Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΠΑΝΑΓΑΛΑΚΤΙΣΜΟΥ... ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ??


Recommended Posts

Kαλησπέρα!

Με τον μικρούλη μου, που σε λίγες μέρες γίνεται 4 μηνών, θηλάσαμε ικανοποιητικά μέχρι τα μέσα του Δεκέμβρη περίπου, όταν και άρχισε να μη θέλει το στήθος μου και να προτιμά το μπιμπερό (είχε μέχρι τότε μεικτή διατροφή)... Απογοητεύτηκα και στενοχωρήθηκα, αλλά δεν είχα και κανέναν να με συμβουλεύσει, οπότε παραιτήθηκα από την προσπάθεια... Ήρθε και η επιστροφή μου στη δουλειά και το θέμα θηλασμός έληξε άδοξα, προς μεγάλη μου απογοήτευση.

Επειδή σχετικά πρόσφατα διάβασα άρθρα για τη μέθοδο του επαναγαλακτισμού και τα συμπληρώματα που υπάρχουν για την αύξηση του γάλακτος, θύμωσα που δεν μου το είπε κανείς εκείνη τη στιγμή... Θέλω πολύ να ξαναθηλάσω, εφοσον αυτό είναι δυνατό, κι ας δουλεύω σαν τρελή πια...

Θέλω λοιπον να ρωτήσω τα εξής:

1) Είναι δυνατός ο επαναγαλακτισμός, μετά από 1,5 μήνα αποχής; Δεν με νοιάζει τόσο να καταφέρω αποκλειστικό θηλασμό, όσο να παίρνει ο μπούλης μου και απο μένα γαλατάκι...

2) Αν είναι δυνατό αυτό, τι συμπλρώματα πρέπει να πάρω και σε ποια δοσολογία;

 

Πλιζ πείτε μου ότι υπάρχει ακόμα περιθώριο... :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν είμαι καθόλου ειδική στο θέμα...

Δες εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=59853

και σίγουρα θα σε βοηθήσουν τα κορίτσια.

Καλή επιτυχία και καλό κουράγιο στον επαναγαλακτισμό...

2IW7p3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...