Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Γειά σας,

σ΄αυτό το τόπικ μπορείτε να συζητήσετε για το κλείσιμο των καφέ

και την αντικατάσταση τους από τα chat rooms ,έτσι ώστε να μην είναι

διάσπαρτες οι απόψεις μέσα στο φόρουμ και να είναι συγκεντρωμένες

σε ένα σημείο.

 

Παρακαλούνται τα μέλη να μην οδηγηθούν σε βιαστικά συμπεράσματα

καθώς δημιουργείτε κλίμα πανικού.

Τα νέα chat rooms δεν είναι ακόμη ορατά.

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 170
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν μου αρέσει η ιδέα της κατάργησης των καφε!

Θα είναι μεγάλη αλλαγή στην ιντερνετικη ζωή μου.

 

Δεν θέλω να χάσω τις φίλες μου!

 

Έύχομαι να μην καταργηθούν τα καφε!

 

 

"Το διόρθωσα" κορίτσια, εννοώ

 

Εύχομαι να μην καταργηθούν τα καφέ

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

Είναι κατανοητό ότι η βάση δεδομένων δεν αντέχει, είναι επίσης κατανοητό ότι δεν είναι δυνατόν να χρησιμοποιούμε τα καφέ για καλημέρα, καλησπέρα και τα συναφή. Όμως όση καλή θέληση κι αν υπάρχει, πολλές φορές ξεχνιόμαστε και ποστάρουμε για καλημέρα καλησπέρα κτλ.

Σήμερα που κάποια καφέ έχουν καταργηθεί, έχουμε χαθεί εντελώς με τις φιλενάδες μας.

Μπαίνω στο τσατ, το οποίο λειτουργεί μια χαρά αλλά βρίσκω ξένα κορίτσια που έχουν μια συζήτηση και νιώθω ότι εισβάλλω στην κουβέντα τους.

Προσωπικά τον τελευταίο καιρό γράφω στο θέμα "Πού είστε φιλεναδίτσες του χειμώνα", το οποίο είναι από τα πρώτα που καταργήθηκε, ενώ αντίθετα βλέπω κάποια άλλα καφέ να είναι ακόμη σε λειτουργία.

Δε γνωρίζω τι θα γίνει, ούτε έχω πρόβλημα να συνεχιστεί η λειτουργία κάποιων άλλων καφέ (προς θεού, δε σημαίνει ότι, επειδή ψόφησε η κατσίκα μου, πρέπει να ψοφήσει και του γείτονα) αλλά θα ήθελα να μάθω πότε θα γίνει χωριστή δημιουργία τσατ ρουμς / καφέ, ώστε να μη νιώθει καμιά κοπέλα ότι εισβάλλει στη συζήτηση άλλων αγνώστων.

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Κι επίσης, θα ήθελα να διευκρινίσω ότι ρωτώ για τη δημιουργία χωριστών τσατ ρουμς, απλώς ενημερωτικά και θέλω να τονίσω ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα να μιλάω στο τσατ με κοπέλες που δε γνωρίζω.

Θέλω τη δημιουργία τσατ ρουμ, για να επικοινωνώ με καποιες φιλενάδες και όχι για να μιλάω πριβέ.

Το πριβέ δεν μ' ενδιαφέρει, είναι κάτι που δεν είναι δυνατόν να συμβεί σε δημόσια συζήτηση.

Και πάλι σας ευχαριστώ.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καταρχάς να πω ότι δεν είμαι επισκέπτης σε κανένα καφέ....... αυτό όμως δεν σημαίνει ότι έχω κάτι εναντίον τους!

Ο λόγος που κάποια κοπέλα θα πει την καλημέρα στο καφέ και όχι σε κάποιο chatroom είναι ότι ακόμη κι όταν δεν είναι η φίλη συνδεδεμένη ..... θα την όταν θα συνδεθεί. Πράγμα που δεν ισχύει με το chat. Εκτός και αν αυτό θα ισχύει και κάνω λάθος

Στην περίπτωση που δεν ισχύει δεν νομίζω ότι το chat μπορεί να αντικαταστήσει τα καφέ

Η ζωή μου όλη .....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λογική για την ύπαρξη των καφέ όπως είναι λογική και η ύπαρξη του chat... αλλά αυτά τα 2 τα θεωρώ συμπληρωματικά, το ένα του άλλου και όχι το ένα να αποκλείει το άλλο...

