Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κρέμες σώματος και αποσμητικά


Recommended Posts


Διαφημίσεις


επιτρέπεται η χρηση κρέμας στο στηθος και στο στέρνο καθως και τα αποσμητικά οταν θηλάζεις;

αν ναι κάποια μαρκα;

 

λογικα δεν επιτρεπεται.αποσμητικο ξερω, και εγω αυτο ειχα παρει αυτα απο φαρμακειο χωρις αλουμινιο μου φαινεται με κρυσταλλους η καπως ετσι αν θυμαμαι και καλα...και αν μπορεις χωρις αρωμα....αν πας φαρμακειο και ρωτησεις θα τα βρεις αμεσως..επισης αν η κρεμα ειναι με πολυ εντονη μυρωδια ισως το μωρο να δυσανασχετει...ειδικα τωρα που καλοκαιριαζει!!

Link to comment
Share on other sites

κρεμες δεν πολυβαζω αλλα αποσμητικο βαζω 2-3 φορες τη μερα στις μασχαλες μονο, χωρις αρωμα ομως για να μην ενοχλειται το μωρο και δε θελει να θηλασει. δεν ξερω αν επιτρεπεται ή απαγορευεται, και στις εγκυμοσυνες εβαζα και δε μου ειπε ο γιατροςτιποτα

Link to comment
Share on other sites

κρεμες δεν πολυβαζω αλλα αποσμητικο βαζω 2-3 φορες τη μερα στις μασχαλες μονο, χωρις αρωμα ομως για να μην ενοχλειται το μωρο και δε θελει να θηλασει. δεν ξερω αν επιτρεπεται ή απαγορευεται, και στις εγκυμοσυνες εβαζα και δε μου ειπε ο γιατροςτιποτα

εχω ακουσει πως δεν κανει...οτι περναει στο γαλα το χημικο...ρε κοριτσια κρεμα στο στηθος;πως βαζουμε γαλακτωμα σε ολο το σωμα;ετσι κατι που να κανει;

Το αντράκι μου είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κάποιες πληροφορίες σχετικές με τον θηλασμό και τις κρέμες θα βρεις εδώ.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά ειδικά τον θηλασμό, διάβασε εδώ

 

Αυτο που γράφει είναι ότι το υπό εξέταση συστατικό είναι τα άλατα αλουμινίου που υπάρχουν ως συστατικό στα αποσμητικά. Σύμφωνα με το άρθρο μόνο το 2% από το συστατικό περνά στο γάλα της μητέρας. Το θεωρεί ακίνδυνο (από την τροφή παίρνουμε πολύ περισσότερο) αλλά αν μια μητέρα ανησυχεί μπορει να κάνει χρήση αποσμητικών με μειωμένα άλατα αλουμινίου

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...