Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ MEDIMALL ...


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ.

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ MEDIMALL??

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΕ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟ ΜΥΝΗΜΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ Η' ΓΜΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ.

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΚΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια.

και εμένα η γυναικολόγος μου μου σύστησε το κέντρο Medimall και το γιατρό κ. Ξυδιά.

Μήπως έχετε κάποια εμπειρία από εκεί?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Για το κεντρο δεν ξερω...αλλα ο Ξυδιας ειναι ο γυναικολογος μου ..οπου γεννησα και τα διδυμακια μου (την πρωτη την γεννησα σ αλλο γιατρο)

Ευχαριστώ για την απάντηση Αφροδίτη.

Είσαι ευχαριστημένη μαζί του?

Του έχεις εμπστοσύνη?

 

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ MEDIMALL ΜΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΑΣ ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ MEDIMALL ΜΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΑΣ ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ

χαίρομαι που ακούω καλά πράγματα για το medimall τώρα θα αρχίσω κι εγώ εξωσωματική εκεί με τον προκοπάκη!! είμαι ευχαριστημένη και με το παραπάνω αλλά με εμψυχωσες ακόμη περισσότερο!!! καλή μας επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

και εμένα η γυναικολόγος μου μου σύστησε το κέντρο Medimall και το γιατρό κ. Ξυδιά.

Μήπως έχετε κάποια εμπειρία από εκεί?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δεν γνωρίζω τον κύριο ξυδιά, εγω τώρα αρχίζω με προκοπάκη, το κέντρο είναι πολύ καλό όσο μπορώ να γνωρίζω απο τις επισκέψεις μου εκεί!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και τις δύο μου εξωσωματικές τις έκανα στο medimall. Και οι δύο ήταν επιτυχείς (άσχετα αν η πρώτη κατέληξε σε παλίνδρομη κύηση). Το προσωπικό είναι άψογο και το περιβάλλον καταπληκτικό. Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία just ask :)

 

Και ο γιατρός μου ήταν ο Μουρελάτος που συνεργάζεται με το εν λόγω κέντρο.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Και τις δύο μου εξωσωματικές τις έκανα στο medimall. Και οι δύο ήταν επιτυχείς (άσχετα αν η πρώτη κατέληξε σε παλίνδρομη κύηση). Το προσωπικό είναι άψογο και το περιβάλλον καταπληκτικό. Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία just ask :)

 

Και ο γιατρός μου ήταν ο Μουρελάτος που συνεργάζεται με το εν λόγω κέντρο.

111111
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ!ΘΑ ΙΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ MEDIMALL ΕΧΩ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΡΟ Κ Θ Α ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ??ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ??ΑΚΟΥΣΑ Τ Α ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΠ Κ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ!

Link to comment
Share on other sites

Τον Μουρελάτο και το Medimall όταν έκανα εγώ τις εξωσωματικές δεν τους ήξερε κανείς. Για την ακρίβεια το Medimall έκλεινε αν δεν κάνω λάθος ένα χρόνο ζωής τότε. Το ότι κάποιος έχει το όνομα δεν σημαίνει τίποτα. Αν ο γιατρός σου και κυρίως το Κέντρο είναι καλό προχώρα άφοβα! Και για το Medimall εγώ ήδη πιστεύω ότι είναι από τα καλύτερα κέντρα χωρίς να είναι απρόσωπο όπως άλλα κέντρα γεγονός που ήταν σημαντικό για την δική μου ψυχολογία.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ MEDIMALL ΜΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΑΣ ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ

 

 

kalispera!se 2 mines ksekinaw eksosomatiki sto medimall me ton basilopoulo giatro.gnwrizeis ton giatro einai kalos ?to medimall?exw agxos exeis empeiria>??pion giatro exeis?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ!ΘΑ ΙΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ MEDIMALL ΕΧΩ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΡΟ Κ Θ Α ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ??ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ??ΑΚΟΥΣΑ Τ Α ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΠ Κ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ!