 

το θέμα είναι πως τα χρησιμοποιούμε εμείς...

αν η χρήση γίνεται για τους λόγους που έχουν δημιουργηθεί... ανακοινώσεις, νέα και posts στα καφέ, και μικρά μηνύματα στο chat τότε δεν νομίζω οι administrators να έχουν θέμα να τα κρατήσουν και τα 2... γιατί κακά τα ψέματα... μας αρέσει να γράφουμε τα νέα μας και τις απόψεις μας... αλλά πόσες φορές δεν ευχηθήκαμε να υπάρξει ένα chat ώστε να πούμε κάτι στα πεταχτά;;;

 

είμαι πλεονέκτρα και τα θέλω όλα... μπορώ;;;

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν ειμαι υπερ της καταργησης των καφε κ της λειτουργειας του τσατ.

1ον. Για να συνδεθεις στο τσατ πρεπει να εχει συνδεση υψηλης ταχυτητας που δεν εχουμε ολοι. Εγω πχ με τη δικη μου σπανια μπορω να συδεθω κ πολλες φορες καθολου.

2ον. Στα πιο εξειδηκευμενα καφε (θηλασμος, εγκυμοσυνες κλπ) πολλες φορες γραφονται σημαντικες πληροφοριες που ειναι κριμα να μην διαβαζονται απο ολους του συμμετεχοντες. Συχνα ομως αυτες οι πληροφοριες δεν ενδιαφερουν το συνολο των μελων του φορουμ ωστε να μπουν σε ενα ξεχωριστο τοπικ. (πχ ποσα κιλα ειναι το δικο μου μωρακι στην 30η εβδομαδα). Ενδιαφερει ομως μια μαμα που ειναι ακριβως στην ιδια εβδομαδα. Επισης τετοιες πληροφοριες δεν μπορει να δωσει μια μαμα που γεννησε πριν ενα χρονο γιατι απλα δεν θυμαται.

3ον Στα καφε αυτα συμμετεχουν ατομα τα οποια εχουν τα ιδια ενδιαφεροντα κ τις ιδιες ανησυχιες κατα τη χρονικη στιγμη που συμμετεχουν. Οποτε αυτοματα μεταξυ τους δημιουργειτε ενας πιο ισχυρος δεσμος. Αλλωστε ενας απο τους λογους που μπαινουμε σε ενα τετοιο σαιτ περαν της ενημερωσης ειναι κ η δημιουργεια "φιλων" με τους οποιους να μπορεις να μοιραστεις καποιες ανησυχιες σου, ενα προσωπικο σου προβλημα.

Και αυτο που λεω δεν εχει να κανει με τη δημιουργεια "κλικας" (οπως εχει αναφερθει πολλες φορες στο παρελθον, δεν ειναι "κλειστα κλαμπ" τα καφε, μπορει ο καθενας που θα γραφτει σημερα να συμμετεχει σε αυτα.

4ον πολλες φορες μπαινουμε κ θελουμε μια αμεση απαντηση σε καποιο θεμα απο καποιον που εχει τις ιδιες ανησυχιες με μας (εστω ενα λογο παρηγοριας). Αυτο δυσκολα θα γινει στο τσατ. Γιατι εγω μπορει να μπω στις 3 το μεσημερι κ η επομενη 3-4 ωρες μερα.. Οποτε μαλλον δεν θα δει την αναρτηση μου για να μου απαντησει.

