Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλημέρα.

Την προηγούμενη εβδομάδα στο ραντεβού μου με το γιατρό μου βρήκε και εμένα λέυκωμα στα ούρα.(αυξημένη πρωτείνη)

Από μόνο του είναι πρόβλημα αλλα αν έχει αυξημένη πίεση και πρησμένα χέρια , πρόσωπο μπορεί να είναι σύπτωμα προεκλαμψίας που είναι πολύ επικύνδυνο.

Εμένα ο γιατρός μου είπε να κόψω τελείως το αλάτι να πίνω πολλά υγρά και σήμερα θα πάω πάλι για να το ξαναμετρήσουμε.

Αυτό που ξέρω είναι ότι πρέπει να το παρακολουθούμε πολύ για να μην έχουμε σοβαρότερο πρόβλημα.

Ο γιατρός της φίλης σου τι της είπε?

dhtZp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με την SOULA33...

κι εμένα στις τελευταίες αιματολογικές εξετάσεις μου το βρήκε λίγο ανεβασμένο ενώ μέχρι τότε ήταν πολύ καλές οι τιμές μου. Εφόσον δεν έχω ανεβασμένη πίεση, ούτε και πρήξιμο σε πόδια κτλ. δεν είναι ανησυχιτικό. Κόψιμο το αλάτι....!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με την SOULA33...

κι εμένα στις τελευταίες αιματολογικές εξετάσεις μου το βρήκε λίγο ανεβασμένο ενώ μέχρι τότε ήταν πολύ καλές οι τιμές μου. Εφόσον δεν έχω ανεβασμένη πίεση, ούτε και πρήξιμο σε πόδια κτλ. δεν είναι ανησυχιτικό. Κόψιμο το αλάτι....!

ox thn kaimeni more...ston giatro tha paei simera to apogeuma ...pantos eixe kai zaxaro ..opote exei kopsei idi gluka,zaxari, makaronia, patates, psomi...tora kai alati ??? :(

Link to comment
Share on other sites

Είναι από τις άτυχες η καημενούλα η φίλη σου. Τις εύχομαι ότι καλύτερο από δω και πέρα. Πάντως αν δεν παρουσιάζει άλλα συμπτώματα όπως είπαμε και πρίν (πρήξιμο και ανεβασμένη πίεση) δεν είναι και τόσο ανησυχιτικό. Αν τα παρουσιάζει τότε οι γιατροί φοβούνται για προεκλαμψία !

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...