 

Γλυκιά μου δεν θέλω να σε στενοχωρήσω όμως κι εγώ έκανα 2 προσπάθειες με τον κ. Βασιλόπουλο στο Medimall αλλά και οι 2 απέτυχαν. Ο γιατρός είναι πολύ καλός όμως θεωρώ οτι το κέντρο όχι και τόσο.

Τώρα θα κάνω την επόμενη στον κ. Μαστρομηνά διότι έχει υψηλού επιπέδου εργαστήριο και εμβρυολόγους και να ξέρεις οτι το περιβάλλον στο οποίο αναπτύσσονται τα έμβρυα είναι το 50%..το άλλο 50% είναι ο γιατρός.

 

Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ! 2 εξωσωματικές στο Medimall και οι δύο επιτυχημένες.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Κανένα δυστυχώς... Απλώς θα σου πω πως αν είναι η ίδια εμβρυολόγος (η κοπέλα με τα γυαλάκια) εγώ της έχω τυφλή εμπιστοσύνη. Και στις δύο εξωσωματικές είχαμε ΜΟΝΟ δύο ωράρια.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι κι εγώ να επισκεφτώ το Βασιλόπουλο. Μου τον πρότεινε ο γυναικολόγος μου. Διάβασα μάλιστα ότι υποστηρίζουν πολύ το φυσικό κύκλο. Είναι αλήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ εμπειρία απ' το συγκεκριμένο κέντρο. Μία προσπάθεια σε φυσικό κύκλο, που έδωσε εγκυμοσύνη αλλά το έμβρυο παλλινδρόμησε στην 8η εβδομάδα, κι άλλη μία με φάρμακα, στα οποία ανταποκρίθηκα χάλια με αποτέλεσμα έμβρυα ακατάλληλα για μεταφορά.. Ίσως ξαναπροσπαθήσω με φυσικό, καλή επιτυχία στις κοπέλες που το επιλέξουν.

age.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου δεν θέλω να σε στενοχωρήσω όμως κι εγώ έκανα 2 προσπάθειες με τον κ. Βασιλόπουλο στο Medimall αλλά και οι 2 απέτυχαν. Ο γιατρός είναι πολύ καλός όμως θεωρώ οτι το κέντρο όχι και τόσο.

Τώρα θα κάνω την επόμενη στον κ. Μαστρομηνά διότι έχει υψηλού επιπέδου εργαστήριο και εμβρυολόγους και να ξέρεις οτι το περιβάλλον στο οποίο αναπτύσσονται τα έμβρυα είναι το 50%..το άλλο 50% είναι ο γιατρός.

 

Καλή επιτυχία!!!

 

 

αληθεια?τι να πω ευχομαι καλη επιτυχια περιμενω νεα σου..!εγω εκανα λαπαροσκοπιση με το βασιλοπουλο ειχα διαφραγμα στη μητρα πολιποειδεσ ενδομητριο κ κιστη δεκσια...τα αφαιρεσα αυτα και τελοσ φεβρουαρη κσεκινας εκσοσοματικη στο βασιλοπουλο.βεβαια αυτο το διαστημα εκλεισα ενα ραντεβου κ πηγα στο μαστρομηνα κ μου ειπε οτι εχω πολιποδα κ καπου εχασα τη μπαλα.του λεω γιατρε πριν ενα μηνα χειρουργητηικα ειναι δυνατον?κ πηγα στο βασιλοπουλο εγινε ενα θεμα αυτοσ επιμενει οτι δεν εχω πολιποδα κ φωνακσε κ τον κ.ξυδια οταν μου κανε υπερυχο..κ τελικωσ θα μεινω στο βασιλοπουλο.ο μαστρομηνασ μου φανηκε σιγουρα πιο ψυχροσ βεβαια αλλα δε κσερω το κεντρο ειναι αψογο.μια γνωστη μου 9 φορεσ στο μαστρομηνα κ τιποτα κ μια φορα στο βασιλοποθλοκ εμεινε..μηπωσ ειναι κ θεμα τυχησ τελικα?πεσ μου ποσο καιρο πηγαινεσ στο βασιλοπουλο..γιατι σου ειπε δεν εγινε ο λογοσ?δε κσερω εχω τιν καλιτερη γνωμη γι αυτον τον ανθρωπο..3 το βραδυ χρειαστεικε να τον παρω τηλεφωνο κ με κσαναπηρε μετα αν ειμαι καλα δε κσερω ειναι αψογοσ...περιμενω νεα σου....!