Και υπαρχουν πολλα θεματα που τα θεωρουμε "χαζα" ή ντρεπομαστε να ρωτησουμε σε ενα ευρυτερο φορουμ ενω μας ειναι πιο ευκολο να τα πουμε απευθυνομενοι σε μια ομαδα 20-30 ατομων τα οποια γνωριζουμε εκ των πραγματων οτι περνανε την ιδια φαση με μας οποτε δεν θα μας κοροιδευουν.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς να πω ότι δεν είμαι επισκέπτης σε κανένα καφέ....... αυτό όμως δεν σημαίνει ότι έχω κάτι εναντίον τους!

 

Ο λόγος που κάποια κοπέλα θα πει την καλημέρα στο καφέ και όχι σε κάποιο chatroom είναι ότι ακόμη κι όταν δεν είναι η φίλη συνδεδεμένη ..... θα την όταν θα συνδεθεί. Πράγμα που δεν ισχύει με το chat. Εκτός και αν αυτό θα ισχύει και κάνω λάθος

Στην περίπτωση που δεν ισχύει δεν νομίζω ότι το chat μπορεί να αντικαταστήσει τα καφέ

 

Xara_2, έχεις δίκιο κι εγώ αυτό πιστεύω. Πολλές φορές βλέπω στο θέμα που επισκέπτομαι ότι έχει γράψει κάποια φίλη μου και τότε μπαίνω κι εγώ.

Θα ήθελα όμως να ακούσω τις προτάσεις/απόψεις των διαχειριστών σχετικά με το πως θα αντικατασταθούν τα καφέ από το τσατ.

Εγώ τη μονη πρόταση που έχω να κάνω είναι να δημιουργηθούν χωριστά τσατ ρουμς, το καθένα με τον τίτλο που είχε στο φορουμ, ώστε να μπορεί ο καθένας να μπαίνει εκεί που θέλει.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και γω δεν ειμαι υπερ της καταργησης των καφε κ της λειτουργειας του τσατ.

1ον. Για να συνδεθεις στο τσατ πρεπει να εχει συνδεση υψηλης ταχυτητας που δεν εχουμε ολοι. Εγω πχ με τη δικη μου σπανια μπορω να συδεθω κ πολλες φορες καθολου.

2ον. Στα πιο εξειδηκευμενα καφε (θηλασμος, εγκυμοσυνες κλπ) πολλες φορες γραφονται σημαντικες πληροφοριες που ειναι κριμα να μην διαβαζονται απο ολους του συμμετεχοντες. Συχνα ομως αυτες οι πληροφοριες δεν ενδιαφερουν το συνολο των μελων του φορουμ ωστε να μπουν σε ενα ξεχωριστο τοπικ. (πχ ποσα κιλα ειναι το δικο μου μωρακι στην 30η εβδομαδα). Ενδιαφερει ομως μια μαμα που ειναι ακριβως στην ιδια εβδομαδα. Επισης τετοιες πληροφοριες δεν μπορει να δωσει μια μαμα που γεννησε πριν ενα χρονο γιατι απλα δεν θυμαται.

3ον Στα καφε αυτα συμμετεχουν ατομα τα οποια εχουν τα ιδια ενδιαφεροντα κ τις ιδιες ανησυχιες κατα τη χρονικη στιγμη που συμμετεχουν. Οποτε αυτοματα μεταξυ τους δημιουργειτε ενας πιο ισχυρος δεσμος. Αλλωστε ενας απο τους λογους που μπαινουμε σε ενα τετοιο σαιτ περαν της ενημερωσης ειναι κ η δημιουργεια "φιλων" με τους οποιους να μπορεις να μοιραστεις καποιες ανησυχιες σου, ενα προσωπικο σου προβλημα.

Και αυτο που λεω δεν εχει να κανει με τη δημιουργεια "κλικας" (οπως εχει αναφερθει πολλες φορες στο παρελθον, δεν ειναι "κλειστα κλαμπ" τα καφε, μπορει ο καθενας που θα γραφτει σημερα να συμμετεχει σε αυτα.

