Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδική Χαρά Ανατολική Θεσσαλονίκη!


Recommended Posts

Γειά σας...Ψαχνουμε με τον μικρό μας (26 μηνών) μια παιδική χαρα στην ανατολική Θεσσαλονίκη η οποία μας ενδιαφέρει κατά βάση να είναι περιφραγμένη κ ασφαλή.

Σε αυτήν που πηγαίνουμε (στο παρκο πασαλίδη καλαμαριά) είναι ένα ξεφραγμένο πάρκο απο παντού γεμάτο κινδύνους...θα ήθελα τα "φώτα" σας για κάποια ποιο ασφαλή ακόμα και ενα χρειάζετε αυτοκινήτο για να πάμε!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα σου,

 

μια ωραια παιδικη χαρα ειναι στο περιβαλοντικο παρκο της θερμης,

πας με αυτοκινητο εκει αλλα αξιζει τον κοπο.

 

Μπορεις να μπεις βεβαια http://paidiki-hara.blogspot.com/ ειναι ενα μπλοκ που ασχολειται αποκλειστικα και μονο με την θεσσαλονικη και απευθυνεται σε γονεις και προτεινει μερη να πας με τα παιδια σου.

Link to comment
Share on other sites

εννοείς την παιδική χαρα που έχει στο φράγμα η ειναι ποιο πανω απο το φράγμα αυτη?

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

εννοείς την παιδική χαρα που έχει στο φράγμα η ειναι ποιο πανω απο το φράγμα αυτη?

 

 

Δεν εννοω στο φραγμα. Αυτο το παρκο βρισκεται απεναντι απο το φραγμα σε εναν λοφο. Ειναι μια τεραστια εκταση με γκαζον και μια μεγαλη εκπληκτικη παιδικη χαρα και πολλα γηπεδακια τεννις και μπασκετ λιγο πιο περα. Ειναι ιδανικο μερος για εκδρομουλα και εχει και ξυλινα τραπεζια.

Εχει ταμπελες για το παρκο απο την θερμη αν ρωτησετε εκει θα σας πουν ειναι πολυ γνωστο.

http://paidiki-hara.blogspot.com/2010/05/blog-post.html Δες εδω :D

Link to comment
Share on other sites

ναι κατάλαβα ποιο λες..στο φράγμα πάντως εκτός απο τις πάπιες δεν αξίζει τίποτα άλλο για τα παιδιά..είναι όλα παρατειμένα στο έλεος του θεού! ιδίως στην αρχή του φραγματος στην γέφυρα δεν υπάρχουν καθόλου σύρματα η κάγκελα για προστασια απο την λίμνη

Ευχαριστώ για την πληροφορία πάντως..

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι κατάλαβα ποιο λες..στο φράγμα πάντως εκτός απο τις πάπιες δεν αξίζει τίποτα άλλο για τα παιδιά..είναι όλα παρατειμένα στο έλεος του θεού! ιδίως στην αρχή του φραγματος στην γέφυρα δεν υπάρχουν καθόλου σύρματα η κάγκελα για προστασια απο την λίμνη

Ευχαριστώ για την πληροφορία πάντως..

 

και εμενα η παιδικη χαρα στο φραγμα δεν μου αρεσει!!

 

Και ειναι κριμα οι περισσοτερες παιδικες χαρες στην θεσσαλονικη ειναι παρατειμενες με σκουριασμενες κουνιες και επικυνδινες.

 

Ξερω πολλες παιδικες χαρες αλλα ολες ειναι ριμαγμενες.

Στο παρκο της νεας ελβετιας, Στην πλαζ της αρετσους, στο παρκο της ερτ3, στα πλατανακια στο πανοραμα. Αυτες θυμαμαι αλλα δεν μου αρεσει καμια.

Ειπα περιβαλοντικο παρκο γιατι ακομα σχεδον καινουργιο ειναι ;) του χρονου τωρα δεν ξερω σε τι κατασταση θα βρισκεται.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει σκεφτεί κανείς ιδιώτης εδώ στο "χωριο¨ μας να κάνει όπως στην Αθήνα ιδιωτικό πάρκο προφυλαγμένο με είσοδο. είναι δύσκολοι οι καιροί αλλά νομίζω ότι θα ήταν πολλοι που θα πηγαίναν εάν πρόσφερε ασφάλεια και καθαριότητα.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως εννοεις το περιφραγμενη. Περιφραξη εχει η παιδικη χαρα στην Μερκουριου ( η μεγαλη) πισω απο τον Αγ. Ελευθεριο ( δεν εχει πορτα που κλεινει αλλα ειναι ασφαλης) και επισης δεν εχει και τα παιχνιδια που θα επρεπε για τοσο μεγαλη που ειναι (εχει δυο τσουληθρες μεγαλες και 4 κουνιες που δεν κανουν για μωρα) αλλα δεν εχει πολυ κοσμος και εχει χωρο να τρεξει το παιδι. Η μικρη πισω απο την εκκλησια εχει ανακαινιστεί εδω και μια εβδομαδα δεν πηγαμε ακομα αλλα να ξερεις σχεδον ποτε δεν εχει αλλα παιδακια. Στην κιφησιας πισω απο το lidl εχει επισης παιδικη χαρα με περιφραξη την ανακαινησαν περισυ και βαλαν κουνιεσ για μωρα, τσουλιθρα κλπ αλλα εχει υπερβολικα πολλα παιδια ( εχει και αναψυκτηριο του δημου) και γινετε το σωσε. Η πιο καλη ειναι πισω απο την σοφουλη στο Ρεθυθουλη εχει και πορτα που κλεινει ειναι μεγαλη αλλα δεν εχει πολυ σκια.