Link to comment
Share on other sites

αληθεια?τι να πω ευχομαι καλη επιτυχια περιμενω νεα σου..!εγω εκανα λαπαροσκοπιση με το βασιλοπουλο ειχα διαφραγμα στη μητρα πολιποειδεσ ενδομητριο κ κιστη δεκσια...τα αφαιρεσα αυτα και τελοσ φεβρουαρη κσεκινας εκσοσοματικη στο βασιλοπουλο.βεβαια αυτο το διαστημα εκλεισα ενα ραντεβου κ πηγα στο μαστρομηνα κ μου ειπε οτι εχω πολιποδα κ καπου εχασα τη μπαλα.του λεω γιατρε πριν ενα μηνα χειρουργητηικα ειναι δυνατον?κ πηγα στο βασιλοπουλο εγινε ενα θεμα αυτοσ επιμενει οτι δεν εχω πολιποδα κ φωνακσε κ τον κ.ξυδια οταν μου κανε υπερυχο..κ τελικωσ θα μεινω στο βασιλοπουλο.ο μαστρομηνασ μου φανηκε σιγουρα πιο ψυχροσ βεβαια αλλα δε κσερω το κεντρο ειναι αψογο.μια γνωστη μου 9 φορεσ στο μαστρομηνα κ τιποτα κ μια φορα στο βασιλοποθλοκ εμεινε..μηπωσ ειναι κ θεμα τυχησ τελικα?πεσ μου ποσο καιρο πηγαινεσ στο βασιλοπουλο..γιατι σου ειπε δεν εγινε ο λογοσ?δε κσερω εχω τιν καλιτερη γνωμη γι αυτον τον ανθρωπο..3 το βραδυ χρειαστεικε να τον παρω τηλεφωνο κ με κσαναπηρε μετα αν ειμαι καλα δε κσερω ειναι αψογοσ...περιμενω νεα σου....!

 

Καλησπέρα και πάλι γλυκιά μου,

Όπως σου είπα και την προηγούμενη φορά, θεωρώ τον Βασιλόπουλο πολύ καλό γιατρό και άνθρωπο, αλλά το κέντρο δεν μου εμπνέει ιδιαίτερη εμπιστοσύνη. Εγώ ήξερα χρόνια τον πατέρα του τον οποίο είχα γυναικολόγο και μετά γνώρισα και τον ίδιο..και ο πατέρας του εξαιρετικός επιστήμονας!

Απλά αποφάσισα να αλλάξω γιατρό μετά από 2 αποτυχημένες εξωσωματικές μαζί του και ο πρόεδρος του Ιασώ που είναι φίλος μας με έστειλε στον Μαστρομηνά..τώρα τι να σου πω..να φαντασθείς οτι ούτε εγώ αλλά ούτε και ο άντρας μου έχουμε πρόβλημα απλά θέλω να κάνω εξωσωματική γιατί εδώ και 1, 5 χρόνο που προσπαθούμε δεν έχει τύχει να μείνω έγκυος και είπα να επισπεύσω την κατάσταση..παρόλο λοιπόν που δεν αντιμετωπίζουμε κανένα πρόβλημα, με 2 εξωσωματικές δεν έμεινα έγκυος!!!

Όλα τυχερά είναι θεωρώ και σου εύχομαι με όλη μου την καρδιά Καλή Επιτυχία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...