4ον πολλες φορες μπαινουμε κ θελουμε μια αμεση απαντηση σε καποιο θεμα απο καποιον που εχει τις ιδιες ανησυχιες με μας (εστω ενα λογο παρηγοριας). Αυτο δυσκολα θα γινει στο τσατ. Γιατι εγω μπορει να μπω στις 3 το μεσημερι κ η επομενη 3-4 ωρες μερα.. Οποτε μαλλον δεν θα δει την αναρτηση μου για να μου απαντησει.

Και υπαρχουν πολλα θεματα που τα θεωρουμε "χαζα" ή ντρεπομαστε να ρωτησουμε σε ενα ευρυτερο φορουμ ενω μας ειναι πιο ευκολο να τα πουμε απευθυνομενοι σε μια ομαδα 20-30 ατομων τα οποια γνωριζουμε εκ των πραγματων οτι περνανε την ιδια φαση με μας οποτε δεν θα μας κοροιδευουν.

 

Με κάλυψες πλήρως. Ούτε εγώ θέλω να κλέισουν τα 'καφέ'. Ίσως να περιοριστούν, αλλά όχι να κλέισουν εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν είμαι σίγουρη τι ακριβώς θα γίνει με τα καφέ και τα chat rooms. Θα συμφωνήσω με την Ιόλη ότι κάποιες φορές δεν χρησιμοποιούνται μόνο για τη μεταφορά χρήσιμων πληροφοριών, αλλά τα καφέ μας έδωσαν τη δυνατότητα και μας τη δίνουν ακόμη να μιλάμε με άλλους ανθρώπους και να μας δίνουν τη γνώμη τους για πολύ σοβαρά θέματα που μας απασχολούν. Μιλώντας από προσωπική εμπειρία (αν και πιστεύω ότι ακράζω τη γνώη και πολλών άλλων) το καφέ και οι κοπέλες με τις οποίες μιλάω μ' έκαναν να νοιώσω πολύ καλύτερα μετά από μια πολύ επώδυνη εμπειρία που είχα. Με βοήθησαν να δω ότι δεν είμαι ούτε μόνη, ούτε και η μόνη η οποία έπαθε κάτι τέτοιο. Δεν μπορώ να ξέρω τι λύση θα βρεθεί, αλλά το κλείσιμο των καφέ δεν πιστεύω ότι είναι λύση. Υπάρχουν πολλές γυναίκες αν όχι όλες όσες ειναι στα καφέ, τα οποία έχουν δημιουργήσει φιλίες μέσα στα καφέ και αντάλλαξαν χρήσιμες απόψεις και εμπειρίες η μία με την άλλη. Αυτή η δυνατότητα δεν νομίζω ότι δίνεται στα chat rooms. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν ειμαι υπερ της καταργησης των καφε κ της λειτουργειας του τσατ.

1ον. Για να συνδεθεις στο τσατ πρεπει να εχει συνδεση υψηλης ταχυτητας που δεν εχουμε ολοι. Εγω πχ με τη δικη μου σπανια μπορω να συδεθω κ πολλες φορες καθολου.

2ον. Στα πιο εξειδηκευμενα καφε (θηλασμος, εγκυμοσυνες κλπ) πολλες φορες γραφονται σημαντικες πληροφοριες που ειναι κριμα να μην διαβαζονται απο ολους του συμμετεχοντες. Συχνα ομως αυτες οι πληροφοριες δεν ενδιαφερουν το συνολο των μελων του φορουμ ωστε να μπουν σε ενα ξεχωριστο τοπικ. (πχ ποσα κιλα ειναι το δικο μου μωρακι στην 30η εβδομαδα). Ενδιαφερει ομως μια μαμα που ειναι ακριβως στην ιδια εβδομαδα. Επισης τετοιες πληροφοριες δεν μπορει να δωσει μια μαμα που γεννησε πριν ενα χρονο γιατι απλα δεν θυμαται.

