλά θα έρθει η περίοδος, αν είναι πλάκα χαμηλά κ κάνει ένα καρουμπαλάι πιο ψηλα είστε έγγκυες, έτσι ήταν κ στις 2 μου εγκυμοσύνες

 

Συμφωνώ απόλυτα και εμένα έτσι είναι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγγελικούλα εγώ έχω μία κορούλα σχεδόν 6 χρονών (έμεινα έγκυος μόλις σταμάτησα τα αντισυλληπτικά) και τώρα είμαι πάλι έγκυος-δόξα το Θεό-(έμεινα στον δεύτερο μήνα προσπάθειας)!

Και στις δύο εγκυμοσύνες το σύμπτωμα που είχα ήταν ένα απίστευτο φούσκωμα, σαν να είχα φάει ένα γουρουνάκι μόνη μου! Τίποτα άλλο! Ούτε ζαλάδα, ούτε ναυτία, ούτε πρήξιμο, τίποτα!

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις λίγο υπομονή. Εάν είναι εγκυμοσύνη, θα φανεί, έτσι δεν είναι! Κι αν πάλι δεν είναι, θα έρθει κάποια στιγμή.

Πάντως η συμβουλή μου είναι: ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ!

FPuFp2.png yldLp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν αγχωνομαι και πολυ ναι το θελω αλλα δεν θα αγχωθω παλι οπωσ τον προηγουμενο μηνα αν ειναι να ερθει θα ερθει πλεον αυτο σκεφτομαι και με εχει βοηθησει πολυ και το forum αυτο....πλεον παρατηρησα πωσ αν τρωω λιγο πιο αργα δεν φουσκωνω τοσο..αλλα δεν βλεπω και κανενα ιδιαιτερο συμπτωμα επομενωσ το εχω παρι αποφαση οτι παμε για τον επομενο μηνα...θα δειξει...εμεισ παντωσ νινακι μου σε θελουμε και σε περιμενουμε...

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites

egw pantws stin kori mou eniw8a ena apisteuto fouskwma kai nomiza pws eftaige to kineziko pou eixa faei!!!lol!!!tin epomeni mera telika pira testaki kai to apotelesma einai to markellaki mou....gia na doume, auto to mina 8a eimai toso tuxeri oso tote?

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...