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ Κ.ΤΟΥΜΠΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΕΡΙΦΡΑΓΜΕΝΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ. ΕΧΕΙ 2 ΚΟΥΝΙΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ 2 ΤΣΟΥΛΙΘΡΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΚΟΙΝΙ ΓΙΑ ΑΝΑΡΥΧΙΣΗ. ΕΧΕΙ ΔΕΝΤΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΣΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΩΝΙΑ ΜΕ ΑΜΜΟ. ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως εννοεις το περιφραγμενη. Περιφραξη εχει η παιδικη χαρα στην Μερκουριου ( η μεγαλη) πισω απο τον Αγ. Ελευθεριο ( δεν εχει πορτα που κλεινει αλλα ειναι ασφαλης) και επισης δεν εχει και τα παιχνιδια που θα επρεπε για τοσο μεγαλη που ειναι (εχει δυο τσουληθρες μεγαλες και 4 κουνιες που δεν κανουν για μωρα) αλλα δεν εχει πολυ κοσμος και εχει χωρο να τρεξει το παιδι. Η μικρη πισω απο την εκκλησια εχει ανακαινιστεί εδω και μια εβδομαδα δεν πηγαμε ακομα αλλα να ξερεις σχεδον ποτε δεν εχει αλλα παιδακια. Στην κιφησιας πισω απο το lidl εχει επισης παιδικη χαρα με περιφραξη την ανακαινησαν περισυ και βαλαν κουνιεσ για μωρα, τσουλιθρα κλπ αλλα εχει υπερβολικα πολλα παιδια ( εχει και αναψυκτηριο του δημου) και γινετε το σωσε. Η πιο καλη ειναι πισω απο την σοφουλη στο Ρεθυθουλη εχει και πορτα που κλεινει ειναι μεγαλη αλλα δεν εχει πολυ σκια.

 

άκου να δείς καμία δεν ήξερα!!οπότε θα πάμε κ σοφούλη καμία βολτα να δούμε!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα μην νομιζεις και εγω τις εμαθα τωρα που εκανα το παιδι αν και μενω μια ζωη εδω . Η πιο ωραια ηταν η παιδικη χαρα μεσα στο χωρο της νομαρχιας αλλα εχει χαλασει πανω απο ενα χρονο και μεχρι προσφατα δεν την ειχαν κανει και εχει και χορταρακι κατω αλλα ο νομαρχης δεν.........

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ Κ.ΤΟΥΜΠΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΕΡΙΦΡΑΓΜΕΝΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ. ΕΧΕΙ 2 ΚΟΥΝΙΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ 2 ΤΣΟΥΛΙΘΡΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΚΟΙΝΙ ΓΙΑ ΑΝΑΡΥΧΙΣΗ. ΕΧΕΙ ΔΕΝΤΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΣΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΩΝΙΑ ΜΕ ΑΜΜΟ. ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ.

εννοεις αυτή κάτω από το ρέμα?

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ότι μιλαμε για την ιδια..εχουμε παει και κει, αν και συνηθως παμε σε μια παιδικη χαρα διπλα στο μαρινόπουλο, κατω από την λαμπράκη. ειναι πιο κοντά στο σπίτι μας, αξιοπρεπεστατη, αν και δεν είναι περιφραγμένη...

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νομιζω ότι μιλαμε για την ιδια..εχουμε παει και κει, αν και συνηθως παμε σε μια παιδικη χαρα διπλα στο μαρινόπουλο, κατω από την λαμπράκη. ειναι πιο κοντά στο σπίτι μας, αξιοπρεπεστατη, αν και δεν είναι περιφραγμένη...

 

ειμαστε γειτονισες :D

 

Εννοεις στην παιδικη χαρα κατω απο τα σχολεια. Στο λυκειο εκεινο πηγαινα και εγω!!

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε γειτονισες :D

 

Εννοεις στην παιδικη χαρα κατω απο τα σχολεια. Στο λυκειο εκεινο πηγαινα και εγω!!

 

 

ναι, αυτό εννοώ!! τώρα με την κοιλιά τουρλα δε μπορώ πιο μακρια...

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

λοιπόν!πήγαμε στο περιβαλλοντολογικό πάρκο στην Θέρμη.

είναι τέλεια με πολλά δέντρα και πολλή γρασίδι είναι περιφραγμένα και ασφαλή!

μείον οι πολύ παλιες κούνιες που είναι ξύλινες κ τα καρφιά είναι σκουριασμένα κ πολλες φορές εξέχουν... δεν τις προσέχουν καθόλου!

επίσης πήγαμε στο πάρκο στην σοφούλη!

είναι μεγάλο και οι κούνιες καινουριες!ασφαλή και αυτό και έχει και αμουδιά με θάλασσα δίπλα για πέταγμα πέτρας!!

μείον ότι δεν έχει δέντρα για τον ήλιο! έχει πάρα πολλά πεδάκια!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Στο ίδιο πάρκο της Πασσαλίδη πηγαίνουμε κι εμείς. Αίσχος! Ωραίο είναι το πάρκο απέναντι από το Ποσειδώνιο, μετά την εκκλησία στο αριστερό σου χέρι. Περιφραγμένο, με ταρτάν, μεγάλο και με σκάμμα για κουβαδάκια. Έχει τις ελλείψεις του αλλά βρίσκεις και να παρκάρεις και γενικά εμείς αν είναι να πάρουμε αυτοκίνητο, εκεί πηγαίνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...