3ον Στα καφε αυτα συμμετεχουν ατομα τα οποια εχουν τα ιδια ενδιαφεροντα κ τις ιδιες ανησυχιες κατα τη χρονικη στιγμη που συμμετεχουν. Οποτε αυτοματα μεταξυ τους δημιουργειτε ενας πιο ισχυρος δεσμος. Αλλωστε ενας απο τους λογους που μπαινουμε σε ενα τετοιο σαιτ περαν της ενημερωσης ειναι κ η δημιουργεια "φιλων" με τους οποιους να μπορεις να μοιραστεις καποιες ανησυχιες σου, ενα προσωπικο σου προβλημα.

Και αυτο που λεω δεν εχει να κανει με τη δημιουργεια "κλικας" (οπως εχει αναφερθει πολλες φορες στο παρελθον, δεν ειναι "κλειστα κλαμπ" τα καφε, μπορει ο καθενας που θα γραφτει σημερα να συμμετεχει σε αυτα.

4ον πολλες φορες μπαινουμε κ θελουμε μια αμεση απαντηση σε καποιο θεμα απο καποιον που εχει τις ιδιες ανησυχιες με μας (εστω ενα λογο παρηγοριας). Αυτο δυσκολα θα γινει στο τσατ. Γιατι εγω μπορει να μπω στις 3 το μεσημερι κ η επομενη 3-4 ωρες μερα.. Οποτε μαλλον δεν θα δει την αναρτηση μου για να μου απαντησει.

Και υπαρχουν πολλα θεματα που τα θεωρουμε "χαζα" ή ντρεπομαστε να ρωτησουμε σε ενα ευρυτερο φορουμ ενω μας ειναι πιο ευκολο να τα πουμε απευθυνομενοι σε μια ομαδα 20-30 ατομων τα οποια γνωριζουμε εκ των πραγματων οτι περνανε την ιδια φαση με μας οποτε δεν θα μας κοροιδευουν.

 

 

Μία από τα ίδια κι εγώ. Θέλω το γκρουπάκι μας όπως ήταν !!!!!

82oYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, κι εγώ εύχομαι να μήν καταργηθούν τα καφέ, εχουμε γίνει φίλες εκεί και βοηθάμε η μία την άλλη. Τώρα πώς θα ειναι αυτά τα chat-room δέν γνωρίζω, αν είναι ομως σαν το chat που γράφουμε δέν μού αρέσει, νοιώθω οτι μπαίνω σε προσωπικές συζητήσεις ανθρώπων που δεν γνωρίζω.

ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩ!!!!!! ΧΑΘΗΚΕΣ???00574b.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και γω δεν ειμαι υπερ της καταργησης των καφε κ της λειτουργειας του τσατ.

1ον. Για να συνδεθεις στο τσατ πρεπει να εχει συνδεση υψηλης ταχυτητας που δεν εχουμε ολοι. Εγω πχ με τη δικη μου σπανια μπορω να συδεθω κ πολλες φορες καθολου.

2ον. Στα πιο εξειδηκευμενα καφε (θηλασμος, εγκυμοσυνες κλπ) πολλες φορες γραφονται σημαντικες πληροφοριες που ειναι κριμα να μην διαβαζονται απο ολους του συμμετεχοντες. Συχνα ομως αυτες οι πληροφοριες δεν ενδιαφερουν το συνολο των μελων του φορουμ ωστε να μπουν σε ενα ξεχωριστο τοπικ. (πχ ποσα κιλα ειναι το δικο μου μωρακι στην 30η εβδομαδα). Ενδιαφερει ομως μια μαμα που ειναι ακριβως στην ιδια εβδομαδα. Επισης τετοιες πληροφοριες δεν μπορει να δωσει μια μαμα που γεννησε πριν ενα χρονο γιατι απλα δεν θυμαται.

3ον Στα καφε αυτα συμμετεχουν ατομα τα οποια εχουν τα ιδια ενδιαφεροντα κ τις ιδιες ανησυχιες κατα τη χρονικη στιγμη που συμμετεχουν. Οποτε αυτοματα μεταξυ τους δημιουργειτε ενας πιο ισχυρος δεσμος. Αλλωστε ενας απο τους λογους που μπαινουμε σε ενα τετοιο σαιτ περαν της ενημερωσης ειναι κ η δημιουργεια "φιλων" με τους οποιους να μπορεις να μοιραστεις καποιες ανησυχιες σου, ενα προσωπικο σου προβλημα.

