Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι μαθαινουμε απ τα ελληνικα σιριαλ


Recommended Posts

. Οι φοιτητές από την επαρχία ζουν σε σπίτι 120 τ.μ., με θέα την Ακρόπολη ή τον Λυκαβηττό.

 

2. Η παρέα μπαίνει Σάββατο βράδυ στο μπαρ και βρίσκει πάντα θέσεις στο πιο κεντρικό σημείο της μπάρας.

 

3. Στο μπαρ λένε "Ένα ουίσκι, παρακαλώ'", χωρίς προτίμηση σε ιδιαίτερη μάρκα.

 

4. Βρίσκουν πάντα πάρκινγκ κάτω από το σπίτι, χωρίς να κάνουν γύρους στα τετράγωνα.

 

5. Η πρωταγωνίστρια βρίσκει ταξί με το που θα βγει από το σπίτι, ακόμη και στον πιο απομονωμένο, πευκόφυτο δρόμο της Εκάλης.

 

6. Όταν φεύγουν από το σπίτι δεν κλειδώνουν ποτέ την πόρτα κι ενίοτε την ξεχνούν ανοιχτή.

 

7. Βγαίνοντας από το αμάξι, δεν ενεργοποιούν ποτέ το συναγερμό.

 

8. Οι συζητήσεις που αρχίζουν με την φράση "να σου εξηγήσω" δεν έχουν ποτέ καλή κατάληξη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α, ξέχασα, και σπανίως πληρώνουν, όταν βγούνε έξω. Το πολύ πολύ να αφήσουν κάτι διακριτικά πάνω στο τραπέζι, χωρίς να δούνε ούτε λογαριασμό, ούτε τίποτα.... Οι κύριοι μονο. Οι κυρίες ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Το σκούπισμα, το μάγειρεμα και το σφουγγάρισμα γίνονται πιο ξεκούραστα με 10ποντη γόβα στιλέτο.

Στο σπίτι οι γυναίκες φοράν ταγερ και γόβες αντί για φόρμα και παντόφλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα ξεκινήσω με το καθόλα αθώο σίριαλ Ευτυχισμένοι μαζί, όπου επιτρέπεται η σεξουαλική σχέση μεταξύ δύο αδελφών, συνεχίζω με την πολυκατοικία όπου βλέπουμε 9 το βράδυ τη ζωή ενός ομοφιλόφυλου ζευγαριού με την πάσα λεπτομέρεια, και τελειώνοντας τα υπόλοιπα σίριαλ μας δείχνουν και κυριώς δείχνουν στα παιδιά μας ότι δεν υπάρχει κανένας ηθικός φραγμός.

νοιάζομαι για το παιδί μου

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγαίνουν για φαγητό ποτέ δεν τρώνε αυτό που έχουν παραγγείλει. Συνήθως φεύγουν πριν έρθει η παραγγελία (ο ένας από τους δύο, αφήνοντας τον άλλον σύξυλο)

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

Οτι όταν ενα ζώο μας ενοχλεί προσπαθούμε να το σκοτώσουμε... :evil::evil::evil:

Επίσης, οτι όταν πεθάνει το εν λόγω "ενοχλητικό" ζωο κάτω απο αδιευκρίνηστες (στο σίριαλ) συνθήκες - πιθανώς απο ταλαιπωρία- χαιρόμαστε που απαλλαγήκαμε απ' αυτό, ακόμη κι ο ίδιος ο ιδιοκτήτης μας ευγνωμονεί! :evil:

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με εκνευρίζει αφανταστα ότι κάθε πρωί παίρνουν χαλαρά πρωινο όλη η οικογένεια μαζί. Δλδ απο τι ώρα ξυπνάνε σε αυτήν την οικογένεια;;; Απο τις 5 το πρωί;;;

Link to comment
Share on other sites

Οτι όταν ενα ζώο μας ενοχλεί προσπαθούμε να το σκοτώσουμε... :evil::evil::evil:

Επίσης, οτι όταν πεθάνει το εν λόγω "ενοχλητικό" ζωο κάτω απο αδιευκρίνηστες (στο σίριαλ) συνθήκες - πιθανώς απο ταλαιπωρία- χαιρόμαστε που απαλλαγήκαμε απ' αυτό, ακόμη κι ο ίδιος ο ιδιοκτήτης μας ευγνωμονεί! :evil:

 

Αυτό πάλι, πού έγινε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα ξεκινήσω με το καθόλα αθώο σίριαλ Ευτυχισμένοι μαζί, όπου επιτρέπεται η σεξουαλική σχέση μεταξύ δύο αδελφών, συνεχίζω με την πολυκατοικία όπου βλέπουμε 9 το βράδυ τη ζωή ενός ομοφιλόφυλου ζευγαριού με την πάσα λεπτομέρεια, και τελειώνοντας τα υπόλοιπα σίριαλ μας δείχνουν και κυριώς δείχνουν στα παιδιά μας ότι δεν υπάρχει κανένας ηθικός φραγμός.

 

2 παρατηρήσεις

- Το 'Ευτυχισμενοι Μαζι' ειναι λιγο τραβηγμενο απο τα μαλλια, αλλα τα 2 παιδια δεν ειναι αδερφια - εχουν διαφορετικους γονεις

 

- Τι ανηθικο υπάρχει στη συμβιωση ενός ομοφυλόφιλου ζευγαριού?

Link to comment
Share on other sites

εμένα αυτο που με ενοχλεί είναι η παρουσιαση της τρισευτυχισμενης οικογενειας με το παντα τακτοποιημενο σπιτι και καθαρο ενω η μανα δουλευει, ο μπαμπας δουλευει, γυναικα για δουλειες δεν υπάρχει. Τα πολυσυζητημενα πρωινα που ουτε κατα διανοια δεν μπορω στο σπιτι να οργανωσω εκτος αν ειναι Κυριακη. Και το οτι ειμαστε συνεχεια στην τριχα, καλα ντυμενες, μαλλι, νυχι, σπιτι, παιδια, συζυγος, ολα στην τριχα! ΠΟΥ;;;;; :twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

... και επισης

- κανεις ποτέ δεν τσιμπολογάει στο τραπεζι της κουζινας, τρωνε όλοι μαζι σε τραπεζι στρωμενο λες κι εχουν γιορτη (ωραιο, δε λεω, αλλα εκτός πραγματικοτητας), και ακομα και τα βρεφη χρησιμοποιουν μαχαιροπηρουνο.

- βαζουν καφέ απο την καφετιέρα και πινουν αμεσως (εγώ γιατι καιγομαι??)

- Τα παιδικά δωμάτια λάμπουν απο καθαριότητα και τάξη

- Τα σχολεια έχουν ευάερες, ευήλιες, πεντακάθαρες, φρεσκοβαμμενες τάξεις και υπέροχα γραφεια καθηγητών

- Γυρναν το μεσημερι απο δουλεια & σχολειο και όλο το σπιτι είναι τελειο - ουτε φλυτζανια απο τον πρωινο καφε στο νεροχυτη, ουτε κρεβάτια άστρωτα.

- επισης, δεν βαζουν ποτέ πλυντηριο/σιδερο/ηλεκτρικη και για το ντους υπάρχει παντα ζεστο νερο χωρις ν'αναβουν ποτε θερμοσιφωνα.

Θελω κι εγω ένα τετοιο μαγικο σπιτι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου ειχε αρεσει πολυ η τακα της Αγγελας στο ''Παρα Πεντε''οταν δουλευε σε καφετερια που παει σ' ενα πελατη και του λεει τι θα παρετε ''ενα καφε ''λεει αυτος και αρχιζει αυτη και ουρλιαζει

''ΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΦΕ , ΤΙ ΚΑΦΕ,... ΕSPRESSO ,ΝΕς ME ΓΑΛΑ ,ΓΛΥΚΟ..'''

