Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι ειναι αυτο τωρα??


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα,δε ξερω αν εχω τοποθετηθει καλα αλλα το θεμα ειναι το εξης.θηλασω το μωρο μου αποκλειστηκα και παραλληλα τρωμε και στερεες τροφες.τον θηλαζω μια φορα το πρωι και μια το βραδυ.εδω και 2-3μερες το αριστερο μου στηθος ειχε αρχισει και ποναγε στην αρχη του θηλασμου,το κοιταξα για να δω μηπως με ειχε δαγκωσει λιγακι,γιατι εχουμε και τα πρωτα δοντακια τωρα,αλλα δεν ειχα τιποτα φαινοταν λιγο ερεθισμενο γυρω γυρω αλλα τιποτα αλλο.σημερα λοιπον που πηγα να κανω μπανιο παρατηρησα πανω στη θηλη ενα μικρο ασπρο σημαδακι.ετσι οπως ειναι δηλαδη η θηλη "αναγλυφη",σε ενα σημειο απο αυτα τα "αναγλυφα" φαινεται σαν σπυρακι με πυον.δεν εξεχει απλα....υπαρχει εκει.και ποναει στην επαφη.τι ειναι αυτο το πραγμα?μπορω να ταισω το μωρο μου απο αυτο το στηθος?θα σπασει?ευχαριστω.

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πρέπει να είναι φραγμένος πόρος. Είχα και έχω συχνά παρόμοιο πρόβλημα και η καλύτερη λύση για μας αποδείχθηκε ο θηλασμός. Θηλάζοντας δηλαδή η μικρή ανοίγει πάλι κανονικά ο πόρος. Μπορείς να θηλάσεις κανονικά το μωρό σου, δεν υπάρχει πρόβλημα. Βοηθάνε μασαζάκια με χλιαρό νερό επίσης.

Δες και εδώ: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=35622&highlight=%DC%F3%F0%F1%EF+%F3%E7%EC%DC%E4%E9+%E8%E7%EB%DE που έχει συζητηθεί το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ,ειδα και μια φωτο και το δικο μου ειναι πιο μικρο.ξεκιναει μικρο και μεγαλωνει?θα ρωτησω και το γιατρο μου αλλα θηλαζω 11 μηνες και δε μου εχει ξαναεμφανιστει κατι τετοιο...

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ειχα πριν ενα μηνα. Θηλαζα αλλα δεν εφευγε. Τελικά πήρα μια καρφίτσα και το έξησα λιγο και μετα απο 1 μερα αρχισε να φευγει η ασπρίλα.(δεν το συστήνω απλά λέω τι έκανα εγω)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...