Και αυτο που λεω δεν εχει να κανει με τη δημιουργεια "κλικας" (οπως εχει αναφερθει πολλες φορες στο παρελθον, δεν ειναι "κλειστα κλαμπ" τα καφε, μπορει ο καθενας που θα γραφτει σημερα να συμμετεχει σε αυτα.

4ον πολλες φορες μπαινουμε κ θελουμε μια αμεση απαντηση σε καποιο θεμα απο καποιον που εχει τις ιδιες ανησυχιες με μας (εστω ενα λογο παρηγοριας). Αυτο δυσκολα θα γινει στο τσατ. Γιατι εγω μπορει να μπω στις 3 το μεσημερι κ η επομενη 3-4 ωρες μερα.. Οποτε μαλλον δεν θα δει την αναρτηση μου για να μου απαντησει.

Και υπαρχουν πολλα θεματα που τα θεωρουμε "χαζα" ή ντρεπομαστε να ρωτησουμε σε ενα ευρυτερο φορουμ ενω μας ειναι πιο ευκολο να τα πουμε απευθυνομενοι σε μια ομαδα 20-30 ατομων τα οποια γνωριζουμε εκ των πραγματων οτι περνανε την ιδια φαση με μας οποτε δεν θα μας κοροιδευουν.

 

dora, τα έθεσες πολύ σωστά.

Θέλω κι εγώ να γίνει αντιληπτό ότι δεν υπάρχει θέμα "κλίκας" αλλά στα διάφορα καφέ μπαίνουν κοπέλες με κοινά ενδιαφέροντα. Π.χ. εγώ δεν έχω τα ίδια ενδιαφέροντα με μια κοπέλα που μόλις γέννησε, μιας και είμαι στη φάση του θέλω να μείνω έγκυος.

Επίσης, στο θέμα που επισκέπτομαι εγώ, γράφουμε κοπέλες (άλλες έγκυες, άλλες με μωρά, άλλες θέλουν να μείνουν έγκυες), όμως αυτό που μας ενώνει είναι, ότι πριν από ένα χρόνο ξεκινήσαμε να γράφουμε όλες μαζί, ενώ βρισκόμασταν ακριβώς στην ίδια φάση, και τώρα έχουν αλλάξει πολλά, όμως εμείς έχουμε δεθεί και φυσικά έχουμε γνωριστεί κι από κοντά με τις περισσότερες.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν μου αρέσει καθόλου αυτή η ιδέα διότι έτσι θα χαθούμε με τις φίλες μας...εγώ θα πρότεινα για τα διάφορα καφέ π.χ. αρχίσαμε από ενα θέμα "μανούλες μαιου ιουνιου τα νεα σας" έπειτα ακολούθησαν κι άλλα πολλά και γίνανε σιγά σιγά καφέ...

λέω να μην υπάρχουν τόσα καφέ ποιες γεννάνε τοτε...ποιες γεννησανε τοτε...

να υπάρχει ένα καφε μανουλες ιανουαρίου/φεβρουαριου...επειτα ενα μαρτιου/απριλιου κ.ο.κ...για όλες τις χρονιές και να μην τα χωρίζουμε σε 2008, 2009 και πάει λέγοντας...κάτι τέτοιο δεν γίνεται;;;

Όσο για τσατ δεν το πολυσυμπαθώ και είναι και κάτι που δεν θα έχω χρόνο να κάνω...δεν μπορώ να κάθομαι μπροστά από ένα τσατ διότι υπάρχει έλλειψη χρόνου!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Καταρχας νομιζω πρεπει να διευκρινιστει το εξης: αυτο το θεμα ανοιχθηκε απο τον κ. συντονιστη προκειμενου να συζητηθει το θεμα της καταργησης των καφε (λογω προφανως του προβληματος του ογκου δεδομενων) και αντικαταστασης τους απο τα chat rooms ή εχει ηδη ληφθει αποφαση και θα καταργηθουν τα καφε οοοοο,τι και αν πουν τα απλα μελη του φορουμ????