:D:D:D:D

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα σεντόνια έχουν πάντα τριγωνικό σχήμα για το ζευγάρι που είναι ξαπλωμένο στο κρεβάτι. Ξεκινάνε από την μέση του άντρα και καταλήγουν στο λαιμό της γυναίκας :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα σεντόνια έχουν πάντα τριγωνικό σχήμα για το ζευγάρι που είναι ξαπλωμένο στο κρεβάτι. Ξεκινάνε από την μέση του άντρα και καταλήγουν στο λαιμό της γυναίκας :)

 

Σε εμάς γιατί συμβαίνει το αντίθετο;! Ξεκινάνε από το λαιμό το συζύγου και καταλήγουν στα δικά μου γόνατα; :roll:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Οτι όταν ενα ζώο μας ενοχλεί προσπαθούμε να το σκοτώσουμε... :evil::evil::evil:

Επίσης, οτι όταν πεθάνει το εν λόγω "ενοχλητικό" ζωο κάτω απο αδιευκρίνηστες (στο σίριαλ) συνθήκες - πιθανώς απο ταλαιπωρία- χαιρόμαστε που απαλλαγήκαμε απ' αυτό, ακόμη κι ο ίδιος ο ιδιοκτήτης μας ευγνωμονεί! :evil:

 

Αυτό πάλι, πού έγινε?

 

Στο επεισόδιο της Δευτέρας 23/3 στην "Πολυκατοικία" :evil:

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς γιατί συμβαίνει το αντίθετο;! Ξεκινάνε από το λαιμό το συζύγου και καταλήγουν στα δικά μου γόνατα; :roll:

 

Χαχα και σε εμάς έτσι συμβαίνει, αλλά στα ρήριαλ και στις ταινίες αυτός είναι ο κανόνας :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα σεντόνια έχουν πάντα τριγωνικό σχήμα για το ζευγάρι που είναι ξαπλωμένο στο κρεβάτι. Ξεκινάνε από την μέση του άντρα και καταλήγουν στο λαιμό της γυναίκας :)

 

Σε εμάς γιατί συμβαίνει το αντίθετο;! Ξεκινάνε από το λαιμό το συζύγου και καταλήγουν στα δικά μου γόνατα; :roll:

 

γι αυυτο ειστε πολυτεκνοι, αγαπη μου!!! :)

Link to comment
Share on other sites

πραγματικοτητας),

- βαζουν καφέ απο την καφετιέρα και πινουν αμεσως (εγώ γιατι καιγομαι??)

- !

 

 

χαχαχαχχαχαχαχχαχα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Και πάντα μα πάντα σκέτο!! Ζάχαρη δεν έχει βάλει κανείς ποτέ!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

πραγματικοτητας),

- βαζουν καφέ απο την καφετιέρα και πινουν αμεσως (εγώ γιατι καιγομαι??)

- !

 

 

χαχαχαχχαχαχαχχαχα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Και πάντα μα πάντα σκέτο!! Ζάχαρη δεν έχει βάλει κανείς ποτέ!! :lol:

 

ναιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!! ποτε ομως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

 

επισης.... ποτε, καμια γυναικα, κανεις ανδρας......... ποτε...............

 

δεν εχει ρημαδοσιδερωσει!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα σεντόνια έχουν πάντα τριγωνικό σχήμα για το ζευγάρι που είναι ξαπλωμένο στο κρεβάτι. Ξεκινάνε από την μέση του άντρα και καταλήγουν στο λαιμό της γυναίκας :)

 

Επίσης, υπάρχει πάντα και όλως τυχαίως ακουμπισμένη μία ρόμπα πάνω στο κρεβάτι (η οποία όοοοοοοχι, δεν έπεσε κατά τη διάρκεια της πράξης) για να βρει εύκαιρη και να φορέσει όταν πάει σηκωθεί η ολοτσίτσιδη ερωμένη ενώ ο εραστής φοράει πάντα το μποξεράκι του. (Καλά, αυτό συμβαίνει και στα ξένα σήριαλ). :lol:

Link to comment
Share on other sites

... η οποια ρόμπα - όπως και τα νυχτικα, οι πυτζαμες κλπ - ειναι παντα ατσαλάκωτα, του κουτιου ακομα κι αν ο 'ηρωας' εχει μολις ξυπνήσει απο 12ωρο ύπνο! Και τα σεντονια ομοίως!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...