 

Ευελπιστοντας οτι ισχυει το 1ο συνεχιζω.... Αυτο το ρωταω με ολο το θαρρος γιατι ειμαι πραγματικα φαν του παρεντς με ολη τη σημασια της λεξης και ειλικρινα εχει γινει μερος της καθημερινοτητας μου, ειδικα τωρα που ειμαι εγκυος, αυτη η καθημερινη (ισως ασημαντη για πολλους) επαφη με τα υπολοιπα κοριτσια (στη δικη μου περιπτωση του καφε του νοεμβρη)

 

Πιστευω οτι θα ειναι παταγωδης αποτυχια η αντικατασταση των καφε απο chat rooms για τον απλουστατο λογο οτι θα πρεπει καποιος να ειναι συνδεδεμενος 24 ωρες το 24ωρο ωστε να παρακολουθει τις συζητησεις γιατι προφανως δεν θα αποθηκευονται καπου.... Ενω με τα καφε κανουμε τις δουλιες μας και βλεπουμε τα ποστ οποτε θελουμε, οποτε εχουμε χρονο... Δε χρειαζεται να ειμαστε ολες ταυτοχρονα συνδεδεμενες για να γινει μια συζητηση ή για να τεθει μια ερωτηση...

Νομιζω οτι καφε και chat rooms ειναι δυο εντελως διαφορετικα πραγματα...... Δε ξερω αν υπαρχει λυση να περιοριστει ο ογκος των δεδομενων στα καφε, πχ με <<απαγορευση>> ποσταρισματος φωτογραφιων (παρα μονο σε ειδικα θεματα) ή/και κινουμενων εικονιδιων...

Ελπιζω να βρεθει καποια λυση και οχι ακραιες αποφασεις....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές είναι αργά το βράδυ, τελειώνει η μέρα μου και απολαμβάνω να διαβάζω τα νέα των φιλενάδων μου.

Νιώθω πιο κοντά τους. Μπορεί επίσης να δω και την απορία κάποιας και να απαντήσω εκείνη την ώρα, μπορεί να δω κάποια να είναι λυπημένη κι εκείνη την ώρα να της γράψω ένα μήνυμα στήριξης ή ακόμη καλύτερα, θα ξέρω ότι δεν είναι καλά και θα της τηλεφωνήσω.

Η ζωή έχει γρήγορους ρυθμούς και δεν μπορούμε καθημερινά να μιλάμε στη τηλέφωνο, όμως το καφέ στο φόρουμ μας φέρνει όλες πιο κοντά, γιατί δεν χάνουμε την επαφή.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές είναι αργά το βράδυ, τελειώνει η μέρα μου και απολαμβάνω να διαβάζω τα νέα των φιλενάδων μου.

Νιώθω πιο κοντά τους. Μπορεί επίσης να δω και την απορία κάποιας και να απαντήσω εκείνη την ώρα, μπορεί να δω κάποια να είναι λυπημένη κι εκείνη την ώρα να της γράψω ένα μήνυμα στήριξης ή ακόμη καλύτερα, θα ξέρω ότι δεν είναι καλά και θα της τηλεφωνήσω.

Η ζωή έχει γρήγορους ρυθμούς και δεν μπορούμε καθημερινά να μιλάμε στη τηλέφωνο, όμως το καφέ στο φόρουμ μας φέρνει όλες πιο κοντά, γιατί δεν χάνουμε την επαφή.

ΣΥΜΦΩΝΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι συντονιστες...

Δεν γνωριζω κ πολλα απ το πως λειτουργει εδω το συστημα, αλλα εφ'οσον μολις "υπερφορτωθει" καποιο καφε, μετα το σβηνετε κ το ξεκινατε απ την αρχη, τοτε γιατι να καταργηθουν??? Επισης, γιατι δεν καταργουνται τοπικ με ευχες.. Του τυπου "Γεννησε η Ταδε.." κ να γραφουμε τις ευχες μας στα αντιστοιχα καφε... Καποια λυση θα υπαρχει! Σιγουρα εσεις κατι παραπανω ξερετε, αλλα απ οσο ξερετε, το Forum σας λειτουργει οχι μονο σαν ενημερωτικο forum, αλλα περισσοτερο σαν group therapy!!! Κ εγω μιλωντας εδω μεσα καταφερα να ξεπερασω κ τα δικα μου προβληματα κ το αποτελεσμα το βλεπετε απο κατω...!

Ευχαριστω, και ελπιζω σε μια καλυτερη λυση...

...τρεις και το λουρι της μανας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Καταρχας νομιζω πρεπει να διευκρινιστει το εξης: αυτο το θεμα ανοιχθηκε απο τον κ. συντονιστη προκειμενου να συζητηθει το θεμα της καταργησης των καφε (λογω προφανως του προβληματος του ογκου δεδομενων) και αντικαταστασης τους απο τα chat rooms ή εχει ηδη ληφθει αποφαση και θα καταργηθουν τα καφε οοοοο,τι και αν πουν τα απλα μελη του φορουμ????

 

Ευελπιστοντας οτι ισχυει το 1ο συνεχιζω.... Αυτο το ρωταω με ολο το θαρρος γιατι ειμαι πραγματικα φαν του παρεντς με ολη τη σημασια της λεξης και ειλικρινα εχει γινει μερος της καθημερινοτητας μου, ειδικα τωρα που ειμαι εγκυος, αυτη η καθημερινη (ισως ασημαντη για πολλους) επαφη με τα υπολοιπα κοριτσια (στη δικη μου περιπτωση του καφε του νοεμβρη)

 

Πιστευω οτι θα ειναι παταγωδης αποτυχια η αντικατασταση των καφε απο chat rooms για τον απλουστατο λογο οτι θα πρεπει καποιος να ειναι συνδεδεμενος 24 ωρες το 24ωρο ωστε να παρακολουθει τις συζητησεις γιατι προφανως δεν θα αποθηκευονται καπου.... Ενω με τα καφε κανουμε τις δουλιες μας και βλεπουμε τα ποστ οποτε θελουμε, οποτε εχουμε χρονο... Δε χρειαζεται να ειμαστε ολες ταυτοχρονα συνδεδεμενες για να γινει μια συζητηση ή για να τεθει μια ερωτηση...

Νομιζω οτι καφε και chat rooms ειναι δυο εντελως διαφορετικα πραγματα...... Δε ξερω αν υπαρχει λυση να περιοριστει ο ογκος των δεδομενων στα καφε, πχ με <<απαγορευση>> ποσταρισματος φωτογραφιων (παρα μονο σε ειδικα θεματα) ή/και κινουμενων εικονιδιων...

Ελπιζω να βρεθει καποια λυση και οχι ακραιες αποφασεις....

ΣΥΜΦΩΝΩ και επαυξάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μ'αρέσει καθόλου!!! Δεν θέλω να χάσω τις φιλενάδες μου, ούτε να μην μαθαίνω τα νέα τους ή να ψάχνω με τις ώρες να βρω κάποιο μήνυμά τους για να τους απαντήσω, αφού θα 'χω διαβάσει 1000 άλλα που ας πούμε δεν θα μ'ενδιαφέρουν.

LkaWp3.png

Link to comment
Share on other sites

ουτε κι εγω θελω να καταργηθουν, ομως καταλαβαινω πως ειναι απαραιτητο Σιγουρα η διευθυνση δε θα μας στενοχωρουσε τοσο χωρις λογο! Κοριτσια πως επικοινωνουμε με τη διευθυνση; εχω μια ιδεα αλλα πριν την πραγματοποιησω χρειαζομαι οπωσδηποτε την εγκριση της διευθυνσης... Με πμ δοκιμασα αλλα δεν... Σε ποια διευθυνση να στειλω μειλ;

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...